فیلم: جعبه سیاه هواپیما دقیقا چیست؟
۴۲۴۳۵۷
۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۰
۹۰۳۲
جعبه سیاه در واقع دو ثبت‌کننده پرواز به رنگ نارنجی است. این دو دستگاه تمام داده‌ها و اطلاعات مربوط به پرواز را ثبت می‌کنند.
وب‌سایت دیجی کالا - حدیث جانی: آیا تا به حال درباره جعبه سیاه مرموز هواپیما کنجکاو شده‌اید؟ اینکه چیست و چه کار می‌کند؟ در سال ۲۰۰۱ میلادی هواپیمایی که با ۲۶۰ سرنشین، تنها مدتی پس از بلند شدن از فرودگاه JFK سقوط کرد.
 
بدنه‌ی این هواپیما به محله‌ی کویینز سقوط کرد و در نتیجه این سانحه تمام سرنشینان و پنج نفر از ساکنین کویینز جان‌شان را از دست دادند. این سانحه مدتی پس از حادثه ۱۱ سپتامبر رخ داده بود، به همین دلیل بسیاری تصور می‌کردند نیویورک یک بار دیگر مورد حمله قرار گرفته بود؛ و اگر به خاطر اطلاعات جعبه سیاه نبود، همین باور پذیرفته می‌شد.

جعبه سیاه در واقع دو ثبت‌کننده پرواز به رنگ نارنجی است. این دو دستگاه تمام داده‌ها و اطلاعات مربوط به پرواز را ثبت می‌کنند. یکی از این دستگاه‌ها دو ساعت آخر صداهای اتاقک خلبان و صداهای میکروفون هدست خلبان را روی چهار کانال مختلف ضبط می‌کند. گاهی اوقات صداهای ضبط‌شده به تنهایی جزییات و اتفاقات منجر به وقوع حادثه را آشکار می‌کند.

اما اگر این اطلاعات کافی نباشد، جعبه دوم یعنی دستگاه ضبط‌کننده اطلاعات پرواز به سوالات کارشناسان پاسخ می‌دهد. این دستگاه در ۲۵ ساعت گذاشته، حداقل ۸۸ نوع داده را درباره موقعیت هواپیما و تجهیزات آن ثبت می‌کند.

ویدیوی زیر اطلاعات جالبی درباه جعبه سیاه مرموز هواپیما ارایه می‌دهد و به سوالی که همیشه ذهن ما را درگیر کرده بود، پاسخ می‌دهد.
 
 
در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
[ویدیو] جعبه سیاه هواپیما دقیقا چیست؟ 
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج