ایرانیان «فاطمه» و «امیرعلی» را بیشتر دوست دارند
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
لایکو_1
سمپاشی امحا_1
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
کتاب لند_3
کتاب لند_4
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
کتاب لند_2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۴۲۷۵۹۵
۰۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۶
۴۸۶۰
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور درباره پرطرفدارترین نام های ایرانی گفت: نام دارای فراوانی برای دختران در سال جاری به ترتیب فاطمه، زهرا، نازنین زهرا، یسنا، زینب، حلما، باران، فاطمه زهرا، ریحانه و رها و برای پسران نیز امیرعلی، امیر حسین، علی، ابوالفضل، حسین، محمدطاها، امیرعباس، محمد حسین و امیرمحمد است.
خبرگزاری ایسنا: سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور درباره پرطرفدارترین نام های ایرانی گفت: نام دارای فراوانی برای دختران در سال جاری به ترتیب فاطمه، زهرا، نازنین زهرا، یسنا، زینب، حلما، باران، فاطمه زهرا، ریحانه و رها و برای پسران نیز امیرعلی، امیر حسین، علی، ابوالفضل، حسین، محمدطاها، امیرعباس، محمد حسین و امیرمحمد است.
 
سیف الله ابوترابی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه به بیان گزارش اجمالی از ثبت احوال کشور در چند ماهه اخیر پرداخت و اظهار کرد:   در آستانه صدمین سال تاسیس ثبت احوال قرار داریم. این سازمان در سوم دی ماه 1297 تاسیس شده و اولین سند هویتی کشور برای بانویی به نام "فاطمه ایرانی" صادر شده است و همواره فاطمه محبوب‌ترین نام بوده است.

وی افزود : در سال جاری نیز نام «فاطمه» بیشترین فراوانی را در جمعیت اناث و «امیرعلی» نیز بیشترین فراوانی را در جمعیت ذکور داشته است.

ابوترابی ادامه داد:در ماه محرم جاری نیز نام های امیرحسین، حسین، ابوالفضل، امیرعلی، امیرعباس برای پسران و نام های فاطمه، زهرا، زینب و نازنین زهرا برای دختران دارای بیشترین فراوانی بوده است.

وی با اشاره به ممنوعیت نامگذاری نام های نامناسب بر روی موالید گفت : از ابتدای سال تا کنون با ثبت 67 نام نامناسب مانند ژاکلین و کاترین جلوگیری شده است.

وی با اشاره به بیش از 107 میلیون رکورد اطلاعات هویتی ایرانیان در پایگاه اطلاعات جمعیت کشور گفت: بیش از 64 میلیون کارت شناسایی ملی برای ایرانیان صادر شده است.

سخنگوی سازمان ثبت احوال با بیان اینکه یکی از خدمات فعلی سازمان صدور کارت ملی هوشمند است گفت: دولت ما را مکلف کرده و مرجع صدور کارت هوشمند هستیم. نزدیک به 12 میلیون و 894 هزار و 621 کارت تا امروز صادر شده و در استان های مختلف در حال توزیع است. بر این اساس 10 میلیون و 436 هزار و 808 کارت توسط پست تحویل شده است.

ابوترابی ادامه داد: همچنین 18 میلیون و 793 هزار و 284 نفر ثبت نام خود را تکمیل کرده اند و در نوبت قرار دارند.

وی در پاسخ به اینکه آیا فراخوانی برای مراجعه مردم اعلام خواهد شد یا خیر گفت : با توجه به ظرفیت فعلی، فعلا فراخوانی برای دریافت کارت نداریم. اما تدریجا افرادی که وارد سن 15 سالگی می شوند، افراد فاقد کارت و سایرین به فراخور نیاز به دفاتر ثبت احوال، پست و پیشخوان دولت مراجعه می کنند.

وی در توضیح علت تاخیر در تحویل کارت های ملی هوشمند اظهار کرد: ما قبلا عذرخواهی کردیم و اکنون هم عذرخواهی می کنیم، ایرادات در حال رفع هستند و از هفته گذشته خط تولید صدور کارت ارتقا پیدا کرده و بنا داریم تا پایان سال کارت افراد در نوبت را تحویل بدهیم و مدت زمان انتظار را به یک ماه برسانیم. همچنین رایزنی هایی برای تسهیل تحویل کارت های ملی هوشمند بخصوص برای معلولان در حال انجام است.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه بیش از 98 درصد موالید و فوت را در مهلت قانونی 10 و 15 روزه ثبت می کنیم گفت: مامور ثبت احوال در ارامستان های کشور مستقر هستند.

ابوترابی در ادامه به اعلام آمار ولادت و فوت به ثبت رسیده در سال جاری پرداخت و گفت: تعداد ولادت های به ثبت رسیده در سال جاری تا پایان آبان ماه یک میلیون و 32 هزار و 988 رویداد و تعداد فوت‌های به ثبت رسیده در این مدت 244 هزار و 171 رویداد است. این میزان در سال گذشته حدود 243 هزار مورد بوده و افزایش دو صدم درصدی را نشان می دهد.

وی افزود: در 31 درصد ولادت‌ها سن مادر بین 25 تا 29 سال بوده است. سهم مادران در گروه سنی 30 تا 34 سال نیز 26 درصد بوده است. سهم این گروه های سنی در سال 1390 به ترتیب 32 و 21 درصد بوده است.

میانگین سن متوفیان 63 سال است. این میانگین برای زنان 66 سال و برای مردان 61 سال است.

ثبت 102 هزار طلاق و 448 هزار ازدوج در هفت ماهه امسال


سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور به اعلام آمار ازدواج و طلاق نیز پرداخت و عنوان کرد: تعداد ازدواج ثبت شده 448 هزار و 945 واقعه در هفت ماه گذشته و میزان طلاق ثبت شده 102 هزارو 81 مورد است.

به گفته ابوترابی، طلاق در سال 90 1.9 رویداد به ازای هر هزار نفر جمعیت بود که درس سال جاری به 2.1 مورد طلاق به ازای هر هزارنفر جمعیت شده است. میانگین سن مردان و زنان در اولین ازدواج از سال 91 تا 94 یکسال برای مردان و 0.8 برای زنان افزایش یافته که در تهران 1.8 برای مردان و 1.7 سال برای زنان بوده است.

ذکر این نکته ضروری است که برای مقایسه آمار طلاق باید یک بازه زمانی چندساله را درنظر گرفت. درباره شاخص  نسبت طلاق به ازدواج نیز باید گفت که در گذشته میانگین سن ازدواج در مردان و زنان یک رقم بود ولی اکنون دستخوش تغییر شده و اینها در تحلیل وضعیت ازدواج و طلاق اثرگذار است.

صدور 2.5 میلیون جلد شناسنامه در شش ماهه اول امسال


به گفته وی در شش ماهه اول امسال دو میلیون و 500 هزار جلد شناسنامه  صادر شده است، اظهار کرد: از این میزان 67 درصد  مربوط به افراد بالای 15 سال بوده است.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور همچنین ضمن اعلام اینکه در نیمه اول امسال 15 هزار و 457 نفر نام خود را تغییر داده اند که از این تعداد 1335 نفر نام خود را از طریق دریافت حکم از مراجع قضایی انجام داده اند ، گفت: همچنین 41 هزار و 313 تغییر نام خانوادگی داشته ایم که عمدتا شامل حذف پسوند و پیشوند و نام مکان بوده است.

ابوترابی به صدور اسناد هویتی برای ایرانیان خارج از کشور نیز اشاره و اظهار کرد:  1482 مورد گواهی تجرد، 6532 کارت شناسایی ملی، 5510 ثبت ولادت و 550 مورد ثبت گواهی فوت در شش ماهه اول امسال انجام شده است.

ابوترابی در ادامه این نشست خبری در پاسخ به پرسشی درباره هزینه صدور کارت ملی هوشمند گفت: طبق قانون مجلس شورای اسلامی هزینه صدور کارت ملی هوشمند  20 هزار تومان دریافت و به حساب خزانه واریز می‌شود. همچنین سقف دریافتی از سوی دفاتر پیشخوان دولت در شهرهای بزرگ 9000 تومان است و خواسته ایم تا در شهرهای کوچک هزینه کمتری اخذ شود. هزینه تحویل کارت از سوی پست نیز 2000 تومان است. هموطنان در صورت مشاهده هر گونه تخلف می‌توانند با معاونت اسناد هویتی و شماره تلفن های 60902492 و 60902496 تماس بگیرند.

سخنگوی سازمان ثبت احوال در پایان اعلام کرد: بر اساس آخرین آمار دریافتی تا این لحظه جمعیت کشور 80 میلیون و 481 هزار و 759 نفر است و همچنین در سال جاری نسبت تولد پسر به دختر 105 به 101 است.
برچسب ها:
انتشار یافته: 47
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:30 - 1395/09/01
اتفاقا اینجورم نیست.
اسمهای ایرانی بیشماری هستن که در راس هستن.
مخصوصا نسل امروزه بیشتر اسامی جدید و روز رو انتخاب میکنن تا اسامی قدیمی و عربی.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۱
وقتی شماها جاهای زندگی میکنید که اثری از دین و ایمون نیست خب طبیعی این اسم ها هم به گوشتنون نمیخوره دیگه، دیگه چرا آمار رسمی کشور رو زیر سول میبرید؟، یک کلوم بگید دارید میسوزید الان اتفاقا این اسم هارو من خیلی خیلی زیاد میشنوم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۱
موافقم 15:30 خیلی اسم ها دیگه تکراری و زیاد شده بود الان متنوع و خاص شده اسم رو مردم باید حق انتخاب داشته باشند همین سخت گیری بی جهته همه دو اسمه میشن
Daruish
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۱
احسنت. اسم های ایرانی چیزه دیگریست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۱
اولا اینها اسم عربی نیستن اسم اسلامی هستن، دوما تو انگلیس محبوب ترین نام ها محمو فاطمه هستن، سوما شما به اسامی اسلامی میگید عربیه ، چرا وقتی طرف اسم بچه شون میزاره لیندا، هلن، ویانا،رکسانا،.. اونوقت نمیگید چرا خارجیه!؟؟؟
صابر
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۲
حالا همش بگين كه فاطمه و محمد و علي و اين اسم ها بيشترين اسم هستن و دوس دارن مردم ايران!
سحر
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۲
بدون نام ۱۹:۳۳ آفرین کاملا باهات موافقم از نظر اینا اما و لیندا و ...ایرانی اصیل است و هیچ ایرادی نداره ولی گذاشتن اسم ائمه برای ما که مسلمون هستیم خیلی ایراد داره.
شما اسم بچه ت رو انگلیسی بذار ما دوست داریم اسم بچه هامون اسلامی باشه
Iran, Islamic Republic of
15:41 - 1395/09/01
همه اسم های دنیا زیباست ژاکلین و کاترین هم زیباست چون اسم خیلی از دخترای زیبا و خوب دنیاست که خدا هم دوستشون داره
Iran, Islamic Republic of
16:15 - 1395/09/01
ولی اون چیزی که در جامعه میبینیم خلاف این گزارش نشون می دهد اسامی ایرانی الان بیشتر در بین افراد دیده میشود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۱
دقیقا
Iran, Islamic Republic of
16:24 - 1395/09/01
جالبه هر ماه ثبت احوال این آمار رو میده انگار هیچ کار دیگه ای ندارن
Croatia
16:25 - 1395/09/01
جالبه يكسري اسم هاى عربي نميزارن ميگن ايراني ميخوام اونوقت اسم بچه شون رو يه چيزي انخاب ميكنن ميموني اين چطور تلفظ ميشه با افتخار ميگن انگليسيه خوب انگليسي خارجي نيست؟؟
Iran, Islamic Republic of
16:39 - 1395/09/01
بسیار عالی وبه روز میباشد امیدوارم همیشه موفق باشبد
Iran, Islamic Republic of
17:33 - 1395/09/01
بستگی داره ولی اسمهای ایرانی رو خیلی بیشتر از عربی دوست دارند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۱
فعلا که آمار که چیز دیگه ای رو میگه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۲
خطاب به 19:35: عزيزم خيلي ساده اي حتما يه فك به حال خودت بكن =))
الان آمار هم از كاهش روز به روز تورم و افزايش قدرت خريد مردم ميگه ! حتما و صد حتما باور ميكني ! چون معلومه كمي كم دارين
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۲
یوزر 7:54 معلومه زیر خط فقری که امار تورم رو دنبال میکنی خخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
18:24 - 1395/09/01
چرا آمار واقعی رو نمیگن؟ آمار بدن تو این چند سال اسم های عربی رشد داشته یا کمتر شده و اسم های اصیل ایرانی رشد داشته یا کمتر شده؟ اونی که ما تو جامعه میبینیم اینه که خوشبختانه اسامی عربی کمتر و اسامی اصیل ایرانی بیشتر شده، ما ایرانی هستیم با تمدن چند هزار ساله و اسامی ما هم باید ایرانی باشه که خوشبختانه داریم به همین سمت میریم.
Iran, Islamic Republic of
18:37 - 1395/09/01
اسم فقط اسم ائمه. ...
ایرانیان قدیم و اسامیشون چیکار برای ماها کردن. ..قربون امام حسین و حضرت ابوالفضل که هرچی داریم از اونا داریم نه از اشکان و کامبیز و....
پاسخ ها
بدون نام
France
۰۲:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۲
اگه اشکان ها و غیره نبودن الان تو هم اینجا نبودی که نظر بدی صد در صد ایرانی نیستی که انقد نیاکان ایران برات بی اهمیت هستن . خودم آدم مذهبی هستم اما هرچیز جای خودشو داره لطفا درک کن و کورکورانه نظر نده
Iran, Islamic Republic of
18:42 - 1395/09/01
15:58 مگه دین و ایمون به اسم عربیه؟؟؟اسم یه ایرانی باید ایرانی باشه،....هر کسی هر اسمی که دلش بخواد میتونه روی بچش بزاره؛البته من که اکثرا اسمهای ایرانی در اطرافم میشنوم. حتی همکلاسی هایم که اسمشان عربی است اسم دوم پارسی دارند و همه،آنها را با آن نامهای پارسی صدا می کنند.اگر هم خودم روزی صاحب فرزند شوم حتما نامهای ایرانی و اصیل پارسی برای آن ها انتخاب میکنم
پاسخ ها
سحر
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۲
اتفاقا خواهر من اسم شناسنام ای فارسی داره ولی به اسم مذهبیش صداش می کنیم.
Iran, Islamic Republic of
19:43 - 1395/09/01
اینا که ایرانی نیست همش شد عربی واقعا کجا داریم میریم
Iran, Islamic Republic of
19:51 - 1395/09/01
یسره دارن این آمار رو میگن که
این اسامی به زور بین مردم جا بیافته. همش شد عربی چرا اسامی اصیل ایرانی رو نمیگین که الان بین مردم بیشتر استفاده میشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۱
سوزش چیز بدیه درکت میکنم
سحر
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۲
آره خیلی اسامی قشنگیه انگار اسم آدم فضاییاس!!
آترینا آرتینو آرتمیس ...نصفشم اسم الهه های یونانی است الکی می گن فارسی است.
Iran, Islamic Republic of
20:22 - 1395/09/01
توضیح اینکه این آمار بر اساس فراوانی است، مثلا اگر یک روستای 100نفره همه اسمشان محمدقلی باشد ویک شهر صدمیلیونی صدمیلیون اسم غیرتکراری ومتنوع داشته باشند اسم تکراری آن روستا برشهرصدمیلیونی ارجعیت می یابد یعنی محمدقلی رکورد زده
Iran, Islamic Republic of
20:54 - 1395/09/01
چقدر زیباست نام های ایرانی،،همشون از مفهوم طبیعت گرفته شده،مهر،ماه،خورشید،ستاره،گل ها،....،فدای دختران زیبای خودم مهسا و یلدا بشم،،،
پاسخ ها
آنا
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۲
تبریک
سحر
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۲
نظرت راجع به ارشاویر و آرکان و ایرنا و این اسمای مسخره چیه؟
Iran, Islamic Republic of
23:49 - 1395/09/01
اسامی ایرانی بسیار زیبا و با معنی هستند . مطمین هستین آمارهاتون درسته ؟!
Iran, Islamic Republic of
02:30 - 1395/09/02
نام فقط ایرانی. این خبر هم دروغ
Iran, Islamic Republic of
08:10 - 1395/09/02
طرف رو عزیزترین کسش اسم عربی میزاره بعد صبح تا شب هی میگه خلیج عربی نیست و خلیج فارسی درسته ‌. واقعا ادم میمونه چی بگه .
Iran, Islamic Republic of
09:02 - 1395/09/02
من خودم از دو لب مبارک آیت الله کاشانی رحمت الله شنیدم که فرمودند: پیامبر صل الله خطاب به اباذر فرمودن : یا اباذر عظمت فاطمه من اینقدر پیش خداوند بالاست که هر کس اشم فرزندش را به خاطر محبت بر فاطمه من ( فاطمه ) بگذارد. خداوند از 70 نسل او آتش را برداشته است.
هر کس توفیق داشته باشد به این روایات عمل می نماید.
Iran, Islamic Republic of
09:46 - 1395/09/02
به نظر من اين سازمان تفسير غلطي داره ارائه مي ده و اين كار رو جهت دهي شده انجام مي ده. و تازه براي رسيدن به اين آمار از ابزارها هم استفاده مي كنه. اولا نامهايي رو جزو ليست نامهاي ممنوع و ليست قرمز قرار داده. طبيعيه كه مردم در اين صورت دو نام براي بچه هاشون انتخاب مي كنن و البته اون نام جديد و به روز رو توي شناسنامه ثبت نمي كنن. پس آمار نشون دهنده فرهنگمون نيست . به هيچ وجه. دوم اينكه اين آمار نشون مي ده كه تعداد تكرار يكي دونام از تكرار نامهاي ديگه بيشتره ولي نشون نمي ده كه تعداد كساني كه به اين نامها ناميده شدن بيشتر از ساير افراد كشور هست. به اين مي گن قلب و تحريف واقعيت. و شديدا براي سازمان ثبت احوال كشور متاسفم
Iran, Islamic Republic of
12:28 - 1395/09/02
چون ایرانیا جدیدن بی هویت شدن.علی معنیش چیه؟ خوب فارسیشسو بذارین.فاطمه معنیش چیه؟ فارسیشو بذارین.
Iran, Islamic Republic of
16:10 - 1395/09/02
والا با خوندن این نظرات متاسفم شدم،هم اسامی ایرانی با معنی زیبا هستند هم اسامی ائمه،هر کسی بر حسب میل خودش انتخاب میکنه.ولی خواهشا عربی و ایرانی نکنید،اسامی اهل بیت رو اسلامی حساب کنید،اهل بیت ع متعلق به همه هستند نه فقط قوم عرب
Iran, Islamic Republic of
18:46 - 1395/09/02
اینایی که نظر دادن و به اسم ائمه بدوبیراه گفتن-خدا هدایتشون کنه-احتمالا از کلانشهر تهران هستند که مردمش درانتخاب اسامی زشت و عجیب و غریب با هم مسابقه گذاشتند.اسامی ای که به هیچوجه فارسی نیستند.اغلب به شاهنامه استناد می کنند ولی در شاهنامه هم همه اسامی فارسی نیست چون دربعضی داستانها خارجیها به ایران حمله می کردند و اسم آن خارجیها هم قاعدتا فارسی نبوده.
یا اسم خدایان یونانی یا اسامی انگلیسی مثل اما . اگه واقعا اسم فارسی بذارن به انتخاب دیگران هم توهین نکنند مهم نیست ولی مشکل اینجاست که فکر می کنند خودشون عقل کل هستند و هرکس برای رضای خدا اسم بچه ش رو از اسامی ائمه انتخاب کرده قدیمی فکرمی کند.
اگر چشمشان را باز می کردند می دیدند در همین لیست"یسنا"هم هست که یسنا از اسامی زردشتی است و عربی هم نیست ولی دشمنی و غرض جوری چشمشان را بسته که...
ثبت شه نظرم چون نظر مخالف من ثبت شده و منم حق نظردادن دارم.
Iran, Islamic Republic of
21:35 - 1395/09/02
آمارتونم دروغه .مثه بقیه ی چیزاتون
Iran, Islamic Republic of
23:38 - 1395/09/02
درود
چقد زیباست که از نام های ایرانی استفاده بشه. تا عربی و تازی
الان در کشورهای عربی اسلامی کسی نام فرزند خودشو داریوش میزاره ؟؟قطعا خیر چه دلیلی دارد ما که ایرانی هستیم از اینجوری نام ها استفاد کنیم !!
Iran, Islamic Republic of
18:51 - 1396/02/13
کوروش.داریوش.مهرداد.ساسان.اشکان.ناهید.سوسن.یاس.ساناز.سپیده.پروانه.ستاره.مهتاب.آناهیتا.و...
چه اسمای قشنگی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
بهمن پور_داخلی4
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
استخدام_2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
ایرانیان- فوتر موبایل222
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
فنی آتل_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
ایرانیان-فوتراصلی222
دکتر عارفی - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کیان برنا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر