همنشینی با گلزار و رفقا، 300 هزار تومان!
۴۳۰۱۸۶
۰۶ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۸
۳۲۲۰
افتتاحيه‌اي با بليت‌هاي 300 هزار توماني، باورش کمي سخت است، اما هفته آينده در همين روز سالن اصلي مرکز همايش‌هاي برج ميلاد تهران ميزبان افتتاحيه فيلم «سلام بمبئي» است؛ فيلمي که بليت‌هايش چند روزي است به صورت آنلاين در حال پيش‌فروش است و براي کساني که مي‌خواهند در مراسم افتتاحيه اين فيلم حضور يابند بليت‌هاي 300 هزار توماني درنظر گرفته شده است.
جوان نوشت: افتتاحيه‌اي با بليت‌هاي 300 هزار توماني، باورش کمي سخت است، اما هفته آينده در همين روز سالن اصلي مرکز همايش‌هاي برج ميلاد تهران ميزبان افتتاحيه فيلم «سلام بمبئي» است؛ فيلمي که بليت‌هايش چند روزي است به صورت آنلاين در حال پيش‌فروش است و براي کساني که مي‌خواهند در مراسم افتتاحيه اين فيلم حضور يابند بليت‌هاي 300 هزار توماني درنظر گرفته شده است.
 
رقمي که مي‌توان با آن 30 بليت فيلم در سينماهاي مدرن که با قيمت 10 هزار تومان گران‌ترين بليت‌هاي سينماهاي ايران را دارند، خريد. اين رقم براي سينماي ايران کمي خارق‌العاده نيست؟ در سال جاري دولت حداقل حقوق را 812 هزار و 164 تومان اعلام کرده است. پس با در نظر گرفتن اضافه حقوق و مزاياي احتمالي يک ايراني بيش از 33 درصد از حقوق يک ماه ‌خود را براي تماشاي فيلمي مشترک ميان سينماي ايران و هند هزينه مي کند؛ فيلمي که نه در سينماي عريض و طويل باليوود جايگاهي دارد و نه در سينماي ايران براي فيلم قربان محمدپور از پيش جايگاهي در نظر گرفته شده است.
 
چرا 300 هزار تومان؟!
 
بليت‌هاي 300 هزار توماني حتي در مشهور‌ترين و پرطرفدار‌ترين کنسرت‌هاي موسيقي هم رقم عجيب و غريبي است. اين رقم 300 هزار توماني چطور براي بهاي بليت‌هاي افتتاحيه «سلام بمبئي» محاسبه شده است؟! جواد نوروزبيگي، تهيه‌کننده اين فيلم مي‌گويد: «آوردن بازيگران از هند به ايران هزينه‌هاي بسياري دارد. ما حدودا يک ميليارد تومان هزينه‌هاي افتتاحيه اين فيلم سينمايي را تخمين زديم و اين هزينه بالا باعث شده بليت‌هاي مراسم افتتاحيه اين فيلم را به فروش برسانيم». سالن برج ميلاد تهران گنجايش هزار و 700 صندلي را دارد و در صورت ادامه روند خريد بليت‌ها امکان اينکه تمامي ظرفيت اين سالن پر شود، وجود دارد و در اين صورت در يک شب و تنها در يک سالن، «سلام بمبئي» بيش از 500 ميليون تومان فروش خواهد داشت!
 
سلام بمبئي مي‌خواهد رکورد فروشنده را هم بزند!
 
قربان محمدپور، کارگردان فيلم «سلام بمبئي» که گويا از استقبال افتتاحيه خاطرجمع است، از انتظارش براي فروش 45 ميليارد توماني «سلام بمبئي» مي‌گويد يعني رقمي حدود سه برابر فروش فيلم «فروشنده» که به تازگي توانسته است حد نصاب فروش سينما را جابه‌جا کند. آيا بليت‌هاي 300 هزار توماني مي‌تواند اين آرزو را رقم بزند؟! اصلاً مي‌توان افتتاحيه‌اي را با اين وضع به حساب موفقيت يک فيلم گذاشت؟!

يک سال پيش در همين روز‌ها بود که سينماي جهان يک پديده سينمايي را به خود ديد. قسمت جديد از فيلم دنباله‌دار جنگ ستارگان با نام «جنگ ستارگان: نيرو برمي‌خيزد» رونمايي شد و توانست رکورد فروش سينماهاي جهان را جا‌به‌جا کند؛ پديده‌اي که سرآغاز آن از افتتاحيه اين فيلم در لس‌آنجلس بود و همزمان با اين افتتاحيه 3 هزار سالن سينما اکران جنگ ستارگان را آغاز کردند. بليت‌هاي افتتاحيه جنگ ستارگان در بازار سياه خريد و فروش مي‌شد و برخي از علاقه‌مندان توانستند آن را به قيمت 100 دلار (با دلار آزاد آن روز‌ها تقريباً 340 هزار تومان مي‌شد) خريداري کنند. برخي هم کمتر و در حدود 50 دلار براي ديدن اين فيلم پرداختند. اين رقم در کنار هزينه 300 دلاري حضور در پياده‌رو خياباني که دونالد ترامپ از آن عبور خواهد کرد تا به مراسم تحليف رياست‌جمهوري برود، چندان چشمگير نيست. حتي قيمت بليت سينماها در روزهاي بعدي براي بزرگسالان 5/12 دلار بود. توجه کنيد که امريکايي‌ها در بدترين حالت بليت هشت فيلم در سينماهاي عادي را مي‌دادند تا در افتتاحيه جنگ ستارگان شرکت کنند؛ فيلمي که براي آنها بخشي از تاريخ سينما و حتي سبک زندگي امريکايي است نه مانند شهروندان ايراني که بليت 30 فيلم را مي‌دهند تا در حضور محمدرضا گلزار «سلام بمبئي» را تماشا کنند!
 
بدعت‌هايي براي از ما بهتران سينما!
 
زماني که تنها در چند روز اول اکران فيلم فروشنده قيمت بليت‌هاي اين فيلم از قيمت مصوب سينماها بيشتر بود، اعتراض‌هاي متعددي به اين سبک اکران وارد شد و در نهايت بهاي بليت «فروشنده» نيز به حالت عادي بازگشت. آن زمان منتقدان فرهادي از اينکه قيمت بالاي بليت مي‌تواند عاملي براي رکوردشکني آسان در سينما شود به وي خرده مي‌گرفتند، اما در نهايت «فروشنده» توانست رکوردشکني کند و به تنهايي در رأس فهرست پرفروش‌ترين فيلم‌هاي سينماي ايران قرار گيرد. اما در نقطه مقابل زماني که نوروزبيگي به خاطر هزينه‌ها آوردن مهمانان هندي و هزينه‌هاي برگزاري افتتاحيه، صندلي‌هاي سالن ميلاد را براي يک سانس 300 هزار تومان قيمت‌گذاري کرده است، اعتراضي پيش نمي‌آيد.
 
«سلام بمبئي» شو آف تبليغاتي يا برگي از تاريخ!
 
پيتر بارت، روزنامه‌نگار و منتقد سينما بعد از تماشاي قسمت هفتم جنگ ستارگان در مجله وريتي نوشت: «زماني که در سال 1977 من چهار دلار براي ديدن «جنگ ستارگان) (اپيزود اول) دادم، هيچ‌کس به من اخطار نداده بود که اين مي‌تواند يک شروع تاريخي باشد». آيا چند سال بعد هم افرادي که در افتتاحيه 300 هزار توماني سلام بمبئي شرکت کرده‌اند مي‌گويند ما آن روز در سرآغاز يک تغيير تاريخي در سينماي ايران حضور داشتيم؟
 
سابقه فيلمسازي کارگردان«سلام بمبئي» مي‌گويد که حداقل روي کاغذ نبايد انتظار معجزه داشت. همان‌طور که در طول سال سينماي هند چندين فيلم با مشارکت بريتانيا مي‌سازد ولي سينماي بريتانيا به خاطر همکاري با باليوود تکاني نخورده است! دست‌اندرکاران فيلم سلام بمبئي از زمان مطرح شدن ساخت اين فيلم تاکنون که يک هفته تا اکران آن باقي مانده است از اکثر روش‌هاي تبليغاتي براي داغ کردن اکران آن استفاده کرده‌اند از جمله استفاده از بنيامين بهادري، خواننده مشهور دهه 80 يا تلاش براي بازگرداندن محمدرضا گلزار به دوران سوپراستاري و مانور‌هاي پي‌درپي روي حضور ستاره‌هاي باليوودي در اين فيلم که معجوني را به نام «سلام بمبئي» ايجاد کرده است.
 
طبق اطلاعات سايت فروش آنلاين بليت، نيم بيشتر ظرفيت سالن اکران «سلام بمبئي» پر شده است البته مشخص نيست که آيا اين ميزان با در نظر گرفتن مهمانان است يا همه صندلي‌هاي پر شده بليت‌فروشي داشته‌اند! 13 آذر مشخص مي‌شود بليت‌هاي 300 هزار توماني واقعاً مشتري داشته‌اند يا خير!
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:46 - 1395/09/06
سینمای هند مگه چی داره که اینا محصول مشترک باهاش ساختن!
جای تاسف داره.
Iran, Islamic Republic of
09:55 - 1395/09/06
گلزار کیلویی چند..خیلی سنگین گرفتنش ..لوس تراز خودش کسی نیست.
Iran, Islamic Republic of
09:57 - 1395/09/06
متونم در یک جمله خلاصه کنم .
(باد اورده را باد میبرد .)
از این پولهای مفت ما نداریم .فهمیدی دایی جون
United States
10:05 - 1395/09/06
فروشنده بازم از بقیه بلیطش گرون تر بود ، تو شهرستان 10 تومن سینما ش هم درجه دو سه بود ، در حالی که بقیه فیلما با بلیط شش تومنی فروش میرفتن
Iran, Islamic Republic of
13:18 - 1395/09/06
اخه گلزارم شد بازیگر با اون قیافه اش اه تازه رفتن با کی فیلم درست باهند خخخهه همش چرت وتخیلیه فیلم های هند
Iran, Islamic Republic of
13:39 - 1395/09/06
کل فیلم ارزش دیدن نداره
والا بشینیم مختارنامه ببینیم بهتره
Iran, Islamic Republic of
03:44 - 1395/09/07
والا برنامه کلاه قرمزی از این فیلم قشنگتره....
مردم باید زیر بار این قیمت بلیت نرن, هر چقدر هم که توانگر و پولدار هم باشن. این یه جور توهین به ملت حساب میشه.
توی مشهد این فیلم و توی بهترین سینما با بلیت مبلغ 10 تومن میفروشن ولی یک هفته است کسی استقبال نکرده.. امیدوارم همین روال ادامه پیدا کنه و نفروشه, تا هندی ها هم واسمون شاخ نشن....
Iran, Islamic Republic of
08:51 - 1395/09/07
فقط میتونم بگم متاسم برای خودمون،درسته زمان بت پرستی خیلی وقته سپری شده ولی ذهنهای بی کفایت ما نوعی بت پرستی را پیروی میکنند و مثلا به خاطر دیدن فلان هنر پیشه چقدر پول هزینه میکنند. بعضی وقتها انسان آرزو میکنه ای کاش حیوان بودم و چنین انسانهایی را درک نمیکردم.
Iran, Islamic Republic of
13:12 - 1395/09/07
فقط میتونم بگم متاسم برای خودمون،درسته زمان بت پرستی خیلی وقته سپری شده ولی ذهنهای بی کفایت ما نوعی بت پرستی را پیروی میکنند و مثلا به خاطر دیدن فلان هنر پیشه چقدر پول هزینه میکنند. بعضی وقتها انسان آرزو میکنه ای کاش حیوان بودم و چنین انسانهایی را درک نمیکردم.
Iran, Islamic Republic of
00:30 - 1395/09/12
خدا حسود را کورکند....یکمرد ثروتمند بنده را ببردجلو دوربین فیلم میام اند برره....فقط موسیقی بلد نیستم سوادم به خدا اندک است.طی ششماه کارهای با تجربه بالا رافوت آب میشوم.رادیولوژی...پرستاری پزشکی عمومی.....نبرد تکک تیرانداز مشاغل نیازمندبه دقت بالا ومتوسط وکم را حداکثریکسال تا سه ماه.....نیازبه گریه بیا من رابگیر پسریک کارگرهستم.....خودستایی نکن این ترحم خداونداست به یک بیسواد.جداول غیرتخصصی راحل میکنم.اکثربازیهای مهدایران رابلدم.کامپیوتررااندازه بلدم خطاطی نقاشی الگوگیری....سال65مجروح حافظه ام راازدست دادم،4بارسکته کرده ام مدارک آماده......توانایی بخشش خداوندیست.گجناب گلزار مثل من وشما انسانی هستند مهربان از یکروز سردنه گرم میترسم برایشان خداحافظشان
United Kingdom
10:03 - 1395/09/12
محصول مشترک ایران و خالی بندان مگه برین باهند محصول مشترک بسازین وگرنه کشور های پیشرفته اصلا نگاهتونم نمیکنن چه خوش خیال
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج