انتخابات آمریکا؛ احتمال بازشماری آرای سه ایالت
۴۳۰۲۵۵
۰۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۷
۲۷۹۸
مقامات کمیسیون انتخاباتی ایالت ویسکانسین آمریکا اعلام کردند درخواست "جیل استاین " نامزد حزب سبز آمریکا در انتخابات اخیر ریاست جمهوری را درباره بازشماری آرای این ایالت دریافت کرده اند و آن را مورد بررسی قرار خواهند داد.
عصر ایران: مقامات کمیسیون انتخاباتی ایالت ویسکانسین آمریکا اعلام کردند درخواست "جیل استاین " نامزد حزب سبز آمریکا در انتخابات اخیر ریاست جمهوری را درباره بازشماری آرای این ایالت دریافت کرده اند و آن را مورد بررسی قرار خواهند داد.
 
وب سایت شبکه خبری "NBC" نوشت: آمریکا همزمان با اعلام فاصله بیش از2 میلیون رای مردمی هیلاری کلینتون نسبت به دونالد ترامپ رییس جمهور منتخب آمریکا، حزب سبز آمریکا با راه اندازی یک کمپین اینترنتی و جمع آوری امضا موفق شد در موعد قانونی مقرر میزان امضاها و تامین مالی لازم را به منظور درخواست رسمی بازشماری آرای  ایالت ویسکانسین، جمع آوری کند.

حزب سبز امیدوار است آرای سه ایالت ویسکانسین، میشیگان و پنسیلوانیا مورد بازشماری قرار گیرند. همه آرای الکترال این سه ایالت که در دهه های گذشته غالبا  به حزب دموکرات رای می دادند در انتخابات اخیر آمریکا با فاصله ای اندک به دونالد ترامپ نامزد حزب جمهویخواه تعلق گرفت و او توانست با اختلاف اندکی بیش از 60 رای الکترال بر خلاف پیش بینی ها رقیب پرنفوذ دموکرات خود را شکست دهد.

همزمان با ارایه درخواست بازشماری آرای برخی ایالت ها ، گمانه زنی درباره احتمال هک شدن سامانه رایانه ای سیستم انتخاباتی آمریکا در انتخابات اخیر بالا گرفته است و این در حالی است که روز جمعه مقامات کاخ سفید به مردم این کشور و هواداران هیلاری کلینتون اطمینان خاطر دادند به رغم تحرکات دولت روسیه در هفته های منتهی به انتخابات ریاست جمهوری اخیر آمریکا، در روز انتخابات هیچ حمله سایبری و هک سیستمی علیه رایانه های انتخاباتی آمریکا صورت نگرفته و نتایج اعلام شده صحیح است.

کاخ سفید در بیانیه خود گفته است: نتیجه انتخابات اخیر این کشور بازتاب دهنده خواست مردم آمریکاست.

در صورت تغییر نتیجه آرای سه ایالت ویسکانسین، میشیگان و پنسیلوانیا ، نتیجه انتخابات اخیر آمریکا تغییر خواهد کرد و ممکن است جای برنده و بازنده تغییر کند ؛ احتمالی که بسیار بعید می نماید اما روی کاغذ به عنوان یکی از سناریوهای دلخواه لیبرال های آمریکایی مخالف ترامپ، مورد بحث است.

میزان آرای ترامپ و کلینتون در ایالت ویسکانسین بسیار نزدیک است و دو نامزد کمتر از 27 هزار رای فاصله دارند.

گفتنی است مهلت ارایه رسمی درخواست بازشماری آرا در ایالت پنسیلوانیا روز دوشنبه همین هفته است و در ایالت میشیگان نیز که هنوز نتایج قطعی شمارش آرای آن اعلام نشده ، در روز چهارشنبه است.

خانم استاین در انتخابات اخیر آمریکا پس از دونالد ترامپ ، هیلاری کلینتون و گری جانسون (نامزد حزب لیبرتارین) در رده چهارم قرار گرفت. او در ایالت ویسکانسین 31 هزار رای کسب کرد.

مقامات ایالتی ویسکانسین به لحاظ قانونی تا 13 دسامبر سال جاری ( 17 روز دیگر) فرصت دارند نتیجه قطعی بازشماری آرای این ایالت را اعلام کنند.

بر اساس قوانین آمریکا اگر نامزدی درخواست بازشماری آرای یک ایالت را بدهد باید به میزان هزینه های بازشماری، منابع مالی تامین کند تا در صورت عدم تغییر نتیجه در صورت بازشماری، همه هزینه ها از طریق نامز مدعی تامین شده باشد.

خانم استاین تا کنون در راستای کمپین بازشماری آرا در سه ایالت یاد شده بیش از 4 میلیون دلار جمع آوری کرده است.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج