بازار کم حجم بورس تهران در هفته نیمه تعطیل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
لاله زار مال_1
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
لاله زار مال_4
ادیب_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۴۳۱۸۵۸
۰۹ آذر ۱۳۹۵ - ۰۷:۳۱
۱۲۴۰
بورس اوراق بهادار تهران روز یکشنبه شاهد یک بازار متعادل و کم حجم بود. به نظر می‌رسد به دلیل تعطیلی‌های میان هفته از تب و تاب بازار کاسته شده است.
روزنامه دنیای اقتصاد: بورس اوراق بهادار تهران روز یکشنبه شاهد یک بازار متعادل و کم حجم بود. به نظر می‌رسد به دلیل تعطیلی‌های میان هفته از تب و تاب بازار کاسته شده است. در بازار سهام، روز یکشنبه معامله‌گران شاهد تداوم توجه به نمادهای وابسته به بازار جهانی بودند. ترکیب رشد بهای فلزات در بازار جهانی و افزایش ارزش دلار در بازار داخلی موجب توجه بازار به نمادهای فلزی و پتروشیمی شده است.
 
در بازار روز یکشنبه ارزش دلار در بازار تهران از مرز 3800 تومان نیز عبور کرد که خبر خوبی برای شرکت‌های صادر‌کننده فعال در بورس تهران به شمار می‌رود. در همین حال بازارهای جهانی روز دوشنبه در بازگشایی شاهد رشد قیمت بودند که موجب شد، مس به مرز 6هزار دلار نیز رسید. بهای سرب و روی نیز به ترتیب 2 هزار و 507دلار و 2هزار و 962دلار (در هر تن) گزارش شده است. بهای نفت برنت اما همچنان زیر 50دلار باقی مانده است.

در بازار روز یکشنبه در گروه بانکی توقف نماد بانک خاورمیانه به دلیل ابهام مورد توجه بود. در گروه پتروشیمی زاگرس با افزایش سود 41درصدی متوقف شد. «زاگرس» در حالی سود هرسهم اسفند جاری را 1311 ریال پیش‌بینی کرده بود که در عملکرد 6 ماهه این سود را با 41 درصد رشد، 1844 ریال پیش‌بینی کرد.این شرکت طی 6 ماه اول سال 855 ریال ( به ازای هر سهم) معادل 46 درصد را پوشش داده است.
 
این رشد، ناشی از افزایش مبلغ فروش نسبت به پیش‌بینی قبلی به دلیل افزایش نرخ فروش صادراتی و همچنین افزایش 50 هزار تنی تولید و فروش صادراتی متانول بود، اما با توجه به توقف نماد این شرکت، باید منتظر توضیحات مدیران بود. در گروه ساختمانی مدیرعامل شرکت ساختمانی سخت آژند با بیان علت اختلاف چشمگیر بین ارزش ذاتی و قیمت سهام و برنامه‌های مهم این شرکت، زمان افتتاح تالار بورس مشهد را اعلام کرد. حامد نورانی در گفت وگو با بورس پرس، با اعلام اینکه بین ارزش ذاتی و قیمت سهام سخت آژند اختلاف چشمگیری وجود دارد، اظهار کرد: با توجه به وضعیت پروژه‌های موجود و قیمت تمام شده زمین‌های شرکت که در صورت‌های مالی مندرج در کدال افشا شده، بین NAV شرکت و قیمت سهم در بازار اختلاف چشمگیری ایجاد شده است. وی افزود: در این میان برنامه افزایش سرمایه چند برابری از محل مطالبات و سود انباشته در دستور کار شرکت است که گزارش طرح توجیهی آن در مراحل پایانی بوده و به زودی در کدال درج خواهد شد. این مقام مسوول افزود: پروژه‌های در دست اقدام شرکت شامل پروژه‌های چابکسر، دیلمان و مشهد مقدس بوده است که پیشرفت قابل ملاحظه‌ای دارند.
 
به‌عنوان نمونه پروژه چابکسر با پیشرفت 90 درصدی همراه است و در سال مالی جاری تمامی واحدها فروش خواهند رفت. نورانی در مورد پروژه تالار بورس مشهد هم توضیح داد: در جوار حرم رضوی تنها تالار اختصاصی بورس اوراق بهادار در حال ساخت است و پیش‌بینی می‌شود تا سال آینده افتتاح شوند. در گروه تجهیزات، روز یکشنبه مجمع نماد متوقف مپنا با تقسیم سود 25تومانی برگزار شد. مجمع سالانه مپنا بعد از حدود 5 ماه دوری از تابلو بورس با تقسیم سود 40 درصدی برگزار شد.
 
در گروه غذایی نماد مارگارین با تعدیل سود 22درصدی بازگشایی شد و در پایان معاملات رشد 5/ 2 درصدی را تجربه کرد.در این گروه پارس‌مینو نیز افزایش سرمایه 100درصدی از محل سود انباشته را در دستور کار خود قرار داده است. در مجموع بازار روز یکشنبه بازاری متعادل بود که در آن شاخص کل با رشد 84واحدی معادل 11/ 0درصد به رقم 79هزار و 626واحد رسید. ارزش معاملات در بورس (با احتساب معاملات بلوکی و اوراق مشارکت) به 194میلیارد تومان و در فرابورس به 145میلیارد تومان رسید.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت هوش و دانش سپهر_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
روشا فارمسی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
اورانوس_فوتر2
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
پارسیان طب - فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
کلینیک النا_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
تنورستان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
آیلین_تزریق چربی