شخصیت شناسی بر اساس نوع گوشی موبایل
۴۳۲۱۱۱
۰۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۴
۱۸۰۸
اگر چه دستگاه‌های آندروید و آیفون عملکرد بسیار مشابهی دارند، اما کمپین‌های بازاریابی آنها با یکدیگر متفاوت هستند. هدف از انجام این پژوهش روانشناختی جدید کشف برخی از تفاوت‌های شخصیتی بین کاربران آیفون و آندروید است.
وب سایت صبحانه: محققان طی انجام یک پژوهش جدید به بررسی تفاوت شخصیت بین کاربران آندروید و آیفون پرداختند. به نقل از مدیکال نیوز تودی، محبوبیت گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۰۷ و با ظهور اولین آیفون به اوج خود رسید.از آن زمان به بعد، فروش گوشی‌های هوشمند به صورت تصاعدی افزایش یافته و در بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳، یک افزایش بیش از ۵۰ درصدی در سراسر جهان داشته است.
 
 شخصیت شناسی بر اساس نوع گوشی موبایل!

طی گزارشات به دست آمده در ایالات متحده، ۶۴ درصد از بزرگسالان دارای یک گوشی هوشمند هستند که این میزان در مقایسه با سال ۲۰۱۱، تقریبا دو برابر شده است.

بازار گوشی‌های هوشمند جهان بین دستگاه‌های آندروید و اپل شرکت آیفون که مجهز به سیستم عامل IOS است تقسیم شده که طبق آخرین آمار به دست آمده، تسلط دستگاه‌های آندروید بر بازار به ۸۷٫۶ درصد و دستگاه‌های آیفون با قرار گرفتن در رتبه دوم ۱۱٫۷ درصد است.

اگر چه دستگاه‌های آندروید و آیفون عملکرد بسیار مشابهی دارند، اما کمپین‌های بازاریابی آنها با یکدیگر متفاوت هستند. هدف از انجام این پژوهش روانشناختی جدید کشف برخی از تفاوت‌های شخصیتی بین کاربران آیفون و آندروید است.

این پژوهش یک تلاش و همکاری مشترک بین دانشگاه لینکلن، دانشگاه لنکستر و دانشگاه هرتفورد شایر بوده که همگی در انگلستان قرار دارند.

در این پژوهش از ۵۰۰ شرکت کننده خواسته شد تا به مجموعه‌ای از سوالات در مورد خودشان و نگرش آنها نسبت به گوشی‌های هوشمند خود پاسخ دهند. یافته‌های این پژوهش نشان داد که کاربران آیفون بیشتر زن هستند.

علاوه بر این، کاربران آیفون نسبت به کاربران گوشی‌های آندروید بیشتر در مورد ظاهر گوشی خود به عنوان یک شی مناسب با ظاهری خاص نگران بوده و کمتر ترجیح می‌دهند که مالک چیزی باشند که اکثر افراد دارای آن هستند.

این تحقیق نشان دهنده تفاوت‌های کلیدی در شخصیت افراد است. برای مثال در این پژوهش مشخص شد که کاربران آیفون دارای سطوح پایین‌تری از صداقت و فروتنی و سطح بالایی از احساسات هستند. همچنین مشخص شد که کاربران گوشی‌های آیفون برونگراتر از کاربران آندروید هستند.

در مقابل، کاربران آندروید بیشتر مرد و مسن بوده و علاقه زیادی به ثروت و موقعیت اجتماعی ندارند. همچنین از میزان صداقت و سازگاری بیشتری با محیط برخوردار هستند. آنها همچنین کمتر احتمال دارد که قوانین را برای منافع شخصی خود نقض کنند.

این پژوهش برای اولین بار توانست به محققان و روانشناسان کمک کند تا از روی نوع انتخاب کاربران به شخصیت آنها پی ببرند. این یافته‌ها در مجله‌های Cyberpsychology، Behaviour ، و Social Networking منتشر شده است.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:12 - 1395/09/09
کار
علمی
ج
داده
و
میده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج