تصاویر عجیب دیده شده در گوگل ارث (1)
۴۳۲۱۲۲
۰۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۱
۷۰۱۲ 
گوگل ارث (Google Earth) برنامه‌ای جهت دریافت و مشاهده اطلاعات جغرافیایی سراسر جهان است که به نوعی از آن به عنوان نقشه سه بعدی کره زمین یاد می‌شود. به طور معمول،‌ کاربران زیادی روزانه ساعت‌های آزاد خود را با تفریحاتی نظیر تماشای کره زمین از طریق گوگل ارث پر می‌کنند.
وبسایت گجت نیوز - معین کریمی: گوگل ارث (Google Earth) برنامه‌ای جهت دریافت و مشاهده اطلاعات جغرافیایی سراسر جهان است که به نوعی از آن به عنوان نقشه سه بعدی کره زمین یاد می‌شود. به طور معمول،‌ کاربران زیادی روزانه ساعت‌های آزاد خود را با تفریحاتی نظیر تماشای کره زمین از طریق گوگل ارث پر می‌کنند. خیلی از همین اوقات که شما در حال گشت و گذار در تصاویر گرفته شده ماهواره‌ای قابل مشاهده با این برنامه هستید، به تصاویری برمی‌خورید که باعث حیرت شما می‌شوند. ما دقیقا همین قضیه را در اینجا هدف قرار داده‌ایم. در این مقاله قصد داریم به تماشای تصاویر عجیبی از کره زمین بنشینیم که تا به امروز در گوگل ارث دیده شده است.

گوگل ارث تصاویرش را از منابع متعددی از ماهواره‌های مخابراتی در مدارهای Geosynchronous که آن‌ها با کنار زدن وضوح کم از ده ها هزار کیلومتر بالاتر از کره زمین از سوی ماهواره‌ها گرفته شده است که از تصاویر وضوح بالای گرفته شده از هواپیما‌ها، کایت‌ها، و حتی پهپادها نیز به مراتب وضوح بالاتری دارد. این تصاویر در دسترس تمامی کسانی که از این نرم افزار استفاده می‌کنند قرار دارد. در ادامه با تماشای این تصاویر با ما همراه باشید.

آلاینده‌ها به شکل چلیپای شکسته

تصاویر عجیب دیده شده در گوگل ارث (1)

محققان بیش از پنجاه Geoglyph ( اشکال هندسی به هم پیوسته بر روی کره زمین) را در سراسر شمال قزاقستان در آسیای میانه کشف کرده‌اند که این تصویر شبیه به نماد صلیب شکسته است. در حالی که بسیاری دیگر از تصاویر منتشر شده شبیه به چلیپای شکسته از جنس تپه‌های خاکی هستند، این صلیب در تصویر فوق از الوار ساخته شده است. گفته می‌شود این جئوجلیپ‌ها مربوط به 2000 سال پیش هستند. با توجه به آن که در آن زمان چلیپای شکسته چیزی غیر معمول در اروپا و آسیا نبود، نمی‌توان آن را حتی فارغ از گرایش‌های سیاسی و مذهبی نیز دانست.

این نماد حتی در تاریخ ایران نیز قدمت زیادی دارد. اولین نمونه‌های استفاده از چلبپای شکسته مربوط به تعدادی سفال یافت شده در استان خوزستان در ایران در 5 هزار سال قبل از میلاد است. در اوایل عصر برنز نشانه‌هایی از آن در سفال‌هایی در روسیه پیدا شده است.
 


جزیره در یک دریاچه در یک جزیره در یک دریاچه در یک جزیره!

تصاویر عجیب دیده شده در گوگل ارث (1)

این تصویر گوگل ارث یک چشم کامل با یک دهان است و ما نتوانستیم عنوانی بهتر از عنوان بالا برایش انتخاب کنیم. گوگل ارث تصویری از یک جزیره کوچک به نام «ولکانو» را نشان می‌دهد که در داخل یک دریاچه به نام «تال» در جزیره لوزون فیلیپین نشان می‌دهد.

این پدیده به عنوان یکی از جذاب‌ترین جاسوسی‌های گوگل ارث طی سال‌های اخیر بوده است که در تصویر فوق قابل مشاهده خواهد بود.
 


چرخ‌های عجیب و غریب

تصاویر عجیب دیده شده در گوگل ارث (1)

گوگل ارث تا به حال انواع مختلفی از آثار هنری قدیمی را در سطح این سیاره به نمایش گذاشته است. به عنوان مثال باید به سازه‌های چرخی شکلی اشاره کرد که ممکن است قدمت آن‌ها حتی به 8500 سال هم برسد تا آن‌ها را قدیمی‌تر از یک Geoglyphs به نام «خطوط نازکا» در کشور پرو  کند.

گروهی از دانشمندان با آرشیوی از تصاویر هوایی باستانشناسی در خاورمیانه، سازه‌های چرخ مانندی را یافته‌اند (موسوم به آثار مردان قدیمی) که با تصاویر ماهواره‌ای و از طریق گوگل ارث نمایان هستند. در تصویر بالا سازه‌های چرخ دنده‌‌ای را می‌بینیم که گویی یکی پس از دیگری به سمت جلو در حال حرکت هستند. این بناها "Azraq Oasis” نام داشته و در اردن دیده شده‌اند.
 


چشم گاو نر

تصاویر عجیب دیده شده در گوگل ارث (1)

یکی دیگر از بناهای دایره‌ای شکل در خاورمیانه، به نظر شبیه به چشم گاو نر می‌رسد. در این تصویر یک دایره را در وسط مشاهده می‌کنیم که سه مثلث با فاصله‌ای از آن، گویی آن دایره را هدف قرار داده‌اند. دیوید کندی از دانشگاه استرالیای غربی کسیست که این پروژه را هدایت می‌کند و به آن: «یک مقبره مرکزی شبیه به چشم گاو نر با سه مثلث که به نظر می‌رسد با آن متصل هستند.
 


هرم مرموز

تصاویر عجیب دیده شده در گوگل ارث (1)

این تصویر یافته شده در گوگل ارث یک ناهنجاری را نشان می‌دهد که برخی معتقدند یک هرم حفاری نشده را نشان می‌دهد. طی پنج سال گذشته، ده ها اثر شبیه به این ناهنجاری در کشور مصر توسط گوگل شناسایی شده است، با این حال، بحث به عنوان آن که آیا این‌ها طبیعی هستند یا سازه‌های دست بشر، همچنان مطرح است.
 


اهرام مصر

تصاویر عجیب دیده شده در گوگل ارث (1)

آیا این اهرام فرسایش یافته‌اند یا همگی جئولوجیک هستند؟
 


جزیره فانتوم

تصاویر عجیب دیده شده در گوگل ارث (1)

در سال 2012، گروهی از محققان استرالیایی یک جزیره ناشناخته به اندازه منهتن در اقیانوس آرام جنوبی پیدا کرده‌اند. یک مکان مرموز به نام «جزیره شنی» که در نقشه، در شمال غربی کالدونیای جدید دیده می‌شود، ظهور کرده است. وقتی از بالا به آن نگاه می‌کنیم همانند یک چند ضلعی سیاه دیده می‌شود؛ اما وقتی محققین در سال 2012 به آنجا رفتند، آن‌ها به جای زمین خشک، با آب مواجه شدند!

در آوریل 2013 محققان توضیح داده‌اند که چرا مردم معمولا با چنین خطاهای دیدی مواجه می‌شوند و آب‌ها را همانند جزیره‌ها می‌بینند.
 


پنج ضلعی گیج کننده

تصاویر عجیب دیده شده در گوگل ارث (1)

در دشت باد و جلگه‌ای بی آب وسیع آسیای مرکزی، در یک تکه جدا شده از قزاقستان، یک پنج ضلعی ستاره‌ای شکل بزرگ با اندازه‌ای نزدیک به 1200 فوت (366 متر) بر روی سطح زمین نقش بسته است. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به نسخه آنلاین گوگل ارث بروید.

بسیاری از نظرات آن را به پرستش شیطان، فرقه‌های مذهبی نابکار و یا ساکنانی از عالم اموات نسبت داده‌اند. این چند ضلعی در بیرون یک پارک ساخته شده است و مسئولین پارک با کاشت درخت، آن را به یک جاده درختی تبدیل کرده‌اند. شکل ستاره‌ای آن حتی از نماهای دورتر نیز مشخص است.
 


سایت‌های راه اندازی شده متروکه

تصاویر عجیب دیده شده در گوگل ارث (1)

موشک‌های نایک که مربوط به موشک‌های از سطح به هوای مافوق صوت هستند، طی سال‌های 1954 الی 1970 میلادی آماده‌ی راه اندازی حدود 300 سایت در اطراف ایالات متحده بوده‌اند. حتی بسیاری از این موشک‌ها حاوی کلاهک‌های هسته‌ای نیز هستند. لازم به ذکر است این موشک‌ها، با پیدایش موشک‌های بالستیک قاره پیما (ICBM) عملا منسوخ شده‌اند.

حال دیوید تکسبری، یک متخصص سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) در کالج همیلتون نیویورک، امیدوار است قبل از  اینکه ناپدید شوند، با تغییر کاربری نظامی به عنوان یک پایگاه اطلاعات جغرافیایی در کره زمین استفاده شوند. در تصویر زیر یکی از این سایت‌ها را در منطقه دفاعی اوآهو در هواوی می‌بینیم که در سال 1968 بنا شده است.
 


غربال شده با حفاری

تصاویر عجیب دیده شده در گوگل ارث (1)

جنگ داخلی در سوریه باعث شده تا صدها سایت باستان شناسی از بین برود. از جمله این حوادث می‌توان به آسیب دیدن شش سایت میراث جهانی یونسکو اشاره کرد که یکی از قدیمی‌ترین مناطق موجود بر روی زمین بوده است. ماهواره‌ها به طور خاص، بسیاری از ویرانی‌ها را نشان داده‌اند و بیشترین میزان این خرابی در افامیا دیده می‌شود.

در اینجا گوگل ارث تصاویری را از  روم باستان را می‌توانید مشاهده کنید که توسط غارتگران حفاری شده است. این حفاری‌ها از بالا شبیه سوراخ‌های تیره‌ای هستند که وقتی آن را از زاویه بالا نگاه می‌کنید، شبیه به کره ماه می‌ماند.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج