مردودین AFC و فیفا، می‌توانند قضاوت کنند
۴۳۲۷۳۹
۱۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۳
۹۶۴ 
کامرانی‌فر:
رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال تأکید کرد داوری که نتواند تست‌های فیفا و AFC را با موفقیت پشت سر بگذارد، شانس قضاوت در داخل کشور را خواهد داشت.
خبرگزاری تسنیم: بحثی در محافل ورزشی مطرح شده مبنی بر اینکه اسامی برخی از داوران بدون اینکه در تست‌های داوری شرکت کنند، در لیست معرفی به فیفا قرار گرفته است.

حسن کامرانی‌فر رئیس دپارتمان داوری در این زمینه اظهار داشت: من ابتدای فصل حضور نداشتم، اما تا جایی که می‌دانم همه داوران در تست‌های پیش از آغاز فصل شرکت می‌کنند. زمانی که داوری در تست شروع فصل شرکت می‌کند، یک ماه بعد به فیفا معرفی می‌شود.

وی افزود: هر تستی جایگاه خودش را دارد. تست‌های فیفا برای فیفا، AFC برای AFC و تست‌های داخلی هم مربوط به خودش است. در گذشته داورانی که در تست‌های فیفا و AFC مردود می‌شدند، امکان قضاوت در داخل کشور را نداشتند، اما در دوره ما این شانس وجود دارد که هر داوری که بنا به دلایلی مثل تغییر ساعت بیولوژیکی بدن، مسافت، تغییر ساعت تغذیه و ... تست‌های فیفا و AFC را پاس نکرد، بتواند در داخل کشور تا انجام تست بعدی قضاوت کند. به همین دلیل تأکید می‌کنم هر تستی جایگاه خودش را دارد.

رئیس دپارتمان داوری خاطرنشان کرد: تست‌های داخل کشور برای ما ارزشمند است و داوران تا تست‌های بعدی حق قضاوت خواهند داشت. این موضوع نظر شخصی من نبوده، بلکه نظر مشاوران دپارتمان و پیشکسوتان داوری است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج