قطعنامه پیشنهادی ایران در سازمان ملل تصویب شد
۴۳۳۷۴۹
۱۳ آذر ۱۳۹۵ - ۰۰:۳۷
۱۷۷۷
قطعنامه پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران با عنوان « مقابله با ریزگردها» پس از دو ماه و نیم مذاکره از سوی نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در نیویورک روز گذشته 11 آذرماه سال جاری با اجماع کلیه کشورها در کمیته دوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد به تصویب رسید.
خبرگزاری ایرنا: قطعنامه پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران با عنوان « مقابله با ریزگردها» پس از دو ماه و نیم مذاکره از سوی نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در نیویورک روز گذشته 11 آذرماه سال جاری با اجماع کلیه کشورها در کمیته دوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد به تصویب رسید.

این قطعنامه مساله ریزگردها را به عنوان یک معضل جدی مورد تاکید قرار داده و تصریح کرده است که در سال های اخیر مساله ریزگردها آسیب های جدی اجتماعی، اقتصادی، بهداشتی و زیست میحطی بر ساکنان کشورهای متاثر از آن وارد کرده است.

در همین راستا این قطعنامه بر ضرورت اقدامات فوری برای مواجهه با این معضل تاکید و اشعار می دارد مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سال 2017 اولین نشست عالیرتبه خود را به منظور بررسی ابعاد مختلف معضلات ریزگردها در کشورهای متاثر از آن و همچنین با هدف بررسی راههای لازم برای انجام هماهنگی های سیاسی جهانی برگزار خواهد کرد.

قطعنامه ضمن تاکید بر نقش نظام توسعه سازمان ملل متحد در پیشبرد همکاری های بین المللی برای مقابله با ریزگردها، از کلیه آژانش های ذیربط سازمان ملل متحد دعوت می نماید تا در برنامه های عملیاتی و اقدامات آتی خود به مساله ارتقای افزایش توانمندی کشورها بویژه از طریق همکاری های فنی، سیستم های هشداردهنده سریع، تبادل تجربه و اطلاعات پرداخته و با اقدامات خود عوامل اصلی ریزگردها را رفع و کنترل نمایند.

براساس مفاد این قطعنامه، یک اجلاس بین المللی برای مقابله با ریزگردها با همکاری جمهوری اسلامی ایران و سازمان ملل متحد در سال 1396در کشورمان برگزار خواهد شد.

ضمن تاکید بر افزایش همکاری ها در سطح جهانی، در بخش های دیگر این قطعنامه ، سازمان های منطقه ای و زیر منطقه ای را تشویق به افزایش همکاری برای مقابله با ریزگردها بویژه از طریق ارتقای همکاری های منطقه ای و تبادل تجربه و دانش فنی می نماید و از کلیه کشورها، سیستم سازمان ملل متحد و سازمان های منطقه ای و زیرمنطقه ای دعوت می نماید تا مفاد این قطعنامه را اجرا کنند.

قطعنامه ریزگردهای جمهوری اسلامی ایران طی روزهای آتی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد نیز ارائه می شود و در صورت تصویب از این پس قطعنامه سالانه مجمع عمومی خواهد بود.
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
01:30 - 1395/09/13
ریزگردها مشگلات ما هستن؟ یااختلاس های میلیاردی وحقوق های نجومی بیکاری که عامل جنایات وفساد است از قاچاق کالا گرفته تا مواد مخدر عدم شادی دربین مردم ایران، خداوندا خودت به داد مردم ايران برس
Iran, Islamic Republic of
06:43 - 1395/09/13
الان چندین ساله که این ریزگردهابه تهران هم اومده و ریه ی همه ی مردم دارن ازاین موهبت کمال استفاده رامیکنن تازه یادتون افتاده توسازمان ملل سخنرانی کنیدچقدرازمردم ازناراحتی ریه رنج میبرن هرروزتواین هوای آلوده چندساعت برای یک لقمه نون بایدنفس کشیدعوض اینکه به فکرمردم کشورهای دیگه باشیداگه بلدیدبه فکرمردم خودمون باشیدوگرنه روی مسندقدرت نشستن کاری نداره چگونه وچطوردرراستای منافع مردم قدم برداشتن مهمه مثل کسی که سوادنداره ولی درمدرسه معلمه آیا میتونه به بچه هادرس بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج