تذکر درباره برخورد خشن ‌با دست‌ فروشان
۴۳۹۸۹۴
۲۲ آذر ۱۳۹۵ - ۰۶:۵۲
۱۲۱۰
محمدرضا بادامچی، نماینده تهران، در صحن علنی روز گذشته در مجلس شورای اسلامی در تذکری به عبدالرضا رحمانی‌فضلی، وزیر کشور، خواستار رسیدگی فوری درباره عاملان برخوردهای خشن با دست‌فروش‌ها و کارگران شرکت واحد شد.
خبرگزاری ایسنا: محمدرضا بادامچی، نماینده تهران، در صحن علنی روز گذشته در مجلس شورای اسلامی در تذکری به عبدالرضا رحمانی‌فضلی، وزیر کشور، خواستار رسیدگی فوری درباره عاملان برخوردهای خشن با دست‌فروش‌ها و کارگران شرکت واحد شد.
 
همچنین فاطمه حسینی، نماینده تهران، به اتفاق پنج نماینده دیگر در تذکری دیگر به وزیر کشور بر «ضرورت پیگیری قاطع، مؤثر و عاجل درباره ضرب‌وشتم رانندگان و بازنشستگان شرکت واحد اتوبوس‌رانی در تجمعی برای پیگیری مسائل صنفی» تأکید کردند. همچنین بادامچی، رئیس فراکسیون کار، با انتقاد از «برخورد قهرآمیز مأموران شهرداری با دست‌فروش‌ها» گفت: «لازم است‌ هرچه سریع‌تر وزیر کشور مسئله برخورد مأموران شهرداری با دست‌فروش‌ها را که در مواردی به ضرب‌وجرح شدید منجر شده، پیگیری کرده و گزارشی به مجلس ارائه کند».
 
محمدرضا بادامچی، نماینده تهران، با اشاره به انتشار فیلم‌ها و اخباری در شبکه‌های اجتماعی درباره برخورد قهرآمیز مأموران شهرداری با دست‌فروش‌ها گفت: «دست‌فروشی اگر تخلف است، رفتار خشونت‌آمیز مأموران منتسب به شهرداری جرم است. باید بدانیم‌ کسانی که مجبور به دست‌فروشی شده‌اند اگر شرایط اقتصادی مساعدی داشته باشند، دست‌فروشی را رها می‌کنند. دست‌فروش‌ها، شهروندان ضعیف و آبرومند این جامعه هستند.
 
بهتر است به‌‌جای برخورد خشن و ضرب‌وجرح آنان‌ براي ساماندهی مفید و مدیریت کارآمد مسئله تلاش کنیم». رئیس فراکسیون کار با اشاره به انتشار اخبار و فیلم‌هایی در شبکه‌های اجتماعی از برخورد خشن مأموران منتسب به شهرداری با دست‌فروش‌ها گفت: «این رفتارها دل هر انسانی را به درد می‌آورد. رفتارهای خشن این مأموران ورزیده با مردم بیچاره، افکار عمومی را به‌شدت جریحه‌دار کرده است».
 
بادامچی ادامه داد: «باید پرسید چه کسی اجازه این برخورد قهرآمیز را به شهرداری داده است؟ تنها نیرویی که طبق قانون، مشروعیت کاربرد زور را دارد، نیروی انتظامی است. اگر آنان جرمی مرتکب شده‌اند که ناگزیر از رفتار قاهرانه هستیم، باید نیروی انتظامی با رعایت موازین مرتبط، اقدام کند نه مأموران شهرداری؛ البته آنان جرمی در این حد مرتکب نشده‌اند که به این صورت کتک بخورند». او تأکید کرد لازم است‌ هرچه سریع‌تر وزیر کشور مسئله برخورد مأموران شهرداری با دست‌فروش‌ها را که در مواردی به ضرب‌وجرح شدید منجر شده، پیگیری و گزارشی را به مجلس ارائه کند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج