شرایط معافیت سربازی برای مددجویان بهزیستی
۴۴۰۸۸۷
۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۱
۲۸۴۷
جانشین رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت: براساس ماده ۴۴ مکرر قانون معافیت، تنها یک پسر از خانواده های تحت پوشش بهزیستی یا کمیته امداد امام خمینی (ره) می تواند معاف شود.
خبرگزاری مهر: جانشین رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت: براساس ماده ۴۴ مکرر قانون معافیت، تنها یک پسر از خانواده های تحت پوشش بهزیستی یا کمیته امداد امام خمینی (ره) می تواند معاف شود.
 
سردار  ابراهیم کریمی افزود: معافیت یک پسر از خانواده های بهزیستی و کمیته امداد به شرطی پذیرفته می شود که او غیبت از سربازی نداشته باشد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: قانون معافیت یاد شده به منظور کمک و رسیدگی به خانواده های خاص است.

وی در پاسخ به این سئوال که در صورت پرداخت جریمه غیبت سربازی فردی که بیش از هشت سال غیبت داشته باشد، تکلیف برادر یا برادران دیگر با وجود داشتن پدر ۷۰ ساله چیست؟ چنین توضیح داد: پرداخت جریمه غیبت سربازی برای یک تن، سایر برادران خانواده را از سربازی معاف نمی کند.

وی ادامه داد: چنانچه یکی از برادران خدمت سربازی را هم انجام داده باشد، برادر دوم یا سایر برادران با بیش از ۱۸ سال سن با وجود داشتن پدر ۷۰ ساله، نمی توانند از سربازی معاف شوند.

کریمی افزود: معافیت برای تنها فرزند ذکور بالای ۱۸ سال امکان پذیر است و تنها فرزند پسر خانواده که دارای پدر ۷۰ ساله باشد، می تواند از قانون معافیت استفاده کند.

پایان آذرماه آخرین فرصت ثبت نام در مرحله دوم جریمه غیبت سربازی

وی در مورد نام نویسی در طرح پرداخت جریمه غیبت سربازی گفت: پایان آذرماه آخرین فرصت ثبت نام در مرحله دوم این طرح است.

سردار کریمی افزود: ثبت نام طرح جریمه مشمولان غایب در ۲ مرحله در سال جاری انجام شد که مردادماه، پایان مهلت ثبت نام مرحله اول این طرح از مشمولان غایب بود.

بر اساس بند (ط) تبصره ۱۶ ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۳ مجلس شورای اسلامی افرادی که بیش از هشت سال غیبت داشته اند مشمول پرداخت جریمه خدمت سربازی می شوند.

میزان جریمه مشمولان غایب برای معافیت از خدمت وظیفه عمومی بر اساس مدرک تحصیلی است و افراد دارای مدرک زیر دیپلم، ۱۰ میلیون تومان، دیپلم، ۱۵ میلیون تومان، فوق دیپلم،۲۰ میلیون تومان، کارشناسی، ۲۵ میلیون تومان، کارشناسی ارشد، ۳۰ میلیون تومان، دکترای غیرپزشکی، ۳۵ میلیون تومان، دکترای پزشکی، ۴۰ میلیون تومان و پزشکان متخصص و بالاتر ۵۰ میلیون تومان، جریمه می شوند.

همچنین به ازای هر سال غیبت مازاد بر هشت سال، ۱۰ درصد به مبالغ جریمه پایه اضافه می شود و مدت غیبت بیش از ۶ ماه، یک سال محسوب می شود.

مشمولان غایب متاهل براساس این قانون از پنج درصد و دارای فرزند به ازای هر فرزند از پنج درصد تخفیف کل مبلغ جریمه برخوردار می شوند.  

مجلس شورای اسلامی موضوع قسطی شدن طرح پرداخت جریمه مشمولان غیبت سربازی دارای بیش از هشت سال غیبت تا پایان سال ۹۴ را تصویب کرد با این تفاوت که این مشمولان در سال ۹۵ وارد سال نهم غیبت خود می‌شوند و میزان پرداخت جریمه آن ها با اضافه شدن یک سال متفاوت خواهد بود.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:14 - 1395/10/07
بابا..به جون خودتون مارو..ول کنیدهیچ نداریم داریم گدا میکنیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج