خرازی: ارتباط عاطفی عراق و ایران معجزه است
۴۴۱۳۵۴
۲۴ آذر ۱۳۹۵ - ۰۱:۰۰
۱۳۴۴
رییس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: امروز به برکت بیداری اسلامی و اشتراکات مذهبی یک ارتباط عاطفی میان دو ملت ایران و عراق ایجاد شده است که نمود بارز آن را در مراسم اربعین حسینی(ع) شاهد بودیم و این یک معجزه است.
خبرگزاری ایسنا: رییس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: امروز به برکت بیداری اسلامی و اشتراکات مذهبی یک ارتباط عاطفی میان دو ملت ایران و عراق ایجاد شده است که نمود بارز آن را در مراسم اربعین حسینی(ع) شاهد بودیم و این یک معجزه است.

کمال خرازی در نشستی که با حضور سید عمار حکیم، رییس مجلس اعلای عراق عصر روز سه‌شنبه در محل شورای روابط خارجی برگزار شد، افزود: امیدواریم با تدبیرهای بسیار خوب مقامات عراقی بتوانند از مسایل جاری کشورشان به خوبی عبور کنند.

وی با اشاره به تلاش دولت و نیروهای نظامی این کشور برای آزادسازی موصل، اظهار کرد: آزادی موصل در راستای حفظ تمامیت ارضی این کشور است.

خرازی گفت: امروز برخی کشورها، عراق مستقل، آزاد، مردم‌سالار و سلطه‌ناپذیر را برنمی‌تابند و به همین دلیل مشکلاتی برای این کشور ایجاد می‌کنند اما به برکت حضور رهبران مدبر و مرجعیت دینی، امیدواریم این دوران دشوار به خوبی بگذرد.

وزیر خارجه پیشین کشورمان با اشاره به تاکید آیت‌الله سیستانی بر توجه به احقاق حقوق اهل تسنن، تصریح کرد: ایشان قایل به بهزیستی و حقوق شهروندی اهل تسنن هستند و رهبران عراق همین روند را دنبال می‌کنند و منشور وحدت اقوام عراقی بر همین اساس است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج