وزیر بهداشت «مختار» کابینه روحانی است!
۴۴۳۷۹۷
۲۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۳
۱۹۰۷ 
روحیه تعریف از خود در دولت روحانی به جایی رسیده که این بار وزیر بهداشت از اعطای لقب «مختار» به خود استقبال کرده است!
صراط نیوز نوشت: روحیه تعریف از خود در دولت روحانی به جایی رسیده که این بار وزیر بهداشت از اعطای لقب «مختار» به خود استقبال کرده است!

 شخص حسن روحانی رییس جمهور در سه سال و نیم گذشته مدام از موفقیت هایی دم زده که از نگاه مردم وجود خارجی نداشتند و قابل لمس نبودند. روحانی حتی در اولین گزارش خود که تنها 50 روز بعد از ورود او به پاستور ارائه شد، مدعی شده بود که دولت او در همین مدت به اندازه 500 روز کار کرده است.

این ادعاها سپس در ماه های بعد نیز به انحای گوناگون از زبان عضای کابینه تکرار شد و هریک به نوعی مدعی کار بزرگی شده بودند که در هیچ دوره ای پیش از آنها نمونه نداشت. با این حال، فارغ از این ادعاها، اعطای القاب مختلف به اعضای کابینه را چه بسا بتوان ویژگی اختصاصی این دولت دانست و یا دست کم نمودهای آن در دولت روحانی را راحت تر پیدا کرد.

یکی – وزیر اقتصاد - به آقای ضدتورم معروف است اما در دوران کاری او تورم به قیمت رکورد سنگین بر صنایع کشور کنترل شده؛ البته بسیاری از مردم همین کنترل تورم را نیز حس نکرده اند و چه بسا آمارها در حوزه های مختلف متفاوت باشند.

دیگری – وزیر صنعت – به پدر صنعت معروف است؛ شاید بهترین پاسخ را به این لقب، یکی از نمایندگان در مجلس پیشین داده باشد که در اعتراض به وضع صنعت کشور، از رکود گرفته تا عضویت وزیر در هیات مدیره ده ها شرکت، و نیز خائن نامیدن شرکت کنندگان در کمپین ملی نخریدن خوردوی صفر، گفته بود " شما پدر صنعت و پدر مردم را در آورده اید!"

یکی دیگر از وزرا از همان ابتدا با لقب شیخ الوزرایی خود به وزارت نفت رفت اما آنچه از عملکردش باقی مانده صرفا افزایش صادرات نفت خام و وابستگی بیشتر به این ماده بوده و باز کردن مجدد پای خارجی های مردودشده به صنعت نفت کشور.

ظریف اما رکورددار دریافت القاب مختلف در دولت است. پس از امضای توافق هسته ای میان ایران و 5+1، شخصیت های مختلف اصلاح طلب و نیز شبکه های اجتماعی متاثر از شرایط و جو آن روزها، هریک او را به لقبی مفتخر می کردند! ماجرا زمانی عجیب تر می شو که بدانیم، پیش از همه این اتفاقات، ظریف به صورت رسمی هم یک لقب گرفته بود! او در نهمین جشنواره ملی قهرمانان صنعت در سال 92، پس از یک تقدیر ویژه لقب " قهرمان دیپلماسی ایران" را دریافت کرد.

اما شاید افراطی ترین و احساسی ترین لقب را رضا رشیدپور مجری برنامه های انتخاباتی روحانی به ظریف داده باشد که او را "آرش کمانگیر" نامید!

اکنون، و در روزهایی که وزیر بهداشت به دلیل حمله خود به صداوسیما مورد توجه حامیان دولت قرار گرفته، خود او از اعطای لقب "مختار" ابراز رضایت و استقبال کرد؛ لقبی که معاون هاشمی به او اعطا کرده بود!

وزیر بهداشت گفت: "دکتر سیاری بنده را به مختار تشبیه کردند که در انتها همه یارانش او را تنها گذاشتند و در قلعه‌ای تنها با یکی از یارانش جنگید تا از پای درآمد. بنده ترجیح می‌دهم وارد حاشیه نشوم اما باید به صورت خلاصه بگویم بله درست است، متاسفانه مشکل ما از خودمان است و در یک کلام باید بگویم کرم درخت از خود درخت است. کسانی که در قبل با ما بودند و به دلیل کارنامه غیر قبولی که از خود ارائه دادند، از ما جدا شدند و مدام انتقاد می‌کنند."

استقبال ویزیر پرسروصدای این روزهای کابینه در حالی است که وی پیشتر با تمسخر القابی مانند سردار حرم، قلم و علم، به منتقدان حمله کرده بود اما ظاهرا این القاب برای خودی ها حتی اگر از سوی معاون وزیر و نه مردم اعطا شده باشد، عاری از اشکال است!
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:26 - 1395/09/28
این نظر شماست ولی چیزی که واقعی است و مردم دیدند اقدامات بسیارخوب این وزیر در حوزه سلامت و بهداشت است که به عینه میشه این اقدامات رو در مراکز درمانی دید ولی شما ظاهرا عادت به تخریب دارید و ترک عادت موجب مرض است
Iran, Islamic Republic of
16:29 - 1395/09/28
کدام مسئول مملکتی گفته دوغ من ترشه که اینهادومیش باشند...
Iran, Islamic Republic of
16:46 - 1395/09/28
با سلام هر چیوزیر بهداشت از خودش تعریع کنه کمه زیرا تلاش زیادی کرده ودر زمینه بهداشت تحول عظیمی بوجود اورده موفق ترین وزیر بوده
Iran, Islamic Republic of
16:50 - 1395/09/28
مختار کجا حقوق نجومی می گرفت؟کجا بی عدالتی می کرد؟ کجا از زیر بار مسئولیتش فرار می کرد؟
Iran, Islamic Republic of
17:35 - 1395/09/28
اقای هاشمی یکی از بهترین وزرای در طول انقلاب بودن والسلام
Iran, Islamic Republic of
17:36 - 1395/09/28
وزیر محترم بهداشت جناب آقای هاشمی ما ملت ایران اسلامی به شما افتخار می کنیم . سایه ات بر سر ما روستائیان باشد. متشکریییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییسسسسم .
Iran, Islamic Republic of
23:29 - 1395/09/28
ببخشید اگر صراط نیوز پرس خط قرمز نیست میشه ازش بپرسیم ...اسم و لقبی را که قبلا به هاله نور داده بودند هنوز برقراره یا عوض شده؟
Iran, Islamic Republic of
01:41 - 1395/09/29
خداشمارابه صراط مستقیم هدایت کند. این دولت 4سال اول راوقت نکرده به کارهای جدیدبرسه چون فقط تواین 4سال گندکاریهای دولت قبل رااصلاح میکرده ولی صراط نیوز چشم بصیرتش کوره . چون جیره ومواجبش ازدیگران میرسه.
Iran, Islamic Republic of
17:48 - 1395/10/03
خداوند. وجدانتان. را. بیدار کند که. قدر نشناس. هستید
Iran, Islamic Republic of
02:40 - 1395/10/13
واقعا بی انصافی هستش هم به وزیر بهداشت هم به وزیر نفت
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج