ژاژا گابور بازیگر «مولن روژ» درگذشت
۴۴۴۵۴۳
۳۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۰
۱۸۷۸
ژاژا گابور ستاره سرشناس هالیوود که یکی از معدودهای نقش‌های اصلی خود را در درام انگلیسی «مولن روژ» ساخته جان هوستن ایفا کرده بود، در سن 99 سالگی از دنیا رفت.
وب سایت آی ‌سینما: ژاژا گابور ستاره سرشناس هالیوود که یکی از معدودهای نقش‌های اصلی خود را در درام انگلیسی «مولن روژ» ساخته جان هوستن ایفا کرده بود، در سن 99 سالگی از دنیا رفت.

گابور بیش از آن که به خاطر بازیگری حرفه‌ای مشهور باشد، بیش‌تر به خاطر لهجه انگلیسی و ادای واژه «عزیزم» به شیوه خاص خودش، ازدواج‌های متعدد و همچنین تصویر مسحورکننده‌ای که از او به عنوان ستاره هالیوود جا افتاده بود، شهرت داشت. بازیگر برنده جایزه گلدن گلوب که از پنج سال پیش عملا به اغما فرو رفته بود، دیروز (یکشنبه) بر اثر حمله قلبی درگذشت.
 
ژاژا گابور بازیگر «نشانی از شر» و «مولن روژ» درگذشت

به گزارش «نیویورک تایمز»، گابور در سال‌های اخیر و همزمان با شدت گرفتن بیماری‌اش باز هم به صدر اخبار سینمایی راه یافته بود. او در سال 1952 با فیلم «مولن روژ» روی پرده سینما ظاهر شد و در سال 1953 با فیلم «لی‌لی» ساخته چارلز والترز به سالن‌های سینما آمد. سال 1958، گابور دو فیلم «نشانی از شر» اورسن ولز و «ملکه فضا» را بر پرده سینماها داشت. هر دو خواهر بازیگر گابور شامل ایوا و مگدا زودتر از او و به ترتیب در سال‌های 1995 و 1997 از دنیا رفتند.

گابور که متولد بوداپست بود، در سال 1936 به عنوان «دختر شایسته مجارستان» معرفی شد و بعد از آن، راه خواهرش ایوا را در هالیوود پی گرفت. این در حالی است که هالیوود هرگز جایگاه او را به عنوان بازیگر زن آنچنان که باید و شاید به رسمیت نشناخت و اساسا گابور در فضای بازیگری سینمای امریکا جدی گرفته نشد.

به زعم مورخان سینما، در واقع این خود گابور و تیپ شخصیتی‌اش بود که هیچ‌گاه اجازه نداد کسی او را جدی بگیرد. حواشی زندگی گابور از جمله ازدواج‌های متعدد و میزان ثروتش بود که همیشه او را به خبر رسانه‌های سینمایی تبدیل می‌کرد و شاید بتوان هنرپیشه پرحاشیه مجارستانی-امریکایی را ترویج‌دهنده فرهنگ سرک کشیدن در زندگی ستاره‌ها و اشخاص مشهور دانست.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج