جهان ویروس های کشف شده
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
دکتر استرکی_3
دکتر استرکی_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۴۴۵۸۰۹
۰۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۹
۳۲۳۸
یک مطالعۀ جدید از جامعه ی جهانی ویروس ها در اغلب حیوانات پرجمعیت (آنهایی که ستون فقرات ندارند مثل حشرات، عنکبوتها و کرمها و آنهایی که در اطراف خانه های ما زندگی می کنند) سبب کشف ۱۴۴۵ ویروس شده است که این امر نشان می دهد انسان ها تاکنون تنها به سطح کمی از دنیای ویروس ها سرک کشیده اند،
وبسایت بیگ بنگ: یک مطالعۀ جدید از جامعه ی جهانی ویروس ها در اغلب حیوانات پرجمعیت (آنهایی که ستون فقرات ندارند مثل حشرات، عنکبوتها و کرمها و آنهایی که در اطراف خانه های ما زندگی می کنند) سبب کشف ۱۴۴۵ ویروس شده است که این امر نشان می دهد انسان ها تاکنون تنها به سطح کمی از دنیای ویروس ها سرک کشیده اند، هرچند این امکان وجود دارد که عده ی کمی از این ویروس ها بیماری زا باشند.

جهان ویروس های کشف شده
تصویر شماتیک از بی مهرگان


 تحقیقات متاژنومیکس در یک همکاری بین دانشگاه سیدنی و مرکز چینی کنترل و پیشگری بیماریها در پکن، توسط تکنولوژی جدیدی عملی شد- این تکنولوژی جدید روش قدرتمندی را جهت تعیین پاتوژن های بیماری زای انسانی فراهم می کند- پروفسور ادوارد هولمز  از انجمن ماریه بشیر(Marie Bashir) -فعال در بیماری های مُسری و امنیت زیستی-  کسی که گروه سیدنی پروژه را سرپرستی می کند گفت: « اگرچه تحقیقات نشان داده است که ما انسانها در زندگی روزمره مان توسط ویروس ها محاصره شده ایم اما این ویروس ها به آسانی به انسان ها سرایت پیدا نمی کند. این مطالعه نو بدان جهت که بی مهرگان شمار زیادی از ویروس ها را حمل می کنند-بسیار بیشتر از آنچه ما می پنداشتیم- سبب باز نویسی کتب ویروس شناسی می شود. ما همچنان کشف کرده ایم اغلب گروه های ویروسی که مهرداران(شامل انسان) را آلوده می کنند-  آن دسته ای که سبب بیماری زایی هستند مثل آنفلوآنزا- از بی مهرگان منشا گرفته شده است.»

این مطالعه پیشنهاد می کند که این ویروس ها با بی مهرگان برای میلیاردها سال—و نه میلیون ها سال که باور بر آن بوده- در ارتباط بوده اند و آن بی مهرگان میزبانهای حقیقی برای انواع مختلفی از ویروس ها بوده اند. به گفته ی دکتر هولمز ویروس ها بیشترین منبع مشترک DNA و RNA بر روی زمین هستند و تمام اینها زیر پای ما هستند. این یافته ها پیشنهاد می کند که ویروس های دارایِ ریبونوکلئیک اسید(RNA دار)- نقش اصلی RNA حمل دستور العمل ها از جانب DNA میباشد- احتمالا در هر گونۀ حیات سلولی وجود دارند.

جهان ویروس های کشف شده
 
این موضوعی قابل توجه است که بی مهرگان مانند حشرات تعداد زیادی ویروس را حمل می کنند. هیچکس قبلا به فکر مطالعه اینها نبوده، زیرا اغلب آنها ارتباطی با بیماری های مُسری انسانی ندارند. اگرچه حشراتی مانند پشه ها به سبب توانایی انتقال ویروس ها ماندد زیکا و  تب دنگی به خوبی شناخته شده اند اما دکتر هولمز تاکید می کند نباید از عموم حشرات ترسید زیرا بیشتر ویروس ها قابل انتقال به انسان نیستند و بی مهرگان نقش مهمی را در اکوسیستم بازی می کنند. تکنیک هایی که جهت کشف ویروس های بی مهرگان استفاده شدند می توانند جهت تعیین بیماری های جدید انسانی به کار روند مثل بیماری "شبه لایم” که بسیار بحث برانگیز است و ادعا می شود از گزش کنه حاصل می شود.

مطالعات ما تکنیک های جدیدی را در متاژنومیکس به کار برده است که البته هنوز هم در راستای فراهم کردن بینشی در زمینه ی بیمارهای مُسری این تکنیک ها را به کار می بریم. تکنولوزی های جدید و البته گران قیمت قابل دسترس برای محقیقن که به ما امکان انجام این پروژه ی برجسته را دادند، ابزارهای تشخیصی نهایی را فراهم می کنند. پروفسور هولمز و همکارانش مطالعات انسانی را پیش می برند و از این تکنیک های جدید جهت آنالیز بیماری "شبه لایم” و دیگر سندروم های بالینی استفاده می کنند. جزئیات بیشتر این پژوهش در نشریۀ nature منتشر شده است.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کلینیک النا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شاخه نبات_ فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کیان برنا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
آیلین_تزریق چربی