میزان مگاپیکسل دوربین گوشی چقدر اهمیت دارد؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
استخدام_1
کتاب لند_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_4
کتاب لند_4
دکتر استرکی_4
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
استخدام_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۴۴۸۳۹۸
۰۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۲
۱۹۷۶
تمامی افراد، ملاک تشخیص خوب یا بد بودن دوربین را مگاپیکسل آن دانسته و عدد بالاتر را به منزله دوربین بهتر می‌پندارند، اما این تصوری اشتباه است. مقدار مگاپیکسل دوربین گوشی هوشمند آن طور که اکثریت افراد فکر کرده و حین خرید آن را به عنوان یک ملاک بزرگ در نظر می‌گیرند اهمیت ندارد.
وب سایت گجت نیوز - دانیال حجاری: حین انتخاب یک گوشی جدید، معمولا بعد از پرسیدن نام برند و در ادامه یک یا دو مورد از مشخصه‌های سخت افزاری آن، مستقیما به سراغ دوربین آن می‌رویم: "دوربین این گوشی چند مگاپیکسل است؟”. این سوال به این معنی است که تمامی افراد، ملاک تشخیص خوب یا بد بودن دوربین را مگاپیکسل آن دانسته و عدد بالاتر را به منزله دوربین بهتر می‌پندارند، اما این تصوری اشتباه است. مقدار مگاپیکسل دوربین گوشی هوشمند آن طور که اکثریت افراد فکر کرده و حین خرید آن را به عنوان یک ملاک بزرگ در نظر می‌گیرند اهمیت ندارد.
 
 میزان مگاپیکسل دوربین گوشی هوشمند چقدر اهمیت دارد؟

مگاپیکسل دوربین گوشی چه زمانی فاکتوری مهم است؟

میزان مگاپیکسل دوربین گوشی چندان تفاوتی نمی‌کند، مگر اینکه مشغول ضبط ویدیویی به منظور نمایش بر روی یک بیلبورد تبلیغاتی باشید. در حالت عادی شما به تعداد پیکسل‌های به کار رفته در تصویر توجه نمی‌کنید. گفتنی است پیکسل‌ها در واقع مربع‌های کوچکی هستند که از خانه‌هایی با رنگ سبز، قرمز یا آبی تشکیل شده‌اند. درست همانند یک پارچه که هرچه بافت آن ریزتر باشد، محصول نهایی زیباتر به نظر می‌آید، بافت یک تصویر نیز با داشتن تعداد پیکسل‌های بیشتر، ریزتر شده و فایل نهایی جذابیت بصری بیشتری پیدا می‌کند.

مگاپیکسل در واقع یک واحد اندازه‌گیری بوده و با یک میلیون پیکسل برابری می‌کند. در دل ویدیویی که در ادامه مشاهده می‌کنید، ویدیویی کوچک با رزولوشن 2 مگاپیکسل به نمایش درمی‌آید. به عبارتی با ضرب رزولوشن فیلمبرداری اچ‌دی یعنی 1920 در 1080 پیکسل به عدد دو میلیون و هفتاد و سه هزار و ششصد می‌رسیم که معادل 2.07 مگاپیکسل است. این عدد در واقع همان آستا‌نه‌ای است که اکثر گوشی‌های امروزی قادر به نمایش آن هستند. اگر شما یک صفحه نمایش با رزولوشن 4Kدارید، در واقع قادر خواهید بود تا 8 مگاپیکسل را به نمایش بگذارید. با این حال، هم 2 و هم 8 مگاپیکسل با 12 مگاپیکسلی که آیفون قادر به ثبت تصویر آن است، متفاوت بوده و اختلافی قابل توجه بین آن‌ها از نظر اعداد و ارقام دیده می‌شود.

 میزان مگاپیکسل دوربین گوشی هوشمند چقدر اهمیت دارد؟

در بررسی میزان اهمیت مگاپیکسل دوربین گوشی به این نتیجه می‌رسیم که اگر همانند عده کثیری از افراد، عکس‌های ثبت‌شده را تنها بر روی گوشی خود مشاهده می‌کنید، مقدار مگاپیکسل دوربین گوشی ارزش خاصی نخواهد داشت. به عنوان نمونه وقتی صفحه نمایش شما اچ‌دی (رزولوشن 720 در 1280) است، پخش یک فیلم 4K (در صورت امکان) در آن هیچ معنی نخواهد داشت، چرا که در حد وسع صفحه نمایش خود از آن بهره می‌برید.

در ادامه ویدیو، تصویری ثبت شده با یک دوربین دی‌اس‌ال‌آر حرفه‌ای با رزولوشن 22.3 مگاپیکسل به نمایش درمی‌‌آید. تصویر پشت‌بند آن این بار متعلق به یک گوشی هوشمند بوده و توسط دوربین آیفون 6 اس پلاس با رزولوشن 12 مگاپیکسل ثبت شده است. هر دوی آن‌ها در اندازه یک ویدیو اچ‌دی هستند، در حالی که تصویر گرفته‌شده با دوربین دیجیتال به مراتب کیفیت بسیار بهتری دارد. به جز تفاوت در کیفیت تصاویر، هیچ تفاوتی از نظر میزان پیکسل بین آن‌ها دیده نمی‌شود، اما اگر یک تصویر با رزولوشن خیلی پایین در کنار آن‌ها قرار دهیم، تفاوت کاملا محسوس خواهد بود. در هر صورت اگر به دنبال مقاصدی همچون تهیه پوستر با عکس گرفته شده نیستید، به مگاپیکسل دوربین گوشی اهمیت ندهید.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
تاپ لپتاپ_1
شیرآلات زمانی_3
تاپ لپتاپ_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
تاپ لپتاپ_4
بهمن پور_داخلی2
تاپ لپتاپ_2
شیرآلات زمانی_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آف دکور _فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کیان برنا_فوتر
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
آف دکور _فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوتر2
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر