اصولگرایان برای انتخابات می آیند تا شور ایجاد کنند
۴۴۸۶۸۷
۰۶ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۶
۱۲۳۴
امیررضا واعظ آشتیانی معتقد است که حضور اصولگرایان در انتخابات اینده چندان جدی نیست و تکاپوی امروز آنها تنها در جهت ایجاد شور انتخاباتی است.
پایگاه خبری انتخاب: امیررضا واعظ آشتیانی معتقد است که حضور اصولگرایان در انتخابات اینده چندان جدی نیست و تکاپوی امروز آنها تنها در جهت ایجاد شور انتخاباتی است.

این فعال سیاسی اصولگرا درباره  انتقادات اخیر در مورد عدم حمایت احمدی نژاد از چهره های اصولگرا در انتخابات 92 اظهار کرد: برخی از افراد و گروه ها در مجموعه اصولگرایی، اقای احمدی نژاد را قبول دارند و برخی هم ایشان را قبول نداشتند این نگاه هم دو طرفه است، با این حال در سال ۹۲ انتخابات با دولت آقای احمدی نژاد بود، از این رو روا نبود که دولت در فعالیت های انتخاباتی حضور یابد، علاوه بر این بنده موافق حضور ایشان در انتخابات نبودم.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر تلاش چهره های نزدیک به احمدی نژاد برای عبور از جامعتین در انتخابات اتی گفت: باید انتظارات گروه ها را از این گفتمان بررسی کرد، فرض کنید در انتخابات مجلس انتخابات شورا قطعا انتظارات گروه ها این است که افرادی را که مد نظر دارند به عنوان افراد شاخص بتوانند در لیست مشترک بگنجانند. یک وقتی هم در انتخابات ریاست جمهوری است که باید یک نفر را در نظر داشته باشند و ائتلاف بکنند و این هم نیازمند آن هست که شاخص ها به درستی تعریف بشود.
 
این فعال سیاسی اصولگرا ادامه داد: در این راستا باید بین ۳ تا ۵ نفر نظرسنجی شود که کدام کاندیدای احتمالی اقبال بیشتری دارد. نباید از ابتدا روی یک نفر سرمایه گذاری شود چراکه حوادث غیرمترقبه باعث می شود همه چیز بهم بخورد. با این حال امیدوارم همه اصولگرایان بتوانند به وحدت برسند تا هم در انتخابات حضور مردم را شاهد باشیم و هم فضای انتخاباتی پرنشاط شود.

واعظ آشتیانی درباره راهبرد تعدد کاندیدا از سوی اصولگرایان برای شکستن رای رئیس روحانی اظهار کرد: پیش از این هم در جناح اصلاح طلب هم شاهد تعدد کاندیدا بودیم، اکنون هم احتمال دارد در میان اصولگرایان تعدد کاندیدا اتفاق بیافتد. این تعدد کاندیدا با هدف خراشیدن رای آقای روحانی نخواهد بود ولی اگر این چنین شد اجتناب ناپذیر است.

وی در پاسخ به این سوال که به نظر شما اختلاف اصولگرایان نسبت به اقای روحانی چه خواهد شد؟ تاکید کرد: من فکر می کنم که اصولگرایان در انتخابات سال ۱۴۰۰ کاندیدای کارآمد خود را معرفی می کنند، البته در انتخابات سال آینده یک نیروی اثرگذار از این جناح حاضر خواهد شد تا شور انتخاباتی را ایجاد کند.

اشتیانی اضافه کرد: حالا اگر در این بین برخی از اصولگرایان بخواهند از آقای روحانی حمایت کنند به عملکرد آقای روحانی برمی گردد. عملکرد آقای روحانی مقداری ضعیف است، دولت مدام میگوید که کارهای زیربنایی انجام داده که چند سال دیگر نتیجه آن مشخص می شود، در صورتیکه در برنامه ریزی ها باید اهداف کوتاه مدت و میان مدت نیز مدنظر قرار بگیرد. هیچ بعید هم نیست اقای روحانی جزو معدود رییس جمهورهایی باشد که یک دوره فقط باشد، البته تصمیم گیری با مردم است شاید هم مردم مجدا رای دادند.

این فعال سیاسی اصولگرا درباره حمایت چهره های تاثیرگذاری در در جریان اصولگرا از جمله ناطق نوری از روحانی گفت: آقای ناطق  یک پتانسیل در فضای سیاسی کشور هستند و نظرات ایشان بی تاثیر نیست. ولی عملکرد دولت در میان مردم مطلوب نیست و مردم از شرایط راضی نیستند. آمارها نشان می دهد که بسیاری از کارخانجات تعطیل بودند.

واعظ آشتیانی در پاسخ به این این سئوال که کارخانجات در دولت قبل سرمایه و توان خود را از دست دادند، گفت: در دولت های قبل اقتصاد با همه کاستی ها جاری بود. من اصلا دفاعی از دولت احمدی نژاد ندارم، ولی دولتی که عملکرد دولت قبل را زیرسوال ببرد یعنی خودش ضعف دارد.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:27 - 1395/10/06
اصولگرا یا اصلاح طلب نداره.همتون سران مملکتید همگی باهم بکوشید تا ایران زیبا داشته باشیم.ایرانی دلشته باشیم ک جهانیان با بودن کشور ایران قبطه بخورن.این احذاب بازیو جمع کنید ....یاعلی
Iran, Islamic Republic of
23:23 - 1395/10/06
احمدی.نژاد.میآید.به.امید.خدا.و.تقاضا.مردم.
از.ولایت.با.25.میلیو.ن.بیشتر.تا.9.دی.مسئله.
فتنه.به.استکبار.و.لیبرال.وطن.فروش.غرب.زده
برای.همیشه.ساک تو.شناخته.شوند
Iran, Islamic Republic of
08:41 - 1395/10/07
نخیر می آیند تا شما اولین دوره ی چهار ساله باشید خخخ
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج