سوء استفاده از جسد مومیایی 3 دختربچه
۴۴۸۷۲
۱۳ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۰:۳۵
۶۶۴۴
مسافر لندن که قصد داشت از فرودگاه امام(ره) اجساد مومیایی 3 آدم کوتوله را به استانبول انتقال دهد با قرار 700 میلیون تومانی روانه زندان شد.
شبکه ایران: مسافر لندن که قصد داشت از فرودگاه امام(ره) اجساد مومیایی 3 آدم کوتوله را به استانبول انتقال دهد با قرار 700 میلیون تومانی روانه زندان شد. 

این مرد که هنوز فاش نکرده اجساد سه کودک خردسال را از کجا به سرقت برده و آنها را مومیایی کرده، قصد فروش این اجساد را به کلکسیونرهای عتیقه اروپایی داشته است. صبح دیروز پلیس فرودگاه امام(ره) جزئیات بیشتری از پرونده مومیایی‌های کوتوله را در حالی فاش کرده که گروه شوک 19 بهمن‌ماه گزارشی از این پرونده را به چاپ رسانده بود.این عکس از سوی پلیس در اختیار رسانه​ها قرار گرفته است

مومیایی‌های تقلبی


فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور با اشاره به تقلبی بودن اجساد مومیایی و تخته سنگ منقش به طرح سرباز هخامنشی کشف شده، اعلام کرد: برابر اعلام سازمان میراث فرهنگی، استخوان‌های اجساد از قبرستان به سرقت رفته و با روش تقلبی به شکل مومیایی بازسازی شده است.

سرهنگ «حسن مهری» گفت: ماموران گیت بازرسی مستقر در ترمینال خروجی فرودگاه امام(ره) هنگام بازرسی بار همراه مسافران خروجی به مقصد استانبول به چمدان یکی از مسافران این خط پروازی، مشکوک شدند. وی افزود: ماموران پس از انجام بازرسی دقیق از چمدان، سه جسد مشکوک به مومیایی کودک و همچنین یک عدد تخته سنگ منقش به طرح سرباز هخامنشی را در حالی کشف کردند که اجساد مومیایی شده و تخته سنگ منقش تقلبی به طرز ماهرانه‌ای داخل فویل آلومینیومی در چمدان متهم جاسازی شده بود.

سرهنگ «مهری» گفت: متهم در تحقیقات پلیسی اعتراف کرد که اجساد مومیایی شده را حدود یک ماه قبل در کوچه محل سکونت خود کنار سطل زباله، داخل چمدان که به صورت بلاصاحب ر‌‌ها شده بود، پیدا کرده و قصد داشته آنها را به استانبول و سپس جهت فروش در انگلستان، از کشور خارج کند. به گفته فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور برابر اعلام سازمان میراث فرهنگی، اجساد مذکور و سنگ موردنظر تقلبی است؛ همچنین استخوان‌های اجساد از قبرستان به سرقت رفته و سپس با روش تقلبی به شکل مومیایی و اسکلت قدیمی بازسازی شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه عتیقه تقلبی فاقد اصالت و ارزش تاریخی است، گفت: همچنین سر سرباز هخامنشی نیز پس از کپی‌برداری از روی آثار حجاری تخت جمشید بوسیله دستگاه «فرز» سنگ بری ساخته شده است. وی با اشاره به اینکه در اجرای دستور مقام قضایی، تخته سنگ تحویل سازمان میراث فرهنگی شد، گفت: همچنین اجساد جهت بررسی و تعیین علت و زمان مرگ به پزشکی قانونی استان تهران ارسال شدند که کارشناسان مربوطه اعلام کردند، اجساد متعلق به دو کودک 8 ماهه و یک ساله دختر است و آثار شکستگی یا ضرب و جرح در آنها مشاهده نمی شود.

 این مقام انتظامی گفت: در حال حاضر علت و زمان مرگ اجساد قابل تشخیص نیست و جهت انجام آزمایشات دی.ان.‌ای از اجساد نمونه​برداری و به آزمایشگاه سرولوژی فرستاده شده، که تاکنون پاسخ تکمیلی از سوی سازمان مربوطه ارائه نشده است. سرهنگ «مهری» تصریح کرد: متهم با قرار 700 میلیون تومان وثیقه به زندان تحویل داده شد، که با هماهنگی مقام قضایی پرونده در مرحله پیگیری است.

 فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور به ماده 566 قانون مجازات اسلامی اشاره و تصریح کرد: تولید، نگهداری، خرید، فروش، قاچاق و حمل و نقل عتیقه تقلبی جرم محسوب شده و متهم علاوه بر زندان به پرداخت جریمه معادل نصف قیمت نمونه اصلی آن محکوم می‌شود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج