رکوردشکنی سریال‌های اوریجینال در سال 2016
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۴۴۹۸۴۲
۰۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۷
۱۶۹۰
آمارها نشان می‌دهد که ۴۵۵ سریال فیلمنامه‌دار در سالی که رو به پایان است تولید شد و این در حالی است که انتظار می‌رود این روند رشد تا دو سال آینده ادامه پیدا کند.
روزنامه بانی فیلم: آمارها نشان می‌دهد که ۴۵۵ سریال فیلمنامه‌دار در سالی که رو به پایان است تولید شد و این در حالی است که انتظار می‌رود این روند رشد تا دو سال آینده ادامه پیدا کند.

به نقل از ایندپندنت، با استناد به مطالعه‌ای که شبکه تلویزیونی کابلی اف‌اکس منتشر کرده، تعداد سریال‌های تلویزیونی فیلمنامه‌دار اوریجینال در سال ۲۰۱۶ به رقم رکوردشکن ۴۵۵ سریال رسید. با این حال ظاهرا این در حالی است که هنوز به «اوج تلویزیون» نرسیده‌ایم.
 
رکوردشکنی سریال‌های اوریجینال در سال 2016

نکته جالب اینجاست که جان لاندگراف مدیر عامل کمپانی اف‌اکس نتوورکس که صاحب شبکه اف‌اکس است، همان کسی بود که واژه «اوج تلویزیون» را جا انداخت. او گفت آمریکا دارد تا حدی سریال‌های تلویزیونی تولید می‌کند که ممکن است تعدادشان برای مخاطبان و مخصوصا برای منتقدانی که متعهد هستند تا جایی که می‌توانند سریال‌ها را تماشا کنند، بیش از حد باشد. او پیش‌بینی کرد که این مسئله باعث می‌شود در آینده بازده سریال‌های تلویزیونی کاهش پیدا کند.

اوایل امسال آقای لاندگراف به خبرنگاران گفت این افزایش سریال‌های تلویزیونی فیلمنامه‌دار هنوز نشانی از فروکش کردن ندارد. او همان موقع به درستی پیش‌بینی کرده بود که در سال ۲۰۱۶ حدود ۴۵۰ سریال تولید خواهد شد.

او گفته بود: «من به اشتباه پیش‌بینی کردم که در ۲۰۱۵ یا ۲۰۱۶ به اوج تلویزیون می‌رسیم. حالا به نظر کاملا واضح می‌رسید که حداقل، اوج در تقویم سال ۲۰۱۷ رخ خواهد داد و در حال حاضر به اندازه‌ای جنبش ایستایی وجود دارد که رشد فعلی بتواند تا سال ۲۰۱۸ هم ادامه پیدا کند.»

طی ۱۲ ماه گذشته مسلما پروژه‌های تلویزیونی اوریجینال باکیفیت بسیاری تولید شدند. سریال «آتلانتا» محصول شبکه اف‌اکس با نقش‌آفرینی دونالد گلاور که توسط خود او هم خلق شده، مجموعه‌ای است درباره دو عموزاده که سعی دارند در صحنه رپ شهر آتلانتا جایی برای خود درست کنند. اف‌اکس در ماه اکتبر سال گذشته دستور ساخت پایلوت و یک فصل ۱۰ اپیزودی از این سریال را صادر و در ماه سپتامبر ۲۰۱۶ هم اعلام کرد که این سریال برای فصل دوم تمدید شده است.

از این ۴۵۵ سریال فیلمنامه‌دار اوریجینال ساخته شده، برندهای خدمات آنلاین از جمله نت‌فلیکس، هولو و آمازون ۹۳ سریال ساختند. این در حالی است که از سال ۲۰۱۱ تا به حال، یک رشد نجومی ۱۴۵۰ درصدی در بخش سریال‌های اوریجینال ساخت این سرویس‌های استریمینگ به وجود آمده است.

جولی پیپن‌کاتر معاون اجرایی بخش تحقیقات کمپانی اف‌اکس نتوورکس می‌گوید تلویزیون اوج «یک بار دیگر در سال ۲۰۱۶ بسیار با اوج فاصله داشت.» او اضافه کرد: «این تخمین حاکی بر آن است که فقط طی سال گذشته ۸ درصد رشد وجود داشته، اما طی پنج سال گذشته رشد خارق‌العاده ۷۱ درصدی در ساخت سریال‌های تلویزیونی دیده شده است چون سال ۲۶۶ سریال در سال ۲۰۱۱ ساخته شد. نسبت به یک دهه قبل هم رشدی ۱۳۷ درصدی داشتیم از آنجایی که در سال ۲۰۰۶ تنها ۱۹۲ سریال ساخته شد.»
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
چوب و هنر _فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
سفیر بار ساقدوش_فوتر
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
چوب و هنر _فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
کالابرد_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی ادیب_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر