کولاکویچ: با ایران به نیمه‌نهایی المپیک می‌رسم
۴۵۷۶۸۸
۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۰۰:۰۹
۸۲۹۰
گزینه هدایت تیم ملی والیبال ایران گفت: زمان 4 ساله‌ای که تا المپیک باقی مانده این فرصت را به ما می‌دهد تا با ایران به نیمه‌نهایی المپیک 2020 توکیو صعود کنیم.
خبرگزاری تسنیم: فدراسیون والیبال ایران بعد از به بن‌بست خوردن مذاکرات خود با مربیانی مثل مارسلو مندس آرژانتینی، آندره‌آ آناستازی و فردیناندو دجورجی از ایتالیا به سرعت سراغ 3 گزینه دیگر رفت و طبق گفته رئیس فدراسیون، سرمربی جدید تیم ملی تا پیش از شروع مرحله پلی‌آف (20 بهمن 1395) معرفی خواهد شد. ایگور کولاکویچ، مائورو بروتو و خاویر وبر، گزینه‌های جدید هدایت تیم ملی هستند. 

گفتگوی اختصاصی با ایگور کولاکویچ،‌ سرمربی 51 ساله پیشین تیم ملی صربستان که در مونته‌نگرو به دنیا آمده را می‌خوانید:

 چرا و چگونه به پیشنهاد فدراسیون والیبال ایران در مورد هدایت تیم ملی علاقمند شدید؟

سال‌هاست که فدراسیون والیبال ایران در حال صعود و پیشرفت سازمانی و بلند پروازی در تیم‌‌ ملی و لیگ است. هدایت تیم ملی والیبال ایران برای من یک افتخار بزرگ و البته یک چالش خواهد بود.

 کیفیت والیبال ایران و تیم ملی والیبال ایران چگونه است؟

من فکر می‌کنم که کیفیت تیم ملی والیبال ایران بسیار بالاست. تیم ملی ایران در حال حاضر بر پایه کیفیت و پتانسیل در بین بهترین تیم‌های والیبال جهان قرار دارد. لیگ برتر ایران هم هر ساله بهتر، قوی‌تر و جذاب‌تر می‌شود. حضور تعداد زیادی از بازیکنان خارجی در لیگ ایران باعث می‌شود تا این لیگ، سریع‌تر و موثرتر توسعه پیدا کند. مورد مهمی که در مورد ایران وجود دارد این است که درهای تیم ملی و لیگ ایران به روی بازیکنان و مربیان خارجی باز است. تبادل تجربه و دانش بین بازیکنان ایرانی و خارجی،‌ عامل مهمی در پیشرفت و توسعه توانایی‌ و کیفیت بازیکنان ایرانی است.

کولاکویچ: با ایران به نیمه‌نهایی المپیک 2020 می‌رسم

عملکرد اسلوبودان کواچ را در ایران چگونه ارزیابی می‌کنید؟

به نظر من، کواچ عملکرد خوبی در ایران داشت و بزرگ‌ترین موفقیت‌های تیم ملی ایران در زمان سرمربیگری او اتفاق افتاده است. تیم ملی ایران با کواچ به مقام چهارم لیگ جهانی و ششم جهان رسید.  

 چه اهدافی را با تیم ملی ایران در آسیا و جهان دنبال خواهید کرد؟

همانطور که گفتم، ایران در زمره بهترین تیم‌‌های جهان قرار دارد و می‌تواند حضور در این سطح را حفظ کند. ایران بدون شک، قدرتمندترین تیم آسیاست ولی رقابت در سطح جهان، بسیار سنگین خواهد بود. تیم ملی ایران با کار مداوم و جدی، همیشه در بین امیدهای کسب مدال در مسابقات جهانی خواهد بود.

 چه حسی از کار کردن در آسیا خواهید داشت؟

تجربه مربیان دیگر که در قاره آسیا کار کرده‌اند، بسیار مثبت و خوب بوده است. شرایط کار و زندگی در آسیا بسیار خوب است و ورزش و فرهنگ نیز جایگاه قابل توجهی در این قاره دارد. به همین خاطر،‌ فعالیت در قاره آسیا برای من نه تنها یک چالش بزرگ خواهد بود، بلکه یک شانس برای کسب مدال توسط یک تیم آسیایی در میادین بین‌المللی است.

 آیا برای شما و تیم ملی ایران ممکن است که در بین 4 تیم برتر المپیک 2020 توکیو قرار بگیرید؟

من احترام زیادی برای کیفیت والیبال ایران قائل هستم و البته به کار خودم هم اطمینان دارم چون تجربه گرانبهایی در رده ملی با تیم ملی صربستان دارم و با این تیم به 12 مدال بین‌المللی رسیده‌ام. زمان 4 ساله‌ای که تا المپیک باقی مانده برای قرار گرفتن ایران در بین تیم‌های که شانس حضور در مرحله نیمه نهایی المپیک 2020 توکیو را دارند، کافی به نظر می‌رسد.

 آیا در مورد حضور در ایران با مربیانی که قبلاً در ایران بوده‌اند، مثل کواچ، سوتکوویچ و گاییچ صحبت می‌کنید؟

زندگی و فعالیت کواچ، سوتکوویچ و گاییچ در ایران، بسیار چشمگیر بوده است. من اگر به عنوان سرمربی تیم ملی والیبال ایران انتخاب شوم، قطعاً با این مربیان مشورت خواهم کرد. دیدگاه آنها کمک بزرگی به من خواهد بود تا سریع‌تر و بهتر، شرایط و خصوصیات کار در ایران را درک کنم.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج