کشف یک اژدهای دریایی در آب های غرب استرالیا
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
کتاب لند_4
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۴۶۱۳۵۵
۲۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۳
۸۱۱۲
یک اژدهای دریایی یاقوتی رنگ گریزان که تا پیش از این تنها بر اساس نمونه‌های موجود در موزه‌ها شناخته می‌شد، برای نخستین بار در زیستگاه طبیعی خود، آن هم به صورت زنده مشاهده شد.
وبسایت گجت نیوز: یک اژدهای دریایی یاقوتی رنگ گریزان که تا پیش از این تنها بر اساس نمونه‌های موجود در موزه‌ها شناخته می‌شد، برای نخستین بار در زیستگاه طبیعی خود، آن هم به صورت زنده مشاهده شد.
 
کشف یک اژدهای دریایی در آب های غرب استرالیا 
 
این موجود آبی قرمز رنگ مایل به زرد، که با نام فیلاپتریکس دوئیسی (Phyllopteryx Dewysea) شناخته می‌شود، برای نخستین بار به عنوان گونه‌ای متمایز و منحصر به‌ فرد در سال 2015 شناخته شد، وقتی که محققین نمونه‌ای را کشف کردند که تا پیش از آن به صورتی اشتباه تشخیص داده شده بود.
 
این کشف در زمانی اتفاق افتاد که محققین در حال مطالعه بر روی دو موجود دریایی شناخته شده با نام‌‎های اژدهای دریایی برگ نارنجی رنگ (Orange-Tinted Leafy Seadragon) و اژدهای دریایی زرد و بنفش (Yellow-And-Purple Common Seadragon) بودند.

از زمان آن اکتشاف، محققین در جستجو برای یافتن اژدهای دریایی یاقوتی رنگ مورد نظر بودند که تنها 24 سانتی‌متر اندازه دارد. اکنون، تیمی از محققین دو نمونه از این موجود دریایی یاقوتی رنگ را در یک ویدیوی تقریبا سی دقیقه‌ای مشاهده کرده‌اند.
 
گفتنی است این ویدیو در آب‌های غرب استرالیا، در مجمع‌الجزایر ریشرشی (Recherche) ضبط شده‌ است. محققین چند روزی را برای مشاهده این موجود دریایی کمیاب و بسیار نادر منتظر ماندند، در حالی که از یک وسیله آبی بدون سرنشین و دارای کنترل از راه دور در اعماق 50 متری برای مشاهده استفاده می‌کردند.
 
از نظر محققین، کشف این اژدهای دریایی به رنگ یاقوت، به فهم آناتومی، زیستگاه و رفتار موجودات دریایی منحصربه‌فرد کمک شایانی خواهد کرد.
 
 کشف یک اژدهای دریایی در آب های غرب استرالیا

اژدهای دریایی علاوه بر رنگ یاقوتی و بسیار زیبا، موجود تازه کشف‌ شده با دو عضو دیگر خانواده اژدها دریایی تفاوت‌هایی دیگری نیز دارد. در این موجود قسمت‌هایی شبیه به برگ مشاهده نمی‌شود، در حالی که هم اژدهای دریایی برگ نارنجی رنگ و هم اژدهای دریایی زرد و بنفش چنین قسمت زائدی را در ساختار کوچک خود دارند.
 
تا پیش از مشاهده اژدها دریایی یاقوتی رنگ در طبیعت، محققان با احتمالی بالا حدس می‌زدند که این موجود نیز دارای اضافاتی در ساختار بدن خود بوده و نمونه‌های موجود در موزه‌ها، در اثر گذر زمان بخش شبیه به برگ در بدن خود را از دست داده‌اند. اژدهای دریایی تازه کشف‌شده با دیگر اعضای خانواده خود متفاوت است.

جوزفین استیلر (Josefin Stiller) به عنوان یک زیست شناس دریایی و همکار نویسنده در مطالعه جدید، لحظه کشف اژدهای دریایی به رنگ یاقوت را شگفت‌انگیز خطاب و در ادامه به دلیل این حیرت خود اشاره کرد. از نظر جوزفین، داشتن برگ استتار زیبا جزوی از ساختار تمامی اژدهاهای دریایی است و مشاهده یک موجود در این دسته‌ بندی فاقد قسمت اضافی شبیه به برگ، از نظر وی حیرت‌آور است.
 
 کشف یک اژدهای دریایی در آب های غرب استرالیا

اژدهای دریاییدر نظر داشته باشید اژدهای دریایی یاقوتی برخلاف دیگر موجودات خانواده خود، در منطقه‌ای عمیقتر و همچنین بی‌حاصل زندگی کرده و بر اساس تحقیقات، به نظر می‌رسد که قسمت برگ مانند مشترک در خانواده اژدهای دریایی را طی گذر زمان و تکامل از دست داده است.
 
به عنوان نمونه‌ای دیگر، رنگ یاقوتی آن را نیز می‌توان صفتی تکاملی دانست، چرا که در آب‌های عمیق و بسیار کم نور اختفا می‌کند. گفتنی است در مطالعه جدید مشخص شده که اژدهای دریایی یاقوتی برخلاف دیگر اعضای خانواده، دارای یک دم شبیه به اسب‌‌های آبی است.

 
در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
هنر کشیدن نقاشی بدون برداشتن قلم از روی کاغذ
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کیان برنا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کیان برنا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شاخه نبات_ فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر