وقتی «یک نفر سرکش»، جنگ ستارگان را به هم می ریزد
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
سمپاشی امحا_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
لایکو_2
کتاب لند_2
سمپاشی امحا_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۴۶۳۱۴۹
۰۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۶
۷۸۲۳
وقتی «دیزنی» در سال 1391 (2012) با پیشنهاد چهار میلیارد دلاری به سراغ «جورج لوکاس» رفت، مشخص بود که سران استودیو این مقدار پول هنگفت را تنها برای ساخت یک سه گانه جدید فراهم نکرده اند.
مجله همشهری دانستنیها - کسری کریمی طار: وقتی «دیزنی» در سال 1391 (2012) با پیشنهاد چهار میلیارد دلاری به سراغ «جورج لوکاس» رفت، مشخص بود که سران استودیو این مقدار پول هنگفت را تنها برای ساخت یک سه گانه جدید فراهم نکرده اند. طی مدت سه دهه عناوین فراوانی براساس «جنگ ستارگان» (Star Wars) ساخته شده بود؛ عناوینی که در قالب بازی، داستان، کمیک بوک و انیمیشن جهانی این مجموعه را گسترش داده بودند. دیزنی که با خرید «مارول» در آستانه تبدیل شدن به بزرگ ترین کمپانی فیلمسازی بود، جنگ ستارگان را بگر برنده ای به بزرگی مارول می دانست.

فراموش نکنیم که در حال صحبت درباره محبوب ترین اثر علمی/ تخیلی سینما هستیم. هدف مدیران دیزنی ساخت و توسعه جهانی عظیم بود که این بار عموما از طریق فیلم های سینمایی روایت می شد. مدتی پس از خرید استودیوی لوکاس، دیزنی اعلام کرد که علاوه بر ساخت سه گانه جدید، کار ساخت یک سری جدید با نام «Star Wars Anthology» را آغاز خواهدکرد؛ مجموعه ای که به داستان کاراکترهای کمتر دیده شده جهان جنگ ستارگان و اتفاقات مهمی که از قلم افتاده اند، می پردازد.

Rogue One (RO) یا همان «یک نفر سرکش»، نخستین فیلم از سری Anthology است که برخلاف دیگر فیلم های این مجموعه داستانی به مراتب شخصی تر دارد.
 
همه چیزهایی که باید درباره فیلم جدید «جنگ ستارگان» بدانید

شناسنامه

  • نام فیلم: Rogue One, A Star Wars Story
  • کارگردان: گرت ادوارد
  • بازیگران: فلیسیتی جونز، مد میکلسن، فارست ویتاگر
  • بودجه: 200 میلیون دلار

تخریب ستاره مرگ

داستان RO طی یک برهه تاریخی در دنیای جنگ ستارگان به وقوع می پیوندد؛ برهه ای که فیلم های سینمایی تا پیش از ساخت RO به آن نپرداخته بودند، در عوض تا دل تان بخواهد بازیسازان و نویسندگان کتاب و کمیک بوک روی آن مانور داده اند. RO قرار است برای نخستین بار حفره خالی بین قسمت سوم و چهارم را در فیلمی سینمایی پر کند.

فیلم 15 سال قبل از حوادث اصلی RO آغاز می شود، وقتی دانشمندی به نام «گیلین ارسو» (Galen Erso) به همراه خانواده اش از ترس «اورسن کرنیک» (Orson Krennic) در مکانی پنهان شده اند. کرنیک دست راست «دارث ویدر» و مسئول بخش تحقیقات سلاح های پیشرفته امپراتوری است و می خواهد ارسو پروژه ناتمام «Death Star» را به اتمام برساند. اگر یادتان باشد Death Star یا «ستاره مرگ» همان پایگاه فضایی است که توانایی نابود کردن تمام کهکشان را دارد و در پایان قسمت چهارم لوک اسکار واکر نابودش می کند.
 
 همه چیزهایی که باید درباره فیلم جدید «جنگ ستارگان» بدانید

کرنیک با موفقیت گیلین را دستگیر می کند، هرچند دختر او، «جین»، از مهلکه فرار می کند. 15 سال بعد، جین پیام هولوگرامی را از پدرش دریافت می کند که در آن در مورد خطرناک بودن Death Star هشدار داده شده است و گیلین در مورد تاثیرش بر این ایستگاه فضایی سخن می گوید. در ادامه جین به همراه گروهی از سربازان شورشی مامور می شوند گیلین را پیدا کنند و مانع تکمیل شدن Death Star شوند.

ایده سرکش از کجا آمد؟

ایده ساخت RO مدت ها پیش مطرح شد، سال ها قبل از این که دیزنی یک جا تمامی دارایی های هنری لوکاس را خریداری کند. «جان نال» که مشاور بخش جلوه های ویژه سه گانه دوم بود، 10 سال قبل از ساخت فیلم این ایده را مطرح کرد، ایده ای که در نهایت نتوانست نظر مثبت جورج لوکاس را به خود جلب کند. با این حال پس از خرید جنگ ستارگان توسط دیزنی، نال بار دیگر ایده اش را مطرح کرد و این بار در کمال تعجب ایده او با استقبال مدیر لوکاس فیلم «کتلین کندی» مواجه شد. در تابستان 2014 (1393) «گرت ادواردز» کارگردان نسخه جدید «گودزیلا» و  «گری ویتا» به عنوان نویسنده فیلم RO معرفی شدند.

گری ویتا که سابقه نوشتن فیلمنامه «کتاب عیلای» (The Book of Eli) را در کارنامه دارد، مدتی پس از پایان کار به صورت کامل از پروژه خارج شد و «کریس ویتز» سازنده فیلم های کمدی جایگزین او شد.
 
 همه چیزهایی که باید درباره فیلم جدید «جنگ ستارگان» بدانید

در ادامه «تونی گیلروی» نویسنده سه گانه «بورن» هم به ویتز اضافه شد تا این دو داستانی را که ویتا و ادواردز نوشته بودند در قالب فیلمنامه ای جدید بنویسند. البته تغییرات و تحولات حتی پس از ساخت فیلم هم ادامه داشت طوری که گیلروی مامور شد پس از پایان فیلمبرداری بار دیگر سکانس آخر RO را بگیرد. این اتفاقی مرسوم بین استودیوهای هالیوودی است و بارها شده که فرد دیگری به جای کارگردان، بعضی صحنه ها را بگیرد. با این حال تجربه ثابت کرده است ایده ریشوت (reshoot) کردن بیشتر فیلم ها باعث نابودی آن ها می شود. از آن بدتر این که وقتی خبر ریشوت فیلمی منتشر می شود یعنی یک جای کار به شدت می لنگد.

استاد ریشوت در هالیوود شرکت «فاکس» است که تاکنون فیلم های زیادی را به این شکل نابود کرده است. دیزنی می خواست صحنه پایانی فیلم حماسی تر باشد و گیلروی به همین خاطر سر کار آمد. خوشبختانه این نخستین رویای گیلروی و ادواردز نبود، زیرا گیلروی پیش از این در بسیاری از صحنه های فیلم «گودزیلا» به ادواردز مشاوره داده بود. نمره های فیلم (متاکریتیک 65، راتن تومیتوز 90) هم ثابت می کنند RO از منظر کیفی فیلم خوش ساختی است.

آناکین باز می گردد

با این که هیچ کدام از شخصیت های اصلی سری در RO حاضر نیستند، اما حضور یک کاراکتر باعث شد تا طرفداران جنگ ستارگان بی صبرانه در انتظار این فیلم باشند؛ این شخصیت کسی نیست  جز دارث ویدر که به واسطه این فیلم پس از سال ها با طرفداران سری تجدید دیدار خواهدکرد. خبر خوب این که «جیمز ارل جونز» صداپیشه مشهور دارث ویدر در این فیلم هم جای این بدمن مشهور صحبت کرده است.

از دیگر شخصیت های مهم این فیلم می توان به «گیلین ارسو» با بازی «مد میکلسن» بازیگر مشهور دانمارکی اشاره کرد. همچنین شخصیت «Sae Gerrera» که در سری انیمیشن «نبرد کلون ها» هم حضور داشت، در این جا «فارست ویتاکر» نقش آن را ایفا کرده است.
 
 همه چیزهایی که باید درباره فیلم جدید «جنگ ستارگان» بدانید
 
«فیلیسیتی جونز» بازیگر سی و سه ساله انگلیسی هم که به خاطر فیلم «تئوری همه چیز» نامزد اسکار شده بود، در این جا کاراکتر جین، شخصیت اصلی فیلم را بازی کرده و به گفته منتقدان از پس نقشش برآمده است. این نخستین باری است که یک کاراکتر زن قهرمان اصلی سری فیلم های جنگ ستارگان می شود، موضوعی که با بازخوردهای مثبتی همراه بود. گفته می شود حضور کتلین کندی تهیه کننده صاحب نام هالیوودی به عنوان مدیر لوکاس فیلم و مسئول برند Star Wars، تاثیر مستقیمی روی ساخت این فیلم و انتخاب قهرمان اصلی آن داشته است.

هان سولو آغاز می کند

همان طور که در ابتدا گفتیم RO نخستین فیلم از مجموعه ای است که می خواهد داستان هایی را از گوشه و کنار جهان جنگ ستارگان تعریف کند. قرار است تا سال 2020 (1399) دو فیلم دیگر از این مجموعه ساخته شود. نخست فیلمی درباره دوران جوانی «هان سولو» که در سال 2018 (1397) اکران می شود و دوم، فیلمی که هنوز مشخص نیست درباره کدام شخصیت خواهدبود. هر چند دیزنی اعلام کرده این فیلم در سال 2020 (1399) اکران خواهدشد.

فیلم هان سولو را «فیل لرد» و «کریستوفر میلر» خواهند ساخت؛ زوج سینمایی ای که سابقه ساخت آثار پرفروشی همچون (Cloudy with a Chance of Meatballs)، «Jump Street 21» و (The Lego Movie) را دارند. نکته جالب در مورد این زوج سینمایی، ساخت فیلم هایی کمدی با درون مایه اکشن است که تمامی آن ها نمرات خوبی از منتقدان دریافت کرده اند.
 
 همه چیزهایی که باید درباره فیلم جدید «جنگ ستارگان» بدانید

در این فیلم، «آلدن ارنریچ» نقش جوانی های سولو را ایفا خواهدکرد و می توان انتظار داشت که «هریسون فورد» هم نقش بسیارکوتاهی در این فیلم داشته باشد.

در مورد فیلم دوم هنوز اطلاعات خاصی در دسترس نیست، اگرچه این احتمال می رود که «بوبا فت» شخصیت اصلی آن باشد؛ مشهورترین جایزه بگیر کهکشان که در بین طرفداران محبوبت بالایی دارد.«بوبا فت» از چند منظر می تواند جهان سینمایی جنگ ستارگان را متحول کند. نخست این که بوبا فت شخصیتی سیاه پوست است و برای نخستین بار قهرمان اصلی یکی از فیلم های جنگ ستارگان رنگین پوست خواهدبود. در وهله دوم نباید فراموش  کنیم که فت شخصیتی منفی است و با ساخت این فیلم برای نخستین بار شاهد حضور کاراکتری منفی در راس امور هستیم تا حتی جنگ ستارگان هم از خیر و شر بودن مطلق فاصله بگیرد.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
ایرانیان-فوتراصلی222
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان