70 درصد وب فارسی اسپم است
۴۶۶۴۴۸
۰۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۸
۶۲۷۵
دبیر شورای راهبری جویشگر بومی از امکان مشابهت یابی مقالات علمی برای پیشگیری از سرقت علمی در موتور جستجوی بومی خبر داد و گفت: این موتور ۴میلیارد صفحه فارسی را خزش می کند.
خبرگزاری مهر - معصومه بخشی پور: دبیر شورای راهبری جویشگر بومی از امکان مشابهت یابی مقالات علمی برای پیشگیری از سرقت علمی در موتور جستجوی بومی خبر داد و گفت: این موتور ۴میلیارد صفحه فارسی را خزش می کند.
 
 دبیر شورای راهبری جویشگر بومی خبر داد؛مشابهت یابی مقالات علمی در جویشگر بومی/۷۰درصد وب فارسی اسپم است

علیرضا یاری در نشست خبری همایش بررسی راهکارهای پیشگیری از سرقتهای علمی که امروز در مرکز تحقیقات مخابرات ایران برگزار شد، کمک به بهبود کیفیت محتوا در وب فارسی را از جمله اهداف طرح جویشگر بومی عنوان کرد و اظهار داشت: طی دو سال اخیر و با توسعه طرح جویشگر بومی، امکان خزش ۴ میلیارد صفحه وب فارسی از طریق موتور جستجوی بومی فراهم شده است.

رئیس پژوهشکده فناوری اطلاعات مرکز تحقیقات مخابرات ایران، از استفاده از ابزارهای فناوری اطلاعات برای تشخیص داده های علمی و مشابهت سنجی مقالات در طرح جویشگر بومی خبر داد و گفت: هم اکنون موتور جستجوی بومی با خزش در صفحات وب فارسی، این برآورد را داشته است که درصد بالایی از محتوای فارسی در وب کپی برداری بدون ارجاع و ذکر منبع است.

یاری با بیان اینکه برآوردها نشان می دهد که سهم محتوای اسپم و غیرمفید در وب فارسی ۷۰ درصد است، گفت: موتور جستجوی بومی، امکان مشابهت یابی مقالات علمی را با دقت بالا، به عنوان راهکاری برای آگاهی سازی و واکاوی سرقتهای علمی ممکن کرده است.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
United Kingdom
22:45 - 1395/11/03
ی همت کنید اون ٣٠% هم پربشه بشیم ١٠٠%
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج