واکنش تند ترکیه به توسعه طلبی صهیونیست ها
۴۶۸۰۱۸
۰۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۳:۲۰
۷۶۴۶
وزارت خارجه ترکیه سه شنبه شب با صدور اطلاعیه ای مصوبه تازه رژیم صهیونیستی در موافقت با ساخت 2500 واحد مسکونی در کرانه باختری در سرزمین های اشغالی را به شدت محکوم کرد.
خبرگزاری ایرنا: وزارت خارجه ترکیه سه شنبه شب با صدور اطلاعیه ای مصوبه تازه رژیم صهیونیستی در موافقت با ساخت 2500 واحد مسکونی در کرانه باختری در سرزمین های اشغالی را به شدت محکوم کرد.
 
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه اقدامات توسعه طلبانه این رژیم، با ساخت 2500 واحد مسکونی در کرانه باختری موافقت کرده است.

در اطلاعیه وزارت خارجه ترکیه که در تارنمای رسمی این وزارت در اینترنت منتشر شد، آمده است: حقوق نشناسی اسراییل در رد حقوق بین المللی و حقوق بشر، راه حل مبتنی بر پذیرش دو دولت مستقل را تخریب می کند. ترکیه خواهان انصراف از این اصرارهای ناحق می باشد.

رسانه های ترکیه روز سه شنبه گزارش دادند، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این کشور در نشست هیات وزرا اعلام کرد: موانع سیاست های ساخت شهرک های یهودی نشین در شرق قدس و کرانه باختری از میان برداشته شد. او بی محابا تاکید کرده است که شهرک سازی این رژیم تا ابد خواهد خواهد یافت.

تشدید اقدامات رژیم صهیونیستی در توسعه شهرک سازی، همزمان با حمایت های دولت جدید آمریکا از این رژیم و بحث انتقال سفارت آمریکا به قدس شرقی، با واکنش های گسترده در افکار عمومی ترکیه روبرو شده است.

گفتنی است 400 هزار نفر در شهرک یهودی نشین کرانه باختری رود اردن و 200 هزار نفر نیز در شرق قدس ساکن هستند. این در حالی است که شهرک سازی های رژیم صهیونیستی برخلاف قوانین بین الملل اعلام شده است.

در این میان رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه پیش از حرکت به سفر دوره ای خود به آفریقا در پاسخ به سئوال خبرنگاران در این رابطه، گفت: شنیده هایی در خصوص نیات برخی کشورها در تغییر مرزهای بین المللی در خاورمیانه است که بسیار ناخوشایند است و ترکیه در خصوص حفظ حرمت مرزها در منطقه هشدار می دهد. چنین تغییراتی به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج