زیبایی ترسناک ذوب شدن یخ های قطبی
۴۶۸۹۳۲
۰۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۷:۰۷
۴۸۸۶
سال به سال، دریاچه های گرینلند بزرگتر می شوند و توده های یخ به آرامی ذوب می شوند. از سال 2009 صفحات یخی گرینلند سالانه حدود 419000000000 تن از یخ های خود را دست می دهند.
برترین ها: عکاس هوایی «تیمو لیبر» بااستفاده از عکاسی فاین آرت به بیان داستانی درباره آسیب پذیری سیاره مان می پردازد. پروژه اخیر او درحال بازدید از گرینلند، توده های یخ و رشد دریاچه ها را از دید هواپیماهای کوچک و هلیکوپتر نشان می دهد. تصاویر به دست آمده هم خیره کننده و هم ترسناک هستند. از منظر فاین آرت، تعادل رنگ ها و ترکیب بندی مهیج بصری، بیننده را به سوی خود جلب می کند. اما از منظر  زیست محیطی، کار لیبر یک هشدار ترسناک درباره اثرات گرمایش جهانی به شمار می رود.

موسسه تحقیقاتی اسکات پولار از دانشگاه کمبریج به عکاس در این پروژه تحقیقاتی کمک کردند. این پروژه بیش از آنکه فقط یک پروژه عکاسی باشد، یک همکاری بین علم، طبیعت و توانایی ما در بحث از طریق عکس هاست. لیبر می گوید: «من دانشمندانی را دیدم که روی توده های یخ کمپ زده بودند و غرق در مقیاس چشم انداز و عظمت مشکلات مربوط به آن بودند.»
 
سال به سال، دریاچه های گرینلند بزرگتر می شوند و توده های یخ به آرامی ذوب می شوند. از سال 2009 صفحات یخی گرینلند سالانه حدود 419000000000 تن از یخ های خود را دست می دهند. این سه برابر بیشتر از سهم قطب جنوب است. بنابراین لیبر فوریت و اضطرار عکاسی از این فاز انتقالی را به منظور افزایش آگاهی درمورد تغییرات آب و هوا احساس کرد. این پروژه رشد سریع شمار دریاچه های آبی و رودخانه هایی که از توده های یخ گرینلند (یکی از غیرقابل دسترس ترین نقاط روی زمین) سرچشمه می گیرند را نشان می دهد. در اینجا مناظر بکر با حداقل رنگ ها و اشکال، تاثیر دراماتیک تغییرات آب و هوا، مشهودتر از هرجای دیگری در دنیاست.
 
زیبایی ترسناک ذوب شدن یخ های قطبی 
 
زیبایی ترسناک ذوب شدن یخ های قطبی 
 
زیبایی ترسناک ذوب شدن یخ های قطبی 
 
زیبایی ترسناک ذوب شدن یخ های قطبی 
 
زیبایی ترسناک ذوب شدن یخ های قطبی 
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج