هشدار درباره استفاده از نرم افزارهای آنتی ویروس
۴۷۰۳۹۸
۱۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۳
۵۶۲۴
یکی از متخصصین سابق موزیلا در پستی در بلاگ خود درباره استفاده از نرم افزارهای third-party آنتی ویروس هشدار داد و اعلام کرد این برنامه ها می توانند خطرات بسیار زیادی برای سیستم کاربران داشته باشند.
مجله سخت افزار: یکی از متخصصین سابق موزیلا در پستی در بلاگ خود درباره استفاده از نرم افزارهای third-party آنتی ویروس هشدار داد و اعلام کرد این برنامه ها می توانند خطرات بسیار زیادی برای سیستم کاربران داشته باشند. او از کاربران درخواست کرده به هیچ وجه به آنتی ویروس ها اعتماد نکنند و حتی اگر در حال حاضر از یکی از آنها بر روی سیستم خود استفاده می کنند به سرعت نسبت به حذف این برنامه ها اقدام نمایند.
 
 هشدار متخصص سابق موزیلا درباره استفاده از نرم افزارهای آنتی ویروس

به گفته این متخصص سابق موزیلا، در حال حاضر تنها برنامه قابل اعتماد مقابله با بدافزارها Windows Defender مایکروسافت است و سایر برنامه های آنتی ویروس از رویه های استاندارد امنیتی استفاده نمی کنند. او در همین رابطه توضیح داده است که "نرم افزارهای آنتی ویروس اکوسیستم مورد استفاده کاربران را آلوده کرده و با سیستم کدنویسی ضعیف خود مانع از آن می شوند که سایر توسعه دهندگان نیز نسبت به بهبود وضعیت امنیتی برنامه های خود اقدام کنند.
 
به عنوان مثال تا کنون بارها مشاهده شده که برنامه های آنتی ویروس مانع بروزرسانی خود ویندوز یا برنامه های دیگری مانند فایرفاکس شده اند که در نتیجه دسترسی کاربران به جدیدترین پچ های امنیتی را برای رفع حفره های کشف شده مسدود می کند". در سال های اخیر انتقادات زیادی از توسعه دهندگان نرم افزارهای آنتی ویروس منتشر شده که از جمله آنها می توان به سایمانتک و AVG به دلیل ناتوانی در کشف برخی از بدافزارها از جمله نقص های امنیتی Zero-Day اشاره کرد.
 
برخی متخصصین توصیه می کنند در حال حاضر بهترین راه برای محافظت از سیستم عامل ویندوز، استفاده از پلتفرم امنیتی خود این سیستم عامل یعنی Windows Defender و بروزرسانی منظم آن می باشد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج