فسیل سنگ های مرجانی در سراسر ایالت میشیگان
۴۷۱۲۷۳
۱۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۶
۸۰۰۴
سنگ های پتوسکی از اسکلت فسیل شده نوعی مرجان به نام «هگزاگوناریا پرکاریناتا» از صخره های مرجانی تشکیل شده که زمانی همه آنچه اکنون در ایالت میشیگان هست را در دوران دونین باستان، حدود 350 میلیون سال پیش پوشانده بوده است.
برترین ها: سنگ های پتوسکی از اسکلت فسیل شده نوعی مرجان به نام «هگزاگوناریا پرکاریناتا» از صخره های مرجانی تشکیل شده که زمانی همه آنچه اکنون در ایالت میشیگان هست را در دوران دونین باستان، حدود 350 میلیون سال پیش پوشانده بوده است. این سنگ ها در نتیجه یخبندان تشکیل شدند.
 
اساسا، سنگ های پتوسکی تکه هایی از صخره های مرجانی هستند و زمانی که خشک هستند شبیه سنگ های آهکی معمولی هستند اما زمانی که مرطوب یا جلا داده می شوند، طرح های متمایز و جالبی از مرجان ها روی آن ها مشخص می شود. این فسیل های ماقبل تاریخ در سراسر ایالت میشیگان در دریاچه ها و رودخانه ها در رسوباتی که معمولا گروه تراورس نامیده می شوند، یافت می شوند.از سال 1965، سنگ پتوسکی سنگ رسمی دولت میشیگان است.

بیش از 350 میلیون سال پیش در دوره دونین، میشیگان کاملا متفاوت با الان بود. از لحاظ جغرافیایی، این منطقه در نزدیکی خط استوا واقع شده بود و با یک دریای گرم، کم عمق و شور پوشیده شده بود و حیات دریایی و زندگی مرجانی در صخره های گرمسیری آن رونق داشت. سپس صفحات زمین حرکت کردند و میشیگان را به سمت شمال و بالاتر از سطح دریا هل دادند. هنگامی که یخچال های طبیعی حدود دو میلیون سال پیش به وجود آمدند، فسیل ها پراکنده شدند. این سنگ ها پتوسکی نام گرفتند زیرا به وفور در منطقه پتوسکی یافت می شوند.

هگزاگوناریا پرکاریناتا از کرالیت های شش گوشه که محکم کنار هم قرار گرفته اند تشکیل شده که اسکلتی از ارگانیسمی هستند که زمانی زنده بوده است. در مرکز هر کرالیت یک دهان بود که توسط شاخک هایی که برای جمع آوری غذا و کشیدن غذا به سمت دهان استفاده می شدند، احاطه شده بود. این نقطه تاریک یا چشم کرالیت با گل و لای پر می شد که بعد از افتادن روی سوراخ تبدیل به سنگ می شد. کلسیت، سیلیس و موادمعدنی جایگزین بافت نرم اصلی می شدند.
 
فسیل سنگ های مرجانی در سراسر ایالت میشیگان 
 
فسیل سنگ های مرجانی در سراسر ایالت میشیگان 
 
فسیل سنگ های مرجانی در سراسر ایالت میشیگان 
 
فسیل سنگ های مرجانی در سراسر ایالت میشیگان 
 
فسیل سنگ های مرجانی در سراسر ایالت میشیگان 
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج