در ذهن دختران نوجوان چه می گذرد؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۴۷۲۰۸
۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۶
۶۷۲۶۹۵
شاید بیشترین جمله ای که از زبان دختران نوجوان شنیده شده، این جمله است: «خانم باور کنید هیچ کس ما رو نمی فهمه. پدر و مادرمون اصلا ما رو درک نمی کنند.»در این نوشته قرار است در مورد ویژگی های نوجوانی دختران بگوییم و راهکارهایی برای برقراری ارتباط درست و سالم با یک دختر نوجوان را مطرح کنیم.
ماهنامه سپیده دانایی: خیلی از مادران با مراجعه به اتاق مشاوره دبیرستان به دنبال جواب این سوال هستند: «نمی دانم با دختر نوجوانم چطور رفتار کنم؟ دیگر خسته شده ام. هر کاری که فکرش را بکنید انجام داده ام اما او عوض شده، دیگر حرف ما را گوش نمی دهد،

 مدام با ما جر و بحث می کند. همیشه روبروی آینه نشسته. مدام گوشی موبایلش دستش است. به حرف دوستانش بیشتر از ما گوش می دهد و ...»

در مقابل، اتاق مشاوره دبیرستان همیشه پر است از دختران نوجوانی که معتقدند درک نمی شوند. شاید بیشترین جمله ای که از زبان دختران نوجوان شنیده شده، این جمله است: «خانم باور کنید هیچ کس ما رو نمی فهمه. پدر و مادرمون اصلا ما رو درک نمی کنند.»

در این نوشته قرار است در مورد ویژگی های نوجوانی دختران بگوییم و راهکارهایی برای برقراری ارتباط درست و سالم با یک دختر نوجوان را مطرح کنیم.

در ذهن دختران نوجوان چه می گذرد؟

* اصلی ترین ویژگی های دوره نوجوانی

برای اینکه وارد جهان نوجوانتان شوید، قبل از هر چیز باید این جهان را بشناسید.

1- تغییرات جسمی

شاید اولین تغییری که در دختر نوجوانتان ببینید، تغییرات جسمی است که در اثر تغییر و تحولات هورمونی در بدن او رخ می دهد. دخترتان ظاهری زنانه پیدا می کند اما رفتارهایش گاهی هنوز کودکانه است. شاید یکی از بزرگترین وظایف مادرانه شما آگاهی دادن و صحبت کردن با دخترتان در مورد تغییرات جسمی او باشد.

2- تغییرات شناختی


هوش نوجوان در این دوره حالت انتزاعی دارد. می تواند قواعد و قضایای منطقی را درک کندو قدرت استدلال کردن دارد. بنابراین گاهی ممکن است با شما بحث کند و شما و افکار و عقایدتان را به چالش بکشد. حتی در مورد افکار خودش هم شک دارد. دختران دیگ رخواسته های شما را به راحتی نمی پذیرد، بلکه بایدب رایش دلیل بیاورید و استدلال کنید. این همه شک و بحث و تردید برای مقابله و دعوا با شما نیست، بلکه می خواهد همه چیز را از اول و بر اساس استدلال و منطق بازسازی کند.

3- جستجوی هویت


یکی از ویژگی های نوجوانی به دنبال هویت گشتن و رسیدن به پاسخ سوال «من کیستم؟» است. او به دنبال کسب شناخت از خودش در همه ابعاد زندگی است. تلاش می کند به یک من مستقل دست یابد. خلاصه کلام اینکه می خواهد خودش را تعریف کند.

4- خودمرکزیت

اکثر نوجوانان در دوران بلوغ تصور می کنند زیر ذره بین دیگران مخصوصا همسن و سال های خودشان هستند و به همین دلیل وقت زیادی را صرف تفکر در مورد خصوصیات ظاهری خود می کنند و زمان زیادی را روبروی آینه می گذرانند. دختران فکر می کند هنگام رفتن به مهمانی همه به او نگاه می کنند و اگر یک لکه کوچک روی لباسش باشد همه متوجه خواهند شد!

5- تصور آسیب ناپذیری خود

نوجوانان در این سن فکر می کنند اتفاقات بد فقط برای دیگران می افتد و فقط دیگران آسیب می بینند. آنها به اندازه کافی عاقل هستند و به خوبی می توانند از مشکلات بگریزند. البته این افکار چیزی نیست جز یک توهم مخصوص دوران نوجوانی. این توهم می تواند پایه خطرات و انحرافات بسیاری در دختر نوجوان شما باشد. مثلا «اگر سوار ماشین یک غریبه هم باشم برای من هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. من می دوم چطوری باید رفتار کنم.»

در ذهن دختران نوجوان چه می گذرد؟

6- همسالان، پادشاهان ذهنی

در این سنین دوستان و همسالان برای فرد اهمیت زیادی پیدا می کنند و برای پذیرفته شدن و تعلق داشتن به همسالان خود، همنوایی و شبیه شدن با آنها را انتخاب می کنند، به طوری که بودن در میان همسالان و تشابه با آنان به یک نیاز اساسی در دوران نوجوانی تبدیل می شود. نگران نباشید! بودن در گروه همسالان و اهمیت و نفوذ همسالان برای دختر شما یک ویژگی طبیعی دوران نوجوانی است. نوجوان با بودن در گروه همسالانش، احساس استقلال را خواهد آموخت.

7- کاهش علاقه به درس


معمولا اکثر نوجوانان با افت تحصیلی روبرو می شوند. یکی از اصلی ترین دلایل این افت تحصیلی ورود فعالیت ها و موقعیت های جدید به زندگی است. باید در کنار او باشید. به او کمک کنید تا استعداد و علائق تحصیلی و توانایی های خود را بشناسد.چند توصیه برای تعامل با دختران نوجوان:

* این اشتباهات را انجام ندهید:


1- تحقیر و مقایسه ممنوع

حواستان باشد بزرگترین اشتباهی که دخترتان را از شما دور می کند، تحقیر کردن او در جمع و حتی در خلوت است. او را به خاطر نقطه ضعف هایش تحقیر نکنید و موفقیت های دیگران و شکست هایش را بر سرش نکوبید. دختران را همانطور که هست بپذیرید و از او به تناسب استعدادها و توانایی هایش انتظار داشته باشید.

مطمئن باشید او نیز استعدادها و توانایی های خودش را دارد. در پیدا کردن استعدادهایش و رفع نقاط ضعفش به او کمک کنید.

در ذهن دختران نوجوان چه می گذرد؟

2- دائما نگران دختران نباشید

گاهی والدین آنقدر نگران دختر نوجوانشان هستند که او را شدیدا محدود می کنند و تحت کنترل خود قرار می دهند اما متاسفانه دختران، در اکثر موارد، در برابر فشار والدین به دروغگویی رو می آورند و در مورد فعالیت ها و دوستانشان به والدین دروغ می گویند. بنابراین به جای محدودیت بیش از حد سعی کنید مهارت روبرو شدن با خطرات را به دخترتان بیاموزید، به او یاد دهید چگونه تنها به کلاس زبان برود، در برابر شماره های ناشناسی که به او زنگ می زنند یا برایش پیامک می فرستند چه واکنشی بهتر است داشته باشد.

3- تمام کارها را شما انجام ندهید


به او مسئولیت هایی را واگذار کنید. نباید همه کارهایش را شما انجام دهید. اینکه اجازه نمی دهید دست به سیاه و سفید بزند، همه کارهای خانه و حتی کارهای شخصی او را انجام می دهید، شما را تبدیل به یک مادر خوب نمی کند، بلکه باعث می شود دخترتان به یک فرد مسئولیت گریز تبدیل شود. به او وظایفی را محول کنید و اجازه دهید مسئولیت کار و عواقب خوب و بدش کاملا به عهده خودش باشد.* اصل هایی که باید رعایت کنید:


1- ایجاد محیط امن در خانه

اولین و مهمترین پایگاه و تکیه گاه برای دختر نوجوانتان باید خانه ای باشد که در آن زندگی می کند. سعی کنید محیط خانه را آرام نگاه دارید. محیط پرتنش و پر از دعوای خانوادگی او را از خانه و والدین فراری خواهد داد.

2- اجازه دهید شما را راهنمایی کند


با او صحبت کنید. از او مشورت بخواهید. زمانی که اظهارنظر می کند، مکث توأم با تفکر داشته باشید تا به باارزش بودن زمینه های ذهنی خودش فکر کند. حتی از او راهنمایی بخواهید. مسائلی را مطرح کنید و طوری نشان دهید که شما مشتاقانه منتظر راهنمایی ها و ایده های خلاقانه او هستید.

3- افزایش آگاهی و مطالعه در مورد نوجوانی و انتقال اطلاعات به فرزند


در رابطه با مراحل رشد انسان و تغییرات هر مرحله به ویژه نوجوانی تا آنجا که می توانید اطلاعات کسب کنید. هر قدر دانش شما بیشتر باشد، کمتر در رویارویی با مسائل غافلگیر و مستاصل خواهید شد. علاوه بر این با فرزندانتان نیز در مورد ویژگی های سن نوجوانی صحبت کنید.

مثلا وقتی دختر نوجوانتان بداند همه دخترهای هم سن و سالش نگران ظاهر و قیافه خودشان هستند و این یک ویژگی وابسته به سن است بیشتر احساس آرامش خواهد کرد. می توانید در این مورد حتی از خاطرات خودتان هم با او حرف بزنید و به او بگویید شما هم در نوجوانی نگران جوش های صورتتان بوده اید و فکر می کردید همیشگی خواهند بود و اینکه این موضوع در آن زمان چقدر ذهنتان را به خود مشغول کرده بود اما حالا اثری از آنها نمانده است.

در ذهن دختران نوجوان چه می گذرد؟

4- موضع خود را مشخص کنید

گاهی خیلی از مشکلات بین شما و او به این خاطر اتفاق می افتد که به روشنی و وضوح با او صحبت نمی کنید. بهتر است خواسته هایتان را در مورد رابطه با دوستان و همکلاسی ها، زمان برگشتن به خانه، شرکت در مهمانی ها و استفاده از اینترنت، موبایل و ... مشخص کنید و به روشنی با ذکر دلایل منطقی قوانین و انتظارات خود را توضیح دهید.

5- تصمیم گیری را به او یاد بدهید


مهارتی مهم که دختران نوجوان باید یاد بگیرند «تصمیم گیری» است. دختران را در تصمیمات خانواده شریک کنید. مثلا در انتخاب پرده و دکوراسیون خانه نظر او را بپرسید. او را در موقعیت هایی قرار دهید که تصمیم گیرنده نهایی خودش باشد. یادگیری مهارت تصمیم گیری در دوران نوجوانی به او کمک می کند در تصمیم های مهم زندگی به درستی عمل کند و همه جوانب یک امر را بسنجد.

6- به خلوت او احترام بگذارید


دختر نوجوان شما دوست دارد بیشتر وقتش را در اتاقش تنها باشد، موسیقی گوش دهد و شعر بخواند یا حتی برای درس خواندن تنها در اتاقش بنشیند و در اتاقش را ببندد. دوست دارد یک حریم خصوصی داشته باشد. وقتی در اتاقش را می بندد، اتاقش را قلمرو سلطنت خود فرض می کند. دوست دارد هر طور خودش دوست دارد درآنجا پادشاهی کند. به خواسته او، تا حدی که قوانین خانه تان اجازه می دهد، احترام بگذارید و هرگز سرزده و بدون اینکه در بزنید به اتاقش وارد نشوید مگر اینکه یک دلیل منطقی و مهم داشته باشید.

7- به او اعتماد کنید

دخترتان تا زمانی که باور نکند به او اعتماد دارید به شما اعتماد نخواهد کرد و تلاشتان بی فایده خواهد بود. اعتماد یک پل دوطرفه است، بنابراین به او اعتماد کنید و این را با رفتارتان به او نشان دهید و به او بیاموزید ما در برابر اعتمادی که به هم داریم، مسئول هستیم. البته فراموش نکنید اعتماد باید آگاهانه و هوشیارانه باشد، بهتر است این اعتماد را از سال های آغازین نوجوانی شروع کنید.

8- تحسین و انتقاد درست


وقتی کار یا مسئولیتی را به خوبی انجام می دهد از او تشکر کنید و به خاطر کار خوب تحسینش کنید. منطقی و درست از او تعریف و تمجید کنید، به کار خوبی که انجام داده است، اشاره کنید. این اصل را هنگام انتقاد کردن از او هم رعایت کنید و به کار اشتباهی که انجام داده است اشاره کنید و کل وجود او را به خاطر کار اشتباهی که انجام داده، زیر سوال نبرید.
انتشار یافته: 627
در انتظار بررسی:82
Iran (Islamic Republic of)
08:47 - 1392/01/18
مجله عزیزخواهش می کنم ازاین دست مقاله ها بیشترارائه بده جامعه ما امروزه واقعا نیازبه آگاهی درمورد تعامل بانوجونها داره چه دخترچه پسر، اینهایی که درآینده پدرومادرنسلهای بعدی وآینده سازان این مرزوبوم اند
Iran (Islamic Republic of)
10:04 - 1392/01/18
خيلي عالي بود ولي يه مسئله فوقلاده مهم رو يادتون رفت بگيد.وقتي خواهر نوجوان من نشسته جلوي ماهواره و فيلم هاي با موضوعات فساد رو ميبينه روابط آزاد جنسي و بد ترين نوع پوشش ها رو ميبينه.حس نوجواني اش بهش القا ميكنه كه خودش رو شبيه فضاي رنگارنگي كه 2 الي 3 ساعت روزانه جلو ماهواره ديده و ياد گرفته در بياره
ما تهاجم فرهنگي رو ناديده گرفتيم تا يكي هم مياد در باره مسائل فرهنگي و علاجش صحبت كنه يه عده كوته فكر سريع شمشير عناد و حماقتشون رو برهنه ميكنن و ميگن "مشكلات اقتصادي رو ول كرديد گير داديد به فلان" واقعا درد ناكه اگر لحظه اي دختران و زنان هم وطنشان را خواهر و ناموس خود ببينند هيچ موقع اين جنسي حرف نميزنن
مرسي
پاسخ ها
KAMI
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۸
دمت گرم حسین جان عالی گفتی مرسیییییییییی... البته اینو باید قبول کنیم که رفتارهای ناشایست بعضی از ما پسرها هم باعث ایجاد این حس تو دخترهامون می شن که اگه زننده و ناجور بپوشن پسرها جذب می شن!!!!
سهیلا
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۸
واقعا حرفتون درسته....من که کاملا موافقم
زینب
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
واقعا زیبا گفتین من کاملا با نظرتون موافقم
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
آفرین
گلی
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
دوست دارم نظرتونو درباره تهاجم فرهنگی در پسرها بدونم
سارا
France
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
خب شما نباید ماهواره بگیری ک دخترت بشینه پای برنامه های مفسدش:/
armita
Germany
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
اونی که میگی نباید ماهواره بگیری
بنظرم تو داری صورت مسئله رو پاک میکنی
واقعا الان چه تفریحی برای نوجوانها باقی مونده که مثلا همین یه تلویزیون رو هم ازشون بگیری
armita
Germany
۲۰:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
بهkamiمرحبا به شعورت
واقعا توی جامعه یه کسایی مث شما کم هستن ایشالله که بیشتر هم بشن
بدون نام
United States of America
۰۴:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
حسين جان شما هم يه مسئله فوقلاده (!!) مهم رو يادتون رفت بگيد. ماهواره تو خونه اي كه دختر نوجوان داره چيكار ميكنه؟! و بدتر از اون، خانواده اين دختر نوجوان چطور بهش اجازه ميدن بشينه پاي اين ماهواره و "روابط آزاد جنسي" رو تماشا كنه؟!!
بعد مياي واسه ما از تهاجم فرهنگي هم صحبت ميكني حسين جان؟!! بقيه رو هم به "كوته فكري" متهم ميكني؟!! الان فكر شما خييييلي بلند و متعاليه؟!
بدون نام
-
۰۸:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
وقتی شما نتونی تفریح و برنامه مناسب تری برای یک دختر نوجوون تدارک ببینی بدیهیه که میشینه پای ماهواره، ماهواره نبود اینترنت، نبود رمان های عاشقانه دوزاری و ... من با سریال های ماهواره صد در صد مخالفم ولی به دلیل بی برنامگی مملکت برای بانوان این سریال ها داره یک خلا بزرگ رو پر می کنه! راه حل اساسی برنامه ریزی برای پر کردن این خلا هست نه شعار دادن
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
خوب دوست عزیز ماهواره رو از تو خونه تون جمع کن تا خواهر آسیب نبینه
فرهاد
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۲
سلام. حسین جان.با نظرت موافقم درسته که. نباید تو خونه ای که نوجوون هست ماهواره باشه اما بعضی خوانواده ها که.نمیدونن و از قبل دارن باید یه فکری بحال تهاجم فرهنگی. تا کنیم!! تا بیشتر از این به مردم ایران اسیب نزنه
Iran (Islamic Republic of)
10:51 - 1392/01/18
عالی بود ممنون
Iran (Islamic Republic of)
22:25 - 1392/01/21
خیلی دقیقوعالی بود دمت گولی مجله جون بازم ازاین کارابکن
Iran (Islamic Republic of)
17:02 - 1392/05/07
من خود م ی نوجوونم و ب همه اینا اعتقاد دارم اما خانوادم دقیقا برعکس اینارو انجام میدم دوستان تورو خدا کمکم کنین دارم دیوونه میشم
پاسخ ها
هدیه
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۹
منم دقیقا مثل خودتم اسما جون
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۸
همه اینطورین خواهر من کلا مامان داشتیم تو کل تاریخ که درست بدون تحقیر و مقایسه رفتار کنه؟؟؟؟؟؟
الی
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۰
واقعا منم موافقم بانظراتون
زهرا
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۳
منم دقیقا مثل خودتم خوشگلم
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۹
همه ی اینا درسته ولی خونوادم برعکس عمل میکنند چی کار کنم
مریم
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۳
واقعا درسته ، منم همین مشکل رو دارم تازه وقتی هم که بهشون میگی یکم در مورد دوره نوجونی ما ها تحقیق کنید میگن ما خودمون این دوران رو گزروندیم
ferfertiy
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۸
من 14 سالمه کاریش نمیشه کرد من حتی چند جلسه رفتم مشاوره حضوری ولی فقط برای چند روز یه مقدار خوب میشدن
حتی من هنوز هم برای بهتر شدن روابطم با هاشون تلاش می کنم ولی هر بار اون ها خرابش می کنن و وقتی هم که بهشون میگم میگن تو کی تلاش کردی
الینا
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۵
نوجوانی دوره سختیه
ولی پدر مادر ها این دوره رو برای دختر هاشون با گیر دادن های الکی سخت تر میکنن پدر مادر من که به جای اینکه یکم من رو درک کنن فقط شدن زندانبان من اصلا من رو درک نمیکنن
نیو
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۱
من خودمم 15 سالمه. گوشی داشتن یه چیز جزعی هستش که من نمی تونم داشته باشم . یا تنهایی رفتن تا سر کوچه یا اینکه در اتاقم بسته باشه یا اینکه شعر گوش بدم. توی خونه احساس آرامش ندارم و تا توی یه چیزی می خوام اظهار نظر کنم با این که دارند درباره ی یه موضوعی حرف می زنن که من می دونم باز می گن تو دخالت نکن یا بهت ربطی نداره.
با مامانمم که حرف می زنم. از هم خیلی دوریم.
مشکلاتم و همش بهم میگه.
یا یه کار بد می کنم به خواهرم میگه و اونم تو دعوا ها کارام و می کوبه تو سرم.
خونمون فقط شده خوابگاه.
منم که همش دارم شعر گوش می دم.
نمره هام خوبه ولی درس نمی خونم
مثلا نمره ریاضی و شدم 18 ولی نخونده بودم.
فقط جزوه هایی متنی معلم و خونده بودم.بابام بهم میگه من که می دونم تو اونقدر هوشت بالا نیست
بدون نام
-
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
متاسفانه کمتر از 20% خانواده ها نحوه صحیح تربیت فرزند و برخورد مناسب با نوجوون ها رو بلدن شاید خیلی هم مقصر نباشن چون جایی آموزش ندیدن ضمن این که خیلی از پدر مادرها دچار طلاق عاطفی هستن و فکر می کنن چون به خاطر بچه ها دارن زندگی رو ادامه می دن پس حق دارن هر جور خواستن رفتار کنن این مشکل خیلی از نوجوون های ایرانی و شاید خیلی جاهای دیگه در دنیا باشه ولی خیلی ها هم بودن که این دوره رو برای رشد خودشون برنامه ریزی و طی کردن و به سلامت گذرندن اگر خانواده هاتون رفتار درستی ندارن سعی کنید ازشون توقعی نداشته باشید و زیاد به پر و پاشون نپیچید مطیع باشید و وقتتون رو صرف مطالعه کنید منظورم غیر درسیه دنبال یادگیری مهارت باشید کمتر خانواده ای هست که با یاد گرفتن خیاطی - گلدوزی و ... یا کامپیوتر و گرافیک مخالفت کنه فقط دنبال جایی باشید که هزینه پایینی داشته باشه که مشکلات مالی خانواده مانع از ادامه مسیر نشه! یه کلاس ورزشی شاد هم پیدا کنین خیلی برای روحیه و سلامتی جسمیتون مفیده این دوره می گذره و شما بالغ میشید هرچی بهتر عمل کنید اعتماد خانواده بهتون بیشتر میشه و در آینده راحت تر می تونید برای خودتون تصمیم گیری کنید پس زیاد سخت نگیرید و از این دوران لذت ببرید هرچند که مطمئنا دوران سختی رو دارید می گذرونید
زاده تاریکی
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
دقیقا
دیانا
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
منم بعضی از این مشکلات رو دارم
ولی فکر می کردم فقط من اینجوریم
هععی
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
چی بگم منم همینطور الان تنها کسی که داره منو تباه میکنه اونه
Iran (Islamic Republic of)
16:18 - 1392/05/25
منم‏ ‏یه‏ ‏نوجوونم‏ ‏ولی‏ ‏دوست‏ ‏دارم‏ ‏مثل‏ ‏ادمایی‏ ‏باشم‏ ‏که‏ ‏تو‏ ‏ماهواره‏ ‏میبینم
پاسخ ها
نادیا
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۷
خاک توسرم...تواصلا نبایید ماهواره ببینی وگرنه از راه بدرمیشی!!!
پارمیدا
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
والا زمان ما معلمان دبیرستان همیشه بهمون یادآوری می کردن این فیلمای ماهواره ای رو فقط برای کشورهای جهان سومی مثل ما درست می کنن. وپرنه
بچه های خودشون خیلیم ساده و بی آرایش هستن. و دقیقا هم همینطور هست. ولی الان نمی دونم دقیقا تو مدارس چی یاد می دن
Iran (Islamic Republic of)
13:43 - 1392/05/31
معرکه بود ددددددددددم همتون گرم که این وب رو گذاشتید
Iran (Islamic Republic of)
13:46 - 1392/05/31
lمممممممممممممممممممممنون ععععالی بود ددددددم کسی که این وب رو زده گرم
Iran (Islamic Republic of)
20:12 - 1392/06/25
من با اینکه خودم یه دخترم ...
ولی باز میدونم بعضیهاخیلی تند میرن ....
باید بگم که اونی که بده
ما نیستیم....!!!
اره...ما بد نیستیم ما فقط اون کارایی رو میکنیم که از بچگی بزرگترا کردن
ذهن ماها از بچگی کارای بزرگترارو مثل یه فیلم فقط ضبط کرده
و الانم اطرافیانمون فقط دارن اونو میبینن
تقصیر ماها نیس...اگه یه وق کم وکاستی بوده از خودتون بوده...
اگه یه وق اون چیزی که شما نمیخواین نبودیم...
خودتون خواستین...
اگه یه وق ما خیلی خوب بودیم بازم تاثیر شما ها بوده..
ما همون عکس العمل شماییم...
ما همون باز تاب کاراتونیم...
اگه ما یه فرد خوبی تو جامعه باشیم..
....برا خوبی شماها بوده...
..ولی در هر صورت قبول کنید گاهی اوقات حق با ماست...


........با تشکر از اینکه خوندین....
مریم....17 ساله
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۱
ای کاش روزی برسه که پدر مادرا اینا را بفهمن من اگه دختر دار شدم کاری میکنم که هیچ وقت افسرده نشه و به تنهایی پناه نبره به خداااااااااااااااااااااااااااا خستم از دروغ های جور واجور از اینکه هوای دلم بارونیه ولی بین دوستام به سرزنده ترین و خوش خنده ترین ادم معروفم خستم من ی مینوزی کره لاورم چرا باید واسه رسیدن به ارزوم ینی کره رفتن و دیدن عشششششششششششششششششششقم خدای اسیا لی مینهو دروغ سر هم کنم شاید بگید علاقم به کسی که حتی منم نمیشناسه و از وجودمم خبر نداره یا سرزنشم کنید ولی تنهاااااااااااا عشقی ک ازش دس بر نمیدارم همینه همتون شاهد باشید میرم کره زندگی میکنم درس میخونم ازدواج میکنم با ی کره ای عشقم میبینم
سلین
Germany
۱۷:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۳
وای منم عاشق لی مین هو ام عشق منه ولی مامان بابام یکسره مسخره ام میکنن راستی تو چند سالته ؟ من ۱۵ سالمه
نیو
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۱
آره درسته
ولی اگه همین و به مامان باباهامون بگیم میگن خوب تو باید کارای خوبمون رو یاد می گرفتی
15 ساله
دیانا
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
خیلی بچه این بدون نام سلین و نیو عقلتون که بزرگتر شد و اومد سر جاش این تخیلات رو از ذهنتون بیزونش می کنید
Iran (Islamic Republic of)
15:59 - 1392/07/10
ععععععععععععععععععععععععععععععععععععاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااالللللللللللللللللللللللللیییییییییییییییییییییییی بود دمتون گرم
Iran (Islamic Republic of)
21:58 - 1392/07/14
وبتون عالیه واقعا ...امیروارم که همه نوجوونابه اینجابیان...
Germany
18:38 - 1392/07/16
عالی بود من 15 سالمه و همه ی این مطالب رو قبول دارم منون از این که این جور وب هایی رو طراحی میکنید
Iran (Islamic Republic of)
16:35 - 1392/07/29
سلام دوستان من با همه ی این چیزهایی که نوشتین موافقم اما باید بدونید این پدر ومادر ها هستند که ایینه ی نوجوونا میشند اگر ما پدر و مادر ها در خانه همه چیزها رو رعایت کنیم هیچ مشکلی پیش نمیاد نوجوونا پاکند احتیاج به توجه دارند معصوم اند. مثل زمینی که اماده ی بزر پاشیه اگه ما بتونیم کشاورز های خوبی باشیم.
پاسخ ها
مریم ارسلان
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۲
خوب
یه پسر بد بخت
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۴
پس بیرون چی میشه منم از دوستانم یاد گرفتم
Spain
17:12 - 1392/08/19
خیلی خوب بود.مرسییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی
Iran (Islamic Republic of)
16:33 - 1392/08/23
عالی بود.خیلی ممنون.
Iran (Islamic Republic of)
22:38 - 1392/08/25
من15سالمه همش باخونوادم درگیرم خسته شدمنمیدونم چیکارکنم
Iran (Islamic Republic of)
19:44 - 1392/09/10
من یک دختر 14ساله هستم احساس می کنم فکر می کنم اصلا فکرم با خوانواده هم خوانی ندارد
پاسخ ها
بدون نام
-
۰۸:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
خیلی عجیب نیست منم همین حس رو داشتم الان که دو برابر تو سن دارم این احساس کمتر شده ولی به نظرم واسه اون دوره کاملا طبیعی بود
Iran (Islamic Republic of)
18:18 - 1392/09/23
من 15سالمه و از این دوران بدم میاد مادر و پدرم به حریم شخصی من بدون اجازه وارد میشن وقتی فیلم میبینموقتی چیز صحنه دار نشون میده میزنن کانال دیگه وقتی ارایش میکنم مادرم سن کممو به رخم میکشه و منو با خواهرم مقایسه میکنن یا وضع درس خوندنمو مسخره میکنن واقعا از این اوضاع خسته شدم
پاسخ ها
نیو
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۱
منن به مامانم گفتم عید امسال 98که داره میاد رژ بزنم گف نه
بدون نام
-
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
این که شما دوست داری زیباتر ظاهر باشی چیز بدی نیست ولی آرایش شما رو واقعا زیباتر نمی کنه فقط این حس رو بهتون القا می کنه به خاطر چنین چیزی با مادرتون درگیر نشید لطفا شما جوان هستید و این بزرگترین زیباییه
reza
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
نگران نباش خدا بزرگه حالا تا عید 98 خیلی مونده. سعی کن دختر خوبی باشی تا اون موقع تا مامانت بزاره هم رژ بزنی هم موهاتو رنگ کنی هم...هم
Iran (Islamic Republic of)
03:00 - 1392/10/02
من 15سالمه و از این دوران بدم میاد مادر و پدرم به حریم شخصی من بدون اجازه وارد میشن وقتی فیلم میبینموقتی چیز صحنه دار نشون میده میزنن کانال دیگه وقتی ارایش میکنم مادرم سن کممو به رخم میکشه و منو با خواهرم مقایسه میکنن یا وضع درس خوندنمو مسخره میکنن واقعا از این اوضاع خسته شدم
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۸
خواهر من تا یه جاهایی درست میگی یه جاهایی هم نه مثلا قسمت فیلم رو واقعا حق دارن اما ارایش و مقایسه رو کاملا درست میگی درکت میکنم
پارمیدا
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۶
دختر گلم،شما تو این سن کم نباید آرایش کنید.خانوادتون حق دارن هر چیزی ب وقتش زیباست.چهره زیبا و قشنگتون رو نباید با لوازم آرایشی خراب کنید.شما فکر میکنید ک اگر آرایش کنید زیبا میشبد ولی زیبا ک نمیشید هیچ ،دیگران هزاران افکار منفیدرمورد شما تو ذهنشون میبافن.همیشه خودتون باشید و ب هیچ وجه سعی در جلب توجه و نمایش خودتون خود داری کنید.
Iran (Islamic Republic of)
00:20 - 1392/10/04
منم یه دختر13ساله ام واقعافکرمیکنم کسی منودرک نمیکنه
پاسخ ها
حمید
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
من با این که مردی سیبیل کلفت هستم درکت میکنم :(
محسن
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
خب شمارتو بده به من، اگر دوست داری گفتم ها
Iran (Islamic Republic of)
00:24 - 1392/10/04
من یه نوجوانه 14ساله ام ولی پدرومادرم منوزندانی کردن اصلاآزادندارم
پاسخ ها
Leonardo
Spain
۰۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۹
سلام بچه چندم هستی ،اگه بهت اجازه میدادن دوست داشتی چکار کنی ،خونواده مذهبی داری یا نه وعض مالیتون چطوره
Iran (Islamic Republic of)
15:34 - 1392/10/04
خیلی خوب بود.ممنون از مطلب خوبتون.ای کاش مادرا و پدرا متوجه بودن که آدم ها باهم فرق میکنن و نباید بادیگران مقایسشون کرد...
Iran (Islamic Republic of)
19:27 - 1392/10/21
سلام خيلي خوب بود ولي مادروپدرم به من اطمينان ندارند ووقتي درسم را نميخوانم درس خواندن خواهرم را به رخم ميكشن واقعاً خسته شدم نميدونم چي كار كنم
Iran (Islamic Republic of)
16:51 - 1392/11/29
من 11 سالمه و تازه نو جوان شدم و برای کسب اطلاعات خودم عالللللللیی بود.مرسی.
پاسخ ها
بدون نام
Germany
۰۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۸
سلام اسمت چیی ودر کجا هستی
Germany
15:52 - 1392/12/06
من میرم توی 14سالگی ولی پدرو مادرم به خواطر طرز مدل مو من وکلپسم چند با من را دعوا کردند
Iran (Islamic Republic of)
14:42 - 1392/12/21
من ۱۳ساله ام پدرومادرم داعم درحال دعوا کردن هستن خیلی خسته شدم؛ لطفا منوراهنمایی کنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
درکت می کنم
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۰
درکت میکنم
Iran (Islamic Republic of)
16:54 - 1393/03/16
خیلی خوب بود مخصوصا کاهش علاقه ب درس
Iran (Islamic Republic of)
18:56 - 1393/03/21
منم يه نوجونم همه ي اين حرفا واسم مثه يه ارزو ميمونه.چرا خانواده ها شرايط ماها رو درك نميكنن هميشه درحال سخت گيري هاي بيجا هستن وارامش رو از ماها گرفتم.چرا بهمون اعتماد نميكنن؟يكم اعتماد ومحبت فقط همين ايا واقعا چيز زياديه؟
پاسخ ها
مبینا
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۶
نه
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۱
خواستم درد و دل کنم منم مثل شماها ولی دلم اینقددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددرررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررر پره نمیدونم از کچا بگم
Iran (Islamic Republic of)
11:39 - 1393/03/29
خیلی خوب بود دستتون دردنکنه کاشکی پدرومادرمون هم اینارو میخوندن.
Iran (Islamic Republic of)
06:34 - 1393/04/19
من هیچ مشکلی ندارم چون پسر هستم فقط تنها مشکلی که دارم اینه که به یکی احتیاج دارم که بهم عشق بورزه ولی حالا حالا ها هم زوده چون من فقط 15 سالمه
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۱
واقعا خوش به حال پسرا توی عمرم اینقدر که به پسرا حسودی میکنم واسه استقلال و ازادیشون ب هیچی نمیکم عشق هیچ وقت زود نیس ولی اینا بدون کسی الکی عاشق خودت نکنی
Iran (Islamic Republic of)
02:04 - 1393/04/23
من موافقم.بدرم كاري به كار من نداره.مادرمم قبلنا بهم اطمينان داشت اما الان ديكه نداره
Iran (Islamic Republic of)
13:09 - 1393/05/16
من 16سالمه تک دخترم ولی اصلا اینجور ماجراهاباور کنین پیش نیومده برام .ازسایت خوبتونم ممنونم
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۱
چون یکی یه دونه ای
Asal
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
منم یکی یه دونم فقط دوتا از این مشکلات رو دارم یکی به نظرم اهمیت نمیدن دو با دیگران مقایسم میکنن
Iran (Islamic Republic of)
12:51 - 1393/05/17
مطمنین برای همه نوجوووووونهاپیش میادیابعضیها
Iran (Islamic Republic of)
23:09 - 1393/05/19
من 13سالمه و پدرم هرچی که ازش میخوام میگه نه نمیشه
و دلیلی برای نه گفتن نمیاره
من اصلا قانع نمیشم
Iran (Islamic Republic of)
11:10 - 1393/05/21
هدیه جون پدر ی چیزی حتما میدونه ک میگه ن پدرهابیشتراز من و شما پیرهن پاره کردن
پاسخ ها
نیکا
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۵
سلام من بانظر هدبه موافقم درسته پدر ها با تجربه ترن ولی برای هر مخالفتی دلیلفی داره نمیشه که همین جوری بگن نه خوب دلیلشو بگن چیزی نمیشه که
Iran (Islamic Republic of)
00:35 - 1393/05/26
من که آرزو به دل موندم یه بار پدر و مادرم درست باهام رفتار کنن واقعا ازشون متنفرم
پاسخ ها
مسلم
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۵
واقعا که برات متاسفم خانم مهرناز
از پدر و مادرت متنفری؟

آره حق داری


چون خیلی دوست دارن و به فکرتن باید ازشون متنفر باشی حقته

چون نمیخوان با دوستای بد خراب شی آره حق داری که ازشون متنفر باشی


این رفتار تندشون نشانه عشق به فرزندشونه


اگه کاری به کارت نداشتن با هر آشغالی میبودی خوب بود؟


آره بابا حق با تو ه
مریم
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۳
متنفر بودن یکم زیاده رویه ولی توجه بی جا و زیادی از حد که باعث آزار فرد مقابل بشه به درد لای دیوار میخوره
Iran (Islamic Republic of)
01:00 - 1393/07/14
سلام منم یه دختره 14هستم
عاللللللیییییی بود
Iran (Islamic Republic of)
22:12 - 1393/08/03
منم با همه ی شما موافقم احساس میکنم خانوادم درکم نمیکنه ولی باز مرسسسسسسسسی عالی بود♥♡♥♡♥♡
Iran (Islamic Republic of)
21:59 - 1393/08/19
مامان و بابام هنوزم فکر می کنن که من بچم خسته شدم از این رفتارشون چی کار کنم؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۶
بچه ها هر چقدر هم ک بزرگ بشن برای پدر و مادرشون بچه هستن و باهاشون مثل بچه رفتار میکنن:/ خخخخ
Iran (Islamic Republic of)
16:56 - 1393/09/03
پدر و مادر من فقط بلد بگن این خوب نیست این به سنت مونده و......................دیگه خسته شدم از این رفتارشون لطفا کمکم کنید
Iran (Islamic Republic of)
21:33 - 1393/09/17
سلام من یه دختر 15 ساله هستم احساس میکنم مادرم خیلی به من شک داره خیلی کار هاموکنترل میکنه.حتی تا حالا نشده که برای یه ساعت هم تو اتاقم تنها باشم یعنی مادرم اجازه نمیده.وقتی هم که میرم سر گوشیم میگه سریع گوشیتو بذار کنارانگار یه جورایی دست و پامو بسته.چیکارکنم؟
Iran (Islamic Republic of)
21:13 - 1393/09/25
من متولد 1377 هستم يني 15 سالمه,هيچكي دركم نميكنه,والدينم تا آخر شب ميشينن پاي ماهواره براشون اهميت نداره دخترشون فيلم هاي...نبينه حالا من دوقيقه تو اتاقمم پشت رايانه همش بايد جواب گوشون باشم تو رو خدا بگين چيكار كنم دارم واقعا ديوونه ميشم
پاسخ ها
armita
Germany
۲۰:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
چجور متولد ۷۷ هستی و ۱۵ سالته؟:/
reza
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
حق دارن خواهرم چون شما سن و سال تولدتم بلد نیستی!خخخخخ
هدیه
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
دوستان ایشون سال ۹۳ پیام دادن و طبیعیه که در اون زمان ۱۵سالشون بوده باشه
Iran (Islamic Republic of)
21:25 - 1393/09/25
من يه دختر 17 سالم من فكر ميكنم ما دخترا بي خود تو عذابيم همين كه ازدواج نميكنيم زير دست پدر و مادر واقعا شرايط برامون سخت ميشه هر جور كه ميخوان باهامون رفتار ميكنن.اصلا برا چي زاده شديم؟
دختر بايد با هركي كه دوس داره تو سن كم ازدواج كنه البته پسرم همين طور. تو دست پدر و مادر موندن چه تحصيل كرده چه نكرده سركوفت ميبينم واقعا چرا جامعه اين شرايط والدين و فرزندان رو نميبينه؟
پاسخ ها
طهورا
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۰
خوشبختی چیزی در درون خود آدمه. اگر انسانی در دوران مجردی احساس خوشبختی و رضایت از زندگیش نداشته باشه با ازدواج هم مشکلش حل نمیشه. از سرکوفت پدر و مادر هم ناراحت نشو پدر و مادر به آدم سرکوفت بزنن بهتره تا انسان به خاطر حرف مردم و اینجور مسائل ازدواج کنه و بعدا دچار مشکلات بیشتری بشه. باید به خدا پناه برد چرا هممون فراموش کردیم که ما قادر نیستیم که یک تنه همه مشکلات را حل کنیم و مشکلات را باید با پناه بردن به خدا حل کرد.
بدون نام
-
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
شما راجع به ازدواج خیلی رویایی فکر می کنید ازدواج مشکلات و مسئولیت های شما رو چندبرابر می کنه اشکال اکثر دختر پسرای جوون ما همینه که فکر می کنن با ازدواج و مستقل شدن و از زیر نظارت خانواده بیرون اومدن همه مشکلاتشونو حل می کنه در حالی که اصلا اینطور نیست و استقلال ازدواج کلی مشکل و سختی به همراه خودش براتون به همراه میاره به خصوص اگر که عجله کنین و انتخاب نادرستی داشته باشین
Iran (Islamic Republic of)
20:44 - 1393/09/29
منم احساس میکنم اصلا درکشم نمیکنن ۱۳ سالومه خسته شدم نمیران خودم تنهایی بروم کلاس بروم بیرون مادرم بهم دیگه اعتماد نداره خسته شدم
پاسخ ها
طهورا
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۰
تو این سن همه همین فکر را میکنن. بهتر یکم هم به پدر و مادرامون حق بدیم . با پدر و مادرامون شفاف سازی کنیم قبل از اینکه اونا بخوان بدونن ما کجا میریم یا چیکار میکنیم خودمون براشون توضیح بدیم نترسیم از اینکه ممکنه جلومون را بگیرن یا مانعمون بشن . پدر و مادر خیر بچه هاشون را میخوان ولی متاسفانه برخی از آنها راهش را بلد نیستن. حس اعتماد دیگران را جلب کردن تا حدودی هم به خود آدم بستگی داره.
ملینا
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۵
هنوز خیلی بچه ای برای اینکه تنهایی بری بیرون منم جای مامانت بودم نمی زاشتم
Iran (Islamic Republic of)
09:24 - 1393/10/12
سلام من يه دختر ١٧ ساله ام تمام حرفاتونو قبول دارم اما اينا چيزايه كه بايد خانواده ها بدونن ولي خب دنبالش نيستن ماها همه حرفاشونو قبول داريم فقط با منطق من نگراني مادرمو درك ميكنم فقط دوست دارم اگه از چيزي منعم ميكنه با منطق باشه فقط منطق ميخوام چه جوري اينو يهشون بفهمونم كه منطقي باشن ؟؟
Germany
09:09 - 1393/10/13
سلام من یه مادرم،راستش وقتی نوجوان بودم،احساس میکردم مامانم زیادی بهم گیر میده،اماحالامیگم قربون مامانم برم اگه گیرنمیدادچی میشد؟
حالادخترم14سالشه دوست داره با جنس مخالف ارتباط برقرارکنه،ومن بشدت مخالف این موضوع هستم،حاضرم براش هرکاری و هر هزینه ای بکنم امااون دست از این کارش برداره،حالاشمانوجوانهاخودتونو جای من بذارید،چیکارکنم تا دیگه دخترم دست از این کاراش برداره؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۱
هه...حواست باشع چون اگه ایتطوری مشتاقه دور از چشمت رابطه داره شک نکن وقتی مخالفتاتا میبینه پنهانی اینکارا میکنه
ملینا
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۵
این کامنت مال سه چهار سال پیشه و دخترتون الان دیگه به اندازه کافی بزرگ شده بهش اجازه بدین عیب نداره طبیعیه
Iran (Islamic Republic of)
18:15 - 1393/12/27
من 14 سالمه با پدرم هیچ مشکلی ندارم ولی مادرم جدیدا به من بی توجهی میکنه و اصلا من و حساب نمیکنه جدیدا هم درسم افت کرده با خواهرم قهرم خواهشا کمکم کنید واقعا حالم بده ممنون
پاسخ ها
طهورا
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۰
راجبش با مادرت حرف بزن و احساس خودت را بگو. با خواهرتم آشتی کن. اگر تو پا جلو بذاری کوچیک که نمیشی بسیار هم بزرگ و بلند مرتبه میشی. گاهی هم مسائل را میتوان با دعا کردن حل کرد
نبکا
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۵
من با طهورا خانم موافقم چون شاید اونا احساس ترو درک نمی کنند پس بهتره احساسات رو تو خودت نریزی و بری بهشون بگی
Iran (Islamic Republic of)
23:46 - 1394/01/14
به نظر من که این مطالب خیلی خوبه که ادم بدونه من خودم نوجونم 15سالمه وقتی نظرات رو خوندم واقعا تعجب کردم بعضی میگن درکم نمی کنن بعضی هم می گن بهم گیر میدن و...یعنی متوجه نیستید که انها برای شما ای کارها رو انجام میدن می دونم با بعضی کارها دل ادمو خیلی مشکنن گاه حق دارن وگاه نه حرف من به پدر ومتدرا اینه که بین پسر و دختر فرق نزارید و هیچ وقت بجه هاتون رو با بقیه حتی با خودشون مقایسه نکنید و نوجون های عزیز زیاد گلایه نکنید جون شما هم فردا برای دخترتون این جوری هستید
Germany
17:01 - 1394/02/17
سلام من یه دختر۱۵ساله ام پدرومادرم معمولین نسبت بهم امادیگه ازدست رفتارهای خواهروبرادربزرگترم خسته شدم خواهش میکنم بگیدچی کنم:-(
Iran (Islamic Republic of)
01:56 - 1394/02/21
سلام من ۱۶ سالمه و همه ی این مطالب رو کاملا قبول دارم،اما با مادر و پدرم هیچ مشکلی ندارم و بهم اعتماد کاملا متقابل داریم،فقط گاهی اوقات واقعا آدمو حرس میدن
Iran (Islamic Republic of)
13:50 - 1394/03/02
سلام.باتشکر از مطالب خییلییی خوبتون.
منم یه دختر 17 ساله هستم که مادر و پدرم هیج گونه از این مطالبی رو که گفتین رعایت نمیکنن.
و من واقعا عذااااب میکشم.خواهش میکنم برای من دعا کنین.من امسال کنکور دارم.و امتحانامم نهایی هستن.از یه طرفم این مشکلات ذهن منو درگیر کرده. خییییییلیییی حالم بده. تنها جمله که میتونم یگم همین.ما مثل یه همخونه میمونیم برای هم با این تفاوت که یکسره دعوا میکنیم.
پاسخ ها
طهورا
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۰
انشا الله که همچی درست میشه احترامشون را داشته باش منهم برات دعا میکنم
بدون نام
Netherlands
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۲
وااای آره منم وضعیتم مثل توعه منم با خانوادم مشکل دارم تازه کنکوری هم هستم! من دنبال یکیم که بتونم باهاش درد ودل کنم و همدیگه رو درک کنیم اگه مایلی بهم پیام بده راستی من دخترم اینم ایمیلم taraneh 1551 منتظرتم ه
Iran (Islamic Republic of)
18:49 - 1394/03/02
مطالبتون عالی بودن
Iran (Islamic Republic of)
21:30 - 1394/03/02
من يه دختر شونزده سالم, واقعا از رفتار (پدر و مادرم) پير شدم..
قبلا فكر ميكردم وقتي بزرگ تر بشم شايد عقيدشون تغير كنه!!
Iran (Islamic Republic of)
21:44 - 1394/04/06
سایت کاملا علمی و اموزنده ای داشتید و من توانستم چیز هایی در باره ی خودم بیاموزم هرچند که مادرم با تجربه است و همه ی این نکات را رعایت می کند. در ضمن دانش اموز هفتم تیزهوشانم.
Iran (Islamic Republic of)
05:49 - 1394/04/18
بیایم دلمون بسوزه برای فرزندانمون در اینده و اگر خود ما قربانی نااگاهی پدران و مادرانمون شدیم نذاریمم این بلا سر اونا بیاد...
Iran (Islamic Republic of)
05:26 - 1394/04/20
به نظر من اگه همه ما به صحبت و نصيحت هاي بزرگترها احترام بزاريم ﻣﺴﻠﻤﺎً در آينده پشيمون نشده و خودمون رو سرزنش نميكنيم.
پاسخ ها
مریم
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۳
احترام بله ولی نه اینکه اونا توقع داشته باشن که هر چی گفتن بگیم چشم ودر مقابل هم اصلا به ما احترام نزارن. احترام یه چیزه دو طرفست
Iran (Islamic Republic of)
00:13 - 1394/05/05
بچه ها باور کنید ارزش ها ی اصیل شما بچه ها برای ما بزرگترا بسیار با اهمیته ، ما تمام تلاشمونو می کنیم تا آینده قشنگتون در اثر ناآگاهی و کم تجربه گیتون سلامتش به خطر نیافته . بچه ها قداست نگاه تون دل ما بزرگترا رو می لرزونه که خدایی نکرده با یه ذره کم توجهی آسیب ببینه . نگرانی ما همینه . ما خودمونو فدای آینده زیباتون می کنیم . اگه یکی یه محبت کوچک به شما بکنه مگه درصدد جبرانش بر نمیاید پس ببینین بزرگتراتون جوانیشونو ، آرامششونو ، سرمایشونو فقط برای کسب آرامش زیبا ی شما در آینده صرف میکنن تا بعدا نگید چرا شما که می دونستید راهنماییم نکردید . تا دیر نشده به خودتون بیاید. تواناییهاتونو برای کسب مهارت هایی که در آینده نزدیک که جای مابزرگترارو پر می کنید ، به کار بگیرید تا در مقام یک بزرگتر چطور رفتار کنید.
Germany
19:20 - 1394/05/06
من یک دختر 13 ساله ام
با تمام چیز هایی که گفتین موافقم مخصوصن از نظری که مریم جون دادن خیلی خوشم اومد
عالی بود .....ممنون
Iran (Islamic Republic of)
01:44 - 1394/05/07
من اولين دختر خونواده هستم و 14 سالمه و دوتا برادر كوچكتر دارم.
مادرم با اينكه فوق ليسانس روانشناسي داره اما هيچوقت با من درست رفتار نميكنه اما پدرم با وجود اينكه حتي ليسانس هم نداره خيلي بيشتر دركم ميكنه،ديگه خسته شدم،الان چند وقته كه با مادرم سر اينكه نميزاره برم كلاس گيتار دعوا دارم،توجيهم هم نميكنه،من حتي اجازه ي نسب كردن برنامه هاي واتساپ و .. رو هم ندارم،هميشه آرزو ميكنم كه كاش پسر بودم،من حتي گاهي حسرت برادر 6 ساله ام رو ميخورم كه چقدر نسبت به من آزادي بيشتري داره،من حتي تو شهر خودم هم آزاد نيستم،تو شهر ما دختر بايد چقدر سر كنه،لاك نزنه،موهاشو درست نكنه،چون اگه اين كار ها رو بكنه بهش كلي انگ ميزنن،ديگه خسته شدم...
Iran (Islamic Republic of)
00:30 - 1394/05/18
من یه نوجون هستم واقعا دوره بدی هست دوست نداری با مامانت دعوا کنی ولی نمیتونی جلو خودتو بگیری دیگه خسته شدم خالم سرزنشم میکنه میگه دختر خالت دوسال از تو کوچیک تره ولی صد برابر تو عقل داره دارم میمیرم
Iran (Islamic Republic of)
01:38 - 1394/05/18
ضمن عرض سلام و خسته نباشيد خدمت همه دوستان نوجون ن خيلي از نظرات رو خوندم راستش خندم گرفت چون خودم هم یه روزی همین افکاز میومد توی ذهنم ، دنطا رو از دریچه ای جدید میدیدم ، همیشه فکر میکردم حق با منه و تصمیماتی که میگیرم درستن اما الان که 24 سالمه افکار دوره ی نوجونی رو مسخره و خنده دار میبینم ارزوها یی که تا هشت سال پیش داشتم الان اصلا برام مهم نیستن ، ببینید دوستان طرز تفکر ما ادم ها در هر دو ره ای عوض میشه ، یعنی پخته تر میشه ، وقتی به بلوغ فکری برسیم میتونیم دلیل پافشاری های خانواده و بزرگترامون رو تحلیل کنیم ، شاید حرفامو درک نکنین ولی یه روزی به حرفم میرسین ، امیدوارم تا اون روز بتونین خودتون رو از انحرافات دوره ی نوجوونی حفظ کنین ...خدا نگهدار همتون
Iran (Islamic Republic of)
23:16 - 1394/05/18
ای کاش مامان من اینارو میخوند
همش حرف دل منه
United States of America
09:34 - 1394/05/20
خیلی عالی بود ممنونم
Iran (Islamic Republic of)
16:08 - 1394/05/21
من ی نوجوونم..کسی ک امن ترین جای دنیا خونشه و پیش خانوادش..ولی وقتی توی خانواده ارامش وجود نداشته باشه..وقتی مادرش ک نزدیکتر و بعترین دوست میتونه واسه دخترش باشه و بخاطر غرورش از دخترش دوری کنه..قبول نکنه ک مقصره..تحقیر کنه دخترشو..مقایسش کنه جوری ک این دختره وقتی بشنوه ک میگن مادر بهترین دوست دخترشه خندش بگیره و حسرت بخوره..از دنیاض خسته میشه..قید همه چیو میزنه .زندگی واسش بی معنا میشه..تنهای تنها میشه..و میمونه تو دنیایی ک هزاارتا سوال بی جواب تو ذهتشه..
میخام بدونم مادر من با این غد بازیاش ب کجا میخات برسه..ب کجا..
نمی بخشمت مامان
پاسخ ها
زهرا
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
من باهات کاملا موافقم مهتاب جان ولی من نمی تونم کسی رو نبخشم حتی بدترین شخص کل زندگیم رو و بابت این موضوع از خودم و شخصیتم بدم میاد،
از سادگی و زیادی از حد احساسی بودنم
Iran (Islamic Republic of)
04:04 - 1394/06/24
سلامممممم من 15سالمه مامان بابام به حریم خصوصی من احترام میذارن ولی خواهر کوچیکمممم بعضی موقع دوس دارم خودمو از دستش بکشم سایتتون عالیی بود و اون دخترایی که میگین شمارو از بعضی چیزا محروم کردن متاسفانه باید عادت کنیم منم بعضی از چیزارو محدود کردن واسم ولی با این حال خیلیییی دوسشون دارم. و اون دختری که میگی ازشون منتفری واقعا واست متاسفم جواب این همه نگرانی ها و اون کارهایی که واست کردن اینه؟البته به من ربطی نداره هر طور دلت میخواد فکر کن.
ولی یه سوال دارم این خیالبافی هایی که ما با خودمون میکنیم عادیه عایا؟؟مثلا اینکه فکر میکنیم همه عاشقمونن؟؟شمارو نمیدونم ولی خودم تا دلتون بخواد ازین فکرا میکنم...
Iran (Islamic Republic of)
17:21 - 1394/06/24
سلاممممممم من 12 سالمه
من یه خواهر سه ماهه دارم از وقتی که خواهرم بدنیا اومده اصلا به من احترام نمیزاره من بهشون گفتم ک خواهر میخوام الان هم خیلی پشیمان هستم دوست دارم بمیرم
پاسخ ها
لئوناردو
Spain
۰۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۹
ارزوت چیه دوست داری چه اتفاقی بیوفته
Leonardo
Spain
۰۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۹
چرا
Iran (Islamic Republic of)
23:25 - 1394/06/29
سلام مطالبتون عالی بودوالبته حرف دل خیلیا
من یه نوجوون ۱۳ساله هستم وخداروشکرهیچ مشکلی توی زندگیم ندارم الایه مشکل که اونم استرسه خیلی شدیدیه که دارم موقع درس خوندن به طوری که پارسال مجبورشدم به اصرارمادرم به روانپزشک مراجعه کنیم خواهش میکنم کمکم کنیددرمانموادامه ندادم والانم راضی نیستم برم دکترچون احساس میکنم هیشکی نمیتونه حالموبهترکنه
Iran (Islamic Republic of)
18:38 - 1394/07/01
مرسييي! من خودم يه دخترم تو سن نوجووني و اينا بعد كلا خيلي حس بديه -_- مطالب شما هم بعضي موقع ها قشنگ اشاره ميكرد به چيزايي كه ميخوام ... اي كاش مامان بابام بخونن -___-
و اينكه بگم تو اين سن خيلي از دخترا به يه خواننده ، گروه ، بازيگر احساس پيدا ميكنن ، خيلي شديد ، جوري كه اصلا فقط اونا مايه ي خوشحاليش ميشن (: مثل خودم ((: بعد هيچكيم درك نميكنه :| واقعا مامانم درك نميكنه من اين گروهو از ته ته قلبم دوست دارم ، وقتي ناراحتم ويديواشونو ميبينم و شاد ميشم كلا بزرگترين ارزم ديدنشونه ،،، و اصلا كنسرت اين گروه جوري نيست كه مست شن و اينا كاملا واسه دخترا مخصوصا تو اين سن ساخته شده ، دخترايي كه از ته دلشون اونا رو دوست دارن و اونا هم طرفداراشونو از ته دلشون دوس دارن ... مثل يه خانواده (: يه خاموتده خيلي بزرگ (: كه متاسفانه همه فكر ميكنن اين چيز بديه كه يه خواننده اي كسيو انقدر درست داشته باشي اما كسايي كه من دوسشون دارم بهترين آيدلي هستن مه ميشه باشهههه و اي كاااش مامانم بفهمه كنسرتشون هيچي نيست ، بفهمه خودشون از اون خاننده ديوونن پيوونه ها نيستن و بدون اينكه بشناستشون و اصلا چيزي بدونه راجبعشون الكي تصميم گيري نكنه ^_^ اين يه موضوع خيلي خيلي خيلي مهم بين بعضي از دختراسسس كه ميگيد بزرگ شه تموم ميشه :| اولن دايركشنر بودن ( به طرفداراي اون گروه ميگن ) يه قول ابدي بين ما >٣ و اينكه باشه اصلا من بعدا دوسشون ندارم الان كه دارم :| و فكر نكنند اين چيز مهمي نيست اصلا ): واسه اين مدل دخترا خيلي مهمنه خيلي خيلي ميلي بيشتر از هر چيزي و به جاي مسخره كردن سعي كنند درك كنند ، اصلا دركم نكنند كوچكترين كاري كه ميشه كرد اينه كه مسخره نكني چيزير كه واسه كسي يكي تز بزرگترين چيزا تو زندگيشه ^_^ درست برعمس مامانه من -__________________-
Iran (Islamic Republic of)
21:46 - 1394/07/10
واقعااا عااااااالي بود من خودم نوجوانم ارزو ميكنم بزرگ ترا اينا رو بخونن و بفهمن تو ذهن ما چي ميگذره چون معمولا مارو درك نميكنن
Iran (Islamic Republic of)
11:38 - 1394/07/19
سلام
خیلی ممنون وب خیلی جالبی بود عالیییییییییییییییی بود
Iran (Islamic Republic of)
17:15 - 1394/09/09
به نظر من هيچ كدوم از پدر و مادر ها به فرزندانشون علاقة واقعي رو ندارن! فقط براي اين كه تو زندگيشون كمبود هايي داشتن از طريق به دنيا آوردن فرزند ميخوان به اون كمبودها برسن.
پاسخ ها
Sabanaz
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۶
براى شما خيلى متاسفم من ١٢ سالمه و پدر و مادرم با اينكه يه خواهر
٣ ساله دارم خيليييييى بهم احترام مى زارن و هميشه حق رو به من مى دن وو هر جا مى رم چون بهم اعتماد كامل دارن و منم سوء استفاده نمى كنم از اعتمادشون و من از ٨ سالگى گوشى و آيپد و لبتاب و كلى عروسك و وسيله و يه اتاق مخصوص كتابامو و ...دارم
عاشق پدر و مادرم چون علاوه بر دلائل بالا وقت زيادى برام مى زارن و دركم مى كنن
Iran (Islamic Republic of)
21:48 - 1394/09/12
من 14 سالمه و نمیتونم رفتار مامان بابامو درک کنم. همه ی دوسام تعریف میکنن که تو خونه با مامان باباشون میگن میخندن . حتی یک از دوستام میگه هر روز اتفاقات مدرسه رو برا مامانش تعریف میکنه . بغلش میکنه . باورتون میشه ؟ من این حرفا رو نمیتونم هضم کنم. اصن برام خنده داره .هیچ وقت با والدینم راحت نبودم . برا همین لحظه هامو با یه آدمای دیگه تو رویاهام پر میکنم. یه خانواده ی دیگه... یه زندگی دیگه.. که رنگی رنگی و قشنگه. تبدیل ب آدمی شدم که تو رویاهاش زندگی میکنه. اما من زندگی و آدماشو دوست دارم. نیازی هم به راحت بودن با پدر و مادر اصلیم ندارم. :(
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۷
می دونی چیه اتفاقا اون بچه هایی که میان این جور چیزا رو تعریف می کنن خودشون کمبود دارن و می خوان جلوی بقیه خوب نشون بدن کسی که زندگیش عالی باشه که نمیاد چنین چیزایی رو برای بقیه تعریف کنه منم خودم با خونوادم مشکل دارم فکر می کنم درکم نمی کنن ولی همین که مشکلات بقیه رو می بینم خدا رو شکر می کنم که جای اونا نیستم
Iran (Islamic Republic of)
20:45 - 1394/09/20
سلام من ۱۲ساله هستم کلاس هفتم پارسال علاقه زیادی به درس داشتم که الان خیلی کم شده.حس میکنم مادرم درکم نمی کنه .قبلا فکرمی کردم بهم اعتماد داره ولی الان فهمیدم نداره .دوست دارم تنها باشم ولی مادرم دوست نداره به حریم شخصی من اهمیت نمی دهند حتی به دفتر خاطراتم .خیلی ناراحتم T_Tفمرمی کنم افسردگی گرفتم کمکم کنبد .ممنون ازسایت خوبتون. - _ -
پاسخ ها
Sabanaz
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۶
منم ١٢ ساله ام ولى دفترچه خاطراتم قفل نداره و مادر و پدرومادرم
حتى بهش دستم نمى زنن
Iran (Islamic Republic of)
22:48 - 1394/09/23
بــــــــه مـــــــــــامــــــــــانت حرف دلــــــــــتو بگــــــــو.
تو فقط دوازده سالته نباید از این سن برای خودت استرس و نگرانی ایجاد کنییییییی.
پاسخ ها
ملینا
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۵
هه...فقط؟!اکثر بدبختب ها از دوازده سیزده سالگی شروع میشه...
United States of America
16:00 - 1394/09/29
با سلام لطفا نظر آخري رو حذف كنين.
Iran (Islamic Republic of)
22:43 - 1394/10/06
سلام من 22سالمه و مامانم فوت شده.خواهر 12سالشه واقعا داره ب من انس می بنده چون مثل مادر هستم براس چی کار کنم خیلی تحقیق کردم و خیلی باهاش حرف زدم و بهش گفتم ک چی بده و چی خوبه اونم منو باور داره و من بخاطرش هیچ کار اشتباهی نمیکنم
پاسخ ها
ماریا
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۵
سلام عزیزم منم با تو موافقم گلم۱۴سالمه مامانم تلاق گرفته ویه داداش کوچولو دارم
Iran (Islamic Republic of)
16:25 - 1394/10/11
منم یک دختر نو جوانم و شخصیت تمام این نوشته هارا دارم واز خوانواده ام انتظار دارم این کار هارا برایم انجام دهند
Iran (Islamic Republic of)
21:00 - 1394/10/11
بچه ها من مامانم دیگه منو دق داده دارم از دستش دیوانه میشم کمک ترو خدا
Iran (Islamic Republic of)
16:17 - 1394/10/14
سلام به همه من ۱۳ سالمه تنها مشکل من اینکه من میفهمم چرا مامانم بهم گیر میده ولی دوست ندارم به این جور حرف هاش گوش کنم
ولی با این حال فکر میکنم یکی از بهترین خانواده های دنیا رو دارم
پاسخ ها
ریحانه
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۰
سلام من ریحانم وحس تورا دارم
Iran (Islamic Republic of)
11:19 - 1394/10/22
منم احساس ميكنم مامان و بابام منو دوست ندارن چون يجورايي دركم نميكنن.
Iran (Islamic Republic of)
01:08 - 1394/10/24
سلام...من دختره ساله ای دارم.از الان نگران آینده اون هستم وازشدت که در نوجوانی در کمین هستن میترسم نمیتوانم چیکارکنم
Iran (Islamic Republic of)
21:43 - 1394/10/29
رفتار پر ومادرم خیلی راضی هست پرپوولی پدرم سخت میگیره یکم:|
Iran (Islamic Republic of)
19:46 - 1394/11/03
من با حرف های همه موافقم پدر و مادر ها خیلی کن اعتماد میکنن و به نظرات من که ی دختر پونزده ساله هستم توهین می کنند بخصوص برادر بزرگترم و توی خونه حق رأی ندارم
Iran (Islamic Republic of)
01:27 - 1394/12/01
من یه عشق دارم .
من اون هردومون15سالمونه
من اونو خیلی دوس دارم واسه همین نمی تونم واسه حرفای شما ولش کنم
Iran (Islamic Republic of)
23:32 - 1394/12/10
دختر باس با پسرا معاشرت کنه تا پخته بشه
Iran (Islamic Republic of)
18:41 - 1394/12/14
لطفا اگه میشه نظر اخری رو حذف کنین.♥
پاسخ ها
چنگیز
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۵
چرا عزیرم؟ واقعا همینطوره دختر به هر حال به طرف پسر کشیده میشه چه بهتر که حتی همراه با مادرش با پسرا صحبت کنه
Iran (Islamic Republic of)
17:53 - 1394/12/16
منم یک نوجوانم دوست دارم با دوستام باشم نمی خوام فقط با فامیل باشم درسته هممون فکر می کنیم هیج کس به حرفمون توجه نمی کنه و هیج کس مارا نمی فهم ولی تقعت درسته مامانا در حد هرشرایطی نبایند زیر قولشون بزنند اما واقعت اینا باور کنید که فقط مقصر کار مانیستیم
ساناز 12 ساله
Iran (Islamic Republic of)
17:14 - 1394/12/23
عالی بود اا میشه کمکم کنید 12 سالمه یه ساله درباره ی رابطه جنسی میدونم اما نمیدونم چگونه به مادرم بگم لطفا کمکم کنید
پاسخ ها
بنت الهدی
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۷
عزیزدلم لازم نیست که به اونا چیزی بگی چون اونا خود به خود میفهمن
Iran (Islamic Republic of)
19:59 - 1394/12/23
عععععععععععاااااااااااللللللی بود حرف دل ما نوجوان رو زد
Iran (Islamic Republic of)
19:32 - 1394/12/27
خواهرا وبرادرای گلم مامان وبابا رو یه گوشه ی دلمون جامیدیم ولشون کنید تو رو به خدا یکی به من بگه پسر خالمو که 12 سال از من بزرگتره کجای دلم بذارم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به خدا تو بچه مثبتیم شک ندارم یعنی هیچ کس شک نداره ولی!!!!!!!!!! یکی به درد من برسه دم عیدی وگرنه عیدم کوفتم میشه
Iran (Islamic Republic of)
17:09 - 1395/01/11
من دار.م یه مقاله درباره افکار جوانان واسه درس جامعه شناسیم مینویسم این مجله کمک خوبی بهم کرد ولی میخوام بدونم واقعا این افکار افسرده و پر از تنش به آینده جوانان تاثیر میگزاره چجوری جلو این افکار را بگیریم ...
Iran (Islamic Republic of)
00:38 - 1395/01/30
من یه نوجوان 17ساله هستم خانوادم همش میگن اخلاقت بده توهیچ جا دووم نمیاری تو فلان میشی اونا واقعا سن منو درک نمیکنن.تو تصمیم گیریاشون ازمن چیزی نمیپرسن به برادرم بیشتر توجه ومهربونی میکنن
Iran (Islamic Republic of)
21:21 - 1395/02/13
دختر خانم ها لطفا جوگیر نشید... قدم اول خوشبختی در زندگی احترام به پدر و مادره
Iran (Islamic Republic of)
01:11 - 1395/02/15
سلام به همه منم يه نوجوونم مثل همه شما مطالب خیلی جالبی بود اما باید به این هم توجه کنیم که این وسط گاهی ما اشتباه میکنیم گاهی هم پدر و مادرامون اما باید قبول کنیم معمولا ما اشتباه میکنیم که به اقتضا ی سن و تجربه کم ما هاست شمایی که میگیرد وقتی یه فیلم صحنه دار هست کانال عوض میکنند درست شاید دیدن یک یا دو بار این فیلم ها مهم نباشه اما کم کم اثر مخرب خودش رو میزاره و حیا رو از بین میره در ضمن این فیلم ها بزرگ و کوچیک نداره برای همه نامناسبه و به نظر من مهم ترین چیز برای یه دختر حیا اون دختره که اگه از بین بره به رهایی کشیده ميشه که خیلی بده یا مثلا آخه دختر خوب آرایش کردن چه جذابیتی داره که حاضر باعث یه درگیری بشی تو که صبر کردی یه کم دیگه هم صبر کن اما بازم حد و حدود نگه دار تازه ببین چکار میکنی که وارد حریم خصوصی تو میشن تو به اونا احترام بذار مطمئن باش اوضاع بهتر ميشه و این طوری این قدر خودت و اونا رو عذاب نده به توصیه خواهرانه بود و دختر خانومی که تازه 12 ساله هستی تازه وارد این دوره شدی فکر نمیکنی هنوز برای دونستن اینگونه روابط زود هست یعنی از 11 سالگی این چیزها رو میدونستی هنوز یه مقدار یعنی یه کم برای این چیزها زود نیست به خدا منم همسن تو بودم اصلا تو این فازا نبودم البته حالا هم نیستم و سعی کن الآن اصلا فکرت رو به این مسایل سوق نمی و شمایی که از پدر و مادرت متنفر فقط برات متاسفم که تو این سن و برای مسایل کوچیک این طور در مورد بهترنای زندگیت حرف میزنی هنوز خیلیییییییییییییییییییییی بچه ای به خدا تنها کسایی که تو این دنیا برات میمونن و با تموم جون برات مایه میزارن همین پدر و مادرت هستن فکر میکنی همین دو ستات که معلومه تحت تاثیر او نا قرار گرفتی پس فردا اگه خدایی نکرده برات اتفاقی بیفتد که پای خودشون وسط باشه نابودت میکنند دختر خوب از حرفهای من ناراحت نشو به خاطر خودت ميگم چون هنوز حیفی! و این پسران امروزی آخه چی دارن اصلا مگه ارزش فکر کردن دارن یه مشت بچه سوسول و عوضی آهای دخترا این قدر ساده نباشید وقتی شما تو خیالاتون دارید رویا بافی میکنید و توهمات فانتزی برای خودتون میسازید تا حالا فکر کردید اون پسر با چه نظری داره میاد جلو پس ارزش خودتون بدانید هرکسی لایق این احساست ناب و دخترونه نیست هر بی سر و پایی رو به دخترانه هاتون راه ندین حتما الآن میخوایین بین چه قدر امل و خود شیفته هستم نه منم مریم مقدس که نیستم بالاخره به کشمکش ها و بحث های بین من و خانوادم پیش میاد اما خوب من هم بی تقصیر و کم تقصیر نیستم اما هیچ وقت کاری نکنید که قیمتش ازبین رفتن حرمت ها و اعتماد ها باشه منکه هیچ وقت حاظر نیستم همچین کاری رو انجام بده چون اعتماد اون ها رو با هیچی عوض نمیکنی و در آخر هممون میدونیم که تموم این کارا برای خودمون هست فقط گاهی عشقشون رو یه جور دیگه نشون ميدن در کل رابطه عالی با خانوادم دارم و گاهی اوقات با خواهر کوچیک ترم دعوام ميشه اما در کل همشون رو عاشقانه و صادقانه دوست دارم و خواهم داشت و در آخر اگه حرفی زدم که کسی ناراحت شد حلالم کنید قصد و منظور نداشتیم فقط دوستانه و خواهرانه بود و همیشه زیبا باشید در عین سادگی
با تشکر از همه و آرزوی موفقیت برای همه عزیزان♥♥♡♡
پاسخ ها
نادیا
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۵
نه زود نیست به موقعس
سمیر
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
ببین دختر خوب تو داری زیادی به پسر ها توهین میکنی همه پسر ها مثل هم نیستن یکی واقعا از ته دل عاشق کسی میشه ولی اونی که قصد بدی داره تا یه جا ها یی میتونه جلو بره بعد چند مدت خودش خودشو لو میده ولی اونیکه قصد کاری بدی نداری چی اون که میتونه باهاش باشه ببین تو کسی نیستی که بخای برای کسی تصمیم بگیری هرکسی خودش برای خودش
تصمیم میگیره تو برو به فکر زندگی خودت باش نیازی نیست که توی کار یکی دیگه دخالت کنی اون پسری که مادرش براشزن میگیره اون مرد نیست اون بچه سوسوله نه اونی که خودش زن رویاهشو پیدا میکنه
Iran (Islamic Republic of)
00:20 - 1395/02/30
سلام
منم دقیقا همینطوریم خصوصا اون افت تحصیلیه خونوادم هم فقط بلدن نصیحتم کنن خودم هم مدام خودمو با بقبه مقایسه میکنم دیگه نمیدونم باید چیکار کنمممممممممممممممممممنممممممم.
Iran (Islamic Republic of)
16:52 - 1395/03/05
من چهارده سالمه وبه خاطرحرفایی که قبلا میزدم پشیمونم حرصمو درمیاره خالم مامانم میگه طبیعیه ولی من خیلی ناراحتم که چرا این دیدو داشتم
Iran (Islamic Republic of)
11:49 - 1395/03/10
مادر و پدرم نمیزارن با دوستام برم بیرون دیگه از این وضع خسته شدم‌
Iran (Islamic Republic of)
16:54 - 1395/03/10
منم یک نوجون 14سالم مامان وبابام دکترن و از شب تا صبح میرن مطب و به من اصلا توجه نمیکنن رو درس خوندم خیلی حساسن و تا یک نمره دیگه جز 20بشم کلی دعوام میکنه دیگه دارم از زندگی بدم میاد یک پرستار پیرم برام گرفتن این کارشون چه معنی داره یعنی انقد به من شک دارن هربار میرن خارج کشور منو نمیبرن و منو پیش پدر بزرگ مادر بزرم میزارن حتی از دست این کاراشون چند بار خواستم خود کوشی کنم حالا بگین من چطور درکشون کنم الکی انگار سواد دارن
پاسخ ها
آیسان
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۵
اومده بودم اینجا درد و دل خودم رو بنویسم که البته خواهم نوشت ولی باخوندن کامنتت مشکلات خودم رو فراموش کردم.
خدا بزرگه و زمین گرده مامان بابات بزودی متوجه میشن که کارشون در حق تو درست نیست خدا پشت توئه
فرشته
India
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
خودت می گی مادر پدر باسوادن خوب یه شب بشین با هاشون مشکلاتتو بگو بگو من این مشکلاتو دارم حتی گ بازم گفتن سرم شلوغه بذار برای بعد حرف می زنیم براشون نامه بنویس دیگ سنگ دل ک نیستن گوش ندن
Iran (Islamic Republic of)
21:04 - 1395/03/15
پدر ومادرم اصلا اهل گردش و سفر نیستند آدمهای خیلی بدسفری هستند متاسفانه از موزه و تئاتر و سینما و نمایشگاه بدشون میاد تو خونه پوسیدم .فقط دوست دارم پام به دانشگاه باز شه تا مجوز آزادی منم صادر بشه خودم همه این جاها رو برم چون خواهر بزرگترمم میگه منم از وقتی وارد دانشگاه شدم کاملا منو آزاد گذاشتن.راستش مادر من خیلی میترسه که بلایی سرمون بیاد تصادفی چیزی...وشاید بخاطر همینه که حفظمون میکنه ولی هرچیزی حدی داره خب.
پاسخ ها
فرشته
India
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
بابا هرکی هر مشکلی داره تو زندگیش اگ یه سفره پهن کنن بکن مشکلاتتونو بیارید وسط هرکی خاست میتونه مال اون یکیو بر داره هر واس خودشو برمی داره خدارو شکر کنید سلامتین از خودشم کمک بخایین
Iran (Islamic Republic of)
19:27 - 1395/03/17
من یک دختر 13 ساله دارم احساس می کنم از اختیارم در امده جوابم را با برخواش میدهد دوست بسر دارد چند وقت است از او خواستم با هم دوست باشیم
Iran (Islamic Republic of)
16:43 - 1395/03/23
سلام دوستان
من شونوزده سالمه مادرم واقعا با من خوب برخورد میکنه وتمام ضروریاتو با حوصله باورنکدنی رعایت میکنه ولی پدرم اینطور نیست اصلا و ابدا هیچی رو رعایت نمیکنه البته قرار نیس همه چیز تو این دنیا به خو بیو خوشی باشه ولی با نظر و لطف خوا هیچ عقده و کمبودی ندارم از طرف پدرم شما هم سعی کنین باهاشون صحبت کنین مشکلاتتون رو درمیون بزارین باور کنین با توکل به خدا همه چی حل میشه ان شاالله
Iran (Islamic Republic of)
20:33 - 1395/03/29
سلام من از آدم های لاغر هستم.ماجرا اینجاست که مادربزرگم یه همسایه داره که اون همسایه یه دختر داره مادربزرگم همش منو با اون مقایسه می کنه مثلا می گه تو خیلی لاغری تو هیچی بلد نیستی هروقت میام خونه گریه می کنم یک سال هم نیت این وضع هست دوازده سال همینطوریه
Germany
18:24 - 1395/04/05
سلام. من یک نوجوان 14 ساله هستم . احساس می کنم این مطالبی را که در مقاله آمده هیچ کدام در مورد من توسط پدر و مادرم رعایت نمی شود. می توانم بگم من تقریبا از هر نظر در محدودیت هستم. پدر و مادرم اصلا اجازه نمی دهند که با دوستانم بیرون بروم. حتی خانه ی بهترین دوست که مادرم مادرش را کاملا می شناسد هم نمی گذارند بروم. به خاطر نیم ساعت بیشتر بازی کردن با تبلت ناراحت می شوند.
خواهر کوچک من هم که 8 ساله است همین وضعیت را دارد . من که دوران کودکی ام گذشت و تمام شد و خاطره ی خوبی برایم نداشت. دلم برای خواهرم می سوزد که باید شبیه من در این سن بعضی شب ها در تاریکی گریه کند و به این فکر کند که پدر و مادرش افراد دیگری نیستند یا چرا با این وضعیت بچه به دنیا آورده اند و 2 آدم را ناراحت می کنند.
Iran (Islamic Republic of)
14:33 - 1395/04/09
من که هیچ وقت فکر نمی کنم پدر مادرما اینا رو بخونن
Iran (Islamic Republic of)
22:10 - 1395/04/20
ببخشید من هم یک سوال داشتم.این موضوع خیلی منو درگیر خودش کرده حتی گاهی اوقات ازخودم میپرسم چرا اینجوری شدم؟یعنی واقعااین همون خودقبلیمم؟اینکه گاهی اوقات یسری دخترابااینکه خیلی ایمانشون قویه وتایه پسرمیبینن فوری دستوپاشونوگم نمیکنن٬چراوقتی بعضی اوقات یه پسرو میبینن تودلشون دوسش دارن ولی بعدازبین میره.یامثلاوقتی بازیگرومجری موردعلاقشونو میبینن دوست دارن شوهرشون باشه یایه گپ کوچیکی باهاش بزنن یااتفاقی باهاش روبه روبشن یااینکه مهمترینش وقتی یه جا گیرافتادن اونانجاتشون بدن یابرعکس.بیشترایناموقتی ولی بعضی علایق تامدتها میمونه وازدستش خلاصی ندارن.تورو خدااااااا پاسخ بدید چون مشکل بزرگ من ودوستامه.ممنون
Iran (Islamic Republic of)
19:38 - 1395/04/21
هیچ کس منو دوست نداره هیچ کس
پاسخ ها
alone girl
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۷
من دوست دارم
بدون نام
India
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
همه دوست دارن |>/
Iran (Islamic Republic of)
20:55 - 1395/04/21
متن عالیی بود مرسی.منم یه نوجوونم و مامانم واقعا منو تحقیر میکنه خیلی اذیت میشم ،حرفاش رو تکرار میکنه انگار که من نمیفهمم ،الکی داد میزنه اصلا بهونه گیر شده دیگه درکم نمیکنه
Iran (Islamic Republic of)
23:02 - 1395/04/22
خىىىىىىلىىىىىى عاىىىىىىىىى بود
Iran (Islamic Republic of)
23:02 - 1395/04/22
خىىىىىىلىىىىىى عاىىىىىىىىى بود
Iran (Islamic Republic of)
14:00 - 1395/04/23
واقعاعاااااااالی بودممنونم.مخصوصاقسمت «به خلوت اواحترام بگذارید»من واقعااین شکلیم.بازم ممنون.
Iran (Islamic Republic of)
22:42 - 1395/05/07
اصلا پدرومادرم به من احترام نمیذارن وفقط حرف خودشونو میزنن درباره مسائل جنسی سوال میکنم مامانم میگه تو بچه ای بعدا میفهمی اقا من از ۷ سالگیم هرچی گفتم مامانم گفته بچه ای پس من کی بزرگ میشم آخهههههه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
19:18 - 1395/05/22
خیلیخوب بود
من دختر ۱۲ ساله ای هستم ولی ایکاش پدر مادرا اینارا میخوندن دقیقا چیزایی که ازپدر ومادرا انتظار داریم ولی هیچ کدوم از پدر مادرا این سایتا ن خوندن وهمش خود نوجوونا خوندنو نظر دادن
Iran (Islamic Republic of)
00:14 - 1395/05/27
خیلی عالی بود کاشکی پدر و مادر ها هم می خوندن و با ما مثل بچه رفتار نمی کردن
Iran (Islamic Republic of)
00:21 - 1395/05/31
من یک دختر ۱۴ساله ام مشکلم با پدرو مادرم اینه که اونا فک میکنن من مثل قدیمای خودشونم
Saudi Arabia
20:05 - 1395/06/02
سلام من یه دختر 12 سالم از مامان و بابام متنفرم مامانم روانشناس و هر روز صد نفر رو روان میکنه اما یه رو نشد کهاصاا از من بپرسه حالت خوبه
United States of America
04:23 - 1395/06/09
هیچ کدوم از این مطالبی که گذاشتیم ربطی به منو نو جوونیم نداره، خخخخ.
من عاشق اینم که همیشه بچه باشم و از اینکه ی نوجوونم اصلا خوشم نمیاد.
من دختر اول خوانوادم و چون ده سال خواهر یا برادر نداشتم استقلال پسرانم خیلیه و کلا از زنگیم خیلی راضیم
در ضمن ما توی زعفرانیه تهران زندگی میکنیم حتما میدونید که این دخترا اونجا چه طوریهه توی خانوادمونم کسی که حجابش کامل باشه اصلا نداریم
و فقط من حجابم کامله و چادیممم.
من از بچه بودن خیلی خوشم میاد و با این که ۱۵سالمه هنوز پشت لیمو بر نداشتم
همه به من میگن خیلی بچه ای اصلا تو مدرسه کسی منو یه دختر نوجوان که حساسیتای خودشو داره به حساب نمی آره بیشتر یه پسر بچه ی شیطونننننن!!!!
به نظرم هم راز خوشبختی و موفقیت که من توی تیزهوشان دارم اینه که خودمو درگیر مسائل بزرگونه نمیکنم و تا میتونم از بچگیم و شیطونیااامو زندگیمممم لذت میبرم!!!!:-)
پاسخ ها
alone girl
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۷
افرین خوب کاری می کنی
من وجه مشترکم باهات پسرونه بودنمه منم تا ده سالگی داداش نداشتم
یه دختر 14 ساله
India
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
به نظر من تو داری دورغ می گی چه جوری خونت تو زعفرانیسو داری اونجا زندگی می کنی ولی الا اینجا میگه تو از امریکا پیام می دی منم هندم و پرچمی ک برام می افته واس هنده ولی داستانتم باید بگم به نظر دروغ میاد چون یه ایرانی به سن 15 سالگی برسو بچه باشه هنو امکان ندارهههههههههههههه
Iran (Islamic Republic of)
12:38 - 1395/06/14
سلام من چند وقت بود اصلا با خانواده ام رابطه صمیمی نداشتم و خیلی تنها زندگیموو میگذروندم درس در و زندگیم به هم ریخت ولی حالم خیلی خوب بود وو به دلیل اختلاف سنی خیلی زیاد نسبت به هم سنای خودم با پدر و مادرم خیلی مشکل دارم تورو خدا جواب بدید چند وقته خیلی بی حوصله ام و میاریم اول مهر تو درسام دچار مشکل بشم
Iran (Islamic Republic of)
18:03 - 1395/06/15
مادر پدر من هیچ کدوم این کار های بالا رو انجام نمیدن.عین ..........سرشون رو میندازن پایین میان تو اتاق حالا اتاق چجوریه قد لونه مرغ.مشکل بعدی اینکه خانواده مادری ژنتیکی در نوجوانی لاغریم و وقتی به دوره جوانی میرسیم چاق میشیم،مادر بزرگم همش منو با دختر همسایشون مقایسه میکنه.من تو هنر استعداد دارم ولی مامان بابام اصلا به استعدادم اهمیت نمیدن تمام لوازم کاردستیم تموم شده ولی از اول تابستون دارم بهشون میگم تا امروز که ۱۵شهریوره!!!!!همین جا تموم نمیشه وقتی خونمون رو عوض کردیم بابام بهم قول داد که سرویس خواب نوجوانانه به سلیقه خودم بگیره و همینطور بزرگترین اتاق رو بهم بده ولی هیچ کدومشو انجام نداد.با آرایش من مخالفن و همین تبلتیم که دارم باهاش براتون نظر مینویسم و به زور خریدن سه بارم از خونه زدم بیرون رفتم خونه عمه خوشگلم که عاشقشم مشاور مدرسه گفته افسردگی ۱۰۰٪ اضطراب و استرس ۹۸٪ عین خیالشونم نیست،بردن منو ارتوردنسی کنم انصافا خودتون فکر کنید دندون مهم تره یا افسردگی.شدم عین سیندرلا مثل یه کلفت تو خونه کار انجام میدم دریغ از یه تشکر . وقتی نمره بیست میگرم با کلی ذوق و شوق میرم نشون مامان بابام میدم اونوقت میگن وظیفته شما باشی انرژیت از دست نمیره؟؟؟ ولی عمم میگه من یه قلب شجاع و مهربون دارم.
برترین ها لطفا درد دلم رو بذار شاید درد دل خیلی ها باشه
پاسخ ها
alone girl
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۷
عمت لایک داره
Iran (Islamic Republic of)
01:19 - 1395/06/16
سلام بچه ها می خوام ازتو مشاوره بگیرم من یک دختر 13ساله ام دیروز یک مزاحم تلفنی پیدا کردم مرتیکه بیشعور همش پیام می داد یا زنگ می زد وقتی بابام امد همه چی رو براش گفتم مامانم دعوام کرد که چرا همه رو به بابام گفتم چون به مامانمم گفتم ول بچه ها من خیلی ترسو هم از 14،هم حالم ریخته بهم کمکم کنید
Iran (Islamic Republic of)
16:28 - 1395/06/26
سلام به همگی من خودم 14سالمه راستش از این کلا فم که چرا بین دختر و پسر فرق میزارن چطور دختر بشینه تو خونه یک دم کار کنه و هی تحقیرش کنن که دختر فلانی از تو کوچک تره غذا درست میکنه دختر فلانی اینجوره و......ولی پسر سوار موتور بشه با دوستاش. بره بگ رده.و عشق و حال خودش بکنه بعد
پاسخ ها
alone girl
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۷
دقیقا
چرا پسر می تونه هر غلطی خخاص بکنه ولی دخترا مثل اسیرا تو خونه باید زندونی بشن ک مبادا ی پسری پاشو از گیلیمش دراز تر کنه چرا ی دختر باید خودشو زیبایی هاشو بپوشونه ک جلوی تحریک جنس مخالف گرفته بشه؟؟
من اخلاقم ب شدت پسرونه س یه دختر مغرورم رو بهترین دوستم ب شدت غیرت دارم اما با این حال تا حالا تنها پامو از خونه بیرون نزاشتم من دوس دارم تنها برم بیرون علتش جلب توجه پسرا نیس اصلا ولی مامان و بابام اینجوری فک می کنن حس می کنم دارن منو عقده ای می کنن
Iran (Islamic Republic of)
01:04 - 1395/06/31
سلام بچه ها ، کاش خونواده ها درک میکردن ، خیلی دارم اذیت میشم ، مثلا خیلی حرفارو ازم پنهون میکنن یعنی همه میدونن غیر من یا مامانم هی دیگرون رو میزنه تو سرم یا مدل لباس پوشیدنمو یا مدل موهامو یا ... خدا شاهده مث یه مادر شوهر مسخره میکنه ، نمیذارن تنهایی تا کلاس زبان یا ...پیاده برم ، شاید باورتون نشه اما اونروز که به زور رراضی شدن و داشتم میرفتم کلاس زبان فهمیدم یکیشون داشته تعقیبم میکرده ، خدا میدونه من از اون دخترا که با پسرا میگردن و خیابونی ان نیستم ، حجابم ام هم خدایی خوبه اما کسی قدرمو نمیدونه ، دارم با گوشیم کار میکنم یهو مامانم میدوعع میاد صفحه گوشیمو ببینه بعد خنده شیطانی میکنه و میره، راستش بچه ها به شدت به یه مجری علاقه دارم ، عین داداش خودم میمونه انگار ، ، از رو اسم کاربریم بفهمید اون کیه ؛ خب ببینید دوسش دارم اما تا اسمشو میارم صد جور عیون در میارن که تورو چه به این حرفا و به سن ات نمیخوره و لاب لاب لاب ...) خب چیکار کنم ؟ دیگه شورشو در اووردن ، بچه ها امیدوارم همتون موفق باشید و از دستشون انقد غصه نخورید ، بچه ها هممون یه روز به سن قانونی میرسیم و راحت میشیم از اینهمه بازرسی و تهمتای بیجا اون‌موقع دانشگاه دور انتخاب کنین تا قدرتونو بدونن، فعلا شبتون بخیر چون الآن نصفه شبه .
Iran (Islamic Republic of)
15:12 - 1395/06/31
خواهشا یکی به داد من بدبخت برسه . ۱۵ سالمه ، همین کامنت بالایی ↑↑↑↑
Iran (Islamic Republic of)
12:27 - 1395/07/14
دختر14ساله دارم تمام زندگیمه به خاطر اینکه بدونم چطورباهاش رفتارکنم تمام نظرات شمارو خوندم مفید بود ممنون .درضمن من خودم معلم دبیرستان هستم .وشمارو کاملا درک میکنم .
پاسخ ها
alone girl
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۷
چ مامان خوبی هستی
بدون نام
India
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
چه مامان خوبی هستی شما کاش مامان منم مثل شما بود خوش به حال دختری ک همچین مامان دارههههههه لایک داری
Iran (Islamic Republic of)
21:31 - 1395/07/17
با سلام خدمت همه دختران جوون وپاک مثل گلهای بهشتی،متاسفانه منم مادرم،مادر یکی از دختران ۱۵ ساله،واقعا این مطالبا رو دیدم،متاسف شدم،واقعا ما مادرا چنین ظالمایی هستیم؟؟
بخدا بچه هامونو دوست داریم،وخوشبختی وسلامتیشونو میخواییم،ولی به مطالبای جالبی اشاره کردین دقیقا دختر منم نظرش مثل اکثر شماست،الان هم دوس پسرش تو اینستا بهش
نارو زده ،داداشش هم فهمید باهاش دعوا کرد اونم خوابید،واقعا منم دنبال راه حل هستم ،که خوشحالش کنم،ممنون میشم از شما راهنماییم کنین،خدا حفظتون کنه،
پاسخ ها
alone girl
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۷
شما می دونی دخترت دوس پسر داره و هیچ کاری بب کارش نداری چ عجیب
من اهل این چیزا نیستم خوشم نمیاد اویزون یه پسر باشم ولی مطمئنم اگه داشتم و مامانم می فهمید منو دخترش ب حساب نمیاورد بازم خداروشکر محتاج مهر و محبت پسر نیستم ی خانواده خوب دارم شاید بعضی وقتا خیلی از دستشون ناراحت میشم ولی بازم همشونو دوس دارم
Iran (Islamic Republic of)
18:11 - 1395/07/18
دخترا حالا شور حسینی ورتون نداره
Iran (Islamic Republic of)
12:44 - 1395/07/21
مطالبی که نوشته اید عالی بود
ممنون ***
Iran (Islamic Republic of)
22:23 - 1395/07/22
سلام عزیزان.مادر من بهم شک داره
فک میکنه با پسرعموم دوست هستم
درحالی ک اصلا اینجوری نیست
الان همه ی خواهر و برادرام
دختر عموام
پسرعموهام
پسرعمه هام
همه ی جا جمع شدن
مادر من نزاشت برم
الانم اومده تو اتاق میگه میخای ب کی اس بدی
توروخدا کمکم کنید
شایدم بخاطر اینه ک سواد نداره
فکرش بده
این دومین باریه ک ب من شک میکنه
خاک تو سر پسرعمومم
لطفا کمک کنید
Iran (Islamic Republic of)
14:56 - 1395/07/24
ببخشید من 15 سالمه و چیزایی رو بای یه فرد 18 یا بیشتر بدونه رو میدونم اما اصلا برام جالب و مهم نیس و تاثیری هم رو کارام نذاشته مامانم هم نمیدونه و من هم هر دفعه ازش میپرسم و کم کم جوابمو میده به نظر شما من کار بدی کردم یا زود فهمیدم
بعدش مامانم منو دعوا نمیکنه که مثلا با پسر عمم صحبت و بگو و بخند بکنم اتفاقا میگه ادم باید اجتماعی باشه
حجابمم کامله و اصن تو هیچی به لطف خدا مشکل ندارم
پاسخ ها
ملینا
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۵
اصلا نگران نباش چون چیزای مثبت هجده در واقع مثبت دوازده هستن یعنی اگر به انحراف کشیده نشی که ظاهرا هم
نشدی باید اینارو بدونیو اما زیاد بهش فکر نکن فقط بدون
Iran (Islamic Republic of)
17:11 - 1395/07/24
سلام من خودمم نوجوونم ۱۶ سالمه و با همتون موافقم و درک میکنم چی میگین مادر پدر خودمم خیلی که‌ نه ولی زادازادم نمیزارن ولی من باهاش مشکلی ندارم.یه سری مادر پدرا هستن دیگه از اون ور افتادن!! اینقدر بچشونو ازاد میزارن که طرف نمیدونه از مدوم ور بره!! مادر پدر یکی از دوستام دقیقا همینجورین. دوستم و مامانش و دوست .. رفتن بیرون مامان دوستم ولشون کرد تا برن بگردن-_- دیگه این مدلیم نباید باشن به هر حال هر کاری یه سنی داره و یه حدی هر کاریم برامون میکنن به خاطر خودمونه :)
Iran (Islamic Republic of)
13:36 - 1395/07/25
آقا اصن تو خارج بچه هاشون از سنین 14 تا 16 سالگی با تمام مسایل جنسی آشنا میشن و یکی از کلاساشون اینه ولی تو آلمان سومی هاشون(ینی خیلی بچه !!) یه چیزایی تو کتاباشون دارن که آدم چشاش از حدقه میزنه بیرون !!!!!!
پاسخ ها
نادیا
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۵
دوازده تا چهارده(دوره راهنمیایی) نه چهارده تا شونزده!!
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
10:21 - 1395/07/30
سلام بچها من 15 سالمه اصلا خانوادم درکم نمیکنن دیگه خسته شدم .دوستی هم ندارم که باهاش دردودل کنم و راهنماییم کنه خوشحال مبشم باهم دردودل کنیم
ممنون از سایت خوبتون
پاسخ ها
بدون نام
India
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
خاک .......بااین پیامت می خوام صد سال سیاه باهات دردودل نکنم اخه تو چه ادمی هستی ک نمی خوای بامامانت حرف بزنیو راه نماییت نکنه
Iran (Islamic Republic of)
18:22 - 1395/08/01
خاک ....... با این پیام های چرت
پاسخ ها
alone girl
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۷
خیلی ناراحتی پیامارو نخون
Iran (Islamic Republic of)
14:43 - 1395/08/05
ممنون خیلی قشنگ بود
Iran (Islamic Republic of)
15:58 - 1395/08/07
مممونم خیلی عالی بود
Iran (Islamic Republic of)
23:49 - 1395/08/08
تا بر بر بر بر بر بر بر بر او تو تند بر سر لپ نو
Iran (Islamic Republic of)
14:13 - 1395/08/23
سلام ازهمتون ممنو هستم که نظر گذاشتین منم یه مادرم عزیزانم ما پدر ومادرها خوبی شمارو میخاهیم به خد سمارو خیلی دوست داریم که اگه بهتون سخت میگیریم بخاطر خود شماست که خدانکرده بلایی سر شنا نیاد از همتون خواهش میکنم به ما احطماد کنین
پاسخ ها
alone girl
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۷
خوب مشد اگع شماهم ب ما اعتماد می کردین
Iran (Islamic Republic of)
10:34 - 1395/08/27
خوب بود ولی چه فایده من که خودم اینا رو می دونستم . پدر ومادرا باید اینا رو بخونن که نمی خونن
Iran (Islamic Republic of)
00:18 - 1395/09/04
سلام من الان هیوده سالمه‌.به نظرم سنین چهارده تا شونزده سالگی واقعا سخت میگذره اما امیدوارم همه ی دختر ها مواظب خودشون باشن این چند سال رو...بعد همه چی خوب و روی روال میشه
Iran (Islamic Republic of)
01:18 - 1395/09/07
سلام من واقا ااعتماد به نفس پایین شدیدی دارم همش مادرم بچه های مردم رو میزنه تو سرم چگار کنم؟ من یک دختر13ساله ام
Iran (Islamic Republic of)
15:31 - 1395/09/07
من یک دختر نوجوان ۱۵ ساله هستم پدر مادرا خاهش می کنم دقیق توجه کنید
Iran (Islamic Republic of)
13:51 - 1395/09/09
سلام منم 15 سالمه .بابا مامانم گاهی اوقات یه کم مشکل دارم درک نمیکنه .با ارایشم مخالفه.حقیقتش چند روز پیش زیر ابروم و یه کوچولو برداشتم اگه ببینی چیکار کرد به بابامم گفت همش میگه من ابرو دارم تو ابرومو میبری
Iran (Islamic Republic of)
21:59 - 1395/09/20
منم ی دختر 14 سالم ..مطالبتون فوق العاده بود....من مادرم ب هیچ عنوان بهم اعتماد نداره..خیلی محدودم..هیچ وخ نمیتونم تو جمع دوستام باشم.....همیشه با خانوادم..خسته شدم..حتی تا سرکوچه هم تنها نمیتونم برم
Iran (Islamic Republic of)
22:13 - 1395/10/02
سلام خیلی مطالبتون خوب بود منم 13 سالمه وهمه ی حرفهای شما رو درک میکنم امیدوارم پدر مادرها هم مارو درک کنن
Iran (Islamic Republic of)
22:39 - 1395/10/05
خونه ما بر عکسه من باید به مامانم تذکر خیلی چیزا رو بدم ،، اونا با من قهر میکنن ،، بابام با من حرف نمیزنه. ،،، خسته شدمممم
Iran (Islamic Republic of)
11:42 - 1395/10/14
منم مامانم خیلی گیرمیده من عاشق تنهاییم ولی نمیزاره تواتاقم باشم همش میخادجلوچشمش باشم حتی نمیزاره اهنگم گوش کنم توخونه یه ادم سردوخشنم ولی بادوستام رفتارم خوبه همش میگیمو میخندیم
Iran (Islamic Republic of)
10:19 - 1395/10/18
سلام عزیزان من مادر هستم همیشه نگران دخترم هستم ترا خدا از ما مادرا متنفر نباشید ما مادرا به خاطر شما گلها از چه چیز ها که نگذشتیم انشاالله مامان میشین شما هم ما رو درک میکنید دختر گلم ازمن متنفر نباش عزیزم ترا با شیره جانم پروراندم دوست ندارم طعمه گرگها شوی عزیزم درکم کن چه خوشبختی هایی رو که برای گلم ارزو دارم دوستت دارم با تمام وجود م
Iran (Islamic Republic of)
10:19 - 1395/10/18
سلام عزیزان من مادر هستم همیشه نگران دخترم هستم ترا خدا از ما مادرا متنفر نباشید ما مادرا به خاطر شما گلها از چه چیز ها که نگذشتیم انشاالله مامان میشین شما هم ما رو درک میکنید دختر گلم ازمن متنفر نباش عزیزم ترا با شیره جانم پروراندم دوست ندارم طعمه گرگها شوی عزیزم درکم کن چه خوشبختی هایی رو که برای گلم ارزو دارم دوستت دارم با تمام وجود م
پاسخ ها
پريسا
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۵
چه مادر مهرباني دلم خواست منم أزين مامانا ميخوام
Iran (Islamic Republic of)
14:44 - 1395/10/19
اخه یکی نیست به این مادرابگه ماهم ادمیم ماهم حق انتخاب داریم بابابزارین یکم ازادباشیم کیاباحرف من موافقن
Iran (Islamic Republic of)
15:00 - 1395/10/24
خوب که چی وقتی مامانامون اینرو نمیخونن وفکرمیکنند هیچکس جز خودشون نیس‌
Iran (Islamic Republic of)
19:55 - 1395/10/30
خسته شدم...مامانم بهم بی اعتماده خیلی هم بی اعتماده سر این موضوع همیشه باهم بحث میکنیم...خستم کرده
من بدبخت اصلا موبایل ندارم که از این طریق دوست پسر داشته باشم
هرچند اگرم گوشی داشته باشم هرگز اینکارو نمیکنم
چندباری از مادرم خواستم بریم مشاوره اما گوش نمیده
خسته شدم
مطمئنم تو اینده یه دختر ترسو بی احساس و عقده ای میشم
Iran (Islamic Republic of)
17:18 - 1395/11/01
من آزادی ندارم .... یک کلاس زبان میرم اونم به بدبختی ،اجازه ندارم در اتاقمرو ببندم و تنها باشم اصلا نمیزارن گوشی دستم بگیرم،نمیذارن موسیقی گوش بدم، نمیذارم پیش دوستان باشم ، دارم دیوونه میشم...
Iran (Islamic Republic of)
01:05 - 1395/11/19
من ی مادرم،ی دختر 14ساله دارم.تواین سایتام دنبال مطالبی می گردم ک به رابطه ی من و دخترم کمک کن.بنا به اتفاقات افتاده و شرایط رسیدن به سن بلوغ و اثر همکلاسی ها و اطرافیان.نخواستم دخترمو بزارم زیر فشار و برای همین اومدم اطلاعاتمو زیادتر کنم.اما یسوال از همه ی بچه ها دارم؟من تا حدودی نظر بیشتریارو خوندم.بیشترش گلایه بود.بچه ها فقط بدونید خودتون هم با بچه هاتون همین رفتارو می کنید میدونید چرا چون عاشقشون خواهید بود و هیچ وقت قبول نخواهید کرد ک اسیب ببینند.من مادرم چطور قبول کنم وقتی همکلاسی بچه ام بهش مشروب تعارف می کنه ساکت باشم؟من مادر چطور قبول کنم وقتی بچه مو ترقیب به خودزنی می کنن ساکت باشم؟من مادر چطور قبول کنم دخترم با دوست ازدواج کن تو این سن کم وقتی مثل روز برام روشن چند سال دیگه پشیمون میشه و اولین شانس ازدواجش ک بهترینم هست رو بسوزونه.رسالت من مادر در همین ک مواظبش باشم تا به بلوغ فکری برسه.کاش شما بچه ها ک انقدر انتظار دارید پدرو مادرا درکتون کنن یکم مارو درک می کردید.
Iran (Islamic Republic of)
21:43 - 1395/12/03
سلام من یه دختر پونزده ساله هستم . مادر و داداشکوچیکمو که 11 سالشه خیلی دوست دارم اما رابطه خوبی با پدرم ندارم. کلا پدرم همش به هممون گیر میده و با ما دعوا میفته. همیشه با مامانم بحث میکنه ومقصر اصلی هم خودشه. دارم ذره ذره آب شدن مامان و داداشمو میبینم خودم پیش دوستام به یه ادم سرزنده و بی غم معروفم اما اونا غافل از اینن که من از درون دارم میمیرم. من نمیذارم کسی ناراحتیمو ببینه و دارم از تنهایی میمیرم. دلم یه خونواده شاد میخواد . دلم یه پدر که مثل کوه پشتم باشه ولی بابام در طول هفته شاید یکی دو روز تو خونه باشه و فقط خونه مادر و خواهرشه. مامانمم فقط به خاطر اینکه به شرایط درسیم لطمه نخوره چون من معدلم 20 شده بود گفته فعلا این وضعیتو تحمل میکنم تا برا خودت یه خانم دکتری شی. ولی من نمیخوام مادرم به خاطر من تو سختی باشه و این زندگی خشک و بی روح رو تحمل کنه . دارم افسرده میشم. به دوستام که میگن انقدر با پدراشون همه جا میرن و راحتن حسودیم میشه خیلی زیاد. چون بابام وقتی فهمید معدلم 20 شده بود هیچی نگفت من اون همه زحمت کشیدم ولی ن تنها هیچ کادویی هم برام نخرید بلکه یه افرین هم بهم نگفت. حالا هم کلاسیم معدلش 18 شده پدرش براش آیفون 7 خریده. پدرم هم کلا با ما مسافرت نمیاد و فقط با خواهر و مادرش میره. تازه حالا که نمیاد نمیذاره با مامانم وخاله هام بریم مسافرت. ای کاش منم مثل شما یه پدر خوبی داشتم که بهم گیر بده ومثل کوه پشتم باشه. با اینکه از لحاظ درس و قیافه خوبم ولی امید به زندگی ندارم. واقعا اگه تا حالا انقدرم مادرم پیشم نبود دق میکردم. تو رو خدا برام دعا کنید

پدرمن با اینکه دوسمون نداری و ازمون متنفری ولی من هیچ وقت نگفتم ازت متنفرم و دوست ندارم . فقط ازت دلگیرم و تشنه محبت پدرانه ات هستم همین .......................
Iran (Islamic Republic of)
22:10 - 1395/12/18
با سلام این یک دلنوشته پدر است ، پدر به معنی نگران ، پدر یعنی حامی ، در جامعه ای که اقتصاد بیمار باشه و فقر حاکم شود نگرانی پدر نسبت به فرزندان بیشتر می شود و زمانی فرزندان این نگرانی را متوجه می شود که پدر آسیب دیده و دیگر نیست . فرزندان من آیا می دانی در جامعه چرا اعتیاد و طلاق زیاد شده بنده 2 سال تحقیق انجام دادم علتش نارضایتی پدران نسبت به فرزندان است . شما اگر کارنامه افراد موفق را بررسی کنید متوجه می شوید که رضایت پدر و مادر دنبال انها بوده رمز موفقیت در مراحل کل زندگی رضایت پدر و مادر است بس به پدر و مادرتان احترام بگذارید با تشکر یک پدر نگران فرزندان
Iran (Islamic Republic of)
13:55 - 1395/12/24
من اکثر نظر ها رو خوندم من خودم ی نوجوونم و 16سالمه پدرو مادر من ب دلم من خیلی راه اومدن خیلی زیاد وقتی خودمو با دوستام مقایسه میکنم میبینم خیلی جلوترم.اختلاف سنی من با پدر و مادرم زیاده اونا مال ی نسل دیگن و من ی نسل دیگه من تو سن 14_15سالگی خیلی میگفنم که شما قدیمی هستید و مال این نسل نبستید و نمیتونید منو درک کنید و فلان و بهمان...اما الان که شاید یکم ب بلوغ فکری رسیدیم میبینم واقعا هرکاری که اونا بهم میگفتن انجام نده و من انجام دادم چقدر ب ضررم بوده من الان هم با پدر و مادرم اختلاف دارم حتی سر پرده اتاق... اما اینو میدونم که هرچند اونا قدیمی ان اما ی سری چیزا رو درک میکنن ک من درک نمیکنم
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
19:43 - 1396/01/10
پاشید بابا جمش کنید من خودم هندونه زیر بغلم نیست ولی من توانایی عجیبی دارم می تونم چهره ی افرادو بخونم و به طوری به شخصیت انها پی ببرم و می تونم از طریق این نوشته بکم که خانم نویسنده خودش از مسایل اجتماعی و راوانشناسی هیچی نمی دونه یعنی نمره ی صفر برو باباهر سرخیابونی یه سایتی زده معلوم نبوده چی زده یه مطالبی نوشته که به عقل هیچ ادمی بجز یه عده ی احمق قطور نمی کنه جمش کنید بابا همین بهتر که دخترا درک نشن به سلامتی پسرا که دخترا بهشون می کن دنیا دست شما مرد هاست که به گندش کشیدید ولی غافل از اینکه دنیا اسمش زنونست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!..................................................................................................................هکرروانی (محمدسحرایی)
پاسخ ها
....
India
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
خیلی ببخشید هکر روانی ازاسمتم معلومه یه پسر روانی هستی من یه دخترم بهم برخورد نمیتو یه جابشنم نگاه کنم یه ادم دیونه هر چی خاست به دخترا بگه تویی ک پسری معلومه ازادی کاملو داری و نباید مارو درک کنی و هرگزم ما دخترا نمی خاییم توسط تو درک بشیم پس برو رد کارت
Iran (Islamic Republic of)
09:55 - 1396/02/01
سلام به همگی و گفتگوهای خوبتون و تشکر از ین سایت خوب. من ی دختر دارم و حرفهای همتونو قبول دارم ولی یه متن از خودم دارم که همیشه برای دخترم میخونم،
فرزندم: دست بر زانوی خویش بگذار و برخیز،که هیچ کس دست از زانویش بر نخواهد داشت مگر برای سر نگونی تو.
البته پدر و مادر حسابشون فرق داره چون از یک گوشت و خونین.
Germany
14:30 - 1396/02/05
سلام من یه دختر 14 ساله ام که روی مقالم کار می کنم هیچی از مطالبتون گیرم نیومد واقعا که !!!!! فکر می کنید هر کی کلمه (احساسات دختران) رو سرچ می کنه مشکل داره !!!!
Iran (Islamic Republic of)
19:15 - 1396/02/31
سلام من یه دختر 14سالمه پدرو و مادرم می خوان منو بزور به ی پسری ک ده سال ازم بزرگتره بدن لطفا بگین چیکار کنم
پاسخ ها
mehrshad
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۲
بهشون بگو زندگیمو له گند نکشید بگو ازدواجی که خودم عاشق پسره نشم خراب میشه
Iran (Islamic Republic of)
22:45 - 1396/03/20
عالي بود اي كاش مادرم بيادو اين وب رو بخونه انقدر گير نده بهم دروغ نگه بهم ازهمه بيشتر عذابم مييده و مخصوصاااا اعتماد نداشتنش فكر كرده نميفهمم،خسته شدم از بس گريه كردم..!!!!!وقتي ميام تو اتاق ميگن چرا ميري؟چيكار ميكني؟چرا درتو قفل ميكني و...بابا ول كنيد توروخدا!!!!از همه چي محروم شدم گوشي تلگرام و...به خاطر يه بچگي ك پارسال كردم،ي روزي بچه دار شدم بهش حق ميدم چون خودم اين چيزارو تجربه كردم مث مادر و پدرم نميشم!!!!اين رفتار هاي ما همه تربيت شده ي اوناست!
ما چه خوب چه بد شديم اونا مارو اينجوري تربيت كردن
فكر ميكنن با اين سخت گيري هاشون ما خراب نميشيم بر عكس دوروز ديگه ك وارد جامعه بشيم و ازاد خودمونو گم ميكنيم ك ازاد شديم واييي كل كارايي ك از اون موقع ها ميخاستيم انجام بديم نشده العان انجام ميديم!!!!
متاسفانه دركمون نميكنن دردودل ك باهاشون ميكنيم فكر ميكنن بچه بازيه ي دختري تو سن ما ك عاشق شده درست حسش عشق نيست وابستگي و خيلي چيزاي ديگست ولي اون دختر فكر ميكنه عاشق..!!!بهمون بايد كمك بكنن ياد بدن بايد چطوري با اين موضوع برخورد كرد...!!!بالاخره تجربه اي ك دارن!!!دختري ك شكست ميخوره رو بايد كمك بكنن دوباره بلند بشه شونه هاش خم نشه ديگه!!! يك غمي از رو دوشمون بردارن!!بابا مگه ما چقدر دردو ميتونيم تحمل بكنيم چقدر گريه بكنيم؟؟؟
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
03:20 - 1396/03/23
منم ی دختر سیزده سالم و باهمه ی حرفاتون موافقم
Iran (Islamic Republic of)
06:02 - 1396/03/25
اون اقایی که نوشتی دنیا اسمش زنونست و این سایت چرته٬٬٬٬٬٬٬٬

اولا برو در مورد مسله های مربوط به خودت تحقیق کن و اونجا نظر بده


دوما شما اقای نسبتا محترم چه کاری به مسله های دوران نو جوانی دخترا داری
تو چیزایی که بهت مربوط نیست دخالت نکن
Iran (Islamic Republic of)
15:47 - 1396/03/27
منم یک عدد بدبختم که مادر پدرم هیچکدوم از این کارها رو نمی‌کنند
Iran (Islamic Republic of)
14:11 - 1396/04/03
سلام من ۱۸سالم هست ومیخاستم باشما مشورت کنم من فردا شب یه مهمونی دعوت شدم که اصلا افرادشو نمیشناسم ازطرفی جلو دوستام باید برم ازطرفی دلم خیلی راضی نیست که برم نمیدونم چیکارکنم بنظر شما چیکارکنم؟
Iran (Islamic Republic of)
22:54 - 1396/04/18
من 17 سالم هست . دخترا چقدر احساساتی اند اصلا نمی دانستم که این قدر دخترا حساسند. .
به دستت گرگ امید وام نیفتید
Iran (Islamic Republic of)
12:26 - 1396/04/21
من۱۲سالمه و چادری هستم
آره خب هر دختری آزادی رو دوست داره
ولی آزادی بیش از حد باعث گناه میشه
کاشکی مامانم این مطالب رو میخوند و متوجه میشد دو دلم چی میگذره
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
وایی خدا گفتی
من به خاطر شرایط کاری پدرم باید چادر بپوشم
من چادر رو دوست ندارم مانتوی کوتاه اصلا نمیپوشم اصلا تمام مانتوهام بلندن تا مچ پا ولی این چادر کوفتی رو نمیدونم کجای دلم بذارم.
Iran (Islamic Republic of)
06:16 - 1396/04/27
واقعااااا راست بود اینارو باید به پدر مادرا بگن
توخونه ما هیچکس به من اعتماد نداره خیلی سخته
Iran (Islamic Republic of)
00:52 - 1396/05/05
سلام من دوازده سالمه من مادرم چادری است و خانواده پدرم مومن ولی ممن خیلی با اونا فرق دارم من یه خالهی قرتی دارم بعد همش بابام فکر میکنه من به خلطر اون اینطوری شدم چون خیلی خالمو دوست دارم اما چه ربطی داره من از مردم یاد گرفتم بابام که نمیتونه منو از مردم دور کنه ! تازه من هیچ کاری نمیکنم و فقط کمی موهامو بیرون میزارم ! من بعضی موقع ها حس میکنم عقب مونده ام اینقدر همه این کارا که نوجوونا انجام میدن انجام نمیدم ! لطفا شما هم راهنماییم کنید این عقب موندگیه ؟
Iran (Islamic Republic of)
15:07 - 1396/05/06
کسی نظری نداره لطفا نظر بدین
پاسخ ها
ماریا
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۵
گلم این حس عقب ماندگی نیس
Iran (Islamic Republic of)
20:20 - 1396/05/14
چرا به بعضیا جواب میدین بعد به من نمیدین ؟
Pakistan
20:05 - 1396/05/28
سلام من انقد حالم خرابه می خام خود کوشی کنم اصلن زندگی رو برام جهنم کرد ن حق ندارم از خونه برم بیرون حق ندارم تو اوتاق تنها باشم حق ندارم با دوستانم حرف بزنم حق نهدارم دانشگاه برم حق ندارم گریه کنم حق نه دارم شکایت کنم باید محفلی که همه توش بزرگ سالان باشه باهاش برم حق نهدارم که بگم من نه میرم تو خونه باید حرف پسراشو گوش کنم حق حرف زدن نه دارم حق فکر کردن نه دارم هر طور اینا می خان باید همون طوری فکر کنم .باورتون میشه تا اینا نه خان من ماها حق نهدارم از خونه برم بیرون هر وقتی که رفتم باید با اینا بیرم.الان شما بگین من نه بات خودکوشی کنم.
Iran (Islamic Republic of)
19:06 - 1396/06/02
yسلام من انقد حالم خرابه می خام خود کوشی کنم ا
Iran (Islamic Republic of)
14:42 - 1396/06/10
خیلی خوب بود
ولی ای کاش تو تلگرام بود تا افراد بیشتری متنو بخونن
Iran (Islamic Republic of)
14:42 - 1396/06/10
خیلی خوب بود
ولی ای کاش تو تلگرام بود تا افراد بیشتری متنو بخونن
Iran (Islamic Republic of)
23:47 - 1396/06/12
سلام ب همه دوستای گلم...
منم ی نوجونم ۱۵ سالمه خیلی سختی کشیدم روزای پر استرس و غمگینی داشتم با خاادپم خیلی مشکل داشتم هنوزم دارم بدم میاد از گیر دادناشون بدم میاد پچ پچخاهر و مامانم درمورد من بدم میاد از تحقیر شدنام از سرکپفتایی ک بهم زدن از تهمتا از بی اعتمادیا تا جایی رسوندنم ک دس ب خودکشی و فرار از خونه زدم بعضی وختا ازشون بیزار میشم همش محکوکک ب تحمل کردن من با عقده بزرک شدم عقده،کمبود ،نیاز خودم آیندمو سیاه میبینم مبدونم آخر خودمو بدبخت میکنم اعتیاد پبدا کردم انگار نمیتونم بذارم کنار سیگار خودارضایی هرمرض دیکه گرفتارش شدم انقد عقده دارم ک ... شاید فکر بدی کنین درموردم اما بخدا دست خودم نیس چن روره خدارو هم فراموش کردم ... افتادم تو ی باتلاقی ک هیچ جوری نمیتونمخوذدمو نجات بدم کا یکم درکم میکردن
Iran (Islamic Republic of)
19:39 - 1396/07/20
من17سالمه.این رفتارایی ک میگین از دوازده تا پونزده سالگی خیلی عذاب اورن اما اگه یکم صبوری کنید و خودتونورفتاراتونو کنترل کنید به نفع خودتونه.من از نظر پدرومادر هیچ مشکلی ندارم چون اونا واقعااا ب من اعتماد دارن تاجایی ک بعضی وقتا بهشون میگم نمیخواین یکم ب من سخت بگیرین!
ولی خب منم لغزشایی داشتم که خداروشکر زود ب خودم اومدم و دیگ انجامشون نمیدم
جالبه پدرمادرمن بااینکه اصلا سختگیر نیستن تو هیچ مسئله ای اما من هم خیلی درسمو خوب میخونم وهم ازنظر حجاب و رفتاراجتماعی مشکلی ندارم.
اینیم ک میگین بهتون اعتمادنمیکنن ببینین چکارکردین ک بدبین شدم.خودمن ب واسطه همین که اعتمادخانوادمو ازدست ندم خیلی ازکارارونکردم چون باورکنید خیلی مهمه.
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
سلام
واقعا، خیلی خوب گفتیدددددددددددد
Iran (Islamic Republic of)
00:27 - 1396/08/18
سلام من بارانام 14 سالمه مشکلی باخانوادم ندارم اما از قانوناشون بدم میاد چرا من نمیتونم با پسرایه فامیلم راحت برخورد کنم مثل اطرافیانم اینقدر ب ماها سخت گرفتن که حتی نمیتونیم همو نگاه کنیم . چرا از بچگی ماهارو از هم جدا کردند ؟
و یه چیز دیگه اجی داداشایه گلم از 12 تا 18 عادیه باید تحمل کنیم:/
Iran (Islamic Republic of)
23:06 - 1396/09/09
من ۱۵سالمه .زندگیمو دوست ندارم.خسته شدم . خانوادم خیلی بهم فشار میارن . اجازه هیچ کاری ندارم . اجازه ی آرایش ندارم . لباس کوتاه وباز یا رنگ سفید یا خیلی روشن حق ندارم بپوشم . اجازه ندارم بدون مامانم هیجا برم حتی تا سر کوچه حتی با هام میاد تا سر ایستگاه . از بابام به شدت می ترسم . اسم پسرم حق ندارم بیارم. از برادرم متنفرم . من حتی یک دوست صمیمی هم ندارم .دوست ندارم با خانوادم اصلا حرف بزنم . دارم دیونههههههههههههههههههه میشم چی کار کنم . کاش بمیرم راحت شم.
Iran (Islamic Republic of)
00:52 - 1396/09/16
سلام منم یه دختر۱۵ سالم مشکل منم اینه که بابام از من انتظارای خیلی زیادی داره مثلا انتظار داره که هرکار سختی رو من میتونم انجام بدم حتی کارای پسرونه تو شرایط سخت نباید گریه کنم یااصلا هرکی هرکاری کرد منم باید بتونم تازه ازنظر تحصیلی وقتی یه نمره کم میارم سریع میگه چیشده اصلا حواست به درس نیست واینا
Iran (Islamic Republic of)
18:56 - 1396/10/02
من یه دختر 17 ساله ام و واقعا این رو قبول دارم .
و مادر پدرا بیاین یه ذره منطقی باشید. من تا میام یه ذره پای گوشی میگن دختر مگه تو درس نداری؟ خیر سرت کنکوری همین یه سالو بخون بعدش هر کاری خواستی بکن ، ببین داداشت چجوری میخونه.باور کنین اگه انقدر غر نزنین سر ما ، ما خودمون درس میخونیم این که هی میگین درس بخون درس بخون فایده نداره حتی باعث میشه ما بیشتر لج کنیم و نخونیم.
و اینکه کاش انقدر محدود نبودم که میتونستم مثل بقیه دوستام برم بیرون، من با این سنم تا حالا یه بار اونم 1 ساعت با دوست صمیمیم که از سال اول ابتدایی دوستم و مامانم شناخت کامل داره رفتم بیرون ولی بیشتر از 10 بار بهم زنگ زدن که کجایی؟ چیکار میکنی؟ خب واقعا این کارا یعنی چی؟ خیر سرم اومدم بیرون که یه ذره با دوستم وقت بگذرونم ولی همش باید گوشی به دست باشم و سوالای اونارو جواب بدم.اخر سرم که میای خونه باید حرفایی بشنوی مثله این که معلوم نیست دو ساعته کجا رفته جدیدا خیلی میخواد بره بیرون و حتی بابام بهم گفت که اره من رفتم حموم اومدم مامانتم رفت اون وقت تو هنوز نیومدی خونه ، آخه این چه معنی میده؟یعنی من حق ندارم با دوستام وقت بگذرونم فقط بخاطر اینکه که باید واسه این کنکور لعنتی درس بخونم
Iran (Islamic Republic of)
20:20 - 1396/10/02
هانیه ۲۳:۴۷
تو هنوز کوچیکی داری این کارا می کنی تا کی ؟آدم در هرشرایطی نباید سیگار بکشه اصلاخانوادت میدونن؟
Iran (Islamic Republic of)
21:48 - 1396/10/02
خیلی خوب بوددددددددد
Iran (Islamic Republic of)
11:39 - 1396/10/03
من یه دختر ۱۴ سالم ولی با بعضی محدودیت ها موافقم مثلا ما هنوز خیلی کوچیکیم که بخوایم خودمون بریم بیرو نیا با دوستامون بریم ... افراد هرزه و منحرف وجود دارن که می تونن آینده و همچنین خود ما رو خراب کنن... من مادرم بعضی وقتی منو با بقیه مقایسه میکنه و منم اصلا برام مهم نیست و بهش عادت کردم میدونم اونهایی مادرم منو با هاشون مقایسه میکنه از من بدترین (منظورم انجام دادن کارهای خونه یا آشپزی یا...) و خوشبختانه خانوادم مخصوصا پدرم اعتماد کامل رو بهم داره ❤
Iran (Islamic Republic of)
22:29 - 1396/10/04
من یه دخترم 13-14 سالمه ولی پدرم بهترین امکاناتو برام گذاشته مادرم اصلا کاری باهام نداره چون بهم اطمینان داره. و مادرم بهم آموخت من یک فرشته ام لیاقتم هیچ آشغالی نیست. و الان توی بهترین امکانات رفاهی و مادی زندگی میکنم و اصلا حساسیت های بی مورد روم نیست. کلاس های مختلف میرم مث بسکتبال گیتار زبان ریاضی و هیچ کس هم بهم بد اخلاقی نمیکنه. اما بهم یاد دادن که چه طور آسه برم آسه بیام به هیچ کس محل سگ نذازم.
و من بهترین خانواده رو دارم. البته مادرم هم دکتر روان پزشک شاید به خاطر این زیاد بهم فشار نمیارن.
مرسی از همتون. آجیای گلم نگران نباشین این دوران هم میگذره اما ای کاش پدر مادر ها درک میکردن
پاسخ ها
Sabanaz
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۶
عزيزم منم مثل تو ام و مادرمم روان نشناسه ولى من ١٢ سالمه
Iran (Islamic Republic of)
22:31 - 1396/10/04
من دقیقا تمام رفتارام مث کاربر 19و39 دقیقه است
Iran (Islamic Republic of)
12:38 - 1396/10/10
من یه دختر شونزده سالم اونطوری که بعضی از همسنام ازادی دارن ندارم اما خب زندونیم نیستم راستش فهمیدم که هر کاری میکنم باید برای خودم انجام بدم و از هیییچ کس توقع نداشته باشم حتا از خانوادم درس میخونم مسابقه ای شرکت میکنم حرفی میزنم بخاطر خودم باشه و به جای اینکه تمرکزم رو رفتار بقیه باشه رو رفتاره خودم باشه با بقیه با خودم و با خدا اولاش سخت بود اما هر چی بزرگتر میشم بهتر میشه سخت گیریم که هر پدرمادری داره دیگه اونارو باید صبر کرد
Iran (Islamic Republic of)
02:06 - 1396/10/17
خیلی ممنون عالی بود با نظر شما موافقم مرسی
Iran (Islamic Republic of)
16:59 - 1396/10/19
سلام...من‌یه دختره‌14سالم... بخدا خسته شدم دیگه ... تویه خونه زندانیم هیجا نمیتونم برم ..اگه دیر بیام خونه باید تا سه ساعت ب مامانم جواب بدم... خسته شدم از این وضع ... توروخدا شما کمکم کنین و بگین چیکار کنم
Iran (Islamic Republic of)
13:54 - 1396/10/22
سلام من یک مادرم دختر۱۸ساله ای دارم تااونجاکه تونستیم براش کم نذاشتیم.دردنیای مجازی عکسشو به نمایش میذاره یااینکه در۲۴ساعت کلا پای گوشیه وحتی کارهای شخصیش رومن انجام میدم.فقط میخوره ومیخوابه ترک تحصیل کرده امامن وپدرش صادقانه دوسش داریم.باکوچکترین اعتراض ماصداشو بالامیبره بی احترامی میکنه.حالاسوال من اینه!!ایاشماهم جای اون بودازپدرومادرتون متنفرمیشدید؟چراهمش مارومقصر میدونید؟چون میگیم توحامعه ماکرگ زیاده؟چون ازشمامراقبت میکنیم ازمامتنفرید؟شماروبخدااینقدردل ماروبه دردنیارید بالاخره یه روزی خودتوندپدرومادرمیشید ومارودرک میکنید امابدونید که دیگه نمیشه به گذشته برگشت..کمی هم شمامارودرک کنید
پاسخ ها
بدون نام
-
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
شما با انجام دادن کارهای شخصیش او رو بی مسئولیت بار آوردید به نظرم اول باید رویه خودتون رو تغییر بدید تا او هم کم کم تغییر کنه مهمترین مسئولیت یک دختر تو این سن درس خوندنه
Iran (Islamic Republic of)
03:40 - 1396/10/27
من یه دختر 14ساله هستم و مادرم منو خیلی ازاد میزاره و همه چیمو بهش میگم ولی در رابطه با بیرون رفتم خیلی الکی نگران میشه یا نمیزاره یا بزاره هم یه ربع یبار زنگ میزنه اعصاب ادمو خورد میکنه ولی در کل با وجود استقلال حس میکنم هیچکس درکم نمیکنه یکی هم اینکه تو جامعه وقتی میبینم انقد بین دختر و پسر فرق میزارن خیلی ازیت میشم دوست دارم بشینمو به حال خودم گریه کنم چند بارم فکر خودکشی یا تغییر جنسیت زده تو سرم
Iran (Islamic Republic of)
16:38 - 1396/11/15
سلام من کلاس هفتم هستمر
واحساس میکنم مادر وپدرم درکم نمیکنند و من ننمی توانم مشکلات و خواستخه های خودم رو بهشون بگم
Iran (Islamic Republic of)
00:51 - 1396/11/23
سلام..من یه خواهر دارم که توی دوران نوجوانیه بنظرم اصلا نمیشه به یک دختر اعتماد کرد وگذاشتش بحال خودش مدتی شده بودکه خیلی سرش توی مبایلش بود تونستم گوشیش روهک کنم وچیزایی دستگیرم شد حتی صحبت های دوستای ناباب من ازهمه چی محرومش کردم مدتی ماهواره کامل جمع کردم لب تاب روگرفتم و مبایل تا تنهایی واقعی وطرد شدن از خانواده رو حس کنه چون بنظرم دخترهای نوجوانی که تمایل به جنس مخالف دارن مثلا دوست دارن باهاش دردودل کنن خودشونو میشینن قانع میکنن که ما توی خونه و خانواده کسی بهمون اهمیت نمیده بااینکه من چنتا خواهردارم همیشه بهترین چیزارو براشون مهیا میکنم ویجورایی انگارتربیتشون بامنه به من هم وابستن پس باید مدتی دختر طرد بشه بهش اهمیت داده نشه تا فرق رو ببینه متاسفانه دخترها میخوان همه چی رو خودشون تجربه کنن و این خیلی بده
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
سلام، من اصلا قصد دخالت در نوع تربیت شما ندارم، ولی به نظرم این راهی که شما پیش گرفتید کاملا اشتباه هست، اگه شما الان این رفتار رو با خواهرتون کردید مطمئن باشید دفعه بعد اون از یک راه دیگه اون کار اشتباهش رو تکرار میکنه، اگه هم تکرار نکنه از اون به بعد یاد میگیره که جگونه کار هاش رو از شما مخفی کنه....
Sabanaz
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۶
روش تربيتتون: بد هست
Slovakia
18:42 - 1396/11/23
ببخشید ما یک پدر ومادر عربیم که کودکمان البته همچین هم نمیرود بیراه دختر پنجم واول دانه دختریم سوالهای میکند ازماکه چرا ازاومیخواهیم پوشش کامل باشدیاچرا درمیان دوستان پسر نرود یا اینکه چرا نوع بازیش راعوض کردیم چ پدرمادر سختگیریم ما مابه این فکریم که مشکلش شودحل ولی نمیدانیم میفهمد آیا یانه
Iran (Islamic Republic of)
20:15 - 1396/11/25
سلام
تمام این موضوعاتی که در نوشته بالا ذکر کردید کاملا درست است، اما به نظر من مهم ترین آن ها اعتماد کردن و تشویق و حتی انتقاد از نوجوان به صورت صحیح است...
به نظرم وقتی یک مادر بتونه با دخترش ارتباط صحیح داشته باشه و بتونه خودش را با افکار دخترش منطبق کنه بزرگترین کمک را به دخترش کرده، من که خودم یک نوجوان هستم در این سن به نظرم مهم ترین نیازی که از سمت والدینم به خصوص مادرم دارم این هست که منو به خوبی درک کنه و اگر هم راه حلی برای راهنمایی من داره، سعی کنه اون روش رو با در نظر گرفتن حال فعلی جامعه به من بگه یا به اصطلاح سبک فکرش جدید باشه.... همین که این رو بدونم مادرم سبک تفکرش برای جامعه کاملا مناسب هست و برای جامعه 30 یا 40 سال پیش نیست ، خیلی بهتر می تونم مشکلاتم رو باهاش در میون بزارم بدون اینکه از تحقیر شدن یا محدود شدن ترسی داشته باشم....
دخترا حتی اگر حس کردید مادرتون بهتون اعتماد نداره سعی کنید خودتون اعتمادش رو جلب کنید، هیچکس دلسوزتر از مادر نیست.... پس از مادرتون دوری نکنید....
امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم
نوجوانان ما به خصوص دختران آینده ساز اصلی هستند به اصطلاح دنیا روی انگشت خانم ها می گرده
FH
15 ساله
Iran (Islamic Republic of)
22:49 - 1396/11/29
سلام دوستان من خودم شخصا 13 سال سن دارم
من پدرم از سن 7 سالگی گوشی موبایل و سیم کارت در اختیارم گذاشته ولی من چون به خودم اعتماد کامل داشتم ازشون سو استفاده نکردم ولی حالا که به این سن رسیدم خیلی سخت گیری می کنند اما بیشتر مادرم دیگه حتی ماهواره ام بخاطر من قطع کردن راستی تا حالا شنیدید که میگن ترک عادت موجب بیماری است خوب من اینو قبول دارم که من معتاد گوشی و ماهواره هستم ولی هیچ وقت فکر بد در ذهنم نگنجیده
Iran (Islamic Republic of)
21:34 - 1396/12/11
سلام منم خودم ی نوجوونم و همه ی این خصوصیات رو دارم و حتی با خوندن تک تکشون یاد رفتارای خودم افتادم ولی خانوادم دقیقاااا برعکس همشون برخورد می کنن و دیگه واقعا خســــــــــــــته شدم از اینهمه تنهایی تورو خدا کمکم کنید!
Iran (Islamic Republic of)
15:16 - 1396/12/17
سلام ...من آره من یه دخترم یه دختر داغون و بی پناااه کسی ک توی این دنیا کسی رو جز مامان باباش نداره ههه ولی چ فایده؟؟ روزی نشده ک مامانم کتکم نزنه روزی نشده ک بابام سرم داد نکشه روزی نشده ک بهم توهین نکنند بابا مگه من چقد طاقت دارم مگ من چقد تحمل دارم من فقط14سالمه فقط14!!!!!! تنهام هیچکسو ندارم داغونم داغون ....خستم پیشتر از همیشه ....هه خوشبحال شماها ک فقط دردتون آزاد بودنه ....من چه بگم هااا از کجا بگم ها...چن بار خودکشی کردم ولی موفق نشدم ...ولی دیگ نمیتونم دیگ باید برم باید برم از این دنیای بی رحم دنیایی ک هیچی جز نفرت و دروغ حداقل برای من توش نداش!!!!! ولی مامان بابا حلالتون نمیکنم .... یاعلی ...
Iran (Islamic Republic of)
17:10 - 1397/01/02
این چیزایی ک نوشتین تو پسراهم خیلیاشون هست ...
من کهمیرم اتاقم اگه درو ببندم فکر میکنم دارم چیکار میکنم اون تو یا اصلا من وقتی فیلم میبینم توی کامپیوتر با یه بهانه ای میان توی اتاق که ببینن چیکار مبکنم یا بعضی وقتا که میرم جایی گوشیمو برمیداره تلگرام همه چیمو چک میکنه خب منم چیزای شخصی دارم که نمیخوام ببینن ...
پدر مادرایی مثل ما در اینده بیشتررررر از پدر مادرای امروزی درکشون میکنن
Iran (Islamic Republic of)
04:12 - 1397/01/09
پدر مادر منم خیلی سخت گیرن مردم از تنهای
عالی بود نظرات
Iran (Islamic Republic of)
20:52 - 1397/01/14
سلام
من ی زنه ۳۴ ساله هستم ک ی دختر نوجوون ۱۳ ساله دارم
تعجب میکنم ک چرا همه میگن خونواده ها درک نمیکنن آیا واقعا شما پدر ومادرتونو درک میکنید اونا هم حق دارن نزارن فیلم بد ببینید یا دوستان بدی داشته باشید...
چ زشته ک ی دختر ۱۳...۱۴ ساله بخواد آرایش کنه یعنی اینقد اعتماد ب نفس ندارید ووووو
اللهی هزاران مرتبه شکر ک دختری دارم ک انگار دوستمه
رو حرف نه نمیگه درکم میکنه ودرکش میکنم چون میدونه صلاحشو میخوام و عاشقشم
پاسخ ها
حنا
India
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
کاش مامان منم مثل شما بود ارزو به دل موندم
Iran (Islamic Republic of)
22:40 - 1397/01/22
سلام من کلاس هفتمم متولد 1384 امسال شهریور 13 سالم تموم میشه و میرم تو چهارده حس می کنم افت تحصیلی داشتم امسال ترم یک معدلم 19.71 شد نمره هام اصولا بالای 19 ولی ریاضی بالای 16 البته ترممو ریاضی 18 شدم بقیه 19 و 20 من تیزهوشان درس می خونم ازمونا رو دوم کلاس می شم اکثرا ولی باز به خوبی پارسال نیستم خیلی احساس تنهایی می کنم و اعتماد به نفس ندارم چیکار کنم
Iran (Islamic Republic of)
23:40 - 1397/01/26
من یک نظر خواهی می خواهم بکنم: نظر دخترهای نوجوان بین 13 تا 18 در مورد ازدواج چیه آیا در این سن به فکر ازدواج هستید یا تمایل دارید در این سن ازدواج کنید.
پاسخ ها
خاور
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
من که نه
....
India
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
منم 14 ساله اصلا نه نه نه
Iran (Islamic Republic of)
21:38 - 1397/01/30
من یه دخترم ١٣سالهام که خیلی دوست دارم خواننده باشم ولی نمیشه
Iran (Islamic Republic of)
18:13 - 1397/02/06
مطالب خیلی به درد بابا مامانا میخوره ممنون ! با همتون موافقم...منم عین خیلی هاتون تو این شرایط قرار گرفته بودم و حالم خیلی بد بود. الان چهارده سالمه و کلاس هشتمم...اونقد دردسرای عجیب غریب دارم که نمیدونم بهشون بخندم یا گریه کنم. غذام شده فقط فکر کردن، مامان و بابام هرچی سرکوف بلدن بهم میزنن،داداشم مسخرم میکنه،از موبایل و موزیک و گیتار و اینترنت و ... محرومم کردن، چند بار موهامو زدم داغون کردم، دستام کبود شدن از بس مشت کوبوندم تو دیوار، شبا میشینم گریه میکنم، درسم ضعیف شده، کسی درکم نمیکنه....یه چیزی هست...میدونم همه یه حس مشترک داریم که حتی نمیتونیم وصفش کنیم، من خودم به یکی از دوستام علاقه شدید پیدا کردم چون اون تنها کسی بود که تونست کمکم کنه ولی فک کردن بهش باعث شد وعضم بدتر شه...
یه ساله فقط با کمک دوستام تونستم به آرامش برسم، اونم یه ذره! دوران راهنمایی حساس ترین و بهترین دوران زندگیه ، من با کمک دوستام در لحظه زندگی کردم و وسعت دیدم از زندگی رو گسترش دادم...مثلاً با دوستام زنگ طفریح کنار آبخوری که صدا اکو میشه آهنگای وان دایرکشن رو میخونیم و شیطنت میکنیم... الان دیگه احساس میکنم خوشبخت ترین آدم دنیام!
از من یه نصیحت: اگه مشکلتون وابستگی و دوست های اطرافتونه که داره دیوونتون میکنه،بهشون زیاد فکر نکنین و سعی کنین بدترین تنبیه واسشون گرفتن خودتون از اونا باشه...
ولی اگه نه، مشکل از همون اول با طرز فکر و رفتار خانوادست، تمام ماجرا هارو واسه مامان یا باباتون تعریف کنین و بهشون بگین که میخوام اونی که شما میخواین باشم ولی شرایط سختش کرده...
و اینکه : سعی کنین تو اجتماع بدرخشین تا لاقل چیزی که بتونه خوشحالتون کنه، دید مثبت دیگران به شما باشه تا پدر و مادرتون شما رو بفهمن و بهتون احترام بزارن
چیزی که من یادگرفتم این بود: برای بهتر شدن لازم نیس دنیامونو بزرگ کنیم که توش گم بشیم، تو همین دنیا آدم بزرگی بشیم
پاسخ ها
پرنیا
India
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
منم عین تو هشتمم اینو خوب گفتی تو یاین سن فقط یه دوست میتونه به دادت برسه اما من الن از دوستام فرسنگ ها دورممممم خیلی دور من بخاطر مامویت بابام توی یک کشور دیگم خیلی دوس داشتم الن میدیدمشون
Iran (Islamic Republic of)
18:42 - 1397/02/11
اخلاقیاتتونو پسرونه کنید تو جامعه ما نباید دختر باشید باید یه پسر باشید باید نشون بدید از پس خودتون بر میاید اونوقت ازادتون میزارن وقتی میبینن شماها از دختر بودنتون بخاطر محدودیت هاتون متنفرید یه کار میکنن اون محدودیت ها کم شه
پدر مادرامونم البته مقصر نیست مقصر جاممعه ...... مونه ک انقد بین دختر و پسر تبعیض قاعل میشه
Iran (Islamic Republic of)
11:05 - 1397/02/12
اگه یک نفر نظر من رو در مورد خانواده بخواد میگم عقده عقده عقده
سر کوچکترین مسائل تیکه میندازن بهم خیلی خیلی محدودم کردن به حدی که حالم از خودم و دختر بودنم بهم میخوره
ازتون متنفرم مامان بابا!
ازتون متنفرم به خاطر همه چیز!
نمیبخشمتون
Iran (Islamic Republic of)
23:39 - 1397/02/18
حالم بده داغونم.........
Iran (Islamic Republic of)
15:17 - 1397/02/20
منم یه دختر 15ساله هستم یه چیزایی رو پدر مادرا باید درمورد ما بدونن اینجا جای خوبیه که اونا درمورد ما بیشتر بدونن .اوج احساسات ما تو همین سن نوجونیمونه اگه تو این سن یه کم و کسری برای ما پیش بیاد ممکنه آیندمون خراب بشه . من از دستشون خسته شدم هر کاری که میکنم ایراد میگیرن موفقیت دیگران رو به رخ ما میکشن این روحیه مارو خوردمیکنه منم خب ماهم دوس داریم مث بقیه باشیم . درسته پدرومادرا شیوه قدیم رو پیش میرن اما این اشتباهه الان دنیا بروز شده و اونا میخوان ما مث نوجونیای خودشون باشیم نه این اشتباهه سخت میگیرن که چرا با جنس مخالف حرف زدیم یا صحبت کردیم بلاخره پای ما میخواد تو جامعه باز بشه و باید دور برمون رو خوب بشناسیم.اونا واقعا مارو درک نمیکنن شما نگید که ما هنوز بچه ایم اره شاید بچه باشیم ولی شما باید به نظر یه بچه اهمیت بدین و اینم بگم اگه هر مشکلی برای ما تو این سن پیش بیاد مقصر شمایید باید در این سن به رفتار و نظرات و افکار ما احترام بزارید.دختراتونو ببینید ما با توجه به رفتار شما داریم آینده مون رو میسازیم با خودمون میگیم اگه مادر شدیم نمیذارم بچم تنهایی بکشه یکم آزاد نگهش میداریم خونمون رو اینطوری یا اونطوری میکنیم یا هرچیز دیگه........ شما خودتون که بچه بودید این توقعات رو از بزرگتراتون نداشتید ؟؟ بخدا هر مشکلی در آینده ما پیش بیاد ما شمارو مقصر میدونیم چون ممکنه اوغده هامون باشه و خیلیای دیگه لطفا به فکر ما باشید یکم اختیار به بچه هاتون بدید و سرتون رو در نیارم لطفا لطفا خواهش میکنم به ما هامیت بدین به نظرات ما گوش کنید ..‌
Iran (Islamic Republic of)
20:17 - 1397/02/22
سلام من دوازده سالمه و تازه داره علائم نو جوانی توم پیدا میشه یعنی منم با این مشکل ها روبه رو میشم ؟
پاسخ ها
من
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۲
نوجونی دوره ی چالش هاست!خودتو گم میکنی،پیدا میکنی؛بعد میفهمی اشتباهی پیدا کردی اصلا باید یه جای دیگه دنبال خودت بگردی!و همین تناقض بین پیدا کردن خودت باعث میشه خانواده هم نتونن شرایطو درست بپذیرن بعضی اوقات
من
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۲
من خودم 16 سالمه..مشکلات زیادی دارم که بیشترشون روحی هستم.اما از اونجا که وقتی همسن شما بودم تونستم تا حدودی خوشحالی و انرژی رو تو خودم ذخیره کنم،سعی میکنم خیلی درگیر نشم و فقط عاقلانه برای هدفم بجنگم.پیشنهادم اینه که وقتتو با خوندن کتاب های مفید و دیدن فیلم های ارزشمند و انجام دادن کارهای موردعلاقت پر کنی که بتونی راحت تر و مناسب تر دوره نوجوونی رو بگذرونی
من
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۲
این ایمیل منه؛اگه کمک خواستی یا سوالی داشتی،میتونی به عنوان خواهر بزگترت روم حساب کنی!

gl_x@yahoo.com
Iran (Islamic Republic of)
11:12 - 1397/02/30
من دوست دارم احساس هایم را داشته باشم
Iran (Islamic Republic of)
18:51 - 1397/03/01
واقعا از همه چیزایی که اینجا نوشتین ممنونم.
ولی واقعا این پدر و مادرا ما رو درک نمیکنن دیگه
به همه چی گیر میدن ما رو خسته می کنن .قبول در چیز های بد باید جلو مون رو بگیرن ولی اون چیزایی رو که حقمون هستش رو نگیرن که .
اینا باید بدونن ما نوجوانیم ما رو بفهمن حتی وقتی خودمون هم میگیم بیاین اینارو بخونین حاضر نمیشن که .
مخصوصا هم به دختر را بیشتر گیر میدن با پسرا کاری ندارن که و قربون صدقشون میرن ما هم که برگ چغندریم.
اینا باید بدونن الان ما حس استقلال طلبی داریم.ولی حیف که نمیدونن.باید مثل یه دوست با ما رفتار کنن که ما احساس تنهایی و افسردگی نکنیم مشاور مدرسه ما من رو همیارانتخاب کرده درمورد همین موارد ولی من این موارد رو در وجود خودم هم میبینم.
اینا باید بدونن سن حساس ماست و بیشتر ما رو درک کنن.
الان از هر دختری بپرسین میگه که آره ما رو درک نمیکنن و حتی دل امثال ما آنقدر پر هستش که حتی حاضرند شب و روز گریه کنن امیدوارم روزی برسد که این عزیزان به درک ما برسند.
مهسا 14 ساله
Iran (Islamic Republic of)
18:06 - 1397/03/06
عاششششششقتونم مامان بابا
(من ١٢ سالمه)
پاسخ ها
نرگس
India
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
منم دوسشون دارم البت تو الن اینو می گی ولی بذار نوجون شی تازه مشکلاتت گل می کنن
Iran (Islamic Republic of)
20:31 - 1397/03/06
سلام من ۱۸سالمه مامانم اجازه نمیده تنها برم بیرون هر وقت که باهاش حرف میزنم عصبانی میشه و سرم داد میزنه خیلی ناراحتم با اینکه خواهرم ۵سال از من کوچیکتره ولی بهش اجازه میده که تنها بره کلاس زبان و این بیشتر ناراحتم میکنه کارم شده گریه فقط با کسی حرف نمیزنم دیگه اعتماد به نفس ندارم خیلی میترسه از اینکه من برم بیرون و با پسرا دوست بشم بخدا من اصلا با هیچ پسری دوست نشدم با اینکه خیلیا بهم شماره میدادن تو راه مدرسه همه امتحانامو دارم خراب میکنم هیچ استرسی برا کنکور ندارم و انگیزه ای برا زندگی کردن ندارم خداروشکر بابام خیلی خوبه و همه چی رو برامون فراهم میکنه ولی مامانم با فرق گذاشتن بین بچه هاش زندگی رو برام تلخ کرده ای کاش به حرفام گوش میداد و منو درک میکردو طرز فکرشو یه کم امروزی و جدید میکر ولی حیف که فقط حرف خودشو میزنه و منم روز به روز لجبازتر میشم
Germany
03:04 - 1397/03/11
سلام من یه دختر۱۷ساله هستم خانوادم کمی منو محدودمیکنن کمی که چه عرض کنم خیلی زیاد من بدون اجازه اونا حق بیرون رفتن ندارم مبخام برم مغازه ام باید اجازه بگیرم خدایی من یک ساله دیگه به سن قانونی میرسم اما هنوز یادنگرفتم وارد جامعه بشم نمیدونم چطوری باید باخانوادم خرف بزنم و بگم که بابا بیرون رفتن با دوستایی که شما میشناسینشونو قبولشون دارین اخه دیگه چه اسکال داره کجایه کتابه خدانوشته گناهه بابا منکه چادریم خطاای هم ازم سرنزده حتی ارایشم نمیکنم وای خب بیرون رفتن اونم بارفیقام خیلی لذتش بیشتر خانوادس تامیام به هانوادم بگم بزاربن یکم روپایه خودم واستم برم بیرون بتونم ازپیه خودم بربیاد تا میام خرف بزنم اشکم درمیاد بابامم به گریه دخترا حساسه وازطرفی نمبخاد وابده همش میگه تو گریه میکنی تا دله ماواست بسوزه اینقدر اینو گفت که دیگه اثن ترجیح میدم باسون حرف نزنم دردو دلم نکنم خب من یکم ازادی میخام مشکلی ندارم بااجازه گرفتن اما خب احازه رو بدین نکه باالتماسو مخ زدن که اگه هم بشه مخشونو زد بگین
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۶
ناراحت نباشین. این ها همه به خاطر مراقبت و دلسوزی پدر و مادر ها است. منتها چون شما یه کم کم تجربه هستین این نگرانی ها رو درک نمی کنید. وقتی که بزرگتر شدین این ها رو درک می کنید.
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۶
چون جز قوانین سایت که نظرات طولانی ندیم، به خاطر همین بیشتر از اون چیزی که توی پاسخ قبلی نوشتم نمی تونم بگم،
Iran (Islamic Republic of)
16:20 - 1397/03/13
سلام.من 18سالمه.این دوران سخت ترین دوران عمر آدمه.که اگه بشه به خوبی گذروند،عالی میشه..میدونم بعضی وقتا چشمامونو رو خیلی چیزا باید ببندیم به خاطر آبروی خانواده.بعضی وقتا دل آدم یه چیزایی رو میگه وعقل یه چیزدیگه.سخت ترین کاردنیاست که عقل روانتخاب کنیم.بزرگترین رنجی که من دارم میکشم عاشق شدنه..ولی به خاطر خانوادم نمیتونم..
Iran (Islamic Republic of)
04:10 - 1397/03/14
متاسفانه این طور که من دارم میبینم به جای اینکه پدر و مادر ها مخاطبین این سایت باشن بیشتر ما نوجوونا هستیم و بزرگتر ها اصلا به دنبال مشکلات و روحیه ی ما ها نیستند واقعاااااااااااااااااااااا ناراحت کنندس
United States of America
15:41 - 1397/03/15
من خودم يه نوجوونم و اين مطلب كاملا درسته
اما مشكل من اينه كه والدينم آگاهى كافى رو ندارن كه چطور با يه نوجوون رفتار كنه.
مثلا خيلى وقتا من از كاراشون مثل مقايسه كردناشون متنفرم و ميرم تو اتاقم و گريه ميكنم وقتى مادرم وارد اتاق ميشه، به جاى اينكه ازم دليل بپرسه و به اين فكر كنهه چه كارى كردن ك من ناراحت شدم گفت با دوست پسرت دعوات شده؟؟
يا مثلا امروز به يه نفر پاس تلفن گفت ك من احساس ندارم و مثل خانواده پدرم هستم
يا اينكه من عادت كردم با دوستم درس كار كنيم و مادرم فكر ميكنه من سرم توى گوشيمه و هفته پيش كه امتحان داشتيم مادرم اومد توى اتاقمو ده بار تكرار كرد كه من قراره اين امتحانو گند بزنم 
Iran (Islamic Republic of)
05:35 - 1397/03/23
پسری هست که همکاریم هی دنبال من می افته بهم یه چیرایی روهم تکه می ندازه وهمیشه ام از جلوی مغازه مون می گذره وهمیشه ام به من نگاه می کنه
Iran (Islamic Republic of)
15:45 - 1397/03/24
زندگی ساده تر از ان است که فکرش رو بکنیم ولی ما عاشق این هستیم که ان را پیچیده تر از پیچیده کنیم
Iran (Islamic Republic of)
06:46 - 1397/03/25
حالا اگه يكى دخترش بهش دروغ بگه وبه جاي دانشگاه خونه دوستش بره ودوستش آدم سيگاري وكلا آدم بازي باشه كادو وپسر بايد چكار كنم ؟
Iran (Islamic Republic of)
13:55 - 1397/03/28
من ۱۵سالمه و حبس خونه عم.دوستام اجازه دارن چن وقت یه بار برن بیرون ولی من ندارم.
دیوونه شدم کمک کنید
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
03:46 - 1397/03/29
من یک پسر خوش تیپ با کلاس متین خوشگل و مرد ونه هستم از دختر ها نوجوان بدم نمیاد
Netherlands
21:57 - 1397/03/30
من 17 سالم شده و تو این مدت تاحالا نشده وقتی ناراحتم م