دستور مادورو برای ساخت فیلم چاوز
۴۷۴۷۴۶
۱۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۲
۳۶۲۰
رئیس جمهوری ونزوئلا در بیست و پنجمین سالگرد کودتای ناکام به رهبری هوگو چاوز، رئیس جمهوری فقید این کشور به دو تن از وزرای کابینه‌اش دستور داد تا داستان واقعی چاوز را با به نمایش گذاشتن فیلم‌هایی براساس زندگی وی در سینماهای داخلی و جهانی و تلویزیون دولتی کشور نشان دهند تا از سوءتعبیرهای موجود جلوگیری به عمل آید.
خبرگزاری ایسنا: رئیس جمهوری ونزوئلا در بیست و پنجمین سالگرد کودتای ناکام به رهبری هوگو چاوز، رئیس جمهوری فقید این کشور به دو تن از وزرای کابینه‌اش دستور داد تا داستان واقعی چاوز را با به نمایش گذاشتن فیلم‌هایی براساس زندگی وی در سینماهای داخلی و جهانی و تلویزیون دولتی کشور نشان دهند تا از سوءتعبیرهای موجود جلوگیری به عمل آید.
 
نیکولاس مادورو گفت، اولیگارشی هنوز به دنبال بد جلوه دادن تاریخ هوگو چاوز است که 25 سال قبل در چهارم فوریه 1992 رهبر کودتای ناکام را بر عهده داشت. دشمنان ونزوئلا تلاش می‌کنند تا فیلم‌ها، سریال‌ها و ادبیات مربوط به آن زمان را بد جلوه دهند و سوءتعبیر کنند. دشمن از او می‌ترسد. به همین دلیل است که این روز و انجام کارهایی برای زنده نگهداشتن آن بسیار مهم است.

رئیس جمهوری ونزوئلا به وزیر فرهنگ و وزیر ارتباطات و اطلاع رسانی کشور دستور داده تا برنامه‌هایی را برای تولید فیلمی درباره زندگی چاوز در نظر بگیرند.

وی ادامه داد: بدون شک، من فکر می‌کنم که باید شرایط برای بازگو کردن حقیقت فراهم شود و حقیقت چاوز به سینمای ملی و جهانی آورده شود و به نمایش گذاشته شود. من به این دو وزیر دستور دادم تا مسئول این برنامه باشند تا جهان تاریخ چاوز، انقلاب بولیواری و این رهبر قابل ستایش آمریکای لاتین و کارائیب را بشناسد.

در چهارم فوریه 1992، چاوز به عنوان رئیس فرماندهی نیروهای چترباز ارتش، دست به کودتایی زد که یک ساعت بعد توسط نیروهای وفادار به کارلوس آندرس پرز، رئیس جمهوری وقت سرکوب شد.

اگرچه این کودتای نافرجام از سوی چاوز صورت گرفت اما وی توانست محبوبیتی در میان مردم به دست بیاورد و در انتخابات دسامبر سال 1998 با اکثریت آرا پیروز شود و در فوریه 1999 رئیس جمهوری این کشور آمریکای لاتین شود که تا پنجم مارس 2013 در راس کار بود.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج