چرا عربستان درباره حمله موشکی به ریاض سکوت کرد؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی 1
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ریزخور_1
زمردی_داخلی1
ریزخور_3
لاله زار مال_3
زمردی_داخلی3
کلاسینو_3
دکتر نداف کرمانی 3
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_4
کلاسینو_4
دکتر نداف کرمانی 4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_4
زمردی_داخلی4
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی 2
ریزخور_2
کلاسینو_2
زمردی_داخلی2
سفیر بار ساقدوش_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۴۷۵۶۸۸
۱۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۸
۶۴۹۴
روزنامه رای الیوم در سرمقاله روز سه شنبه خود بدنبال پاسخ به این سوال برآمد که چرا عربستان برخلاف موارد گذشته، در قبال حمله موشکی اخیر ارتش یمن به شهر ریاض سکوت اختیار کرد.
خبرگزاری تسنیم: روزنامه رای الیوم در سرمقاله خود نوشت: ائتلاف جنبش انصار الله و عبدالله صالح در یمن به طور رسمی اعلام کرد که یک فروند موشک بالستیک به پایگاهی نظامی در غرب شهر ریاض پایتخت عربستان شلیک کرده است. این ائتلاف تاکید کرد که شهر ریاض در تیررس موشک ها قرار دارد.

نکته قابل توجه این است که شلیک موشک بالستیک به پایگاه نظامی عربستان در غرب ریاض چند روز بعد از ورود به سومین سال تجاوزگری عربستان به یمن تحت عنوان "طوفان قاطعیت" انجام شد. شلیک این موشک همچنین چند روز پس از حمله به یک ناوشکن عربستان در نزدیک سواحل بندر الحدیده یمن و کشته شدن دو خدمه و زخمی شدن سه تن دیگر از آنها صورت گرفت.

سلمان بن عبدالعزیز شاه سعودی در بیانیه روز دوشنبه هیئت وزیران سعودی که به ریاست خودش برگزار شد و عادل الطریفی وزیر اطلاع رسانی عربستان آن را قرائت کرد، گفت: "حمله به ناوشکن عربستان در جریان ماموریت گشت زنی در نزدیک سواحل بندر الحدیده باعث نخواهد شد که ائتلاف حمایت از مشروعیت (ائتلاف نظامی عربستان برای حمایت از دولت دست خودخوانده عبدربه منصور هادی) در یمن به عملیات نظامی خود ادامه ندهد".

برعکس موارد گذشته، بیانیه هیئت وزیران عربستان این بار به هیچ وجه به موضوع شلیک موشک بالستیک به پایگاهی نظامی در غرب ریاض اشاره‌ای نکرد. این درحالی است که عربستان در گذشته به شلیک موشکها از خاک یمن به یک پایگاه نظامی در طائف یا به سمت فرودگاه ملک عبدالعزیز در شهر جده واکنش نشان داده بود و دولت سعودی رسانه ها و شمار زیادی از کشورهای عربی را بسیج کرده بود که این حملات موشکی و عاملان آن را محکوم کنند و مدعی شده بود که هدف از این حملات، مکه مکرمه بوده است.

چندین تفسیر برای سکوت عربستان در قبال حمله موشکی اخیر به غرب ریاض وجود دارد که بارزترین آن، تلاش برای بایکوت رسمی موفقیت ائتلاف جنبش انصار الله و عبدالله صالح در توسعه یا برخورداری از این نوع موشک ها است تا باعث نگرانی و ترس ساکنان ریاض نشود و آنها احساس نکنند که در معرض هدف قرار دارند و دامنه جنگ یمن دارد به آنها می رسد.

چه بسا هدف قرار دادن شهر ریاض و نه جده یا طائف با این موشک ها برای ندادن بهانه به عربستان باشد تا مدعی نشود که جنبش انصار الله و علی عبدالله صالح هم پیمان آنها می خواهند مکه مکرمه را از بین ببرند. این امر مسئولان سعودی را با چالش بزرگی مواجه کرده و باعث شده به دلایل بالا سکوت پیشه کنند.

فکر نمی کنیم که ما شاهد جشن ورود عملیات "طوفان قاطعیت" به سومین سال خود، در شهر ریاض باشیم زیرا اکثر اهداف تعیین شده برای این عملیات نه تنها محقق نشده است بلکه تماما نتایج معکوس به همراه داشته است. از بارزترین این نتایج همان فرسایش مالی و انسانی دولت سعودی و ناتوانی در بازپس گیری شهر صنعا از جنبش انصار الله و عبدالله صالح است؛ حال بماند که این فهرست ناکامی های عربستان طولانی است.
برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:36 - 1395/11/19
نمیدونم عدبهای ریاض خوش گذران که همه از خانواده های متمول وخاندانهای وابسته با ال سعود است خونشون از یمنی های مستضعف رنگینتره .یعنی تا الان حوثی به این درک نرسیده اند که عربستانیها عبرت نمیگیرند حالا حوثی ها منتظر چه معجزه ای هستند یکی دوتا موشک بزنند وسط شهر ریاض تا معنی تجاوز را بفهمند .بعد ببینند چطور عربستان به التماس میافته .عین جنگ دفاع مقدس ما .مگر شیعه همش باید در عذاب ورنج باشه وقتی دست بالا را دارید بزنید تا تسلیم شوند وحق 11هزار کشته را از عربستان بگیرید .یک موشک تو دوبی بزنند تا جهان قدرت یمن را ببینه چون دوبی نمیتونه سکوت بکنه ویک شهر جهانی وهر اتفاقی فورا بازتاب داره و با یک موشک دوبی از نظر اقتصادی سقوط میکنه وجاشو به بنادر ایران میده .اگه سرمایه گزاران خاءن به وطن بزارن
Iran, Islamic Republic of
06:09 - 1395/11/20
منهم عقیده دارم یمنی ها باید مقابله به مثل کنند وریاض ودبی را موشک باران کنند تا دشمنانشان عقب نشینی کنند، وگرنه این ازخدابی خبران به تجاوزات وآدم کشی هایشان ادامه میدهند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
خرید باکس 1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_3
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
خرید باکس 3
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
خرید باکس 4
عارفی_4
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
عارفی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران باغ بهشت _فوتر
زمردی_فوتر اصلی
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
پارسیس_فوتر ساختمان