۹ فردی که بیماری‌های عجیب و نادرشان شما را شگفت زده می‌کند
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
دکتر استرکی_3
کتاب لند_4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
دکتر استرکی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۴۷۸۸۵۸
۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۳
۲۱۶۴۳
مریضی‌ها و بیماری‌ها از آغاز خلقت بشر وجود داشته و همواره با انسان‌ها همراه بوده اند. در گذشته‌های نه چندان دور که بهداشت و پزشکی چندان پیشرفت نکرده بود، بسیاری از افراد بر اثر بیماری‌هایی مانند سل و طاعون، جانشان را از دست می‌دادند.
وبسایت روزیاتو - حامد آل محمد: مریضی‌ها و بیماری‌ها از آغاز خلقت بشر وجود داشته و همواره با انسان‌ها همراه بوده اند. در گذشته‌های نه چندان دور که بهداشت و پزشکی چندان پیشرفت نکرده بود، بسیاری از افراد بر اثر بیماری‌هایی مانند سل و طاعون، جانشان را از دست می‌دادند. در حال حاضر، علم پزشکی به جایی رسیده که بیشتر بیماری‌ها کنترل شده اند و خطری انسان‌ها را تهدید نمی‌کنند. اما علم برای برخی بیماری‌های ژنتیکی و عجیب، هنوز نتوانسته راهی پیدا نماید.

گاهی اوقات شاهد اختلالاتی هستیم که از هر چند میلیون نفر تنها یک نفر به آن مبتلاست. ما در این مقاله قصد داریم ۹ نمونه از عجیب‌ترین و کمیاب‌ترین اختلالات را به شما نشان دهیم. تصاویر و توضیحات زیر، به طور حتم شما را به شگفتی خواهند داشت. از شما دعوت می‌کنیم به تماشای آن‌ها بنشینید و توضیحات را مطالعه نمایید.

۱- مردی که نمی‌تواند چاق شود

9فردی که بیماری های عجیب و نادرشان شما را شگفت زده می کند

آقای پِری ۶۸ ساله، می‌تواند هر چیزی از جمله کیک، همبرگر و دسر را نوش جان کند و هیچگاه چاق نشود. بدن او به خاطر اختلال موسوم به «لیپودیستروفی» خیلی سریع چربی‌ها را می‌سوزاند. وی در دوران کودکی چاق بوده، اما در سن ۱۲ سالگی چربی هایش بسیار سریع آب می‌شوند. او تلاش داشته توسط خوردن خوراکی‌ها خودش را چاق کند، اما تاثیری مشاهده نکرده است.

آقای پری که در منطقه مسکونی ایلفورد شهر لندن زندگی می‌کند، قبل از تشخیص بیماری برای یک دهه تحت آزمایش‌های مختلف قرار گرفت. در نهایت مشخص شد که بدن وی ۶ برابر حالت عادی انسولین تولید می‌کند. پزشکان اظهار داشته اند که چنین شرایطی آرزوی کسانی است که قصد دارند لاغر شوند.

۲- مردی که سرما را احساس نمی‌کند

9فردی که بیماری های عجیب و نادرشان شما را شگفت زده می کند

فردی آلمانی به نام «ویم هاف» که به مرد یخی شهرت دارد، کسی است که در زیر یخ شنا می‌کند و در سطل پر از یخ می‌ایستد. وی توانسته بدون آن که لباس به تن داشته باشد، از کوه مون بلان بالا برود. او رکورد‌های مختلف را شکسته و قصد دارد چالش‌های بیشتری را تجربه نماید. پزشکان هیچ گونه توضیحی برای این مسئله ندارند، با این حال او می‌تواند شرایط دمایی را تحمل نماید که برای هر انسان دیگری کشنده خواهد بود.

۳- پسری که نمی‌تواند بخوابد و ۲۴ ساعته بیدار است
9فردی که بیماری های عجیب و نادرشان شما را شگفت زده می کند

«رِت لَمب» ظاهری شبیه به دیگر بچه‌های ۱۲ ساله دارد، اما یک مسئله وی را کاملا از هم سن و سال‌های خودش متمایز می‌کند. او به اختلالی دچار است که خواب را از چشمانش گرفته.

او تقریبا تمام ۲۴ ساعت روز را بیدار است و سالهاست که پزشکان و خانواده اش را سردرگم کرده است. آن‌ها تمام خلق و خو‌های او را تحت نظر دارند تا بتوانند علت پریشانی رِت را دریابند. بعد از اظهار نظر‌های فراوان، والدین او سرانجام به علت مشکل پیش آمده پی بردند. بر اساس گفته‌های پزشکان، او به اختلالی بسیار نادر به نام «بد شکلی جمجمه» مبتلاست.

ظاهرا مغز او مقداری در ستون فقرات فرو رفته و باعث شده که ساقه مغز تحت فشار قرار بگیرد. این قسمت از مغز، بخش‌هایی مانند خواب، حرف زدن، گردش خون و عصب‌های جمجمه را کنترل می‌نماید.

۴- دختری که به آب حساسیت دارد
9فردی که بیماری های عجیب و نادرشان شما را شگفت زده می کند

دختری به نام «اشلی موریس» نمی‌تواند شنا کند و حمام برود، زیرا در صورت انجام دادن این موارد، دنیا برایش به جهنم تبدیل خواهد شد. این بانوی استرالیایی، به آب با هر دمایی حساسیت دارد و از ۱۴ سالگی با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کند. اختلال او با نام «اورتیکاریای آبی» شناخته می‌شود. جالب است بدانید که تنها ۳۵ نفر در تمام دنیا به این بیماری مبتلا هستند.

۵- زنی که نمی‌تواند هیچ چیز را فراموش کند
9فردی که بیماری های عجیب و نادرشان شما را شگفت زده می کند

یک زن ۴۹ ساله متاهل، قادر است هر اتفاقی را به یاد بیاورد. پژوهشگران مختلف در حال مطالعه بر روی موردی استثنایی هستند که دارای حافظه‌ای بدون توقف، بدون کنترل و خودکار است و می‌تواند سابقه شخصی و تمام رویداد‌های عمومی را به یاد بیاورد. اگر شما اتفاقی که در ۲۵ سال پیش رخ داده را از او بپرسید، او آن را با تمام جزئیات برای شما تعریف خواهد کرد. وی حتی روز هفته و آب و هوای آن دوران را نیز به خاطر می‌آورد.

زن ۴۹ ساله که با اسم رمز «AJ» (به خاطر حفظ جانش) شناخته می‌شود، به اختلالی عصبی به نام «بیش یادآوری» مبتلاست.

۶- دختری که تنها غذایش شیرینی‌های «تیک تاک» است
9فردی که بیماری های عجیب و نادرشان شما را شگفت زده می کند

«ناتالی کوپر» به علت بیماری عجیبش، هر بار پس از غذا خوردن دچار مشکل می‌شود. به همین دلیل، او تنها می‌تواند از شیرینی‌های «تیک تاک» تغذیه کند. به دلایلی که پزشکان قادر به توضیح آن‌ها نیستند، معده وی تنها می‌تواند این نوع شیرینی‌ها را بپذیرد و وی باید باقی عمرش را از آن‌ها تغذیه نماید.

۷- موسیقی دانی که نمی‌توانست جلوی سکسکه اش را بگیرد
9فردی که بیماری های عجیب و نادرشان شما را شگفت زده می کند

کریس سنز ۳۳ ساله، هر دو ثانیه یک بار سکسکه می‌کرد و نمی‌توانست جلویش را بگیرد. این اتفاق گاهی اوقات در خواب نیز برای وی رخ می‌داد. او تمام راه‌ها از جمله هیپنوتیزم و یوگا را امتحان نمود، اما نتوانست خودش را درمان کند. آقای سنز گمان می‌کرد که مشکلش به خاطر رفلکس اسیدی ناشی از آسیب دیدگی یکی از دریچه‌های معده رخ داده است.

او که به عنوان خواننده در گروه «Ebullient» فعالیت داشت، اظهار داشته که شرایط به وجود آمده حرفه او را مختل کرده است. بیماری آقای سنز چند سال پیش با جراحی مغز درمان گشت و وی توانست به زندگی عادی باز گردد.

۸- دختری که با خندیدن تمام بدنش دچار مشکل می‌شود
9فردی که بیماری های عجیب و نادرشان شما را شگفت زده می کند

«کِی آندروود» ۲۹ ساله به اختلال «کاتاپلکسی» مبتلاست؛ به این معنا که اگر او هر گونه احساسات قوی را تجربه کند، ماهیچه هایش ضعیف گشته و کنترل عضلانی بخش‌هایی از بدن خود را از دست می‌دهد. شادی، خشم، ترس، تعجب و حتی خجالت، می‌تواند او را دچار مشکل کند. آندروود که در «لستر شایر» زندگی می‌کند، یک بار در طول روز بیش از ۴۰ بار کنترل عضلاتش را از دست داد.

وی در این رابطه می‌گوید: "مردم این موضوع را بسیار عجیب می‌پندارند. مقابله با واکنش افراد هنگام مواجهه با آن، کار آسانی نیست. ”

همانند دیگر مبتلایان به این اختلال، او باید با «حمله خواب» نیز دست و پنجه نرم کند. هر گونه احساسات می‌تواند او را دچار فلج خواب کند و ماهیچه هایش را از کار بیاندازد. بیش از ۳۰ هزار نفر در بریتانیا دچار این مشکل هستند و ۷۰ درصد آن‌ها نیز با «کاتاپلکسی» دست و پنجه نرم می‌کنند.

۹- زنی که به فناوری‌های مدرن حساسیت دارد
 
9فردی که بیماری های عجیب و نادرشان شما را شگفت زده می کند

استفاده از تلفن های هوشمند، پختن غذا در مایکروفر و یا رانندگی با ماشین، مواردی عادی دز زندگی امروز به شمار می روند. اما اگر «دِبی برد» هر یک از آن ها را به کار بگیرد، به شدت دچار مشکل خواهد شد. این زن ۴۸ ساله شدیدا به میدان های الکترومغناطیسی و دود ناشی از رایانه ها، موبایل ها، مایکروفر ها و حتی برخی ماشین ها حساسیت دارد و اگر به آن ها نزدیک شود، پلکش تا سه برابر متورم خواهد شد.

به همین خاطر، او خانه اش را به منطقه ای عاری از فناوری برده تا بتواند در سلامت زندگی کند. استفاده از تلفن‌های هوشمند، پختن غذا در مایکروفر و یا رانندگی با ماشین، مواردی عادی دز زندگی امروز به شمار می‌روند. اما اگر «دِبی برد» هر یک از آن‌ها را به کار بگیرد، به شدت دچار مشکل خواهد شد. این زن ۴۸ ساله شدیدا به میدان‌های الکترومغناطیسی و دود ناشی از رایانه ها، موبایل ها، مایکروفر‌ها و حتی برخی ماشین‌ها حساسیت دارد و اگر به آن‌ها نزدیک شود، پلکش تا سه برابر متورم خواهد شد.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:2
Iran, Islamic Republic of
18:35 - 1395/11/25
فقط اولی . خوشبحالشه . من نفس میکشم 1 کیلو اضافه میکنم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
سندرم حاد اختلاس فقط در مسؤلین ایران
Iran, Islamic Republic of
09:31 - 1397/11/24
من کتش جای اولی یودم نمیشخ اط ژنهای فرد اول ب روش ژن درمانی تزریق بشه ب دیگران
پاسخ ها
mm
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
فک کنم شما در حال دوچرخه سواری داشتی اینو تایپ میکردی. کلا درس املای دوران مدرسه را زیر سوال بردی
N.A.J.A
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۶
خخخح لایک mm
Iran, Islamic Republic of
13:30 - 1397/11/24
خب اونی ک نمیتونه حمام کنه چیکار میکنه؟
یعنی همیشه کثیفه و بو میده؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
برا منم عجیب بود
صبا
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
شامپو خشک و دستمال مرطوب میماله حتما.
Iran, Islamic Republic of
17:51 - 1397/11/24
تعریف از خود نباشه منم هرچی میخورم هیچی ب هیچی..
Iran, Islamic Republic of
21:15 - 1397/11/24
بعضی از این بیماری ها بد هم نیستند
Iran, Islamic Republic of
23:30 - 1397/11/24
همیشه به این فکر میکنم که اگه نمیخوابیدم میتونستم کلی کار انجام بدم
Iran, Islamic Republic of
23:21 - 1397/11/25
مورد اول بنظرم اونقدرا هم تعدادشون کم نیست
Iran, Islamic Republic of
11:29 - 1397/11/26
چرا بالای80% مطالب درمورد بیماریهای عجیب و غریب و نا امید کننده است.؟ بهتر نیست درمورد ویژگی های مثبت و خارق العاده انسانها که کم هم نیستن مطلب بیشتری گذاشته بشه؟ با سپاس
پاسخ ها
بدون نام
United States
۰۶:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
الان یکی بدنش سرمارو حس نمیکنه تو چرا ناامید میشی گلابی؟
Iran, Islamic Republic of
15:38 - 1397/11/26
بیماری شماره ۸ رو فقط ۳۰ هزار نفر تو بریتانیا دارن؟!!من با ماشین حساب نسبت گرفتم به جمعیت ۸ میلیاردی زمین و نتیجه این شد که فقط 2,545,454 نفر تو دنیا کاتاپلسکی دارن!همچینم کمیاب نیس
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
کیان برنا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر