خط قرمز حاشیه‌ ساز برای آقای وزیر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
سمپاشی امحا_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
سمپاشی امحا_3
سمپاشی امحا_4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
سمپاشی امحا_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۴۷۹۱۹۴
۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۷:۲۷
۴۵۰۸
چند روز پیش بود که وزیر ارشاد در مراسم جایزه کتاب سال با بیان اینکه دیگر دوران سخت‌گیری به پایان رسیده است، گفت: تصمیم گرفته‌ایم دیگر اعلام خط قرمز نکنیم و کسانی که متونشان نیاز به اصلاح دارد با گفت‌وگو و مذاکره به اصلاح آثارشان بپردازند.
روزنامه آرمان: چند روز پیش بود که وزیر ارشاد در مراسم جایزه کتاب سال با بیان اینکه دیگر دوران سخت‌گیری به پایان رسیده است، گفت: تصمیم گرفته‌ایم دیگر اعلام خط قرمز نکنیم و کسانی که متونشان نیاز به اصلاح دارد با گفت‌وگو و مذاکره به اصلاح آثارشان بپردازند.
 
سیدرضا صالحی امیری همچنین اظهار کرده بود که«از گذشته‌های دور قبل از ریاست‌جمهوری شهادت می‌دهم که دکتر روحانی همواره متذکر می‌شدند که به اصحاب قلم اعتماد کنید و سختگیری بی‌مورد را رها کنید. امروز دوران سختگیری به پایان رسیده است و دوران همکاری با اصحاب فرهنگ و هنر آغاز شده است». این اظهارات مورد نقد برخی قرار گرفت که برخی از این انتقادات دارای ریشه اعتقادی بود و برخی دیگر سیاسی و به نوعی در راستای تداوم مخالفت با مردم روحانی!
 
ملت به خط قرمز اعتقاد دارد
 
نخستین انتقاد از سوی دادستان کشور بود که جنبه ارشادی داشت و سیاست ورزی در آن مشاهده نشد. حجت الاسلام والمسلمین منتظری با اشاره به اظهارات وزیر ارشاد عنوان کرد: «معنی این سخن چیست؟ مگر می‌شود یک کشور مسلمان، شیعه و انقلابی خط قرمز نداشته باشد. خطوط قرمز و حدود ما بر پایه اعتقادات و ارزش‌های قرآنی و دینی ماست و افرادی که چنین سخنانی می‌زنند، یا خدای نکرده توجهی به آیات قرآن ندارند یا غفلت کرده‌اند.» وی تاکید کرد:«ملت ما هم به خطوط قرمز و هم به اینکه با کسانی که بخواهند این خطوط قرمز را بشکنند، به جد و با قاطعیت برخورد شود، اعتقاد دارند و اگر نبود ضرورت رعایت وحدت و همدلی در کشور و تبعیت از مقام معظم رهبری و گوش به فرمان ایشان بودن، برخورد با بعضی حرف‌ها، بعضی حرکات، بعضی مقالات مطبوعات و برخی مجالس و محافل که بعضی جریان‌ها به راه می‌اندازند، کار سختی نبود.»
 
خط قرمز باید باشد
 
البته برخی نیز برای سوءاستفاده سیاسی اظهارات وزیر ارشاد را مورد نقد قرار دادند، مانند نبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه که دیروز با اشاره به اظهارات اخیر وزیر ارشاد در مراسم جایزه کتاب سال مبنی بر اینکه دوران سختگیری به پایان رسیده است و تصمیم گرفته‌ایم دیگر اعلام خط قرمز نکنیم، یادآوری کرد: یک انقلاب در ابعاد جهانی که پرچمدار اسلام و قرآن است نمی‌تواند خط قرمز نداشته باشد. این بیان وزیر محترم ارشاد به مثابه این است که ما یکی از فروعات اسلام را که مقوله«تبری» و «تولی» است نادیده بگیریم. امیدوارم ایشان این موضع خود را اصلاح کند. البته بعدا وی توضیح داد که از حرفش برداشت صحیح نشده است. وی علی‌القاعده باید بداند در هیچ تفکری اعم از حق یا باطل نیست که در آن یک نوع خط قرمز یا خطوط قرمز وجود نداشته نباشد. وی افزود: در حوزه نشر اشکالات فراوانی وجود دارد که اخیرا آیت‌ا...سبحانی یکی از مراجع عظام تقلید متعرض آن شدند. وزیر محترم ارشاد باید نصایح مشفقانه منتقدان را مورد توجه قرار دهد و از حریم انقلاب و اسلام در حوزه نشر دفاع کنند. دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ادامه با یادآوری سالگرد صدور فرمان قتل سلمان رشدی تاکید کرد: این فرمان نشان داد برای نشر، خط قرمز وجود دارد و باید آن را رعایت کرد.
 
توضیح وزیر ارشاد درباره خط قرمز
 
پس از این انتقادات بود که وزیر ارشاد لازم دانست توضیحاتی ارائه دهد. رضا صالحی‌امیری در واکنش به سوء‌برداشت نسبت به سخنان اخیرش پیرامون بودن یا نبودن خط قرمز در کشور گفت: بدون شک اسلام عزیز، انقلاب، وحدت ملی و رهبرمعظم انقلاب جزو خطوط قرمز ما بوده و خواهند بود. وی ادامه داد: متاسفانه به دلیل عدم دقت در محتوای سخنرانی اینجانب، برداشت‌های غلطی ایجاد شده است. صالحی‌امیری با گلایه از برداشت‌های غلط نسبت به دیدگاه‌هایش تاکید کرد: به‌طور صریح گفتم به دلیل درک آگاهی صاحبان قلم نسبت به مبانی و ارزش‌های نظام اسلامی، عملا نیازی به اعمال خطوط قرمز نداریم. این مقام دولتی در پاسخ به این سوال که دیدگاه‌های وی در حوزه موسیقی چگونه اعمال خواهد شد، ابراز داشت: همه باید بدانند مرز موسیقی شرع و قانون است و هیچ‌کس نباید خود اجتهادی کند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
کالابرد_فوترموبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
چوب و هنر _فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
شفا_فوترموبایل
کالابرد_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
سفیر بار ساقدوش_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
استیل رگال_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
چوب و هنر _فوتر