رویترز: اجماع برای ادامه ریاست جمهوری روحانی
۴۷۹۲۳۹
۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۰
۵۳۶۷
پایگاه خبری انتخاب به نقل از رویترز نوشت: رویکردهای تخاصمی ترامپ به حفظ جایگاه روحانی در انتخابات آینده کمک خواهد کرد اما زندگی او در فضای سیاسی را سخت تر می کند.
پایگاه خبری انتخاب به نقل از رویترز نوشت: رویکردهای تخاصمی ترامپ به حفظ جایگاه روحانی در انتخابات آینده کمک خواهد کرد اما زندگی او در فضای سیاسی را سخت تر می کند.

لفاظی های جنگ طلبانه ترامپ در مورد ایران در حال حاضر به نظر میرسد به جسن روحانی برای پیروزی در انتخابات کمک کند. اما با یان وجود فضا بر او تنگ تر می شود.

در انتخابات آینده و با توجه به رویکردهای خصمانه دولت جدید امریکا، تندروهای ایران به نظر میرسد از تلاشهایشان برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری توسط جناح متبوعشان دست کم برای مدتی دست کشیده اند.

هیچ کاندیدایی در حال حاضر از جناح تندرو ها برای رقابت با روحانی وجود ندارد. در عوض مقامات از اتحاد رقبای ایدئولوژیک پشت سر روحانی برای مقابله با ترامپ حرف می زنند.

به گفته یکی تحلیلگر که خواسته نامش فاش نشود، برای اینکه ایران از تهدیدات خارجی در امان بماند، ما نیاز داریم که اختلافات را کنار بگذاریم و در برابر دشمن متحد شویم . در شرایط فعلی روحانی بهترین گزینه برای این مقام به نظر می رسد.

حامیان روحانی همچنام نگرانند که حتی با وجود اینکه تندرو ها دیگر به دنبال حذف روحانی نیستند اما به دنبال استفاده از مزایای رویارویی با دولت ترامپ به هر نحوی شده باشند.

به گفته یکی از مقامات سابق ایران که به روحانی هم نزدیک است آنها برای سفت کردن جای پایشان در قدرت هرکاری برای تحریک ترامپ خواهند کرد. آنها با تبدیل روحانی به یک فرد ضعیف شده سعی میکنند از تغییر موازنه قدرت در ایران جلوگیری کنند.

انتخاب روحانی در سال 2013 به کاهش انزوای ایران در پی توافق هسته ای انجامید و ایران به واسطه لغو تحریم ها به بازار های جهانی راه پیدا کرد.

ترامپ و دیگر جمهوری خواهان مانند تندرو ها در ایران توافق هسته ای تحقیر میکنند.

یک تحلیلگر مسائل ایران می گوید در حال جاضر تندرو های ایرانی به این نتیجه رسیده اند که هنوز به روحانی نیاز دارند تا در صورتی که توافق هسته ای فروپاشید وانشگتن را مقصر بدانند.

در حال حاضر، رییس جمهور تندرو دراین کشور ممکن است نتنش ها میان ایران وآمریکا راتشدید کند.

به گفته سعیدلیلاز، ایران فعلا ترجیح میدهد صبر کند ومنتظر اقدامات بعدی ترامپ باشد.

رای دهندگان عادی ایرانی به نظر به حفظ روحانی در انتخابات بعدی تمایل دارند. گله هایی درمورد منافع اقتصادی نه چندان زیاد بعد از لغو تحریم ها وجود دارد، با این حال تمایل کمی برای روی کار آمدن و تغییر مسیر به سمت تندروهایی نظیر احمدی نژاد وجود دارد.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج