«غروب روزهای آخر پاییز» در تماشاخانه دراما
۴۸۰۰۵۵
۲۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۷
۲۶۵۳ 
نمایش "غروب روزهای آخر پاییز" نوشته فردریش درنمات و به کارگردانی محمود یوسفی این روزها در تماشاخانه دراما اجرا می‌شود.
هنرآنلاین: نمایش "غروب روزهای آخر پاییز" نوشته فردریش درنمات و به کارگردانی محمود یوسفی این روزها در تماشاخانه دراما اجرا می‌شود.
 
اجرای

 محمود یوسفی مدیر تماشاخانه دراما که این روزها در همین تماشاخانه نمایش "غروب روزهای آخر پاییز" را اجرا می‌کند، معتقد است؛ "درونمات" نمایشنامه‌نویسی است که با وجود عمقی که در متونش وجود دارد مخاطب را به سمت خود جذب می‌کند.

 کارگردان این نمایش در خصوص دلایل انتخاب نمایشنامه "غروب روزهای آخر پاییز" به ما گفت: آنچه در درجه اول برایم اهمیت داشت قصه جذاب این متن بود. این نمایشنامه با سوال شروع می‌شود و اثری معمایی است و همین مسئله موجب جذابیت زیاد آن برای اغلب مخاطبان با سلایق مختلف می‌شود. ساختار آثار "درونمات" ویژگی‌های مخصوص به خود را دارد اما فارغ از آنها این نویسنده نگاه جهانشمول و گسترده‌ای به انسان دارد و این برای انتخاب این متن دلیل دیگر من بود.

یوسفی در خصوص شیوه اجرایی این نمایش ادامه داد: "غروب روزهای آخر پاییز" یک نمایشنامه رادیویی است که به طور مشخص بارها در رادیو اجرا شده، اما در عین حال قابلیت زیادی داشت تا روی صحنه اجرا شود. اما چون در هر حال متن فاقد عناصر بصری کافی برای اجرای روی صحنه است، ما ناگزیر بودیم که تغییراتی را در نمایشنامه اعمال کنیم. اما با وجود این تغییرات من دوست نداشتم پا را از قلمرو متن فراتر بگذارم. شیوه اجرایی ما در چارچوب متن است و به نوعی طراحی صحنه ما هم به این چارچوب وفادار است چرا که یک استودیوی رادیوست.

 شایان ذکر است که نمایش "غروب روزهای آخر پاییز" تا 10 اسفند ماه هر روز ساعت 19 در تماشاخانه دراما اجرا می‌شود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج