چگونه نخست‌وزیر کانادا با تکنیک دست دادن ترامپ مقابله کرد؟
۴۸۰۸۰۳
۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۳
۸۴۰۱ 
موضوع جدید در مورد او شیوه دست دادن متفاوت اوست. شیوه دست دادنی که او به آن علاقه دارد، به این صورت است که با قدرت و به صورت استخوان‌شکنی دست طرف مقابل را می‌گیرد و می‌فشارد و بعد سعی می‌کند طرف مقابل را به سمت خود بکشاند!
وبسایت یک پزشک - علیرضا مجیدی: برخی از آدم‌های سیاسی برای روزنامه‌ نگارها و وبلاگ‌نویس‌ها در حکم سفره‌ای پر از سوژه هستند،

ترامپ هم در کمتر از یک ماهی که از ریاست‌جمهوری‌اش گذشته، با کارهای عجیب و غریبش در کانون توجه رسانه‌های قرار گرفته است. او جزو معدود سیاستمدارهایی است که گاهی برخی از آداب دیپلماتیک را رعایت نمی‌کند.
 
موضوع جدید در مورد او شیوه دست دادن متفاوت اوست. شیوه دست دادنی که او به آن علاقه دارد، به این صورت است که با قدرت و به صورت استخوان‌شکنی دست طرف مقابل را می‌گیرد و می‌فشارد و بعد سعی می‌کند طرف مقابل را به سمت خود بکشاند!

این شاید از نظر برخی فقط یک شیوه دست دادن نامتعارف باشد، اما از نظر روانشناسی و زبان بدن، این شیوه برای خودش تفاسیری دارد.

در ویدئوهایی که منتشر شده، برای مثال ترامپ در حین دست دادن با نخست‌وزیر ژاپن- شینزو آبه- و قاضی نیل گورساچ او از همین شیوه استفاده کرد. او آنقدر شدید دست «آبه» را فشرد که او نتوانست ناراحتی‌اش را پنهان کند و آشکارا از درد دستش نالید!
 
دست دادن عجیب ترامپ
 
دست دادن عجیب ترامپ
 
دست دادن عجیب ترامپ

یک متخصص در زمینه زبان بدن به نام دارن استنتون در این زمینه می‌گوید که این شیوه دست دادن، در حالی که ترامپ از گرفتن دست همسرش در حین راه رفتن خودداری می‌کند، نشانه آن است که او دوست دارد او خود را یک مرد غالب و به اصطلاح آلفا نشان بدهد. او آگاهانه یا ناخودآگاه دوست دارد که قدرت و کنترل خودش را القا کند.
 
دست دادن عجیب ترامپ
 
دست دادن عجیب ترامپ
 
البته برخی از متخصصان زبان بدن اعتماد دارند که وقتی شخصی احساس عدم امنیت می‌کند، سعی می‌کند با کشاندن طرف به سمت فضای شخصی خودش، یک فضای ایمن ایجاد کند. یا وقتی که شخصی در درون احساس کوچکی می‌کند ناخودآگاه با این شیوه می‌خواهد احساس تعادل را بروز بدهد.

اما در دیداری که ترامپ با نخست‌وزیر کانادا-جاستین ترودو- داشت، او به سادگی مانع از تکرار این روند شد. ترودوی ۴۵ ساله در بسیاری موارد از جمله حقوق زنان و مهاجران، نقطه مقابل ترامپ است.

او به استفاده از یک تکنیک ساده تکنیک دست دادن ترامپ را خنثی کرد. او دست دیگر خود را روی بازو ترامپ قرار داد و به این ترتیپ مانع از کشیده شدن خود به سمت ترامپ شد.
 
دست دادن عجیب ترامپ 
 
دست دادن عجیب ترامپ 
 
چنین چیزهایی برای دسته‌ای از شما ممکن است تصادفی به نظر برسند. اما زبان بدن مقوله‌ای است که بسیاری از آدم‌های سیاسی در مورد آن، آموزش می‌بینند و خوب می‌دانند که یک زبان بدن برتر می‌تواند با برگداندن رأی تنها چند درصد از مردم، ضامن موفقیت آنها در کارزارهای انتخاباتی نزدیک باشد.

بسیاری از آدم‌هایی که شیوه‌های دست دادن ناراحت‌کننده‌ای را در پیش می‌گیرند و دوست دارند به نحوی برتری خود را در دست دادن هم دیکته کنند و طرف مقابل را در این حین تحقیر کنند، ممکن است ناخودآگاه این کار را بکنند، اما برخی‌ها هم به صورت آگاهانه و با تیزهوشی این کار را می‌کنند.

مثلا آدمی را تصور کنید که هنگام دست دادن، دست خود را به اندازه کافی به سمت جلو نمی‌برد، به این ترتیب شمایی که پیشبینی نمی‌کردید که او اینقدر کم دست خود را به جلو می‌گیرد، برای رعایت ادب و ممکن شدن دست دادن، مجبور می‌شوید که کمی بالاتنه خود را به سمت او خم کنید.
 
از دید ناظران دیگر، این کار مساوی است با تعظیم مختصر شما به سمت ظرف مقابل و نتیجه این طور تفسیر می‌شود که طرف شما، آنقدر آدم مهم و قابل احترامی است که دیگران به سمت کرنش و تعظیم می‌کنند! در صورتی که طرف مقابل ممکن است آدمی هم سطح و فرودست‌تر از شما بوده باشد.
 
۸ حالت از بدترین دست‌دادن‌های دنیا

۱- ماهی خیس!

در این حالت دست شما بیش از حد سر و خیس است و مردم هنگام دست دادن به شما منجز می‌شوند و حتی در برخی از فرهنگ‌ها این کار را توهین تلقی می‌کنند.

۲- گیره

برخی از مردانی درگیر در کسب و کار دوست دارند تا با فشردن شدید دست طرف مقابل، تسلط خود را بر دیگران به نمایش بگذارند.

۳- استخوان‌خرد کن

برخی‌ها به صورت کاملا تهاجمی دست طرف مقابل را مثل آسیاب در دست می‌گیرند و می‌فشارند. طوری که اگر انگشتری در دست داشته باشید، احتمال صدمه وقاعی انگشتان شما هم وجود دارد!

۴- گرفتن نوک انگشت

چنان دست شما گرفته می‌شود، انگار دست شما کاغذ است. این امر نشاندهنده عدم اعتماد به نفس طرف مقابل است و البته گاهی به خاطر فاصله نامناسب دوطرف از هم رخ می‌دهد.

۵- دست دادن صاف و اتوکشیده

وقتی می‌خواهید به طرف مقابل القا کنید که حریمش را حفظ کند و وارد حوزه شما نشود، ممکن است ناخودآگاه از این شیوه استفاده کنید. در این شیوه اندکی طرف مقابل را به سمت عقب هل می‌دهید.

۶- پیچاندن دست

در این شیوه فرد علاوه بر اینکه دست طرف مقابل را محکم می‌گیرد، دست را از مفصل مچ به یک سمت می‌پیچاند و شخص را به سمت خود می‌کشاند. گاهی در این نوع دست دادن آنقدر افراط می‌شود که شخص مقابل، تعادلش را هم از دست می‌دهد.

این شیوه، همان شیوه دست دادن ترامپ است.

۷- تلمبه زدن

دست طرف مقابل را می‌گیرید و به دفعات زیاد بالا و پایین می‌کنید و گاهی هم خیلی دیر دست طرف را رها می کنید.

۸- هویج هلندی

هلندی‌ها این شیوه دست دادن را نامگذاری کرده‌اند. یعنی اینکه دست طرف را طوری می‌گیرید انگار که یک دسته هویج را در دست گرفته‌اید!

چگونه کسی را که در پی دست دادن در حالت غالب و تحقیر شماست، خلع سلاح کنیم؟

برخی از افراد از خودراضی و متکبر، در دست دادن پیش‌قدم می‌شوند، کف دست خود را کاملا به سمت پایین و موازی با زمین می‌گیرند و با قرار دادن دست خود در بالای دست شما، حس برتری را القا می‌کنند.

در این صورت چگونه از تحقیر ناخواسته خود پیشگیری کنیم؟

۱- با پای چپ جلو بروید!

این شیوه را باید عملا تمرین کنید تا در ان مهارت پیدا کنید. بیشتر راست‌دست‌ها، هنگام دست دادن، پای راست خود را نخست جلو می‌گذارند. اما اگر به جای این کار ابتدا پای چپ را جلو بگذارید و بعد پای راست را کنار پای چپ بگذارید و همزمان کف دست را به بالا بچرخانید، شیوه دست دادن طرف مقابل خنثی می‌شود.
 
دست دادن عجیب ترامپ
 
۲- تکنیک دست روی دست

کف دستتان به سمت بالا باشد، اما دست چپتان را روی دست راست طرف سلطه‌جو بگذارید، تا حالت دست دادن دوبل ایجاد بشود. 
 
 

 
در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
تبدیل اتومبیل به اسنوموبیل با Track N GO 
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج