عینکی که برای نابینایان کتاب می‌خواند
۴۸۰۹۸
۲۶ فروردين ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۱
۵۲۷۳ 
تیم دانشجویی دانشگاه بین‌المللی فلوریدا یک جفت عینک منحصربه فرد طراحی کرده‌ که می‌تواند زندگی نابینایان را دستخوش انقلاب کند.
ایسنا: تیم دانشجویی دانشگاه بین‌المللی فلوریدا یک جفت عینک منحصربه فرد طراحی کرده‌ که می‌تواند زندگی نابینایان را دستخوش انقلاب کند.

 سیستم جدید نابینایان را قادر می‌سازد در کتابخانه قدم بزنند، یک کتاب را بردارند و آن را بخوانند.

مفهوم Eyetalk این هفته یکی از مفاهیم حاضر در مرحله نیمه‌نهایی رقابت «رهگیری دانشگاه بین‌المللی فلوریدا در چالش طرح تجاری میامی هرالد» بود.

استفاده از این جفت عینک چشمی و اجزای سبک‌وزن آن به کاربران نابینا امکان دسترسی به ماده چاپ‌شده حین قدم‌زدن در یک مغازه یا کتابخانه را می‌دهد.

سیستم جدید که هنوز در مرحله طراحی است، قابل حمل بوده و می‌تواند بدون اتصال به اینترنت عمل کند.

نسخه‌های آتی Eyetalk بازار‌های جهانی را هدف قرار خواهند داد و به کاربران امکان شنیدن اطلاعات به یکی از چندین زبان موجود را می‌دهد.

عینکی که برای نابینایان کتاب می‌خواند
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
17:39 - 1392/01/26
یارو شبیه محمد رضا داود نژاده
Iran, Islamic Republic of
18:49 - 1392/01/27
علم تا کجا داره پیشرفت میکنه اونوقت ما کجای کاریم. فقط یاد مهندسی معکوس رو یاد گرفتیم. یه چیزی رو به دست بیاریم بازش کنیم و اونقوت از اون مدل برداری کنیم و بسازیم. بیشتر متخصصان و نخبه های ما در کشورهای دیگر هستند چون اگه اینجا باشند جایی ندارن به این علت که اینجا تعهد (اون هم نه از نوع واقعی بلکه ظاهری و ریاکارانه) بر تخصص ترجیح داره. ادارات و سازمانها پر از اینجور آدمهاست. متاسفانه.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج