دلایل قطعی برق در اهواز تشریح شد
۴۸۲۱۱۲
۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۲:۳۷
۹۶۲۶
وقایع هشت بهمن در اهواز و قطعی برق توسط مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق اهواز تشریح شد.
خبرگزاری مهر: علیرضا شکرخدایی عصر جمعه در مراسم بازدید خبرنگاران از روند تغییر مقره های سرامیکی به مقره های سیلیکون راوری که به همت روابط عمومی فرمانداری اهواز انجام شد، اظهار کرد: امسال هشت بهمن ماه باد و خاک شدیدی اهواز را فراگرفته و در نهایت منجر به قطعی برق مقطعی در اهواز شد.

وی افزود: دو سال پیش در بهمن ماه یک باد و خاکی به شدت آمده و روز راهپیمایی شهر اهواز پر از گرد و خاک شد که یک تشابه با گرد و خاک هشت بهمن امسال داشت آن هم منشأ داخلی داشتن است.

مدیر روابط عمومی توزیع نیروی برق اهواز تصریح کرد: ۱۹ بهمن ماه برای بهره برداری پروژه ساماندهی روستای اسماعیلیه در جاده اهواز به خرمشهر کیلومتر ۲۰ فکر می کنم که از شرق باد و خاکی مثل سونامی و کوه به سمت اهواز در حرکت بود.

شکرخدایی بیان کرد: خاکی که هشت بهمن ماه امسال آمد سرعتی بیش از ۶۰ کیلومتر در ساعت داشت و ۹ هزار و ۹۸۵ میکروگرم و ۶۶ برابر حدمجاز بود. همزمان با خاک یک بارندگی رخ داد چون آن لحظه هوا به تاریکی می رفت در و دیوار شهر اهواز مملو از گل شد.

وی عنوان کرد: مقره، کابل ها و حتی پایه های برق نیز پر از خاک و گل شدند و بعد از باران وقتی خشک شده بود بامداد شنبه با آمدن مه ساعت چهار و ۵۰ دقیقه ایستگاه های ۴۰۰ و ۲۳۰ کیلوولت که در صنعت برق بی سابقه است از مدار خارج شدند.

شکرخدایی ادامه داد: وقتی سطح مقره ها و شبکه های فشار برق ضعیف، مملو از گل شود، بین تمام تجهیزات پست برق جرقه ایجاد شد. بعد از این جرقه ها اقدام خوبی که برق منطقه ای انجام داد این بود که سریع ایستگاه های فوق توزیع را از مدار خارج کرده و نگذاشت این حوادث وارد ایستگاه های توزیع و خانه های مردم شود.

مدیر روابط عمومی توزیع نیروی برق اهواز یادآور شد: اگر این پیشگیری ها انجام نمی شد بیشتر لوازم خانگی مردم آتش می گرفت و این اقدام خوب باعث جلوگیری از حوادث بدتر شد.

وی اظهار کرد: گروه های مقره شوری و آتش نشان ها خیلی زود از هفت صبح تا ساعت پنج بعدازظهر اقدام به شستشوی مقره ها کردند. ساعت ۱۷ آخرین مناطق نیز برق دار شدند ولی از آن ساعت به بعد در برخی نقاط فیوزها سوخته و اتصالاتی ایجاد شد.

مدیر روابط عمومی توزیع نیروی برق اهواز اضافه کرد: ۳۰ بهمن دوباره همین اتفاق برای ما حادث شد و حدود ۳۰۰ فیور و ۳۴۰ بریکر از مدار خارج شد و تا ساعت هشت و نیم صبح فقط حدود ۲۰ درصد بدون برق مانده بود.

شکرخدایی ادامه داد: این نشان می دهد یک اتفاقی هشت بهمن افتاد که برای اولین بار در کل دنیا مشاهده شده و بر اساس اعلام معاون وزیر نیرو چنین رخدادی در هیچ جای دنیا به ثبت نرسیده بود. صنعت برق دنیا تجربه جدیدی از نشستن این خاک ها و تبدیل آن به گل را در خوزستان مشاهده کرد.

وی بیان کرد: مصرف برق کلانشهر اهواز در حال حاضر دو هزار مگاوات است ولی در تابستان بیش از هشت هزار مگاوات برق مصرف می کند یعنی اکنون عملا ترانس ها در حالت کم کاری و استراحت بوده و کمترین فشار روی آنها وارد است.

مدیر روابط عمومی توزیع نیروی برق اهواز تأکید کرد: هیچ گونه مشکلی از نظر میزان برق و نوسان نداریم ولی این حادثه باعث اتصالات شدید در طول کل شبکه شده و در نهایت منجر به یک اتفاق جدید در دنیا شد. با چنین حجم گلی که روی تجهیزات حادث شده با رسیدن رطوبت عملا هادی شده و با زدن جرقه باعث قطع برق شود.

شکرخدایی در پایان خبر داد: تاکنون ۳۰ درصد از شبکه ها را شستشو دادیم که تلاش می شود طی ۱۵ روز با نیروهای کمکی که از سراسر کشور آمده باقی مانده شبکه ها را نیز شستشو دهیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Netherlands
05:25 - 1395/11/30
خداوندبشماوکلیه پرسنل مجموعه وزارت نیرووسازمان آب وبرق خوزستان جزای خیردردنیاوآخرت عنایت نمایدوامامسئله;باتوجه به فصل پیش رودرتابستان واستفاده مدام مردم این خطه خطرخیز که بمدت هشت ماه سال مردم بنابرمقتضات جغرافی وگرمای طاقت فرسا که بدون وسایل برقی برودتی زندگی یحتمل اشبه جهنم دنیوی است وبدلیل استفاده ازکولرهای برقی درطی تمام بیست وچهارساعته شبانه روزی وبدلیل رطوبت هواوشرجی بانضمام پدیده جدیدگردوغبارمحلی وسامانه وارداتی غبارمرزی به استان که حداقل یکباراستحمام جهت رعایت اصول بهداشتی وایمنی برفردساکن استان واجب شده است که همین مهم هزینه فیشهای آب وبرق ملت مظلوم ومحروم خوزستان راباتوجه به داشتن ثروت خدادادی وذخایرعظیم استخراجی نفت وگاز ومشتقات وفراورده های بنزینی وگازوییلی ونوادشیمایی وصنعتی وغیره وعدم پرداخت سهمیه 2% درصدی فروش حاصل از میعانات ومیادین نفتی وگازی جهت رفاه حال وآسایش مردم وطرح وتوسعه فضای سبز وخلاصه پیشرفت استان که بکندی سیر نراحلش پیش میرود این استفاده مردم استان بنابرشرایط اقلیمی وگرمای بیش ازحد میبایست مدنظرمسئولین کشورووزارت نیرو باشدکه درخصوص تعرفه های آب وبرق نیم بهاء قبوض صادرشوند حداقل خوش خدمتی دولتمردان بعدازانقلاب باین مردم غیور وشجاع ومتدین ودروازه ورودتشیع لحاظ شود انشاله باعنایت واحترام به سایراقوام واستانهای همجوارومتحدعزیزمان پیام حضرت امام خمینی راحل درخصوص تقدیروتشکرازمردم مقاوم ایران ومرزنشینان خوزستان چنین فرمودند;مردم خوزستان دین شان را به اسلام ادا کردند وحال باتوجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری میطلبددولتمردان راس حکومت دین شان رانسبت بمردم خوزستان ادا نمایند والسلام
Iran, Islamic Republic of
10:49 - 1395/12/01
کار اجرایی با پایان نامه نویسی فرق می کند. چرا با سرمایه این استان زیرساخت هاب اب - برق - فاضلاب و ... به روز و جدید خریداری و نصب نمی کنید؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج