رفت و آمد انسان به فضا با سریع ترین راکت جهان
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_1
سمپاشی امحا_1
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
سمپاشی امحا_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
سمپاشی امحا_2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۴۸۵۸۰۰
۰۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۲
۵۶۹۴
طبق اظهار ناسا فضانوردان می توانند برای اولین بار با قوی ترین راکت به نام SLS به فضا سفر کنند، این راکت موجب تسریع برنامه های بازگشت انسان ها به ماه و روزی به مریخ خواهد شد.
وب سایت کلیک: طبق اظهار ناسا فضانوردان می توانند برای اولین بار با قوی ترین راکت به نام SLS به فضا سفر کنند، این راکت موجب تسریع برنامه های بازگشت انسان ها به ماه و روزی به مریخ خواهد شد.
 
 رفت و آمد انسان به فضا با استفاده از سریع ترین راکت جهان

آژانس فضایی در حال بررسی این موضوع است که یک خدمه فضانورد را برای اکتشاف ماموریت ۱ (EM-1) بیافزاد. ماموریت EM-1 ماموریت گردش به دور ماه است که قرار است این ماموریت در سپتامبر ۲۰۱۸ انجام شود اما تا به امروز این ماموریت بدون خدمه برنامه ریزی شده بود.

از آنجایی که هنوز موعد سپتامبر ۲۰۱۸ نرسیده است، باید امکانات بهتری برای SLS فراهم شود تا بتواند انسان ها را درون خود جای دهد، این سبب تغییر برنامه بزرگ و ناگهانی در جدول زمانی ناسا شد.

در سفرهای SLS خدمه سوار بر SLS خواهد بود، این ماموریت همزمان با ماموریت Orion capsule انجام خواهد شد که برنامه آن برای اوایل سال ۲۰۲۱ است.

این جهت گیری جدید SLS که تحت عنوان "خبر شگفت انگیز و ناگهانی” و همراه با استانداردهای ناسا بیان شد، به واسطه علاقه ترامپ برای نظارت بر بازگشت فضانوردان به فضا صورت پذیرفت.

طبق تعهد رئیس جمهور ترامپ در اولین سخنرانی اش مبنی بر اینکه "آمریکا باید رازهای فضا را بگشاید”، روبرت لایت فوت رئیس ناسا این هفته از برنامه ای جدید برای مطالعه ای جدید در مورد بررسی امکان افزودن یک خدمه فضانورد به EM-1 خبر داد.

تحت چنین شرایطی چالش هایی ایجاد می شوند، از قبیل بازنگری برای امکان پذیر بودن این کار از لحاظ فنی، نیاز به منابع بیشتر و کار بیشتر که به دنبال آن نیاز به داده های بیشتر است.

هنوز زود است که پی ببریم عملکرد EM-1 با خدمه چگونه پارامترهای ماموریت را تغییر می دهد، برنامه موردنظر برای انجام این ماموریت تقریبا ۳ هفته به طول می انجامد، که همراه آن Orion capsule بدون خدمه داده ها را در طول ۶ روز حین چرخش در فاصله ۷۰۰۰۰ کیلومتری به دور ماه جمع آوری می کند.

سوار شدن خدمه بر SLS و Orien سبب می شود که مدت پرواز کوتاه تر شود و این همانند ماموریت مشهور قدیمی به نام ماموریت آپولو۸ در سال ۱۹۶۸ است که برای اولین بار یک خدمه انسان به دور ماه چرخید.

حتی با وجود زمان اضافی برای آماده سازی این ماموریت، هنوز کارهای زیادی باید انجام شود. Orien capsule که برای EM-1 در نظر گرفته شده در حال حاضر دارای سیستم حمایت از زندگی نیست و راکت SLS نیز برای فرستادن انسان هنوز کاملا ارتقا نیافته است.

اما اگر موانع برطرف شوند EM-1 می تواند زمینه ای برای آماده کردن ماموریت بعدی EM-2 ایجاد کند که برنامه ریزی آن برای ۳ تا ۵ سال آینده است.

در EM-2 فضانوردان ناسا برای اولین بار بعد از سال ۱۹۷۲ روی سطح ماه فرود می آیند.

با وجود آنکه این ماموریت جدید ممکن است همانند دستاوردهای بزرگ ناسا در دهه های گذشته به نظر برسد، واقعیت آن است که این ماموریت نسبت به قبلا نیاز به کوشش و مهارت بیشتری دارد.

هدف نهایی SLS تنها عبور ما از ماهواره های زمین نیست بلکه این راکت قصد دارد انسان ها را روزی به مریخ ببرد.

امتحان کردن سفینه فضایی یکی از کارهاست بعلاوه ما باید هرچیزی که برای زندگی بر روی سیاره سرخ و یا بر روی ماه به آن نیاز داریم را فراهم آوریم.

هنگامی که دانشمندان ناسا جزئیات زیادی از اولین پرتاب SLS با خدمه به همراه Orion کشف کنند و به طور کلی این امر امکانپذیر شود، انتظار می رود که انسان ها بتوانند زودتر به ماه بازگردند و این اتفاق یقینا ما را هیجان زده خواهد کرد.

SLS و Orion کار بزرگی را انجام خواهند داد. با وجود آن ها انسان ها می توانند به دورتر از آنچه فکرش را می کردیم سفر کنند.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
کیان برنا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر