تخلف برخی دستگاه‌ها در جلوگیری از نظارت
۴۸۶۵۱۴
۰۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۹
۳۰۸۷
رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 96 از تخلف برخی دستگاه‌های فرهنگی خبر داد که از نظارت دیوان محاسبات جلوگیری می‌کنند.
خبرگزاری ایسنا: رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 96 از تخلف برخی دستگاه‌های فرهنگی خبر داد که از نظارت دیوان محاسبات جلوگیری می‌کنند.

غلامرضا تاجگردون در توضیح جدول شماره 17 لایحه بودجه 96 اظهار کرد: این جدول یکی از جداولی است که همیشه بحث‌هایی درباره آن وجود دارد. این جدول مربوط به دستگاه‌های کمک بگیر فرهنگی، پژوهشی و بعضاً‌ آموزشی است.

وی افزود: دو نگاه در مورد این جدول وجود دارد؛ برخی نمایندگان اعتقاد دارند که این جدول باید کاملاً‌حذف شود زیرا معنی ندارد که برخی از دستگاه‌های فرهنگی کمک دریافت کنند و برخی دیگر کمک دریافت نکنند. چون خیلی‌ها هستند که از این منابع استفاده نمی‌کنند. اما نگاه دیگر این است که این موضوع را شفاف کنیم و ضوابطی برای آن تعیین کنیم. در واقع نگاه سومی که این جدول به همین شکل و شیوه وجود داشته باشد تقریباً وجود ندارد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، ادامه داد: من فکر می‌کنم با توجه به اینکه برخی از این دستگاه‌ها ضروری هستند و نیاز به بودجه دارند برای اینکه این جدول کلاً حذف نشود باید به دنبال ساماندهی آن باشیم. یعنی طی ضابطه‌ای خاص منابع را در اختیار آنها بگذاریم تا مجلس هم بداند که می‌خواهد چه چیزی را تصویب کند.

تاجگردون یادآور شد: خبری که دارم این است که علی رغم وظیفه دیوان محاسبات برای نظارت بر این‌ها، برخی از این دستگاه‌ها حتی اجازه نظارت دیوان محاسبات را هم نداده‌اند و این تخلفی است که اخیراً متوجه آن شدیم که حتماً باید به آن رسیدگی شود.

وی در پایان گفت: ما می‌توانیم با تعیین کارگروهی اعتبار این دستگاه‌ها را بر اساس خدماتی که برای آنها تعریف می‌کنیم تخصیص دهیم و بعد هم نظارت قوی‌تری را بر این دستگاه‌ها اعمال کنیم که ان‌شاءالله در حین بررسی جزئیات بودجه در مجلس این موضوع مورد توجه قرار خواهد گرفت.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج