بازیگران درخشان تاریخ سینما (24): شان بین
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
سمپاشی امحا_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
سمپاشی امحا_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۴۸۹۴۵۴
۰۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۸
۱۶۳۵۹
شان مارک بین، معروف به شان بین (Sean Bean) بازیگر انگلیسی زاده 17 آوریل 1959 است. بعد از فارغ التحصیلی از آکادمی سلطنتی هنر های دراماتیک، فعالیت حرفه ای اش را در سال 1983 با نمایش «رومئو و ژولیت» آغاز کرد.
برترین ها: شان مارک بین، معروف به شان بین (Sean Bean) بازیگر انگلیسی زاده 17 آوریل 1959 است. بعد از فارغ التحصیلی از آکادمی سلطنتی هنر های دراماتیک، فعالیت حرفه ای اش را در سال 1983 با نمایش «رومئو و ژولیت» آغاز کرد. موفقیت اصلی را زمان ایفای نقش ریچارد شارپ در سریال «شارپ»، با حفظ لهجۀ غلیظ یورکشایری اش به دست آورد.
 
از آن پس، با بازی در نقش ند استارک در سریال حماسی فانتزی «بازی تاج و تخت» و نقش هایش در سریال «متهم» بی بی سی و سریال درام تاریخی «هنری هشتم» بیشتر شناخته شد. برجسته ترین نقش سینمایی او بورومیر در سه گانۀ «ارباب حلقه ها» (2001-2003) بود.
 
 بازیگران درخشان تاریخ سینما (23): شان بین

نقش های دیگرش عبارتند از: الک ترولین در فیلم جیمز باندی «چشم طلایی» (1995) و ادیسه در «تروآ» (2004)، همینطور نقش هایش در «بازی های وطن پرستانه» (1992)، «رونین» (1998)، «گنجینۀ ملی» (2004)، «سرزمین شمالی» (2005)، «جزیره» (2005)، «سایلنت هیل» (2006)، «مرگ سیاه» (2010)، «صعود به مشتری» (2015) و «مریخی» (2015)، «مسیحای جوان» (2016).
 
او به عنوان صداپیشه نیز فعالیت دارد، از جمله در انیمیشن سه بعدی ژاپنی «شمشیر برّان پادشاهان: فانتزی نهایی 15» به جای پادشاه رجیس، بازی های کامپیوتری «کتیبه های بزرگتر 4: فراموشی»، «تمدن سید مایر 4» و نمایش «داستان های کانتربری». او در دوران فعالیتش چندین جایزه دریافت کرده و برندۀ یک جایزۀ بین المللی امی برای بهترین بازیگر مرد شده است. وی نامزد دریافت بفتا و جایزۀ ساترن نیز شده است.

فعالیت 20 سالۀ شان بین در تئاتر، رادیو، تلویزیون و سینما بوده است. بین در هندزورث یورکشایر از مادری به نام ریتا و پدری به نام برایان بین به دنیا امد. قبل از آن که تصمیم بگیرد بازیگر شود در کارگاه جوشکاری پدرش کار می کرد. سپس به آکادمی سلطنتی هنرهای دراماتیک در لندن رفت و در تعدادی از تولیدات وست اِند از جمله «دوشیزۀ زیباروی غرب» (1986) در نقش اسپنسر و «رومئو و ژولیت» (1987) در نقش رومئو، «شب زنده داری» (1985) در نقش لدرر و «کشتن گربه» (1990) بازی کرد.
 بازیگران درخشان تاریخ سینما (23): شان بین

نقش های این مرد چشم سبز مو طلایی پراحساس آنقدر متنوع است که شخصیت جذابش، بازی هایش را در نقش های متفاوت باورپذیر می نماید: در نقش خائنان مضطرب، مانند «کلاریسا» (1991)، عاشقان پرشور مانند ملورز در «بانو چترلی» (1993)، سربازان خشن و چالاک مثل ریچارد شارپ، رزمندگانی با سرنوشت جانسوز مثل بورومیر دل شکسته در «ارباب حلقه ها» و یونانیان اصیل، مانند ادیسه در «تروآ» (2004) که حضور منحصر به فردش به فیلم لطف و اعتبار می بخشد.
 
او یک بار دیگر «مکبث» شکسپیر را بازی کرد و در نقش اصلی حضار را میخکوب کرد. این نمایش که در لندن اجرا شد از سوی منتقدان تحسین شد. به هر حال، بین همیشه خودش است، مردِ مرد و در دنیای پر زرق و برق سینما این چیز نادری است. بین ساکن لندن است و در آنجا از بزرگ کردن دخترانش، تیم فوتبال محبوبش و نوشیدنی مورد علاقه اش لذت می برد.

بین تاکنون چهار بار ازدواج کرده و طلاق گرفته است. همسر دوم و سومش نیز بازیگر بودند. سه دختر به نام های لورنا، مولی و ایوی دارد. لورنا و مولی از ازدواج دومش با ملانی هیل (بازیگر) و ایوی ناتاشا حاصل ازدواج با همسر سومش ابیگل کراتندن، بازیگر انگلیسی، است.
 
 بازیگران درخشان تاریخ سینما (23): شان بین

حقایق جالبی در مورد شان بین که شاید ندانید:

1. او از هواداران پر و پا قرص باشگاه فوتبال شفیلد یونایتد است.
 
2. در مراسم جوایز بفتا در سال 1995 مجری بود.

3. در نیمه راه یک صحنه در «شرافت شارپ» (1994)، بین و مارکیسا دورادا در حالی که سوار بر اسب چهارنعل از تپه ای پایین می روند، ناگهان از روی اسب می افتند و وسط یک رود کم عمق فرو می روند. این صحنه واقعی است؛ اسب در حال عبور از رودخانه تلو تلو می خورد و بین و هم بازیش آلیس کریج را به ته آب می فرستد. کارگردان تام کلگ از صحنه خوشش می آید و آن را برای برش نهایی نگه می دارد.

4. شان اولین انتخاب برای نقش ریچارد شارپ در سریال شارپ نبود؛ او زمانی وارد این کار شد که بازیگر انتخاب شدۀ این نقش، پل مکگان، بر اثر یک تصادف از بازی در سریال باز ماند.
 
 بازیگران درخشان تاریخ سینما (23): شان بین

5. کار حرفه ای اش را در صحنه با نمایش «رومئو و ژولیت» در نقش تیبالت در تئاتر واترمیل شهر نیوبری انگلستان در سال 1983 شروع کرد.

6. در ویدیوی موبی، آهنگساز و خوانندۀ آمریکایی، برای ترانۀ «We Are All Made of Stars» در سال 2000 ظاهر شد.

7. در سال 1997، دانشگاه شفیلد انگلستان به او دکترای افتخاری اهدا کرد.

8. او روی شانۀ چپش نوشتۀ «100% BLADE » را به افتخار تیم فوتبال محبوبش، شفیلد یونایتد، خالکوبی کرده است. نام مستعار این تیم «The Blades» است. زمانی که او فیلمی بازی می کند این خالکوبی با گریم تبدیل به جای زخم یا یک خالکوبی دیگر می شود.

9. یک جای زخم روی چشمش دارد که هریسون فورد در صحنۀ مربوط به مرگش در فیلم «بازی های وطن پرستانه» (1992) آن را ایجاد کرده. فورد تصادفی با یک قلاب قایق به او ضربه زد. در سریال شارپ این زخم با گریم برجسته تر شد تا شخصیت او باور پذیر تر به نظر آید.

10. خودش می گوید نقش های بورومیر و ادیسه را به این دلیل بازی کرد که از این که در بین مخاطبان آمریکایی بازیگری بدذات شناخته شود، خسته شده بود (او می گوید از این که فقط نقش آدم های بد را بازی کند خسته بود و می خواست روش خود را تغییر دهد و نقش شخصیت های خوشایند را بازی کند).

11. وی از سال 2004، بعد از این که ترکیدن لولۀ آب باعث آب گرفتگی در خانه اش شد، در یکی از هتل های لندن زندگی می کند.
 
 بازیگران درخشان تاریخ سینما (23): شان بین

12. لهجه شفیلدی خود را حفظ کرده است.

13. تنها جایزه هایی که تاکنون دریافت کرده، از انجمن بازیگران نمایش، هیئت ملی نقد و بررسی و انجمن منتقدان فیلم هستند؛ این جایزه ها همگی برای بهترین گروه بازیگران در فیلم «ارباب حلقه ها: بازگشت پادشاه» (2003) است که او فقط سه دقیقه با تصاویر آرشیوی در آن حضور دارد.

14. یکی از چهار ستارۀ «ارباب حلقه ها» است که قبل از این فیلم با هریسون فورد همبازی بوده اند. او در «بازی های وطن پرستانه» با فورد همبازی بوده و فورد با ویگو مورتنسن (آراگورن) در «شاهد» (1985)، با جان ریس دیویز (گیملی) در «مهاجمان صندوق گمشده» (1981) و «ایندیانا جونز و آخرین جنگ صلیبی» (1989) و با میراندا اتو (ائووین) در «آنچه در زیر نهفته است» (2000) همبازی بوده است.

15. عضو هیئت بازیگران تئاتر سلطنتی شکسپیر (RSC ) در استراتفورد انگلستان است، که از افتخاراتش در این تئاتر می توان به «رویای شب های نیمۀ تابستان» و «ریچارد شاه دوم» اشاره کرد.

16. یک بار در تئاتر سلطنتی شکسپیر، در حالی که لباس چرمی دوچرخه سواری پوشیده بود، نقش رومئو را بازی کرد.

17. برای نقش جیمز باند در فیلم « The Living Daylights» (1987) تست داد. بعد ها نقش الک ترولیین، حریف جیمز باند را در «چشم طلایی» (1995) بازی کرد.

18. بیزاری او از پرواز به حدی شدید است که در صحنۀ «کوه کارادراس» در «ارباب حلقه ها: یاران حلقه» (2001)، با لباس صحنه، پیاده به محل فیلمبرداری رفت، در حالی که دیگر اعضای گروه با هلی‌کوپتر به محل منتقل شدند.
 
 بازیگران درخشان تاریخ سینما (23): شان بین
 
19. مانند همکار هموطن خود، گری اُلدمن، کار خود را با بازی در نقش های شرور آغاز کرد و بعد ها برای فاصله گرفتن با این تصویر، نقش های دوشت داشتنی تری مانند نقش هایش در «تروآ» (2004) و «سرزمین شمالی» (2005) را بر عهده گرفت.

20. برای تحصیل در آکادمی سلطنتی هنرهای دراماتیک، موفق شد از کمک هزینۀ تحصیلی استفاده کند و در دوران تحصیل یک مدال نقره و دو مدال شمشیر بازی دریافت کرد.

21. در مراسم جوایز موسیقی محلی رادیو بی بی سی (4 فوریۀ 2008)، جایزۀ دوئت (اجرای دو نفره) سال را به جان تامز و بری کوپ اهدا کرد.

22. برای نقش کاینن در «بیگانه» (2008) در نظر گرفته شده بود.

23. یک خواهر کوچکتر از خود به نام لورن دارد.

24. پدرش صاحب کارگاه ساخت فلز بود و مادرش یک منشی بود.
 
 بازیگران درخشان تاریخ سینما (23): شان بین

25. با پیتر وُن در «بازی تاج و تخت» (2011) همبازی بود. ون قبلاً نقش دنه ثور را در نسخۀ رادیویی «ارباب حلقه ها» در رادیو بی بی سی بازی کرده بود و بین نقش بورومیر، پسر دنه ثور، را در فیلم پیتر جکسون بر عهده داشت.

26. ایمیل های زیادی از طرف طرفداران روآن اتکینسون، بازیگر نقش مستر بین، دریافت کرده است.

27. بین از سن 8 سالگی طرفدار تیم شفیلد یونایتد بوده و در سال 2001، تالار مشاهیر آنان را افتتاح کرده و پس از کمک شش رقمی به امور مالی باشگاه، بین سال های 2002 تا 2007 عضو هیئت مدیرۀ باشگاه بود تا به بالا بردن وجهۀ باشگاه کمک کند.

28. هوادار باشگاه کریکت یورکشایر کانتی است.

29. او برای نقش هنک پیم در «مرد مورچه ای» (2015) در نظر گرفته شده بود که به مایکل داگلاس رسید.

30. او هم نقش قهرمان یونانی، ادیسه، را در «تروآ» و هم نقش خدای یونانی، زئوس، را در «پرسی جکسون و المپ‌نشینان: دزد صاعقه» (2010) بازی کرده است.

31. از حامیان بزرگ حزب کارگر است.
 
 بازیگران درخشان تاریخ سینما (23): شان بین

32. در سال 2006 در سه فیلم ظاهر شد که نامزد دریافت اسکار بهترین فیلم شدند: «ارباب حلقه ها: یاران حلقه» (2001)، «ارباب حلقه ها: بازگشت پادشاه» (2003) و «مریخی» (2015). از این میان «ارباب حلقه ها: بازگشت پادشاه» برندۀ جایزه شد.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
10:22 - 1396/01/09
ند استارک :(بعد این همه سال و بعد این همه مرگ تو سریال هنوز غم انگیز ترین مرگه.کاش بیشتر بازی کنه
Iran, Islamic Republic of
17:16 - 1397/06/26
چیزی از نقشه پرواز نگفتین ولی از عکسش استفاده کردید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
ایرانیان-فوتراصلی222
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2