ریگ جن؛ بیابانی با صداهای ترس آور!
۴۹۰۰
۲۷ تير ۱۳۹۰ - ۱۶:۱۳
۳۵۵۲۷ 
سفر به ترسناک‌ترین نقطه کشور
آیا در ایران منطقه‌ای ملقب به «مثلث برمودا» وجود دارد؟ آیا تا به حال از بیابانی به نام «ریگ جن» چیزی شنیده‌اید؟ منطقه‌ای کویری و پر از تپه‌های ماسه‌ای که در جنوب سمنان، شرق دریاچه نمک، شمال چوپانان و اناراک و غرب جندق قرار دارد.
آیا در ایران منطقه‌ای ملقب به «مثلث برمودا» وجود دارد؟ آیا تا به حال از بیابانی به نام «ریگ جن» چیزی شنیده‌اید؟ منطقه‌ای کویری و پر از تپه‌های ماسه‌ای که در جنوب سمنان، شرق دریاچه نمک، شمال چوپانان و اناراک و غرب جندق قرار دارد." ریگ جن" منطقه‌ای کویری و دارای تپه‌های ماسه‌ای در کویر مرکزی ایران است و به دلیل وسعت زیاد و نداشتن چشمه یا چاه آب، در گذشته‌های دور، محل عبور کاروان‌ها نبوده و فقط در سال‌ها اخیر، چند گروه از محققان و سیاحان به آن منطقه رفته‌اند.فرو رفتن در گل و لجن در «ریگ جن»، شاید یکی از خطرناک‌ترین اتفاقاتی باشد که ممکن است گریبانگیر مسافران ناوارد شود و آنها را به کام مرگ بکشاند. سال‌های متمادی، هیچکس جرات آنکه ب9 «ریگ جن» سفر کند و راز این کویر اسرار‌آمیز را کشف کند، نداشت، یا اگر حتی جراتش را هم داشت،‌ به دلیل ناآشنایی با منطقه در راه می‌ماند، اما بالاخره چند سال پی، طلسم «ریگ جن» توسط علی پارسا،‌کویر‌شناس مقیم آمریکا شکسته شد. او به همراه آقای میرانزاده، رئیس وقت پارک ملی کویر، با هواپیما بر افراز ریگ جن رفتند تا ثابت کنند که هیچ چیز شگفت‌انگیزی در ریک جن وجود ندارد.

علی پارسا، اما یک سال بعد، با ماشین وارد «ریگ جن» شد و بعد از آن بسیاری از کویرنوردان از «ریگ جن» گذشتند. البته با تجهیزات کامل، که نه گرفتار روح شدند و نه جن زده!

مهمترین مسئله اینکه اگر تا به حال کویر نوردی نکرده‌اید و به اصطلاح حرفه‌ای نیستید، برای اولین تجربه، به هیچ عنوان «ریگ جن» را برنگزینید که در این صورت، رفتنتان با خودتان است و برگشتنتان با خدا، حتی اگر هم حرفه‌ای هستید، حتماً به طور گروهی به این منطقه سفر کنید. بهترین وسیله برای سفر به این منطقه جیپ‌های سبک وزن است، نقشه را هم فراموش نکنید، چون سفر به «ریگ جن» بسیار خطرناک است.برای سفر به «ریگ جن» حداقل باید به اندازه دو هفته آب، بنزین، غذا و وسایل فنی ماشین را به همراه داشته باشید. در ضمن، بلد محلی را فراموش نکنید، چون محلی‌ها معمولاً آدم‌های کار کشته‌ای هستند و علاوه بر تعیین مسیر، حتی در شرایط سخت، خیلی خوب می‌توانند راهنمایی‌تان کنند. بخشی از منطقه، نسبتاً مسطح‌تر است با تپه‌ها کوچک‌تر، بنابراین عبور از آن نسبتاً آسان به نظر می‌رسد ولی با کمی پیشروی، با کم شدن ارتفاع به اراضی باتلاقی می‌رسید که اینجا تقریباً جنوب منطقه است. اصرار برای عبور از این اراضی باتلاقی می‌رسید که اینجا تقریباً جنوب منطقه است. اصرار برای عبور از این اراضی باتلاقی می‌رسید که اینجا تقریباً جنوب منطقه است. اصرار برای عبور از این اراضی باتلاقی بی‌فایده است،بنابراین بهتر است از سمت شمال غربی به حرکتتان ادامه دهید. وقتی آخرین کوه‌هایی که 2300 متر ارتفاع دارند را رد کردید، به بخش شمالی «ریگ جن»می‌رسید. از اینجا، کوه دماوند را هم می‌توانید ببینید. با ادامه این مسیر، به پارک ملی کویر می‌رسید.

اگر شما مسیر دیگری را می‌پسندید، می‌توانید با استفاده از نقشه و راهنما، مسیر جدیدی را تجربه کنید،‌ اما تمام سختی‌ها و بالا و پایین‌ها، یک طرف و آسمان پرستاره شب‌هایی ریگ‌ جن هم یک طرف. خوابیدن روی شن‌های روان، روی تپه‌ای بلند و چشم‌ دوختن به آسمانی که حتی یک نقطه سیاه ندارد و شهاب سنگ‌هایی که هر از گاهی مثل تیر فرشتگان حافظ زمین، که شیاطین را از نزدیک شدن به زمین باز می‌دارند، تمام خستگی روزانه و در شن و باتلاق فروفتن را از تن شما می‌زداید!

محلی‌های این منطقه، چوپان‌ها و ساربان‌ها معتقدند که اگر کسی پایش به ریگ جن برسد، بلافاصله ناپدید و توسط ارواح و موجودات ماورایی به قلب ریگ‌جن فرستاده می‌شود!

یکی از کاوشگران می‌گوید که حتی شتر‌های اهالی کویر هم وقتی به این منطقه می‌رسند، می‌ایستند و به هیچ عنوان حرکت نمی‌کنند!

آیا واقعاً این منطقه مثلث برمودای ایران است؟ «آلفونز گابریل» اتریشی و یک کاوشگر سوئدی قصد داشتند این منطقه را کشف کنند، اما هیچ کدام نتوانستند از این بخش از کویر عبور کنند و ناچار به سمت یزد برگشتند.

صدای عجیب و غریب و ترس‌آوری که از این بیابان برهوت شنیده می‌شود را می‌توانید در یک فایل صوتی بشنوید.ریگ جن، شگفت‌انگیز‌ترین اسرار‌آمیز‌ترین و ترسناک‌ترین منطقه ایران است، با باتلاق‌های سهمگین که مرگ را برای هر موجودی زنده‌ای به ارمغان می‌آورد. اتفاقات بی‌پاسخ و توجیه نشده بسیاری در این منطقه روی داده است و نمکزار‌های این منطقه محل قتل و دفتن موجوات زنده بسیاری بوده است.

منبع: خبرآنلاین

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران

انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
09:27 - 1390/04/29
ترسناکترین نقطه کشور تهران است ریگ جن که چه عرض کنم ریگ شیطان
Iran, Islamic Republic of
11:56 - 1390/04/29
پس فایل صوتی صداهای عجیب و وحشتناکش کجاست؟
Iran, Islamic Republic of
13:49 - 1390/05/05
بازم برام ایمیل کنید لذت بردم
Iran, Islamic Republic of
19:46 - 1391/12/24
خیلی جالب من دوست دارم برم
Iran, Islamic Republic of
19:59 - 1392/01/17
سلام بچه ها من بچه همون جام منظورم ریگ جنه ما نزدیکای ریگ جن کشاورز و ساربان هستیم من تا حالا ریگ جن رفتم تورستای زیادی اونجا میان برای ستاره ها برای سکوته بیابان برای غروب خورشید برای آزادی ........ هر کی دوست داره بیاد اونجا اول باید بیادخور و بیابانک بعد بیاد عروسان بعد کوره گز بعد ریگ جن
Iran, Islamic Republic of
01:27 - 1393/01/29
يعني سرم فقط درد ميكنه واسه رفتن به همچين جاهايي
Iran, Islamic Republic of
01:57 - 1393/11/28
میمرم واسه یه همچین جایی خوراکمه
Iran, Islamic Republic of
09:40 - 1394/05/12
رضی سیتی،واقع در رامیان هم الا پریان داره،بیاید ببینید..
Iran, Islamic Republic of
00:16 - 1394/05/28
سلام من یه جای بلدم بدترازریگ جن که متاسفانه هنوزکشف نشده تاحالاادم های زیادی توسط مارهای خطرناک اونجاکشته شدن تنهاکسی که ازاونجاسالم برگشته الان سالهاست که حرف نمیزنه راستی این منطقه توی لرستانه اونجااول توورودیش چندتادرخت 20متری شایدم بیشترهستش بعدچندتابوته بزرگ خارگیاه هست که مارتوشونه بعدچندتاسنگ که من نمیدونم اسرارشون چیه وبعدمیرسیم به اخر دنیایااونجای ترسناک که بهش میگن دشت ممنوعه که یه غارهست ومن نرفتم توولی میگن پره جنه.
Iran, Islamic Republic of
00:16 - 1394/05/28
سلام من یه جای بلدم بدترازریگ جن که متاسفانه هنوزکشف نشده تاحالاادم های زیادی توسط مارهای خطرناک اونجاکشته شدن تنهاکسی که ازاونجاسالم برگشته الان سالهاست که حرف نمیزنه راستی این منطقه توی لرستانه اونجااول توورودیش چندتادرخت 20متری شایدم بیشترهستش بعدچندتابوته بزرگ خارگیاه هست که مارتوشونه بعدچندتاسنگ که من نمیدونم اسرارشون چیه وبعدمیرسیم به اخر دنیایااونجای ترسناک که بهش میگن دشت ممنوعه که یه غارهست ومن نرفتم توولی میگن پره جنه.راستی اگه یه روزخواستین بیاین این شمارمه09015498203
Iran, Islamic Republic of
13:46 - 1395/01/28
واقعا دلم میخواد برم همچین جایی
Iran, Islamic Republic of
14:44 - 1397/03/23
خیلی دلم میخواد باموتور کراس بیام صداهای ویلون میاد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج