رونمایی از سر مجسمه آزادی
۴۹۱۰۷۳
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۸
۵۳۹۰
مجسمه آزادی از لیبرتاس (Libertas) الگو گرفته شده که در حقیقت نام یکی از اساطیر رومی و الهه آزادی بوده است. روی لوح سنگی تاریخ ۴ ژوئیه ۱۷۷۶ میلادی، یعنی تاریخ استقلال آمریکا، حک شده است.
وبسایت فرادید: ساخت مجسمه آزادی در ژوئن سال 1884 میلادی تکمیل شد و در چهارم ژوئیه همان سال توسط مردم فرانسه به مردم آمریکا هدیه داده شد.
 
مجسمه آزادی از لیبرتاس (Libertas) الگو گرفته شده که در حقیقت نام یکی از اساطیر رومی و الهه آزادی بوده است. روی لوح سنگی تاریخ ۴ ژوئیه ۱۷۷۶ میلادی، یعنی تاریخ استقلال آمریکا، حک شده است. طرح مجسمه را فردریک آگوست بارتولدی مجسمه‌ساز فرانسوی، و سازه درونی آن را گوستاو ایفل، مهندس فرانسوی برج ایفل، طراحی کرده‌اند. اوژن ویوله لودوک نوع مسی را که برای پوشش مجسمه به کار رفته انتخاب کرده است. این مجسمه به صورت ۳۵۰ قطعه مجزا و در 214 جعبه به آمریکا فرستاده شد.
 
ایزر، کشتی فرانسوی، مجسمه آزادی را به سلامت در 17 ژوئن 1885 میلادی به نیویورک رساند و استقبال با شکوهی نیز از آن به عمل آمد. گفته شده که برای استقبال از ایزر، دویست هزار نفر در نیویورک و صدها قایق کوچک بر روی آب جمع شده بودند.
 
در 11 اوت 1885 میلادی اعلام شد که 102.000 هزار دلار کمک مالی از 120.000 هزار نفر جمع‌آوری شده که نزدیک به 80 درصد آن از کمک‌های زیر یک دلار جمع‌آوری شده است. با این حال پایه مجسمه همچنان تا آوریل 1886 میلادی نیزی آماده نشده بود. به خاطر شرایط فیزیکی پایه مجسمه، امکان نصب داربست برای تکمیلش نیز وجود نداشت و هنرمندان با طناب از بالا آویزان می‌شدند تا بتوانند کارشان را انجام دهند. خوشبختانه در طول ساخت مجسمه کسی کشته نشد.
 
در ساخت مجسمه از 81.300 کیلوگرم مس و 113.400 کیلوگرم آهن استفاده شد. وزن کلی مجسمه نیز 225 تن است. همچنین ضخامت مس روی مجسمه 2.37 میلی‌متر است که برابر با ضخامت یک سکه پنی است. این مجسمه در نهایت در 17 ژوئن 1885 میلادی به آمریکا رسید.
 
رونمایی از سر مجسمه آزادی 
 
رونمایی از سر مجسمه آزادی 
 
رونمایی از سر مجسمه آزادی 
 
رونمایی از سر مجسمه آزادی 
 
رونمایی از سر مجسمه آزادی 
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج