الهام علی اف در راه تهران
۴۹۱۴۹۲
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۶
۹۵۷۴
سومین سفر رسمی رئیس جمهور جمهوری آذربایجان از فردا به کشورمان آغاز می شود و با توجه به امضای بیش از 120 سند مهم همکاری در دیدار مقامات دو کشور این سفر بیانگر عزم جدی دو طرف برای توسعه روابط همه جانبه است.
واحد مرکزی خبر: سومین سفر رسمی رئیس جمهور جمهوری آذربایجان از فردا به کشورمان آغاز می شود و با توجه به امضای بیش از 120 سند مهم همکاری در دیدار مقامات دو کشور این سفر بیانگر عزم جدی دو طرف برای توسعه روابط همه جانبه است.

الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان فردا به کشورمان سفر می کند.

این سومین سفر رسمی وی در سه سال اخیر به کشورمان محسوب می شود که از ابعاد مختلف دارای اهمیت بوده و با توجه به امضای بیش از 120 سند مهم همکاری در دیدار مقامات دو کشور در سال های گذشته ، این سفر بیانگر عزم جدی تهران - باکو برای توسعه روابط همه جانبه است.

در همین ارتباط شاهین مصطفی یف وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان و رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان اراده روسای جمهور دو کشور را در توسعه روابط فیمابین مهم دانسته و اعلام کرد هم اکنون در همه عرصه ها همکاری های خوبی صورت می گیرد و در بخش اقتصادی نیز در یک سال گذشته حجم مبادلات تجاری دو کشور 70 درصد افزایش یافته است .

در این سفر روسای جمهور دو کشور علاوه بر بررسی زمینه های جدید همکاری ، در خصوص تسریع در اجرای طرح های مشترک مهمی همچون کارخانه های در دست احداث داروسازی ، خودروسازی و همچنین دالان ریلی شمال- جنوب مذاکره می کنند .

جواد جهانگیر زاده سفیر ایران در جمهوری آذربایجان با اشاره به اهمیت این سفر گفت :امیدواریم در این سفر راه آهن - آستارا - آستارا به صورت ویدئو کنفرانس توسط دو رئیس جمهور افتتاح شود .با افتتاح این مسیر ریلی ظرفیت مناسب و فوق العاده منطقه ای از نظر حمل و نقل ریلی ایجاد می شود و امکان حمل کالا از کشورهای جنوب شرق آسیا از مسیر ایران به راه آهن سراسری شوروی سابق و از آنجا از طریق بنادر گرجستان به اروپا فراهم می شود .

وی تسریع در زمینه طرح مشترک راه آهن رشت -آستارا و پیگیری مسایل مرتبط با مبادلات ارزی و نتیجه گیری در این زمینه را از دیگر موارد مذاکره در این سفر اعلام کرد . برای توسعه همکاری های دو کشور در زمینه های مختلف تاکنون 11 کمیسیون مشترک اقتصادی در دو کشور برگزار شده است .

توسعه حمل و نقل ریلی ، هوائی و زمینی ، همکاری های اقتصادی ، صنعتی و مبادله برق و انرژی ، ساخت نیروگاه ، توسعه صنعت گردشگری ، تسهیل در امور گمرکی و تلاش برای توسعه همکاری های بانکی در کنار همکاری های سیاسی و فرهنگی از جمله همکاری های دو کشور می باشد.
برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:48 - 1395/12/14
سفر رییس جمهوری محترم کشور جمهوری آذربایجان را به کشور عزیزمان خوش آمد و به فال نیک می گیریم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج