دلایل خیانت در زن و شوهرهای ایرانی
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
لاله زار مال_2
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۴۹۴۶۱
۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۱۵:۴۹
۷۵۶۷۴
آمارها و گزارش های روانشناسان و دادگاه های خانواده نشان می دهد در دهه گذشته گرایش به خیانت به همسر در جامعه ما بسیار افزایش یافته است.با بحرانی شدن این مسئله به طرح و ریشه یابی و عللی که در این امر دخیل هستند، پرداخته ایم.

برترین مجله اینترنتی ایران

سپیده دانایی: آمارها و گزارش های روانشناسان و دادگاه های خانواده نشان می دهد در دهه گذشته گرایش به خیانت به همسر در جامعه ما بسیار افزایش یافته است.

 روانشناسان و متخصصان، از بین رفتن عشق و علاقه، عدم جذابیت همسر، سهل انگاری همسر، هوسرانی، عقده های جنسی، اخلاق و رفتار غیرقابل تحمل همسر، بی خطر شمردن خیانت، زیاده خواهی و تنوع طلبی را از دلایل اصلی خیانت و بی وفایی همسران به یکدیگر می دانند.

اکنون با بحرانی شدن این مسئله به طرح و ریشه یابی و عللی که در این امر دخیل هستند، پرداخته ایم. در زمینه دلایل، نقش جامعه، انواع خیانت و عکس العمل همسران نسبت به این ناهنجاری اخلاقی با دکتر محمد کاظم عاطف وحید، روانشناس و عضو هیئت علمی انستیتو روانپزشکی تهران گفتگو کرده ایم.

بررسی دلایل خیانت در جامعه ایران

خیانت بین همسران در حال حاضر به چند شکل دیده می شود؟

- خیانت در رابطه خانوادگی دارای انواع و اقسام مختلفی است که عبارتند از:

1- خیانت رفتاری: منظور از خیانت رفتاری این است که یکی از همسران به صورت رفتاری و با ارتباط برقرار کردن با شخصی خارج از سیستم خانواده به همسرش خیانت کند که بخش اعظم آن را ارتباط های جنسی تشکیل می دهد و در جامعه ما نیز رایج است.

2- خیانت ذهنی: افرادی که در فکر و تخیلاتشان مدام به شخصی دیگر می اندیشند و از آنجا که زاده ذهنشان است، آن فرد شخصی ایده آل به شمار می آید و در این موقع است که برای زندگی مشترک خطر می آفریند چرا که آن شخص دایما شریک زندگی اش را با فرد ایده آل ساخته ذهنش مقایسه می کند و چون در حال قیاس است، در ارتباط با همسرش به مشکل برمی خورد و رابطه سرد می شود.

3- خیانت کلامی:  در این نوع خیانت، زن یا مرد به صورت تلفنی یا اینترنتی یا اینکه در هر موقعیتی که فراهم شود با یکدیگر صحبت کرده و گرم می گیرند. متاسفانه امروزه به دلیل وجود اینترنت، ارتباط جنسی کلامی و حتی ویدئویی وجود دارد که این هم به نوعی، خیانت محسوب می شود. ناگفته نماند این نوع خیانت نوعی انحراف جنسی به حساب می آید.

چه دلایلی منجر می شود زن یا مرد به همسرش خیانت کند؟

- دلایل زیادی وجوددارد که آنها را به طور خلاصه ذکر می کنم اما نمی توان برای آنها اولویت و مرتبه ای در نظر گرفت.

1- سردی روابط: وقتی بین زوج ها روابط محبت آمیز، عاطفی و هیجانی کم می شود و دیگر خبری از احساس شور و عشق اولیه نیست، در این زمان ممکن است یکی از زوج ها وارد رابطه خیانت آمیز شود.

2- سرد شدن نسبت به ظاهر یکدیگر:
در زندگی زناشویی افرد به تدریج ممکن است نسبت به ظاهر همسرشان دلسرد شوند یا اینکه جذابیت های فرد مقابل برایشان یکنواخت و تکراری شده باشد.

3- اعتماد به نفس پایین و خودانگاره منفی نسبت به خود:
افراد برای آنکه عزت نفس و خودانگاره شان را حفظ و تقویت کنند، می کوشندت از طریق رفتارهایشان نشان دهند عزت نفس شان بالاست و در این زمینه مشکلی ندارند. این دسته از اشخاص به دنبال رابطه هایی خارج از سیستم خانواده می گردند تا خودشان را اثبات کنند. البته گاهی هم فرهنگ ها باعث ایجاد این تصورات می شوند. مرد می خواهد از طریق مردانگی و زن از طریق جذابیت، خود را نشان دهد.

4- داشتن اختلالت و مشکلات روانشناختی:
افرادی که دچار یکسری از اختلالات بالینی هستند بیشتر در معرض خیانت به همسرانشان قرار می گیرند. مثلا اشخاصی که کنترل های هیجانی ندارند یا اینکه دچار ضعف شخصیت اند.

5- ازدواج های اجباری: زن یا مردی که برخلاف میل شان و به دلیل اصرار خانواده تن به ازدواج می دهند، احتمال آن که به همسرشان خیانت کنند بیشتر از سایرین است.

6-انتقام گرفتن:
زن و شوهر ممکن است به خاطر رنجشی که از یکدیگر دارند دست به انتقام بزنند و راه خیانت را انتخاب می کنند. مثلا مردی که به همسرش بدبین است و او را تحت فشار قرار می دهد، همسرش برای انتقام گرفتن از او بی وفایی می کند. این مورد در زنان شایع است چرا که دائما زنان به این فکرند کارهای بدی را که همسرشان در حق شان کرده تلافی کنند.

7- برآورده نشدن نیازهای جنسی:
افرادی که در روابط جنسی به مشکل برمی خورند به جای آن که از طریق مشاوره و مراجعه به متخصصان مشکلاتشان را حل کنند، سعی می کنند به همسرشان خیانت کنند.

8- هیجان خواهی:
یکسری از افراد دوست دارند دست به کارهای پنهانی بزنند چرا که برایشان تولید هیجان می کندن و این احساس را به دست می آورندت که افرادی زرنگ اند و دیگران نمی توانند این قضیه را بفهمند اما این را باید دانست بالاخره روزی این روابط آشکار می شود.

9- علل اقتصادی:
وقتی یکی از همسرها در زندگی مشترک، خواسته های مادی اش برطرف نمی شود وارد رابطه ای قرار می گیرد که مرکز توجه اند و نیازهای اقتصادی شان فراهم می شود می شود که بیشتر در مورد زنان مصداق دارد.

10- کنجکاوی:
گاهی افراد به دلیل صحبت سایرین درباره روابط خارج از سیستم خانواده، به دنبال بی وفایی می روند و به اصطلاح می خواهند ببینند چه خبر است.

با توجه به عللی که برشمردید در جامعه امروز ما، کدام یک از دلایل در زمینه خیانت همسران پر رنگ تر است؟

- نمی توان جواب قطعی به این سوال داد، چرا که ما در زمینه آمار مشکل داریم. در مورد خیلی از پدیده ها، تحقیقات محکم، علمی و دقیق انجام نمی شود، لذا با نداشتن آمار نمی توان پاسخ دقیقی داد اما اگر بر مبنای تجربیات و مشاوره های بالینی بگوییم، دلایلی چون هیجان خواهی، سرد شدن روابط از جمله توجه نکردن زنان به ظاهر خود و مشکلات جنسی نقش های پررنگ تری دارند. در مورد مسائل جنسی باید اشاره کرد به دلیل نگاه متفاوت زنان و مردان نسبت به این قضیه، ممکن است دچار مشکلات جنسی شوند. از نگاه مردان ارتباط جنسی، نشان دهنده مردانگی است و برای زنان، بعد عاطفی و هیجانی دارد، حال هر کدام از آنان با توجه به این نگاهی که دارند اگر در روابط زناشویی شان آن ابعاد مورد توجه قرار نگیرد در جایی خارج از روابط خانواده، به دنبالش می گردند. باید این نکته را یادآوری کرد در جامعه کنونی که افراد تحت فشارهای اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی هستند، امید خود را به آینده از دست می دهند و به رفتارهایی چون اعتیاد یا خیانت گرایش پیدا می کنند.

جامعه و فرهنگ حاکم بر آن، تا چه حد در افزایش خیانت زن و شوهر نسبت به به هم دخیل هستند؟


- نقش شان، به خصوص در آموزه ها و تربیت های گذشته، بسیار زیاد است. به عنوان مثال این فرهنگ در جامعه ما جا افتاده که خیانت مردان قابل قبول تر از خیانت زنان است. اگر مردی خیانت کند، گفته می شود شیطنت کرده است اما در مورد زن می گویند مشکل اخلاقی دارد. در جامعه ای که به طور ضمنی تعدد زوجات را تایید می کند آن هم بدون مسئولیت و تعهد، مسلم است به رواج خیانت کمک می شود. فشارهای اجتماعی در جامعه نیز سبب استرس می شود و این استرس بر روی زندگی تاثیر می گذارد و منجر به اختلالات زناشویی و تعارضات می شود. برخی از افراد برای رها شدن از این استرس ها می خواهند آرامش را در رابطه دیگر جستجو کنند. وقتی جامعه آستانهتحملش را نسبت به این دسته از رفتارهای غیرمعقول بالا می بردو هیچ راهکاری برای جلوگیری از آن ارائه نمی دهد، زشتی این مسئله از بین می رود و ما خیانت را چه در دوران پیش از ازدواج یا بعد از ازدواج می بینیم.

خیانت به همسر تا چند سال گذشته بیشتر از طرف مردان بود اما امروزه شاهد هستیم زنان نیز به این ناهنجاری اخلاقی روی آورده اند، از نظر شما دلیل این موضوع چیست؟


- زمانی که مردان در گذشته خیانت می کردند، زنانشان برای مقابله با نارضایتی شوهر، خود را وقف امور خانوادهمی کردندو از این طریق تحملشان را بالا می آوردند و پیش خود می گفتند واقعیت زندگی همین است، مردان همه اینگونه اند اما امروزه با توجه به اطلاعاتی که از رسانه های مختلف کسب کرده اند و اینکه در جامعه حضوری پررنگ دارند، درصدد تغییر تابوهای گذشته برآمده اند. برنامه های تلویزیونی ماهواره نیز به این وضعیت دامن زده است. این برنامه ها که معمولا با توجه به فرهنگ های کشور دیگر است، برای بالا بردن جذابیت و هیجان، به پخش فیلم و سریال هایی می پردازند که تمرکز اصلی بر روی خیانت است، همه به هم خیانت می کنند و هیچ اتفاقی نمی افتد و تبعاتی نیز ندارد و نشان دادن اینگونه از برنامه ها سبب می شود خیانت، زشتی خود را در خانواده از دست بدهد.

آینده خیانت در جامعه را چگونه می بینید؟

- با توجه به شرایط خاص جامعه مان، آینده درخشانی را در زمینه ازدواج نخواهیم داشت چرا که سیاستمداران و سیاستگذاران و متخصصان به این مسئله از دیدگاه علمی نگاه نمی کنند و آسیب شناسی دقیقی انجام نمی دهند که برمبنای آن راهکار ارائه دهند. فقط روش های ضربتی مقطعی است که نمی تواند عملکرد موفقی داشته باشد. چیزی که روی زمین است به زیر زمین خواهد رفت و از بین نمی رود و پنهانی تر خواهد شد.

زمانی که همسر با خیانت زن یا شوهرش روبرو شد، از منظر شما مناسبترین عکس العملی که باید نشان داد، چیست؟

- در ابتدا آرامش خود را حفظ کنند و سریع واکنش نشان ندهند. باید این اجازه را به خود بدهند چند روزی از این مسئله بگذرد و در فرصتی مناسب با همسرشان این موضوع را مطرح کنند، دلایل این اتفاقات را بررسی کنند، علت این رفتار را بیابندت و نگاهی به رفتار و عملکردهای خودشان در زندگی مشترک داشته باشند. از تصمیم گیری های عجولان بپرهیزند. بیشتر افراد وقتی با این وضع روبرو می شوند فورا از طلاق حرف می زنند. بهترین کار این است بعد از ماجرا، سراغ مشاور بروند و مسائل را حل کنند و یک بازنگری در رابطه شان داشته باشند. با همه این موارد اگر دیدید شرایط زندگی فعلی تان سخت است، در نظر بگیرید اگر جدا شوید آیا شرایط بهتر می شود یا بدتر.

آیا ازدواج هایی را که بر اثر خیانت زن یا مرد تخریب شده است، می توان دوباره ترمیم کرد؟


- بله. البته به دلایل خیانت کردن بستگی دارد. مثلا اگر دلیل خیانت سرد شدن روابط نسبت به هم باشند می توانند با کمک مشاور، رابطه را بهتر کنند. به هر حال خشم و عصبانیتی که در افراد قربانی خیانت ایجاد می شود با تامل حل و فصل خواهد شد.

بهترین کمکی که به فرد آسیب دیده از بی وفایی همسر می توان کرد چیست؟


- باید به آنها گفت بلافاصله خودشان را محاکمه نکنند، مقصر نشمارند و قبول کنند این رفتاری است که رخ داده و حقشان است که دچار خشم و عصبانیت شوند. باید حتما آنها را به روانشناس ارجاع داد، چرا که مشاور به فرد آسیب دیده کمک می کند به این مسئله از نگاه واقع بینانه تر بنگرد. گاهی ممکن است این دسته از افراد دچار اختلالات افسردگی و اضطرابی شوند که نیاز به دارودرمانی دارند. باید به این اشخاص امیدواری داده شود احتمال ترمیم وجود دارد، هر چند که زمانبر است.

همسران چگوه هباید زندگی شان را از خطر خیانت و بی وفایی همسران حفظ کنند؟

- اول اینکه زن و مرد باید در انتخاب همسر دقت کنند و فقط بر اساس یک بعد مانند زیبایی یا پول ازدواج نکنند چرا که در طول زمان این ابعاد در نظر زن و شوهر عادی می شود. پس باید حتما یکسری اصول در انتخاب شریک زندگی شان در نظر بگیرند. دوم اینکه زمانی که زن و شوهر ازدواج کردند نباید فکر کنند حالا همه چیز درست است. زندگی مشترک نیاز به توجه و تقویت دارد. ازدواج مانند گیاهی است که باید به آن رسید تا رشد پیدا کند. وقتی دختر و پسر با یکدیگر ازدواج کردند مثل آن است نهالی را کاشته باشند و اگر آبیاری نشود، خشک می شود. توصیه ام این است که افراد پس از ازدواج خاطرات خوب خود را با یکدیگر مرور کنند و اینکه ازدواجشان براساس عشق و علاقه بوده است همیشه زنده نگهدارند.
انتشار یافته: 69
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
16:19 - 1392/02/07
بانگاهی به تاریخ کشورهای اروپایی و غربی می بینیم که حتی درسالیان دور که خبری ازاینترنت وماهواره وفیلم نبود بازهم فحشا و فساد وخیانت بوده چه بسا امروزه شاید کمترهم شده اما درکشوربافرهنگی چون ایران به خاطر حرمت زندگی زناشویی حرمت مردانگی حرمت خانه محل زندگی حرمت قول وعهد وپیمان وهزاران حرمت دیگرزن ومرد به هم وفادارمی موندند، تمام علتهای نامبرده شده درسالیان گذشته هم وجود داشته اما خیانت کمتری دیده میشده ، وقتی درجامعه ای به هرعلت ممکن حرمتها شکسته بشه قانون زیرپا لگدبشه، فشارهای روحی وروانی زیاد بشه احترام به بزرگتریا به همسرازبین بره خیانت کوچکترین معضل اون جامعه به شمارمیاد، باید قدری بیشترفکرکنیم که چه برسرفرهنگ و ایمان وعقایدمون اومد، حرمتها کجاهستند؟
پاسخ ها
سپیده
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۷
ببخش حواسم نبود منفی دادم منم با احترام به حرمتها و حفظ اونها کاملا موافقم اینو با توجه به تحقیقم میگم براش کلی مطالعه کردم و به عین دیدم چه تو کشورای غربی و چه شرقی
شیرین
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۲
توی ایران هم خیانت کم نبوده. اما چون در کشورهای شرقی چند همسری مجاز بوده و بعضآ هم هنوز هست کسی اسم خیانتو روش نمیزاره...در حالی که همین عمل(چند همسری) در حال حاضر در همون غربیها که ادعا میشه خاینتر از شرقیها رفتار میکنن قبحه و پذیرفتنی نیست... با بابک موافق نیستم
babak
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۴
خانوم شیرین دوروبری های شما رو نمی دونم اما من با تمام بزرگترها وریش سفیدهای اطرافم که صحبت می کنم متوجه میشم که زمان جوونی اونها وپدران ومادرانشون این قبیل کارها خیلی قبیح وزشت به حساب می اومده، چند همسری هم به دلایل اقتصادی یا غیره کمتر دیده میشده، قانون چند همسری فلسفه دیگه ای داشته وافراد به خاطرمسائل جنسی تن به این کارنمی دادند چون به دلیل آزادی دلیلی به این کارنبوده، ازطرفی زندگی ها خیلی خیلی ساده تربوده وتجمل گرایی و مدرنیته بودن کمتردیده میشده درنتیجه ما شاهد زندگی های پاک وسالم سی چهل یا پنجاه ساله بودیم وگاهی هستیم پدربزرگهایی که هنوز هم زنده اند خاطرات زیادی از اینکه چطور زندگیشونو با عشق واقعی ساختند دارند عشقی که همواره پایبند به اصول اخلاقی بوده وهنوزهم این عشق پابرجاست
Iran, Islamic Republic of
19:14 - 1392/02/07
سلام میشه درباره علم بیان و فنون سخنوری و سخنرانی هم مطلب بزارید؟ همچنین جلوگیری از خجالت در کنفرانس دادن در جمع - ممنون
Iran, Islamic Republic of
09:57 - 1392/02/08
بابك جان اصلي ترين قضيه رو نخواستي بگي اونم عقبه مذهبي كه داره كمرنگ ميشه و امثال من و تو ماترياليست تر ميشم.اگر ما بايد و نبايد هاي خدا و اهل بيت رو تو زندگي پياده كنيم بلا شك ولله بلله تلله يه دونه خيانت هم نخواهيم داشت.پشت دين تفكر و ايدئولوژي خوابيده.اين همه ميليون ها روانشناس و سايكلوژيست تو دنيا هست چيكار تونستن بكنن.دوران پدران و مادران ما چرا كمتر طلاق بود چون مردم دينشون و خدا دقدقشون بود.ولي الان مدل تبلت و گوشيشون دقدقشونه
پاسخ ها
babak
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۹
حسین آقا باشما موافقم اما درنظرم به صورت کلی گفتم حفظ حرمتها با دلایل زیادی بوده ازجمله اخلاق و دین ومذهب البته بودند افرادی که حرمت ها رو رعایت می کردند نه ازترس جهنم یا ازشوق بهشت بلکه به خاطرعرف یا قانون یا اخلاق ویا حتی شرم وحیا، وقتی که اجبار دربرداشتن روسری وچادرازسرزنان بوده افراد زیادی بودند که ازاومدن به خیابون صرف نظرمی کردند تا مبادا کسی موی اونها رو ببینه باید کمی بیشترفکرکنیم که بعد ازچند نسل چه اتفاقی افتاد
حدیث
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۰
دلیل منفی هارو نمیدونم...ولی میدونم ک حرف حق واسه خیلیا تلخه...باهاتون کاملا موافقم...هم شما آقا حسین هم آقا بابک...
مهشید
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۲
طلاق کمتر بود....چون سطح دانایی کمتر بود و خیانت مردان همواره از روی ناچاری بخشیده میشد.....اصولآ انسان باایمان خیانت نمیکنه چه 200 سال قبل چه حالا..
babak
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۲
منفی ها که دلیل نمیخواد بالاخره کسانی هم هستند که موافق به روزشدن هستند و خیانت ودروغ رو جزوی ازدنیای مدرن می دونن و دغدغه های انسانهای پاکدامن وشریف رو ندارند نمیخوام به کسی توهین کنم شاید افرادی هم باشند که خیانتکارنیستند وبه نظرات دیگران منفی میدن اما کاش دلیل منفی دادن رو می نوشتن تا استفاده می کردیم
Iran, Islamic Republic of
14:18 - 1392/02/08
سلام
منم با آقا حسين موافقم ديگه تو اين دوره و زمانه كسى به فكر كسه ديگه نيست همه به فكر خودشون هستن هيچ تعهدى ذو قبول نميكنن اگرم بكنن ميزنن زيرش اين مو ضوع رو درك ميكنم چون براى خودم اتفاق افتاده...
United States
14:47 - 1392/02/08
مورد 9 یه چیز واقعی و ملمو س که ت اطرافم دیدم
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۹
آقا هاشم دلیل اقتصادی هم یه بهونه است و ظاهر قضیه است. من یک خانم هستم و پایبند زندگی ولی گاهی از بی توجی های شوهرم به ستوه میام . بارها هم بهش گفتم شاغل هستم و درامد خوبی هم داریم روزی 10 دقیقه فقط پای حرفام بشین و یه دلخوشی الکی بده ولی بیشتر به فکر ننه جونشه ... حالا اگه من بزرگ شده یه خانواده مذهبی و با آبرو نباشم چیکار باید بکنم . آدمیزاده دیگه ....
Iran, Islamic Republic of
18:09 - 1392/02/08
بیشتر مشکلات اقتصادی و فرهنگی هست که منشاء همه اینهاست....
Iran, Islamic Republic of
21:55 - 1392/02/08
با نظرات جمع موافقم
به نظر من مهمترین فاکتورش کمرنگ شدن عقاید مذهبی و عقاید انسانی ما آدم هاست. وگرنه همه این دلیلها قرنهای قبل هم بود منتها توی عصر امروز براشون "اسم" انتخاب کردن.
اونی هم که تفکر مذهبی نداره حداقل ارزش انسانیش این اجازه رو نمیده که با چند نفر ارتباط داشته باشه.
چیزی که اینجا هست, (ابزار) بودنه رابطه جنسی ِ . چه توی رابطه های سالم خانواده که ابزاریه برای اثبات دوست داشتن ها. چه توی رابطه های ناسالم ابزاریه برای عقده گشایی و رسیدن به خواسته هایی که بالاهم به اون اشاره شده
Iran, Islamic Republic of
02:11 - 1392/02/09
ولی یه داستانی هم که هست طبع مردها رو خدا یا طبیعت تنوع طلب و چند همسری خلق کرده، و با این جریان کاری نمیشه کرد، یعنی شاید خیلی از مردهایی که خیانت هم نمی کنند خیلی از زندگی شون راضی نباشن
برای همین تو اسلام مرد می تونه چند تا زن داشته باشه، یا همین قدیم که میگید خیانت نبوده خب هر کی بنیه مالی و جسمی ش رو داشته دو سه تا زن داشته
پاسخ ها
کاربر
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۹
هوسرانی خودتون رو گردن خدا نندازید
Iran, Islamic Republic of
08:00 - 1392/02/09
با سلام.ممنون از راهنمایی جالبتون
تو تمام مواردی بالابه یه مورد اشاره نشده بود که من البته چون تو این رشته تخصص ندارم اظهار نظر نمیکنم .اما تجربه نشون داده بنیان خانواده همسران خیلی تو عامل خیانت دخیله.من خدم قربانی خیانت همسر شدم وبا وجود یک بجه در شکمم همسرم منو طلاق داد.اما به 15 سال زندگی خانوادگیش نگاه کردم متوجه شدم برادر وپدر ایشان هم همین کار رو کردن.من هیچ کم و کسر واسش نزاشته وبودم اما فکر میکنم متخصصین ما بهتره رو زمنیه ریشه خانوادگی هم نظر بدن
پاسخ ها
laya
-
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۱
++++
نهال
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۰
من هم با نظر ایشون کاملا موافقم.خوانواده شوهرم پدرش برادرش عمو رو که کاملا مطمعنم به همسراشون خیانت کردن ولی بقیه نمیدونم.من برا همسرم هیچی کم نزاشتم.اما امروز دیدم داره به من خیانت می کنه از طریق تلگرام.با یکی هم سن مامانش در ارتباطه...واقع موندم چیکار کنم.خدااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
Iran, Islamic Republic of
09:35 - 1392/02/09
درين مواقع يك چيز كارساز است. خدايا به تو پناه مياورم و چشمان خود را ببنديم و يه لحظه به اون موقع كه كفن شده ايم بانديشيم
Iran, Islamic Republic of
13:29 - 1392/02/09
با همتون مخالفم
ماها ياد گرفتين خوب صحبت كنيم ولي در عمل خودمون همون حرف هاي خودمون و رعايت نكنيم.
همه فكر مي كنن كارشناسن و در هر موضوعي صاحب نظر. واقعا كه حالم داره به هم ميخوره از اين همه دورويي.
Iran, Islamic Republic of
17:46 - 1392/02/09
مردا همیشه دنبال یه راهی برای خیانت هستن اگه تو زندگی مشترکشون مشکلی پیش بیاد و کسی پا بده خیلی زود خیانت می کنن. همسیر سابق منم منو با بچم ول کرد .منم با مرجان موافقم عامل خانواده خیلی موثره که در مورد همسر که چه عرض کنم حیوان سابقم هم همینطور بود.
پاسخ ها
محسن
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۰
سلام سارا خانوم به شما حق می دم ، اما به نظر من زن باید تمام سعی خودش رو در جذب شوهر خودش داشته باشه و برای این امر از هر کاری دریغ نکنه و اون رو به خونه وابسته کنه
****
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۲
ببخشید اشتباهی منفی دادم سارا جون...
در ضمن آقا محسن کی گفته فقط خانما باید آقایونو جذب کنن....... خانمها هم نیازهایی دارن که آقایون باید تآمین کنن..... هیچ چیز توجیه کننده خیانت نیست...اگر از هم راضی نیستن و هیچ جوره هم مشکلشو حل نمیشه اول طلاق بعدآ کیس بعدی.......خیانت ممنوع...همیشه این شعاره منه
Iran, Islamic Republic of
10:39 - 1392/02/10
قرآن کریم مردان را تکیه گاه زنان و زنان را به مثابه لباس مردان دانسته است (مومنان موحد آنانی اند که دامان خویش را از بی عفتی و اعمال حرام پاکیزه نگه میدارند) آیا زنانی که مرتکب خیانت شده اند واقعا شو هرانشان وظیفه استواری و تکیه گاهی را در خانواده خود ایفا کرده اند! امروزه متاسفانه با طرح مباحث به اصطلاح مدرن (غیرت سنتی) به مدد سریالهای چندش آور ماهواره ای در حال رخت بربستن است و به بهانه حریم شخصی تعدادی جرات کوچکترین سوال از اهل و عیال و اظهار نظر را از دست داده اند و نقش همسری و پدری به انجام امور رفاهی محدود میشود! آیا مردانی که دچار خیانت شده اند همسرانشان نقش لباسهای آنها مثلا برای پوشش نیازهای شرعیشان را به نحو شایسته انجام داده اند یا همسر گرسنه خود را میان (فست فودهای) اجتماع رها کرده اند!!!! خداوند در قرآن لازمه خیانت را کم رنگ شدن ایمان به خداوند و نظارت الهی دانسته هر چند برای مدت کوتاهی باشد. و باید به خاطر سپرد که راه بازگشت از هر خطایی از در توبه بی بازگشت میگذرد.
Iran, Islamic Republic of
12:56 - 1392/03/17
من مسلمون معتقدی هستم به نظر خودم. نمازم میخونم اما هرکی باهام حرف میزنه فکر میکنه بی دینم! دلیلشم اینه که تو بحثها و توجیه مسائل، بیشتر اخلاقگرا هستم تا دینگرا...به نظر من اخلاق خیلی خیلی جامعتر از دینه واسه دنیای امروز ما...که متاسفانه تو کشور ما خیلی کمرنگ شده.
Iran, Islamic Republic of
13:34 - 1392/04/15
من خیانت کلامی کردم چون خیلی خیلی کمبود دارم تو خانواده مذهبی هم بزرگ شدم شوهرم خیلی کم حرفه ووقتیم میگم باهام حرف بزن میگه من همینم ...خوب خیلی هم دوست دارم براساس فطرتم پیش برم اما این کار یعنی خیانت نکردن کلامی منو دچار افسردگی کرده بود به حدی که مدام به مرگ فکرمیکردم ورها شدن ازدنیا...نمیدونم فقط میدونم خدا قاضی عادلی هست...
Iran, Islamic Republic of
10:55 - 1392/04/27
هرتیپ و قشری دلیلی برای خیانت دارند. فقیرها به خاطر فقرشون، ثروتمندها به خاطر ثروتشون.من حتی خانواده هایی رو دیدم که عشق و محبت درشون موج میزنه و بازهم خیانت توشون اتفاق افتاده . واسه این مسئله نمیشه نسخه ثابتی برای همه پیچید. ولی اکثرشون از یک خلاء منشاء می گیرند . افراد به خاطر خلائی که در خودشون احساس می کنند ، سعی می کنند با هیجاناتی که ناشی از روابط پنهانی است ؛ فکر و جسم خودشون و اشباع کنند ولی متاسفانه بعد از مدتی وقتی می بینند تاثیری نداشت فکر می کنند حتما" گزینه درست و انتخاب نکردند و می روند سراغ گزینه بعدی تا این کار تبدیل به عادت می شود در روفتارشون.
Iran, Islamic Republic of
10:47 - 1392/07/14
پول دارم زیبا هستم مومن هستم دو تا بچه هم دارم....تازه فهمیدم شوهرم با زنی ارتباط کلامی..البته شایدم فراتر داره ...چه کنم چه کنم ازش بدم اومده....
پاسخ ها
زهرا
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۲
منم شرایط شما را دارم ولی من نامزدم
Iran, Islamic Republic of
01:58 - 1392/10/13
سلام باتوجه به تجربه ی شخصیه خودم که باعث ازهم پاشیدن زندگیم وشکستن غرورم شد قاطعانه میگم:
موجود خیانتکار چه میخوادمردباشه یازن،روبایدبه سرعت ازحریم زندگی حذف کردچون موجودخیانتکاراصلآقابل اعتمادنیست وقطعآ مشکل سازمیشه وآبروی همنشینش هم میبره.
پاسخ ها
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۷
آفرین ... کاملن موافقم ...
Iran, Islamic Republic of
19:06 - 1392/10/27
سلام من با سارا موافقم آقایون میل به خیانتشون بیشتره ولی خب نه همشون
Iran, Islamic Republic of
22:45 - 1392/11/05
من شوهرم رو دو س ندارم همش میترسم یه روزی بر خلاف دینم و مذهبم بهش خیانت کنم
Iran, Islamic Republic of
04:41 - 1393/02/10
سلام به نظرمن جواب خیانتوبایدباخیانت بدی نه باسکوت بایدطعم خیانتوبه طرفت بچشونی بعدازین کارم ولشون کنی به امانه خدابری پی سرنوشتت
پاسخ ها
mn
France
۰۵:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۰
زن مزه خیانت را بچشد ذیگه زن نمیشه
Iran, Islamic Republic of
10:27 - 1393/04/09
براي دوست خوبم مريم
اگر شوهرتو دوست نداري ازش جدا شو . گناه نكن چون بعدا همش غبطه ميخوري كه چرا گناه كردي . جدا شدن سخته و عواقبم داره اما از گناه كردن در حاليكه همسر داري صدها بار بهتره .

براي دوستاي ديگه :
قبل از قضاوت كردن تحقيق كنيد كه چرا خيانت صورت گرفته .
گروه اول : بعضيا چه مرد چه زن مريضن كه بايد با صد نفر باشن با بچه و بزرگ با هم جنس و غير هم جنس اونا كه كلا حسابشون جداست و بايد روان درماني بشن كه تو ايران چنين مركزي نداريم .
گروه دوم
عمدتا ميگن چون همسرمون مشكل داشت منم رفتم با كسي ديگه .
هرچند بازهم اين توجيهي براي كار زشتشه اما هم خودش و هم هركسي كه ميشنوه بهش حق ميده ميگه اين كه زنش مريض بوده يا افسرده پس چيكار بايد ميكرده يا ميگن اي بابا اين كه شوهرش ناتوان جنسيبوده پس بيچاره چيكار كنه .
و ....

ما ايرانيا بايد اين فرهنگ رو ياد بگيريم كه وقتي طرف مقابلمون گفت نمي خوامت و دوستت ندارم يا تو مريضي و ..... سريعا اسباب جدا شدن رو فراهم كنيم تا اسباب خيانت رو
همون طور كه پيامبر عزيزمون گفته : تا همسرت گفت ديگه نميخوام باهات زندگي كنم از هم جدا بشيد و به اجبار اون رو كنار خودتون نگه نداريد .
پاسخ ها
کاوه
United States
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۷
میشه بگی کدوم حدیث پیامبر؟ والا ما تا الان هرچی حدیث خوندیم همش دعوت به سازش کرده! و چقدر ثواب برای تحمل همسر نا سازگار گفته
Iran, Islamic Republic of
10:29 - 1393/04/25
من به چت کردن معتاد شدم و هربار اراده می کنم بذارم کنار تنهایی نمی تونم . دنبال یک دکتر روان شناس که در زمینه اعتیاد جنسی کار کرده باشه می گردم.کسی می شناسه معرفی کنه ؟
Iran, Islamic Republic of
02:14 - 1393/08/18
سلام به همتون واقعادرد اور منم به خاطر مادر زن بیشعورم زندگیم متلاشی شد من به زنم بد کردم اونم بدترین کارو در حقم کرد کثیفترین واجه روی زمینه
Iran, Islamic Republic of
22:30 - 1393/11/16
لطفاً متن های واقعی وآموزنده بنویسید جوانان یه چیزی یاد بگیرند
Iran, Islamic Republic of
19:31 - 1393/12/25
به نظرم ازدیگرعلتا مسءولیت پذیرنبودن زن ومرد مثلا مرد انقدبه بلوغ فکری نرسیده وتا تقی به توقی میخوره میره درخواست طلاق میده یا بعضا درخانمها هم همینطوره یکی ازدلالیش لوس کردن بیش ازحد بچه ها درخونواده هاشون واعتمادبه نفس کاذبه
Iran, Islamic Republic of
22:42 - 1394/02/05
می دانم نظرات بنده را در سایت قرار نمی دهید ولی انصاف را که می توانید برقزار کنید اگر مردان ذاتاً راحت به دام اینگونه مسائل آلوده می شوند پس ساختار خلقت انها اینگونه است که راحت هوسرانی می کنند که اگر این درست باشد که به مردان در نظام خلقت ظلم شده است که اینگئنه افریده شده اند که می دانید این هم باطل است پس بگوئید شرایط جامعه ما به گونه ای است که آمار شهوترانی زنان را باید بیکوت کرد
Germany
02:37 - 1394/05/19
به نظر من تز دلایل خیانت همسران به یکدیگر میتوان به شبکه های ماهواره ای اشاره کرد که خیانت را رواج میدهند. همچنین روابط سرد زناشویی و لباس های مستحجن از دلایل دیگر هستند.
Iran, Islamic Republic of
12:37 - 1394/06/06
سلام منم میخوام بگم همه زوج های ایرانی باداشتن ماهواره وچت هوی خصوصی زندگی خودرا باخته اند الان من سه سال ازدواح کردم شوهرم تواین سه سال از گل نازکتر بهم نمیگفت اما با گرفتن گوشی وبیخوابی شبانه تا صبح دیگری حوصله برای من نزاشته دیگه اززندگیم نفرت دارم اخه چند بار گوشیش چک کردم وشاهد خیانت ش هم شدم شما من راهنمایی کنید
Iran, Islamic Republic of
12:57 - 1394/06/26
من همسرم ۸سال تمام به من خیانت میکنه تازه این سری آخربچه معلولم را بهانه کرده بود ووقتی آن را دکتر تهران می برد با یه زن شوهردار ۲۰ ساله انداخته بود منم که از این همه خیانت خسته شده بودم دادگاه برای طلاق رفتم متأسفانه دادگاه هم می گفت باید اثبات کنی در حالی که من جز شماره آن زنیکه چیزی برای اثبات نداشتم حالا هم من به حدی از شوهرم متنفرم که تحمل دیدنش را ندارم ،تازه سه سال پیش که من از بچه ام حامله بودم به خاطر همین کثافت کاریهای شوهرم افسردگی گرفتم این خدا نشناس من را با آن حال ودر حالی که بچه اش را در شکم داشتم ول کرد ودنبا ل هرزگیهاش رفت هر وقت هم کثافت کاریهاش رو تو روش میارم شروع به زدنم میکنه یک بار پام رو شکست یه بار با ماشین روی پام آورد ،یه بار اینقدر توی سرم زد که یه لکه خون توی چشمم افتاد حالامن اصلا از آن خوشم نمیاد دست خودم نیست وقتی به خانه میاد انگار گرگ می بینم خسته ام اما به خاطر بچه هام مجبور به تحمل این زندانم .من از لحاظ قیافه وخانواده ومدرک کم ندارم ،۱۳ سال که کار میکنم وهر چی دارم پای آن می ریزم تورو خدا راهنماییم کنید چطور می تونم از شرش خلاص بشم چون دادگاه میگه با این شرایط نمی تونی طلاق بگیری چون شوهرت فقط در صورت اعتیاد وندادن نفقه می تونه طلاقت بده حالا من از دست این هرزه کثیف خسته ام وواقعا دارم روحیه ام را از دست می دهم تورو خدا نگید تحمل کن وبه خاطر بچه هات بساز که برام خیلی سخت.
پاسخ ها
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
خانومی میتونی ب پزشک قانونی مراجعه کنی نامه روکه دادمیتونی بری دادگاه شکواییه روتنظیم کنی ک شوهرت دسته بزن داره وخیانت هم میکنه اونوقت حق طلاق باشماس من خودم الان وکالت میخونم ایشالامشکلت حل بشه
United States
20:43 - 1394/08/03
عاشق خیانتم ولکن شیرینی توش هست که نمیشه تفسیرش کرد
خب معلومه آدم بعداز یکی دو سال بعداز ازدواج از زنش خسته میشه
من خودم چند همسری رو خیلی دوس دارم
اینطوری آدم خسته نمیشه و زندگی شادتری داره!
البته هیجان شیرینی هم داره
پاسخ ها
Anita
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۱
س باید ب زنهات هم این حقو بدی که با چن نفرخوششون باشه درغیر اینصورت خیلی خودخاهی
Iran, Islamic Republic of
01:24 - 1394/08/09
عزیزم شما میتونی با ضرب وشتم هاش که احتمالا باز تکرار میشه از طریق پزشک قانونی ودادگاه اقدام کنی
Iran, Islamic Republic of
23:37 - 1394/11/10
شوهر من قاچاقچیه نریاکه الکلیه هر شب دیر وقت مست میاد خونه ،بخاطر پولدار بودنش باهاش ازدواج کردمتازه فهمیدم با جنده ها میپره منم الان 11روزه اومدم خونه نتونسم تحمل کنم خداروشکر بچه ندارم ،
Iran, Islamic Republic of
22:17 - 1394/11/26
به نظر من مردها حق دارند چند زن را اختیار کنند خیانت سیخی چنده
رن ها فقط باید اطاعت محض کنند متاسفانه بد جور زمانه ای شده
زنها مرد شده اند
Iran, Islamic Republic of
23:51 - 1394/12/03
به نظر من یکی از دلایل خیانت همسر به رفتار طرف مقابل برمیگرده مثلا همسر محبت لازم را در حق همسرش نمیکنه یا اصلا به ان توجه ای نداره یا واقعا دوستش نداره در زمینه مسله خیانت نمیتوان یک طرفه قضاوت کرد بلکه باید ریشه یابی شود که دلیل خیانت چیست یک دلیل دیگر ممکن است ان زن یا مرد محل زندگی را به میدان جنگ تبدیل کرده هر روز در خانه دعوا میشود حال ان فرد مجبور میشود راه اشتباهتری را انتخاب کند در صورتی که با کمی درایت میتوان مساله را حل کرد مساله دیگر طلاق در خیانت است به نظر طلاق گرفتن راه اصولی نیست با طلاق فرد زمینه را برای یک شخص دیگر فراهم میکند تا روی زندگی شما بنشیند زندگی که حق دو طرف است بعد هم نباید این طور قضاوت کرد کسی که خیانت میکند ظالم است و انکس که مورد خیانت قرار میگرد مظلوم بلکه هر دو طرف در این زمینه نقش دارند وطلاق اخرین راه است
Iran, Islamic Republic of
01:18 - 1395/03/12
همه خانومهایی که خیانت میکنن میگن میخوایم ازاد باشیم. ازادی زن رو هم دیدیم. قوربون مادرهای خودمون که دیگه مثل اونها نمییاد. شما خانومها نشون دادین که فوق لعاده ... و پول پرستین. ولی بد کردین تو جامعه. خودتونم خوب میدونین. لازم به ذکر مردهاهم با چراغ سبز یه زن از راه به در میشن. احادیس زنهای اخرالازمان رو پیشنهاد میکنم بخونین.
Iran, Islamic Republic of
12:51 - 1395/04/27
انشاء الله هیچ زن باحجابی قربانی خیانت نشه.
خدا زن های بدحجاب رو هم ادم کنه.
خیلی از محجبه ها از بدحجابا خوشگل ترن اما گستاخ و خود نما نیستند.
خانم بدحجاب چاه نکن بحر کسی اول خودت دوم کسی.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
با حجابا از همه بدترن
Iran, Islamic Republic of
02:01 - 1395/08/12
آنچه که به عنوان خیانت همسران مطرح است نوعی بیماری یا روان پریشی است مانند اعتیاد و وسواس پارانويا و سایر اختلا لات روانی است. و چون اشکال ظهور آن در بسیاری موارد با ارتباط جنسی و آسیب به مالکیت فردی نمایانگر است متاسفانه خشونت را به دنبال دارد .این مسایل مثل بسیاری دیگر از مسایل رها و مورد بی توجهی است.چون نیاز به کار علمی و آماری دار و کشور ما در این دو مورد فلج است .و البته دانشمندان ما به دلایل وجود محدودیت های واهی که از طریق سیستم ایجاد شده نمیتوانند کارهای خوب علمی انجام دهند.
Iran, Islamic Republic of
01:51 - 1395/08/24
متاسفانه تو جامعه ما فكر ميكنن فقط مردها نياز هايي دارن و بايد از ترس از دست دادنشون بهشون توجه كرد بابا بخدا زنها هم نيازمند توجه ان احساس داشته باشيد اقايون
Iran, Islamic Republic of
21:19 - 1396/11/09
با سلام در رابطه با مسایل گفته شده حتما بنده را راهنمایی کنیید وبگویید که چگونه باید با این مسیله روبرو شد متشکرم لطفا حتما جواب رو برام ارسال کنید حتی اگر مختصر ومفید باشد
Iran, Islamic Republic of
13:21 - 1397/02/21
با سلام.من انقد ازخوندن این مطالب حرص خوردم که اصلا ندیدم نویسنده خانم هست یا آقا..ولی جناب نویسنده شماتومطالب نود و نه درصد خانمها رو مقصرجلوه دادین میخاستم عرض کنم یجاهایی هم بد نیس از بی عرضگی بعضی آقایون هم یادی بکنین (باکمال پوزش)مردهایی که نمیتونن خرج خونوادشونو بدن و صب تا شبم که بیرونن و زن همش توخونه و تر و خشک کردن بچه و گلی کارتوخونه از یه طرفم فکرو خیالات قرض و بدهی و آینده بچه..نمیدونم چرا ملتمون انقد درکشون کم شده واقعا جای تعجبه ...
United Arab Emirates
03:29 - 1397/03/19
اما به خدا این خیانتها ریشه در بی تقوایی دارد کسی که ایمان وتقوا داشته باشه به همسرش خیانت نمی کنه.وخودش رو جای طرف مقابل میذاره.
United Arab Emirates
03:29 - 1397/03/19
اما به خدا این خیانتها ریشه در بی تقوایی دارد کسی که ایمان وتقوا داشته باشه به همسرش خیانت نمی کنه.وخودش رو جای طرف مقابل میذاره.
Iran, Islamic Republic of
01:16 - 1397/07/30
سلام من توی مقاله خیانت فیلیا هم خونده بودم که دلیل اصلی خیانت آقایون نیاز جنسی هست ولی فکر میکنم دلیلش توی ریخته شدن قبح این مسئله هست دیگه برای خیلی از افراد این مسئله عادی شده و خجالتی ازش ندارن
Iran, Islamic Republic of
08:29 - 1397/11/01
هیچ وقت نفهمیدم چرا شوهرم که عاشقانه دوسش داشتم بهم خیانت کرد،خودشم معترفه که براش کم نزاشتم و چیزی هم کم نداشتم.اونم بازنی که ده سال از من بزرگتر بود نه قیافه ای نه چیزی.فقط من نجابت داشتم و اون راحت با مردا گرم میگیره همین،ولی میخوام به تمام اقایو ن بگم خیانت بلایی سر ادم میاره که تا اخر عمرت دیگه اون ادم سابق نمیشی یعنی طوری من شکستم که هنوز بعد چند سال نتونستم به زندگی برگردم نکنید این کارا اگه یه کم مردونگی دارید
Iran, Islamic Republic of
09:47 - 1397/11/09
سلام
به نظر من علت خییلی از خیانت های زوجین زیره پا گذاشتن مسائل دینی و چارچوب های دینیه!!!
چون نفس انسان از یه سری ویژگی هایی اعمم از تنوع طلبی و تخیل سیال وخیلی چیزهای دیگع
باید زیره یه سری چارچوب هایی باشن که حالا این چارچوب ها دینیه
از یه طرف دیگه چون خیلی از آدم ها دارن بخاطر مسائلی به دینشون اهمیت نمیدن زیره این چارچوب ها قرار نمیگیرن!
Iran, Islamic Republic of
09:48 - 1397/11/09
مثلا شهوت انسان که دوست داره شهوت و مدام به اطرافیانشون نگاه میکنن و منشا خیلی از خیانت ها میشه
درحالی کع دین اومده یه معیاری به اسم محرم نامحرم آورده
Iran, Islamic Republic of
00:51 - 1398/04/05
نوشتید که پس از مشاهده خیانت، آرامش خود را حفظ کنید. معلومه نویسنده، درد خیانت را نچشیده که این مقاله رو نوشته؟!
Iran, Islamic Republic of
08:06 - 1398/04/26
اره دیگه تنوع طلبی ودیدن فیلم های پورن وخوندن داستانهای سک.. هم باعث افزایش خیانت هامیشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
اورانوس_فوترموبایل2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
روشا فارمسی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کلینیک النا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
پارسیان طب - فوتر
تنورستان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر
کلینیک النا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
فنی آتل_فوتر
اورانوس_فوتر2
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر