قرارداد بوئینگ بلاتکلیف شد
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
لاله زار مال_3
شیرآلات زمانی_3
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
ادیب_4
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۴۹۴۹۸۲
۱۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۴
۱۹۰۴۳
مورنینگ استار گزارش داد؛
مدیر عامل بانک خاورمیانه گفت: مسئله ای که نگران آن هستم در مورد تراکنش های بزرگ تر مانند پرونده بوئینگ و ایرباس است که دهها میلیارد دلار ارزش دارد و اگر این دو شرکت با ایران همکاری نکنند روند آن بسیار سخت خواهد شد و علت آن این است که بانک های کوچک تر واقعا در جایگاهی برای انجام چنین تراکنشی نیستند.
خبرگزاری مهر: به نقل از پایگاه خبری «مورنینگ استار»، دقیقا بعد از برداشته شدن تحریم ها از چندین بانک بزرگ ایرانی در سال گذشته میلادی توسط اتحادیه اروپا، شعبه بین المللی بانک سپه هم که یکی از این بانک های تحریم شده ایرانی بود به شرایط عادی بانک داری در سطح بین المللی بازگشت.  

این در حالی است که شعبه بانک سپه در بریتانیا برای تقریبا یک دهه تحریم شده بود.

در سال ۲۰۱۵ میلادی یعنی همزمان با توافق هسته ایران با ۱+۵ در واقع فرصتی برای بانک های ایرانی بمنظور اتصال مجدد به سیستم جهانی شبکه مالی مهیا شد.

در همین حال بانک سپه که دارای سابقه بیش از ۲ هزار تراکنش در ماه و ۱.۵ میلیارد دلار گردش مالی بود، دارای اشتیاق برای بازگشت به عرصه تجارت بود.

اما اکنون با گذشت بیش از یکسال از توافق هسته ای، بانک سپه همچنان از انجام تراکنش های بازرگانی بی بهره است و به دلیل اینکه بانک های بزرگ بیم جریمه شدن از سوی آمریکا به دلیل تعامل با شبکه بانکی ایران را دارند، هنوز بانک سپه حضور کارآمدی در سیستم مالی بین المللی بویژه در بریتانیا ندارد.  

در همین حالی «گری بیشاپ» رئیس دفتر عملیات بانکداری بانک سپه که در ماه آوریل سال گذشته میلادی برای کمک به تسریع عملیات بانکی به شعبه بانک سپه در لندن ملحق شده گفت: همه بانک های بزرگ اعلام کرده اند که در زمان کنونی میلی به ریسک کردن با انجام عملیات بانکی با ایران ندارند.

این در حالی است که انتظار می رود مشکلات بانک های ایرانی در دولت جدید دونالد ترامپ وخیم تر شود. گرفتاری بانک سپه و سایر بانک های ایرانی نشان از تاثیر طولانی مدت تحریم ها بر روی موسسات مالی خارجی است؛ ضمن اینکه چگونه شرایط سیاسی نامشخص می تواند بلاتکلیفی شرکت ها و بانک ها را در مواجه با موسسات مالی ایران طولانی مدت کند.

به گفته «جان زارات» یکی از مسئولین سابق وزارت خزانه داری آمریکا و همچنین ناظر بر مسائل نقض تحریم ایران از سوی موسسات مالی بین المللی،  ممکن است بر روی کاغذ تحریم ها از بانک های ایرانی برداشته شده باشد اما فضای ژئوپولوتیکی حاکی از آن است که این موضوع در عمل محقق نشده است.

به گفته وی این موضوع باعث شده که موسسات غربی در مواجه با بانک های ایرانی به شدت احساس خطر کنند.

این در حالی است که ایالات متحده همچنان تحریم ها را بر روی چندین موسسه مالی، شرکت ها و اشخاص ایرانی بر نداشته است و دولت آمریکا هیچ یک از بانک های این کشور را تشویق به انجام امور بانکی با ایران نمی کند. همچنین «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا در سال گذشته میلادی در سفر خود به لندن این مسئله را با بانکدارها به طور مستقیم در میان گذاشت اگرچه این موضوع از سوی آنها پذیرفته نبود.  

به گزارش این پایگاه خبری، یکی از ریسک های بزرگ بانک های بریتانیایی که در اسناد عمومی بیان شده این مسئله است که بانک های ایرانی استانداردهای سیستم ضد پول شویی و کلاهبردار مالی را رعایت نمی کنند و در سال های اخیر بعضی از بانک های بزرگ جهانی میلیاردها دلار جریمه به مقامات آمریکایی به دلیل نقض تحریم و پول شویی در انجام مبادلات بانکی با ایران پرداخت کرده اند.

در حال حاضر شرایط بانک سپه شبیه به دیگر بانک های ایرانی در بریتانیا از قبیل بانک ملی و بانک بین المللی پرشیا است که بیشتر آنها در حوزه فاینانس تجاری بمنظور تسهیل واردات و صادرات به ایران از خارج تخصص دارند. این بانک های ایرانی به لحاظ فنی آزاد به انجام تجارت هستند اما در حقیقت ناتوان هستند و علت آن این است که بانک های بزرگ بریتانیایی از انجام تراکنش ها با آنها سرباز می زنند.

«پرویز عقیلی» مدیر عامل بانک خاورمیانه گفت: مشکلات برای بانک های دولتی وخیم تر است اما بانک های خصوصی همچنان از انجام امور تجاری با بانک های بزرگ اروپایی ناتوان هستند و این موضوع بر روی تجارت تاثیر می گذارد؛ به دلیل اینکه بانک های کوچک تر اروپایی به انجام امور تجاری با ایران علاقمند هستند اما ظرفیت انجام امور تجاری بزرگ را ندارند.  

وی تصریح کرد، مسئله ای که بیشتر نگران آن هستم در مورد تراکنش های بزرگ تر مانند پرونده بوئینگ و ایرباس است که دهها میلیارد دلار ارزش دارد و اگر این دو شرکت با ایران همکاری نکنند روند آن بسیار سخت خواهد شد و علت آن این است که بانک های کوچک تر واقعا در جایگاهی برای انجام چنین تراکنشی نیستند.

در همین حال «بیشاپ» موضوع سرگشتگی بانک های ایرانی در بریتانیا را اینگونه توصیف کرد که بانک های مادر در شروع بکار مجدد تراکنش های مالی خود در شعب اروپایی و آسیایی موفق بوده اند اما به دلیل اینکه بانک های بزرگ تر از قبیل «اچ اس بی سی» و «سیتی گروپ» انجام تراکنش های بانک های ایرانی را  نمی پذیرند بانک های ایرانی نمی توانند از سیستم های پرداخت سنتی در بریتانیا استفاده کنند.

 وی خاطر نشان کرد که انتخاب دیگری برای بانک سپه بمنظور استفاده از یک حساب بانکی در بانک انگلیس برای دسترسی به سیستم پرداخت بریتانیا بود اما بانک سپه بدون باز کردن حساب ذخایر در قالب اوراق قرضه دولت انگلیس نتوانست در بانک انگلیس حساب باز کند و هیچ بانک بزرگی به ما کمک نمی کند تا چنین دسترسی را داشته باشیم.

«بیشاپ» در ادامه گفت: تنها موسسه اروپایی که موافقت کرد تا با بانک سپه تراکنش داشته باشد، «باندزبانک» آلمان بود و بانک سپه تا کنون چنین تراکنش بازرگانی را با بانک های دیگر نداشته است.

وی تصریح کرد، این بانک آلمانی در سال گذشته میلادی توافق کرد تا مجوز یک پکج نرم افزار از سوئیفت را در اختیار ما قرار دهد که این موضوع به دلیل اینکه سهم آمریکا در این برنامه وجود داشت و نیازمند اخذ مجوز از دولت ایالات متحده بود با تاخیر روبرو شده است.

«بیشاپ» همچنین گفت: ظاهر اینگونه بنظر می رسد که یک اراده ای بمنظور متوقف کردن ایران از دسترسی به آنچه که وعده داده شده بود وجود دارد و این وضعیت از شرایط دوره تحریم خیلی متفاوت نیست یعنی زمانیکه کارمندان بانک سپه اگر در سدد تماس با بانک های دیگر بودند، تماس آنها قطع می شد.

در حال حاضر بانک های ایرانی در بریتانیا به دنبال داوری در مورد رگولاتور سیستم های پرداخت در بریتانیا هستند تا بانک ها را مجبور به انجام امور تجاری با خود کنند.

«بیشاپ» در پایان گفت: این موضوع را می دانیم که باید سفیدتر از سفید و تمیزتر از تمیز باشیم و چشمان رگولاتورهایی که بر روی ما باشد را تشخیص می دهیم.
برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:22 - 1395/12/19
این همه داستان سرایی کردید چه ربطی به بوئینگ داره ؟؟؟؟ خود شرکت بوئینگ اعلام میکنه که مشکلی نیست شما اینجوری می نویسید که مشکل هست ؟؟؟!!!! خدا شفاتون بده انشاالله
Iran, Islamic Republic of
19:28 - 1395/12/19
با سلام و احترام . عنوان مقاله هیچ ربطی به موضوع و متن مقاله نداشت و اصطلاحا بیشتر یک عنوان برای جذب مخاطب تلقی میشه
Iran, Islamic Republic of
19:50 - 1395/12/19
خب از آقای دکتر خاوری در امور بین المللی بانکداری استفاده کنید
Iran, Islamic Republic of
06:37 - 1395/12/20
این نتیجه ذوق مرگ شدن است!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_4
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_فوتر کاشت ابرو
نیکان فارمدمهر_فوتر
اورانوس_فوتر2
ترجمه زندگی_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
تنورستان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران پارسیان_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر