انگلیس شهرک سازی صهیونیست ها را محکوم کرد
۴۹۵۰۷۶
۱۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۵
۴۴۷۳
وزیر خارجه انگلیس در سفر به سرزمین اشغالی ضمن محکوم کردن شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی گفت که راه‌حل دو دولتی فلسطینیان و صهیونیست‌ها، یک نظام آپارتاید است.
خبرگزاری فارس: «بوریس جانسون» وزیر امور خارجه انگلیس در گفت‌وگو با روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست» هشدار داد که جایگزین راه‌حل دو دولتی در درگیری‌های صهیونیست‌ها و فلسطینیان، یک «نظام آپارتاید» است.

جانسون در سفری ۲۴ ساعته به فلسطین اشغالی و کرانه باختری، ضمن حمایت از رژیم صهیونیستی، از شهرک‌سازی در اراضی فلسطینیان انتقاد کرد.

وی تصریح کرد: «ما می‌گویم که شما باید یا یک راه‌حل دو دولتی داشته باشید یا اینکه در غیراینصورت یک نوع نظام آپارتاید خواهید داشت».

کشورهای غربی سال‌هاست پیشبرد راهکار دو دولتی مبتنی بر مرزهای سال ۱۹۶۷ را به عنوان سیاست اعلامی خود قرار داده‌اند.

با اینحال «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا زمانیکه در ماه فوریه در کاخ‌سفید با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دیدار کرد، در خصوص ایده راه‌حل دو دولتی ابراز تردید کرد و تأکید کرد که برای راه حل تک دولتی در صورتیکه به صلح ختم شود، آمادگی دارد.

روز چهارشنبه (دیروز) در رام‌الله، جانسون تأکید کرد که سیاست دولت وی به طور قطع تغییر نکرده است و انگلیس همچنان به راه‌حل دو دولتی متعهد است.

وزیر امور خارجه انگلیس روز چهارشنبه زمانیکه با نتانیاهو دیدار کرد، برحمایت مستحکم کشورش از اسرائیل تأکید کرد.

وی در اینباره گفت: «اسرائیل در درجه اول حق قطعی زندگی در امنیت را دارد و مردم اسرائیل لیاقت آن را دارند که در مقابل تروریسم ایمن باشند. به طور قطع ما باید همچنین تلاش کنیم که موانع موجود از جمله شهرک‌سازی که بر سر راه صلح و پیشرفت قرار دارد را برداریم».
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج