هشدارهای امنیتی برای کاربر اینستاگرام
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر ولدخانی_1
استخدام_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_3
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_4
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
استخدام_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۴۹۶۸۰۱
۲۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۴
۴۴۷۱
آن‌چنان که شبکه‌ها و نرم‌افزارهای اجتماعی روزبه‌روز نزد مردم محبوب می‌شوند به همان نسبت هکرها علاقه‌مندتر می‌شوند تا گذرواژه‌های کاربران را به سرقت ببرند.
وب سایت شبکه: آن‌چنان که شبکه‌ها و نرم‌افزارهای اجتماعی روزبه‌روز نزد مردم محبوب می‌شوند به همان نسبت هکرها علاقه‌مندتر می‌شوند تا گذرواژه‌های کاربران را به سرقت ببرند.
 
هشدارهای امنیتی برای کاربر اینستاگرام 

پژوهشگران شرکت ESET گزارش کرده‌اند 13 برنامه مخرب را در فروشگاه رسمی گوگل شناسایی کرده‌اند. برنامه‌هایی که به کاربران وعده می‌دهند تعداد فالورهای آن‌ها در اینستاگرام را بیشتر کنند. حال آن‌که این برنامه‌ها تنها به منظور سرقت گذرواژه حساب کاربران طراحی شده‌اند. کارشناسان ESET گزارش کرده‌اند که این 13 برنامه مخرب به بدافزار Android/Spy.Inazigram آلوده هستند و تلاش می‌کنند گذرواژه کاربران را به سرقت برده و داده‌های به سمت آمده را برای سرورهای تحت کنترل هکرها ارسال کنند.
 
هشدارهای امنیتی برای کاربر اینستاگرام 

ESET برآورد کرده است که پیش از گزارش این موضوع به گوگل حداقل 1.5 میلیون کاربر این برنامه‌های آلوده را دانلود کرده و آن‌ها را روی دستگاه خود نصب کرده‌اند. برنامه‌های فوق با شباهت بسیار زیاد به برنامه اینستاگرام طراحی شده‌اند و به راحتی کاربر را متقاعد می‌سازند تا گذرواژه خود را در این برنامه‌ها وارد کند. این برنامه‌ها به کاربران اطمینان می‌دهند که تعداد فالورها، نظرات و لایک‌های آن‌ها را چند برابر کنند.  
 
هشدارهای امنیتی برای کاربر اینستاگرام 

شیوه عملکرد این برنامه‌ها چگونه است؟

هکرها صفحه ورودی این برنامه‌ها را به شکلی ساخته‌اند که رابط کاربری آن همانند اینستاگرام به نظر برسد. زمانی که کاربر ایمیل و گذرواژه خود را در این برنامه‌ها وارد کرد، اطلاعات فوق بدون هیچ‌گونه رمزنگاری و در قالب یک متن ساده برای یک سرور راه دور ارسال می‌شود. در این حالت برنامه جعلی به کاربر پیغام گذرواژه اشتباه است (incorrect password) را نشان داده و اجازه ورود به حساب را نمی‌دهد.
 
هشدارهای امنیتی برای کاربر اینستاگرام 

در ادامه برنامه به کاربر اعلام می‌دارد که برای حل این مشکل به سایت اصلی اینستاگرام مراجعه کند و یکبار دیگر اصالت اطلاعات هویتی خود را تصدیق کند. در این لحظه ایمیلی برای کاربر ارسال می‌شود و به او اعلام می‌دارد که یک ورود غیرمجاز رخ داده است. اما بسیاری از کاربران به ایمیل دریافتی واکنشی نشان نمی‌دهند و به این شکل هکرها به حساب کاربر دست پیدا می‌کنند. اگر یک فرد مشهور باشید هک شدن حساب شما ممکن است دردسرهایی را برای شما به همراه داشته باشد. اگر کاربر عادی باشید این هک به منظور ارسال اسپم‌ها و تبلیغات مورد استفاده قرار خواهند گرفت. در نهایت ممکن است از حساب شما به منظور لایک کردن و ارسال نظرات دردسرساز استفاده شود.

برای در امان ماندن از وجود چنین تهدیداتی بهتر است اگر چنین برنامه‌هایی را روی دستگاه خود نصب کرده‌اید به سرعت آن‌ها را پاک کرده و از نرم‌افزارهای امنیتی به منظور اسکن دستگاه خود استفاده کنید. همچنین در بازه‌های زمانی کوتاه و منظم گذرواژه خود را تغییر دهید. در نهایت هیچ‌گاه از یک گذرواژه یکسان در حساب‌های کاربری مختلف استفاده نکنید.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
شفا_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
شفا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
کیان برنا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_تزریق چربی
موسسه خیریه زهرا_فوتر