برنامه‌ ریزی برای زلزله احتمالی تهران
۵۰۳۸۳۹
۰۷ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۲
۸۷۰۴ 
معاون امنیتی و انتظامی استاندار تهران با برشمردن آمادگیهای امنیتی و انتظامی در تهران گفت: برای حوادثی همچون زلزله نیز آمادگی اولیه وجود دارد که به همین منظور طرح جامع امنیت استان تهران تهیه شده اما هنوز به به طور کامل پایان نیافته است.
خبرگزاری تسنیم: محسن نسج همدانی؛ معاون امنیتی و انتظامی استاندار تهران با اشاره به امنیت استان تهران در سالی که گذشت اظهار کرد: پایه امنیت در سال 95 ،انتخابات هفتم اسفند سال 94 بود؛ اتفاق خوبی که در آن سال افتاد  موجب شد یک انتخابات باشکوه، شرافتمندانه، قدرتمندانه و دقیق و به خواست مردم محقق شود واین در اصل پایه امنیت در سال 95 شد.

وی ادامه داد: هر سال آبستن حوادث غیرمترقبه امنیتی است که هر عنصر امنیتی باید خود را برای آنها آماده کند و بسیاری از آنها غیر قابل برنامه‌ریزی و تنها قابل گمانه‌زنی است که می‌توان پیش‌بینیهای عمومی در مورد آنها داشت.

معاون امنیتی و انتظامی استاندار تهران تصریح کرد: برخی از حوادثی که در سال 95 رخ داد مثل درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی یا آتش سوزی ساختمان پلاسکو اگرچه غیرقابل پیش‌بینی بود اما در مراتب امنیتی می‌توان برای هرکدام از آنها الگوهای رفتار امنیتی در نظر گرفت.

در مقابل هر نوع حادثه امنیتی آماده‌ایم

نسج همدانی خاطرنشان کرد: ما هم در همین قالب منتظر حوادث بودیم اما نوع و اندازه حادثه هیچ گاه برایمان روشن نیست اما به محض درگیری با یک حادثه  امنیتی خود را با آن  تنظیم کرده هماهنگیها صورت گرفته و اقدامات مربوط به آن انجام می‌شود.

وی افزود: برخی مسایل امنیتی بالقوه در کشور ما وجود دارد که چندین سال است با آنها درگیر هستیم؛ از جمله حوادثی که ممکن است از سوی داعش، القاعده یا طالبان رخ دهد که بدخواهی خاصی نسبت به کشور ما دارند و به دنبال انجام عملیات تروریستی در ایران هستند.

معاون امنیتی و انتظامی استاندار تهران ادامه داد : تنوع عملیات تروریستی بسیار زیاد بوده و از بمب گذاری تا ترور و از آدم ربایی تا ناامنی مرزی را شامل می‌شود که هر کدام می‌تواند یک حادثه امنیتی باشد.

نسج همدانی با اشاره به اشراف کامل اطلاعاتی دستگاههای امنیتی کشور گفت: در سال 95 هیچ کدام از این حوادث را به صورت گسترده و موردی شاهد نبودیم جز در دو مرحله که عناصر داعش توانستند خود را به داخل خاک ایران رسانده و آماده عملیات شوند اما بر اثر رصد اطلاعاتی، وزارت اطلاعات توانست آنان را در مرحله مناسب کنترل و خنثی سازی کند و ما هم متشکر هستیم از همه اقداماتی که سربازان گمنام امام زمان (عج)انجام دادند.

وی اضافه کرد: سایر تهدیداتی که به صورت عمومی بوده توسط سایر دستگاههای امنیتی شبیه نیروی انتظامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بسیج و قوه  قضاییه تحت کنترل قرار گرفته و اجازه رشد و نمو یک حادثه امنیتی به آنها داده نمی‌شود.

هیچکدام از حوادث سال 95 ابعاد ملی پیدا نکرد


معاون امنیتی و انتظامی استانداری تهران با اشاره به این که هیچکدام از این حوادث در کشور و استان تهران ابعاد ملی پیدا نکرد، اظهار کرد: هر کدام از اینها در موضوع و اندازه خود در استان و یا در شهرستانهای تهران کنترل شدند.

 نسج همدانی تصریح کرد: مثلاً برخی از جرایم عمومی یا بزه‌های اجتماعی، زد و خورد ها، سرقتها مثل سرقت مسلحانه بانک پاسارگاد یا قتل و نزاع در برخی از شهرستان ها رخ داد که توانستیم به صورت موردی و موضوعی کنترل کنیم و اجازه گسترش به آنها داده نشد.

وی تاکید کرد :بزرگ‌ترین موضوعی که در سال 95 می‌توانست مسئله امنیتی ایجاد کند که به فضل خدا و همکاری سایر دستگاهها هیچ حاشیه‌ای نداشت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی بود.

معاون امنیتی استاندار تهران ادامه داد: از دست دادن یک مرد بزرگ  در کشور که استوانه سیاسی و یک اندیشه ورز انقلابی است می‌توانست ناگهان خلایی را ایجاد کند و برخی از گروهها و دسته‌ها در رد یا تایید فردی مثل آقای هاشمی وارد گفت‌وگوهای تند و نزاعهای سیاسی شوند، اما شکر خدا این اتفاق نیفتاد.

نسج همدانی گفت: از دست دادن آقای هاشمی می‌توانست یک اتفاق بزرگ باشد و کشور را دچار تلاطم کند که نکرد و دستگاهها در همه مراتب خیلی زود با هم هماهنگ شدند؛ نوع خبر رسانی این حادثه، تشییع جنازه مراسم هفتم و چهلم هماهنگی بسیار خوبی در دستگاههای امنیتی اتفاق افتاد که ما شاهد هیچ مساله‌ای نبودیم.

حادثه پلاسکو غیر امنیتی بود

وی ضمن نادرست دانستن جوسازی برخی افراد در مورد حادثه تلخ پلاسکو افزود :این اتفاق یک حادثه غیر امنیتی و آتش سوزی بود که گزارش نهایی دادستان کشور هم بر غیرعمدی بودن آن صحه گذاشت.

معاون امنیتی و انتظامی استاندار تهران همچنین با اشاره به انتخابات پیش‌رو تصریح کرد: در سال جاری انتخابات 29 اردیبهشت را در پیش داریم و هم اکنون به صورت کلی و عمومی آماده  حوادث امنیتی هستیم.

نسج همدانی ادامه داد :ما چند فرضیه امنیتی را در نظر گرفتیم و فکر می‌کنیم که احتمال دارد برخی از حوادث رخ دهد، برای مقابله و خنثی سازی مدلها و الگوهایی در دسترس داریم و خودمان را تا 50 درصد نسبت به هر کدام از آنها آماده کردیم.

وی اضافه کرد: در مورد سایر موارد امنیتی که غیر قابل پیش‌بینی است مثل زلزله احتمالی در تهران هم آمادگی اولیه وجود دارد، یعنی برای آن یک طرح جامع امنیت استان تهران تهیه شده که البته هنوز کامل نیست اما از آن غافل نیستیم.

 معاون امنیتی و انتظامی استاندار تهران تاکید کرد: این حادثه طبیعی موارد بی شمار امنیتی به همراه دارد مثل کمبود سوخت در سطح شهرستان و استان یا به هم ریختگی فروشگاهها و برخی نابسامانیهای دیگر، اما اصول امنیتی روشن بوده و وظایف دستگاه های ذی ربط مشخص شده است.

تمهیدات امنیتی برای روز انتخابات

نسج همدانی تامین امنیت انتخابات را بسیار مهم ارزیابی کرد و ادامه داد:  برای روز انتخابات تمهیدات امنیتی را تکمیل، دایره‌های حفاظتی را بسته و نسبت به ترددها کنترل بیشتری خواهیم کرد و تمام الگوهای امنیتی را اجرا کرده، همه به شکل آماده باش از چند روز قبل حاضر خواهیم بود.

وی افزود : حفاظت صندوقها به صورت کامل انجام خواهد شد و سعی می‌کنیم امنیت برگزارکنندگان انتخابات و امنیت رای دهندگان به نحو احسن تامین شود و شاهد یک انتخابات مناسب و بی دغدغه مانند سال 94 باشیم.

معاون امنیتی و انتظامی استاندار تهران تصریح کرد: هیچ گمانه زنی برای ایجاد اغتشاش و نا امنی وجود ندارد اما ما به عنوان نیروهای امنیتی چند فرض را در ذهن داریم تا به تاریخ انتخابات برسیم، پیش‌بینی بیشتر عناصر اطلاعاتی و امنیتی این است که هیچ اتفاق ناخوشایندی رخ نخواهد داد .

نسج همدانی، انتخابات سخت و امنیتی را متفاوت دانست و گفت : رقابت، هیجانهای اجتماعی گروههای مختلف و نوع تبلیغات الزاماً به معنای امنیتی بودن نیست و ما تلاش می‌کنیم که حداکثر شور، هیجان، رقابت و گرمای فضای انتخابات حفظ شود.

وی خاطرنشان کرد: با هر موضوعی که باعث امنیتی شدن شرایط شود به شدت برخورد شده سعی می‌کنیم آن را در نطفه خاموش کنیم و حاضریم برخی هزینه‌های لازم، هزینه‌های آبرویی را هم بپردازیم، هماهنگیهای لازم را انجام داده که خدای ناکرده اجازه ندهیم اتفاق تلخی در کشور رخ دهد.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:06 - 1396/01/07
حادثه پلاسکوباتمام تلخیها یک درس بزرگ داشت وان اینکه اگرخدای نکرده زلزله درتهران رخ دهد باید کل تهران راتبدیل به قبرستان کنیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج