همه راه های دریافت وام قرض الحسنه
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
کتاب لند_4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
کتاب لند_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۵۰۴۵۸
۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۱۸:۱۳
۶۱۳۰۲
وام قرض الحسنه یکی از پردرخواست ترین تسهیلات بانکی است. بانک های کشور موظف هستند بخشی از منابعشان را هر سال به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اختصاص دهند.

برترین مجله اینترنتی ایران

روزنامه هفت صبح: وام قرض الحسنه یکی از پردرخواست ترین تسهیلات بانکی است. بانک های کشور موظف هستند بخشی از منابعشان را هر سال به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اختصاص دهند. در طول سال های اخیر تقاضا برای دریافت انواع این تسهیلات زیاد شده و در چهار ماهه پایان سال منابع بانک ها ته می کشد.

 عمده متقاضیان این وام از قشرهای فقیر و متوسط جامعه یا جوانان دم بخت هستند و دولت سعی می کند از بخش های مختلف اعتبار لازم را فراهم کند اما وام قرض الحسنه چیست. چند نوع وام قرض الحسنه وجود دارد و با چه شرایطی می توان از این تسهیلات استفاده کرد.

اینها سوالاتی است که در گزارش امروز می خواهیم به آن جواب دهیم. اما قبل از پرداختن به این سوال ها دو خبر مهم در حوزه وام های قرض الحسنه را تحلیل می کنیم. خبر اول مربوط به تجمیع صندوق های قرض الحسنه است و خبر دوم افزایش سقف پرداخت وام قرض الحسنه.

تجمیع صندوق های قرض الحسنه در بانک ها خیلی از کسانی را که به این صندوق ها برای دریافت وام دل بسته بودند نگران کرده است. آنها مدت ها برای دریافت یک وام قرض الحسنه در نوبت بوده اند و حالا با اعلام این خبر باید از اول همه مراحل را طی کنند.

همه راه های دریافت وام قرض الحسنه

معنای تجمیع صندوق های قرض الحسنه برای ما

همه صندوق های قرض الحسنه که بیش از یک شعبه دارند تا یکشنبه آینده فرصت دارند تا در یک بانک قرض الحسنه تجمیع و سهامدار شوند. در غیر اینصورت از فعالیت آنها جلوگیری می شود و مسئولیت مشکلات بعدی برعهده هیات مدیره این صندوق ها خواهد بود. این برای کسانی که با هزار امید و آرزو درخواست وام به این صندوق ها داده اند و ماه هاست که در نوبت هستند چه معنی دارد.

 آیا باید شانسشان را در جایی دیگر امتحان کنند یا اینکه همچنان منتظر بمانند. هر چند بانک مرکزی و خود این صندوق ها قول داده اند که پس از ادغام در بانک های قرض الحسنه اولویت هایی برای این دسته افراد در نظر می گیرند اما پیشنهاد ما این است که اگر پولی به عنوان سپرده یا باز کردن حساب در این صندوق ها دارید آن را برداشت کنید و برای دریافت وام قرض الحسنه به یکی از بانک های قرض الحسنه بروید.

 قبل از اینکه بخواهید این کار را انجام دهید مطمئن شوید صندوق مورد نظر شما بیش از یک شعبه دارد چون براساس قانون صندوق های تک شعبه ای مشکل مجوز ندارند و می توانند همچنان به کارشان ادامه دهند.افزایش سقف وام قرض الحسنه


خبر مهم دیگر اینکه روز گذشته شورای پول و اعتبار تصویب کرد از این پس سقف پرداخت وام های قرض الحسنه 15 میلیون تومان باشد. تا قبل از این هیچ بانکی حتی با وجود در اختیار داشتن منابع کافی نمی توانست بیشتر از 10 میلیون تومان وام قرض الحسنه بدهد. با افزایش سقف مشکل دو گروه حل می شود گروه اول متقاضیان وام کارآفرینی و خود اشتغالی هستند و گروه دوم کسانی که با معرفی سپرده گذاران قرض الحسنه به بانک ها معرفی می شدند. شورای پول و اعتبار هر چند سقف وام قرض الحسنه را از 10 به 15 میلیون تومان افزایش داده اما در این مصوبه تاکید کرده بانک ها برای پرداخت این وام فقط یک نفر ضامن از متقاضی درخواست کنند که این هم یک اقدام مثبت تلقی می شود.

 شاید برخی ها اعتراض کنند که بانک ها با توجه به کمبود منابع نمی توانند بیش از 5 تا 10 میلیون تومان وام قرض الحسنه پرداخت کنند پس این مصوبه چه تاثیری می تواند داشته باشد. در ادامه این گزارش راه های دریافت وام های قرض الحسنه بالای 10 میلیون تومان را هم معرفی خواهیم کرد.وام قرض الحسنه چیست؟

تسهیلات قرض الحسنه مشخصا به وام هایی گفته می شود که بانک ها با صندوق های مالی بدون دریافت سود به متقاضیان پرداخت می کنند و آن را در اقساط بلند مدت دریافت می کنند.

مهمترین ویژگی این تسهیلات نداشتن سود و قسطی بودن آن است و همین ویژگی باعث شده متقاضیان دریافت آن روز به روز افزایش پیدا کنند. وام ازدواج، وام اشتغال، وام های ضروری و ... در زمره این تسهیلات هستند اما شرایط و مدارک لازم برای دریافت هر کدام از این نوع وام ها فرق می کند.تسهیلات از محل حساب جاری پس انداز


در قالب طرحی که از سوی بانک قرض الحسنه مهر امام رضا (ع) به اجرا در آمده اشخاص حقیقی و حقوقی با باز کردن حساب های ویژه می توانند از این بانک تا سقف 15 میلیون تومان برای نزدیکان یا کارکنان خود تسهیلات قرض الحسنه بگیرند. بر این اساس آنها می توانند با سپرده گذاری حداقل 50 میلیون تومان در این بانک و با گذشت شش ماه به میزان سپرده خود افرادی را برای دریافت تسهیلات معرفی کنند.

مثلا شرکتی با باز کردن یک حساب 100 میلیون تومانی می تواند 15 نفر از کارکنانش را به این بانک معرفی کند که هر کدام تا سقف 15 میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند. افزایش سقف تسهیلات این گروه را بیشتر از دیگر متقاضیان خوشحال می کند و مهمترین روش دریافت تسهیلات قرض الحسنه با رقم بالا هم همین است.

شرایط لازم: متقاضیان دریافت وام قرض الحسنه از این روش، باید از طرف صاحب حساب ویژه به بانک معرفی شوند. 50 درصد تسهیلات از محل حساب و 50 درصد هم از طریق بانک تامین می شود. آنها فقط کافی است مدارکشان کامل باشدو از سوی صاحب حساب تایید شوند. در این صورت نیازی به معرفی ضامن ندارند.تسهیلات ازدواج، اشتغال و ...


دسته دوم وام های قرض الحسنه نیازهای قشر جوان را بیشتر پوشش می دهد. شناخته شده ترین آن وام ازدواج است. وام اشتغال هم شرایطی مشابه دارد. منابع بانکی برای پرداخت این تسهیلات در سال گذشته ته کشید اما پرداخت آن مجددا شروع شده است. این وام ها با کارمزد چهار درصد و در اقساط بلند مدت پرداخت می شود. مبلغ آن در حال حاضر سه میلیون تومان است و فعلا هم خبری از افزایش نیست.

شرایط لازم: برای دریافت وام ازدواج، داشتن شرایط عمومی و ارائه مدارک مربوط به ثبت ازدواج کافی است. البته قبل از آن باید از طریق سامانه ثبت نام ازدواج بانک مرکزی ثبت نام کنید و منتظر معرفی شعبه بانک مورد نظرتان باشید. معرفی یک ضامن معتبر برای هر یک از زوجین هم الزامی است. برای دریافت وام اشتغال هم باید علاوه بر مدارک معتبر شناسایی خلاصه ای از طرح مورد نظرتان را ارائه دهید. قبل از اقدام از طریق سامانه مخصوص ثبت کنید و در صورت تایید و معرفی بانک یک نفر ضامن معتبر معرفی کنید.قرض الحسنه ضروری


وام قرض الحسنه ضروری در اعتبارات بانک ها هر سال ردیف جداگانه دارد. خیلی ها فکر می کنند منظور از این تسهیلات همان وام های خرید لوازم خانگی یا خودرو است. برای دریافت این وام شما باید به بانک مراجعه کنید. یکی از نهادها از جمله استانداردی، شورای شهر، کمیته امداد باید به شما معرفی نامه داده باشند. در این صورت درخواست شما ثبت می شود. مبلغ این وام بین یک تا سه میلیون تومان است. در همه بانک های دولتی و خصوصی هم قابل پرداخت است.

شرایط لازم:
اگر به بانکی برای دریافت این وام مراجعه کردید و از شما خواستند اول سپرده گذاری کنید می توانید شکایت کنید. در صورتی که از طرف یک نهاد به بانک معرفی شده باشید حتی اگر در آن بانک حساب هم نداشته باشید باید این تسهیلات در قالب قرض الحسنه و در اقساط بلندمدت به شما پرداخت شود. مدارک شناسایی معتبر به همراه معرفی نامه و معرفی یک نفر ضامن کارهایی است که باید انجام دهید.دریافت وام از صندوق ها و بانک های قرض الحسنه


در حال حاضر بانک قرض الحسنه مهر امام رضا (ع) و رسالت برای پرداخت این تسهیلات راه اندازی شده اند. متقاضیان می توانند با مراجعه به شعبه های این دو بانک خصوصا بانک رسالت درخواست دریافت یکی از انواع قرض الحسنه عادی یا ویژه را ثبت کنند. وام گیرندگان از این بانک ها علاوه بر اصل سالیانه دو درصد به عنوان کارمزد پرداخت خواهند کرد.

شرایط لازم: دفترچه حساب پس انداز (با میانگین مانده حساب مناسب)، تکمیل فرم تقاضا. اصل و کپی صفحه اول شناسنامه وام گیرنده و ضامنین. اصل و کپی کارت ملی. ضامن یا ضامنین مورد تایید شعبه و اصل و کپی فیش حقوقی یا سنوات شغلی وام گیرنده یا ضامنین، مدارک و شرایطی است که باید برای دریافت این وام ارائه دهید.صندوق های تک شعبه


تقریبا در هر محله ای صندوق هایی به عنوان قرض الحسنه فعالیت می کنند. اگر این صندوق ها فقط یک شعبه داشته باشند می توانند تسهیلات قرض الحسنه پرداخت کنند. شما نباید برای دریافت این تسهیلات سپرده گذاری کنید اما معمولا مبلغی بین 250 تا 500 هزار تومان از متقاضی به مدت سه ماه دریافت می شود. میزان تسهیلات پرداختی هم بستگی به نر مسئولین صندوق دارد اما معمولا یک تا سه میلیون تومان است.

شرایط لازم: معرفی نامه از طرف معتمدین یا امام جماعت محله، ارائه مدارک شناسایی معتبر و معرفی یک ضامن معتبر از متقاضیان دریافت وام از این صندوق ها درخواست می شود.
انتشار یافته: 25
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
19:47 - 1392/02/17
آقا من میگم قرض الحسنه یعنی یکی پول لازم داره و میره قرض میگیره !
بانکا که پول دارن و هی چاپ می کنن ! پس سپرده گذاری و ... دیگه چیه ؟

مثلآ زمان پیامبر (ص) اگه یکی پول قرض می خواست بهش می گفتن پولتو دو ماه بده پیش ما باشه بعد بیا به اندازه ی پولت وام بگیر ! ؟؟ و ضامن هم بیار ؟؟؟!!!!!
Iran, Islamic Republic of
20:15 - 1392/02/17
بانکا با پولای مردم میلیاردی سود می کنن ! بعد با کلی منت و ضامن و کاغذ بازی و انتظار و... چندر غاز میندازن کف دست مردم ! ( چه سود بانکی حساب مدت دار و چه وام قرض الحسنه )
کارمند بانک قرض الحسنه مهر ایران
Iran, Islamic Republic of
22:02 - 1392/02/17
سلام.

بانک قرض الحسنه مهر ایران صحیح هست نه بانک قرض الحسنه امام رضا.اون صندوق مهر رضا هست.

دوم اینکه بانک قرض الحسنه مهر ایران خیلی قوی تر از رسالت هست و با حدود 500 شعبه داره به مردم وام قرض الحسنه میده.

ممنون
Iran, Islamic Republic of
13:04 - 1392/02/18
یعنی باور کنم که از 1127 نفر که از هزار نفر بیشتره ! یه نفر نظر نداده ؟
یا یه بشکه ای چیزی زیر نیم کاسه است ؟؟؟
کارمند2 بانک قرض الحسنه مهر ایران
Iran, Islamic Republic of
08:53 - 1392/02/21
بانک قرض الحسنه مهر ایران درست نه بانک قرض الحسنه مهر رضا(ع).
بانک قرض الحسنه مهر ایران با بیش از 500 شعبه نزدیک 6 ساله داره کار می کنه و اخیر اً طبق بخشنامه بانک مرکزی تمامی صندوقهای قرض الحسنه باید تو این بانک پذیره نویسی کنن
Iran, Islamic Republic of
18:15 - 1392/05/09
سلام راستش من بايه مشكل مالي مواجه شدم حسابم ندارم ٢/٥ميليون وام ميخوام و فقط ١ماه فرصت دارم جيكار كنم??????????
Iran, Islamic Republic of
18:15 - 1392/05/09
سلام راستش من بايه مشكل مالي مواجه شدم حسابم ندارم ٢/٥ميليون وام ميخوام و فقط ١ماه فرصت دارم جيكار كنم??????????
Iran, Islamic Republic of
12:12 - 1393/05/20
با سلام خدمت بزرگان ثروت وخیرین تقاضای گرفتن وام 15 تومانی رو دارم اگه راهی دارین بفرمایید اگه امکان معرفی به بانک دارید که دعاتون میکنم درپناه حق
Iran, Islamic Republic of
14:34 - 1393/07/18
وام گرفتن خيلي سخت شده از هفت خان رستم بايد رد بشي. زوج هاي جوان كسي به فكر ما نيست
Iran, Islamic Republic of
12:28 - 1393/11/10
من کارمند بانک قرض الحسنه مهر ایران هستم بهترین راه تامین منابع جهت وام قرض الحسنه مشارکت خود مردم خصوصا خیرین در جهت قرض الحسنه است بابا کاری رو که حساب جاری بانکهای دیگه براتون انجام میده جاری بانک قرض الحسنه عینا انجام میده با این تفاوت که منابعش صرف بنگاه داری نمیشه و صرف پرداخت تسهیلات قرض الحسنه میشه
Iran, Islamic Republic of
09:54 - 1394/01/26
وام مضاربتی چیزی خوبیه
Iran, Islamic Republic of
15:14 - 1394/03/05
ميگن وام با كارمزد ٤٪ ولي همش دروغه امروز كه براي وام ٥ميليوني اقدام كردم خوب كه قسطاشو حساب كردم ديدم عملا 10٪ سودميگيرند تازه من سپرده هم قبلا نداشتم وگرنه اگه قبلا سپرده داشتم بيشترازاينها برام تموم ميشد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۲
4 درصد سالانه حساب میکننا . بعد سپرده هم 3 یا 6 ماهست
Iran, Islamic Republic of
17:19 - 1394/04/12
با سلام من مستاجر هستم و همسرمیه انباردار که یه تومن بیشتر حقوق نمیگیره واسه عروسیمون 5 م قرض کرده بودیم که حالا کل پولشو میخواد ماه به ماه قبول نمیکنه ضامنم ندارم فقط مدرک کارودانش دارم چیکار کنم تورو خدا بگین یا ضامن آهو '
Iran, Islamic Republic of
11:25 - 1394/04/30
سلام من یه وام ۱۵تومنی میخوام بدون سپرده گذاری چون الان لازم دارم چک هم یه دونه دارم اما جواز کسب ندارم میشه راهنمایی کنید یا جایی سراغ داشته باشین با سفته.وام بده لطفا ایمیل کنید برام اگه اطلاعاتی دارین ممنون
Nigeria
12:59 - 1394/06/07
آیا شما نیاز به یک وام،
درخواست برای وام ارزان در اینجا،
دریافت وام سریع،
ما از لحاظ مالی کمک کند.
این را به اطلاع عموم مردم که ما را از وام نرخ بهره 2٪ برای یک دوره از 1 تا 50 سال و وام به هر فرد یا گروهی از شرکت و یا خانواده و وام های دانشجویی داده شده است. به درخواست ایمیل این شرکت در summerfinanceplc@outlook.com یا summerfinanceplc@gmail.com
Iran, Islamic Republic of
20:32 - 1395/06/09
باسلام به بانک شمااعتمادکردیم ولی تاحالانتونستیم وام دریافت نمایمخواهشا شرایت رابررسی نمایید زیردستانتان گوش نمی کنند
Iran, Islamic Republic of
23:10 - 1395/09/08
من راجبه وام ی که با کارت یارانه میدین میخام بپرسم ضامن هم میخاد وشرایط چجوریه؟
Iran, Islamic Republic of
10:09 - 1395/12/06
با سلام
بهترین بانک برای گرفتن وام بانک قرض الحسنه رسالت هست به میزان گذاری بهت وام می ده با کارمزد 2 درصد تا 10 میلیون ت یک ضامن و حداکثر 20 میلیون وام می ده اگر ضامن بیش از حد به افراد دیگه ضامن بشه قبول نمی کنه
با تشکر
Iran, Islamic Republic of
17:48 - 1396/04/17
صندوق قرض الحسنه = کاسبی خوب بدون سرمایه اولیه
تعریف قرض الحسنه: قرض الحسنه نوعی قرض است که در آن بهره‌ای در کار نباشد.

درست است که این صندوق ها مستقیما بهره نمیگیرند اما اقساط شما را به عنوان مثال در بانک میگذارند و بهره آن را دریافت میکنند.
این صندوقها اصلا سرمایه ای لازم ندارند. پول نفر دوم را میگیرند و به نفر اول که یکسال صبر کرده میدهند. پس از یک سال نفر اول وام را باز پرداخت کرده و این پول را با پول نفر سوم که تازه ثبت نام کرده به نفر دوم میدهند.

اما از آنجا که اقساط پس از پرداخت وام بلافاصله پرداخت میشوند آنها صاحب این اقساط تا یک سال هستند و با مثلا گذاردن آنها در بانک سود سرشاری نسیبشان میشود. در واقع سود پول شما را صاحب میشوند. سود پول شما ( به عنوان مثال 10 میلیون یکسال صبر و بازپرداخت در یک سال ) برای آنها با بهره 20 درصد بیش از یک میلیون و یکصدو بیست هزار تومان میشود. (قسط ماه اول یازده ماه در دست آنهاست و قسط ماه دوم 10 ماه و ...)

البته آنها این پولها را در بانک نمیگذارند و راههای بهتری با سودهای بیشتر میشناسند. مانند خانه سازی یا واردات و غیره.
به جای اینکه یکسال صبر کنید و بدلیل تورم سرمایه شما حداقل 10 درصد کمتر شود و سود هم نگیرید، یعنی حداقل 15 تا 20 درصد ضرر کنید (معادل 1.5 تا 2 میلیون تومان) و یا بدلیل ورشکستگی این موسسه سرمایه خود را از دست دهید، میتوانید همین مبلغ وام را با بهره 20 درصد از یک بانک معمولی بگیرید و از ماه دوم، مانند قرض الحسنه، قسط بپردازید. کل بهره پرداختی شما همین مقدار یک میلیون و یکصدو بیست هزار تومان میشود.
United Arab Emirates
19:40 - 1396/11/03
هیچ کس دلش به حال مافقرانمی سوزه هرکی پول داره وام میدن من هربانک بگی رفتم همش شعاره بازبانک انصابه کارت یارانم هشتمن وام دادبقیشون همش شعاره
United Arab Emirates
19:40 - 1396/11/03
هیچ کس دلش به حال مافقرانمی سوزه هرکی پول داره وام میدن من هربانک بگی رفتم همش شعاره بازبانک انصابه کارت یارانم هشتمن وام دادبقیشون همش شعاره
United Arab Emirates
19:40 - 1396/11/03
هیچ کس دلش به حال مافقرانمی سوزه هرکی پول داره وام میدن من هربانک بگی رفتم همش شعاره بازبانک انصابه کارت یارانم هشتمن وام دادبقیشون همش شعاره
United Arab Emirates
19:40 - 1396/11/03
هیچ کس دلش به حال مافقرانمی سوزه هرکی پول داره وام میدن من هربانک بگی رفتم همش شعاره بازبانک انصابه کارت یارانم هشتمن وام دادبقیشون همش شعاره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کلینیک النا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر عارفی - فوتر
کیان برنا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر