اکسپرس: عربستان به دنبال مقابله با ایران است
۵۰۵۹۴۳
۱۳ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۴
۵۸۸۲ 
پایگاه اینترنتی اکسپرس نوشت: عربستان به دنبال دستیابی به سلاح هسته ای برای مقابله با ایران است.
باشگاه خبرنگاران جوان: عربستان سعودی تحقیقات خود را درباره برنامه های اتمی افزایش داده است و شروع به ایجاد تیمی از کارشناسان اتمی کرده است.
 
اندیشکده دانش و امنیت بین الملل اعلام کرده است که عربستان به عنوان یک تازه وارد به دنبال این است که خود را با فن آوری های جدید مسلح کند و از زمانی که فعالیت های اتمی ایران محدود شده است، عربستان اقدامات خود را در بخش اتمی افزایش داده است.
 
ایران یک توافق اتمی تاریخی را با قدرت های جهانی از جمله آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه و چین و آلمان در سال دو هزار و پانزده امضاء کرد. تحریم های اقتصادی قابل توجهی به دنبال محدود شدن فعالیت های هسته ای حساس ایران ،رفع شدند.
 
توافق اتمی برنامه اتمی حساس ایران را محدود کردو آن را در معرض بازرسی ها و نظارت های قابل توجه بین المللی قرار داد.اما گفته می شود که عربستان سعودی تهدیدی جدید و رو به رشد است.
 
اندیشکده دانش و امنیت بین الملل که مسائل مربوط به اشاعه جهانی تسلیحات اتمی را بررسی می کند و زیر نظر دارد اعلام کرده است که عربستان سعودی در مراحل اولیه توسعه اتمی خود قرار دارد و همچنین به روشی فعال به دنبال توانایی های تسلیحاتی اتمی برای مقابله با ایران است.
 
البته عربستان هم اکنون تمرکز خود را بر روی کاربردهای اتمی غیرنظامی قرار داده است. باراک اوباما رئیس جمهور پیشین آمریکا مدعی بود که توافق اتمی می تواند تنش ها در منطقه را کاهش دهد اما به هرحال به نظر می رسد که اینگونه نشده است.عربستان سعودی پیش از این اعلام کرده بود که هدفش ساخت حداقل شانزده راکتور اتمی در سالهای پیش رو است.
 
گزارش اندیشکده دانش و امنیت بین الملل همچنین اعلام می کند که توافق اتمی نتوانسته است که تمایل عربستان برای رسیدن به قابلیت های اتمی و یا حتی تسلیحات اتمی را کاهش دهد اما به هرحال در کوتاه مدت توانسته است که فشار موجود بر عربستان برای مقابله با قابلیت های اتمی تسلیحاتی ایران را کاهش دهد.
 
در ادامه این گزارش آمده است: دلیل کمی وجود دارد که درباره اینکه عربستان به دنبال قابلیت های تسلیحاتی اتمی باشد،شک کنیم.عربستان درباره پایان یافتن محدودیت ها بر برنامه اتمی ایران پس از ده سال نگران است.
 
اگر ایران قابلیت های غنی سازی خود را همانطور که خواهان آن است، گسترش دهد، این موضوع می تواند زمان گریز اتمی ایران را کاهش دهد و آنگاه این کشور می تواند اورانیوم تسلیحاتی کافی را برای یک سلاح اتمی در مدت زمان چند هفته و یا حتی چند روز در اختیار داشته باشد.این موضوع سبب نگرانی عربستان می شود و احتمالا این کشور به دنبال قابلیت های اتمی تسلیحاتی به عنوان یک مانع در برابر ایران خواهد بود.
 
به هر حال این گزارش مدرکی دال بر اینکه عربستان سعودی یک برنامه اتمی تسلیحاتی مخفی را شروع کرده باشد، پیدا نکرده است اما اعلام کرده است که به هر حال این موضوع هدف آینده این کشور خواهد بود.
 
در ادامه این گزارش آمده است: در حال حاضر توسعه برنامه اتمی عربستان برای ایجاد زیرساخت لازم اتمی به سالها زمان نیاز دارد تا بتواند تسلیحات اتمی تولید کند.
 
عربستان در حال حاضر در حال ایجاد زیرساخت اتمی غیرنظامی خود است.این مرحله شامل دستیابی به تجهیزات اتمی از طریق کشورهایی چون روسیه،کره جنوبی و جنوبی و تبادل فن آوری اتمی با آنها است.
 
گفته می شود که عربستان منطقه ای را به روش پنهانی ایجاد کرده است که در آنجا دانشمندان اتمی در حال ساخت موتورهای اتمی و تحقیقات بر روی قابلیت های اتمی غیرنظامی است.
برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:16 - 1396/01/13
البته درمقابل نگاه چپ بیگانگان ساکت نخواهیم بود.اما آنچه با ما میکند آن آشناست!!!نیست؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
11:27 - 1396/01/13
اشکال نداره ی کشور مسلمان دیگر صاحب تکنولوژی بشه
Iran, Islamic Republic of
11:46 - 1396/01/13
اگه عربستان به بمب اتم دست پیدا کنه بی شک به ایران رحم نخواهدکرد
Iran, Islamic Republic of
12:23 - 1396/01/13
مسلم بود که عربستان بدنبال برنامه اتمی شدن پیش میره اما مانباید ازقافله عقب بمونیم
Iran, Islamic Republic of
13:27 - 1396/01/13
قبل از اینکه عربستان به سلاح اتمی برسه ما باید نظام عربستان رو ساقط کنیم در صورت دستیابی این اراذل به بمب اتم فورا اون رو در اختیار القاعده یا داعش قرار میده
Iran, Islamic Republic of
13:30 - 1396/01/13
از شانس بد ما گرد خاک عربستان همیشه میاد تو ایران حالا فکرش رو بکنید اگه اینا گرد وخاک رو آلوده به رادیو اکتیو کنن چی،باید جلو این پا پتی ها رو گرفت
Iran, Islamic Republic of
00:06 - 1396/01/14
حکومت عربستان سگ دست آموزآمریکا واسرائیله وهرچی اونها بگن همونه.زمانه طوری شده که اگه آمریکا بخوادحکومتی رو ساقط کنه اون حکومت روتشویق وپشتیبانی میکنه برای حمله به ایران.تاریخ مصرف آل سعودبرای آمریکا تمام شده وقطعا به جنگ باایران تشویق میشه وحتی اعمال قدرت کاذب هم درمیان آل سعودانجام شده سلاح اتمی ونقشه های عربستان همه کشکه ونوعی تزریق قدرتی نمادین درحکومت آل سعوده دقیقا مانند صدام عراق!آمریکا قصدداشت صدام رونابودکنه و بنا بودکه صدام باحمایت کامل ایران روشکست بده وخودش هم تضعیف ونابودبشه ولی فقط صدام نابودشدوایران هم تاحدودی تضعیف شدکه البته آمریکا توانست باایجادرعب ووحشت درخاورمیانه به اهداف مهمتری ازجمله ورودبه خلیج فارس-چپاول عراق کوتاه کردن دست روسیه وایجادشبکه وسیع تروریسم درمنطقه بشه.اینهادستاوردهای عظیمی برای آمریکا بود اما یکی ازاهداف ناتمام آمریکا ساقط کردن حکومت اسلامی ایران است که اکنون با تجربه وبرنامه ریزی گسترده ای درتدارک عملی نمودن اونه وبه احتمال قوی قربانی این برنامه عربستان خواهدبودوایران برای دوربودن ازاین توطئه بایدبه حداکثرتوان نظامی وقدرت نمایی برسه تا هیچ کشوری فریب نقشه آمریکا رونخوره وخیال خام نکنه مثل صدام.بهترین گزینه برای ایران درکنارگسترش توان نظامی سرمایه گذاری بر نیروی جوان کشوراست جوانانی که همچون جوانان دهه 50سربازواقعی اسلام ووطن باشند!متاسفانه نیروی جوان کشور ما به سمت پاستوریزه شدن وحاشیه نشینی گرایش پیدانموده وبایدفکراساسی کردتا جوان امروزی به درک واقعی اسلام ووطن پرستی برسدوواقعیت رانه درموعظه صرف بلکه درعمل ببیندوایمان ویقین پیداکند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج